• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח, השקעה משתלמת או הוצאה מיותרת?

Meni3

משתמש רשום
דירוג
0
היי כולם,

ככלל, ההגיון הבריא אומר שביטוחים אישיים למרות היותם נטל כלכלי נוסף, מיועדים דווקא לאנשים במצב כלכלי לא טוב. כיוון שאצלם הסיכון גבוה הרבה יותר (לדוגמא במצב של של אובדן כושר עבודה או בעיה בריאותית קשה, להם תמיד יש הכי הרבה מה להפסיד).
לעומת זאת אנשים שבנו רשת ביטחון כלכלי מספיק משומנת אמנם פחות ירגישו את ההוצאה הקטנה של הביטוח, אבל הם גם לא כל כך צריכים אותו כיוון שהם לא נמצאים בטווח הסיכון שאותו הביטוח נועד לכסות. כי הם כבר ביטחו את עצמם באמצעות הכנסות פסיביות/חסכונות גדולים וכו.

השאלה היא היכן עובר הגבול של כלל האצבע הנ"ל?
למשל, לפני כמה זמן התקשרו אלי מחברת הביטוח להציע לי ביטוח תאונות אישיות, הביטוח לא מאוד יקר (70 ש"ח לחודש) והוא מכסה מגוון רחב של תאונות אישיות. סוכן הביטוח שיודע שאני רוכב על אופנוע ניסה לשחק לי במצפון ולהסביר לי כמה קטנה ההשקעה לעומת העזרה שזה יתן לי ברגע האמת.
ונכון, יש לי הרבה מה להפסיד במקרה של פציעה קשה, אני סטונדנט בלי חסכונות והכנסות קבועות, ותקופת הלימודים זו תקופה מאוד קריטית לעתיד שלי מבחינה כלכלית ואני חייב לעבור אותה בהצלחה.
השאלה איפה עובר הגבול? האם אדם ללא יציבות כלכלית צריך לקפוץ על כל ביטוח שיתן לו רשת ביטחון? מה החישוב שהוא צריך לבצע כדי למצוא את האיזון?

למשל במקרה שלי האם משתלם לי לרכוש את הביטוח הנ"ל או שאני יכול להסתפק בביטוח חובה המינמלי שיש לי בכל מקרה כנהג?

סליחה על החפירה הארוכה, ואשמח מאוד לשמוע את דעתכם :)

צריך גם להשוות את התגמול אל מול הסיכוי שתקבל אותו ובאיזה מקרה.

קודם כל, תוודא שהמחיר שנותנים לך כולל תאונות על אופנוע (נקרא חריג דו גלגלי)
בתור רוכב אופניים חשמליים, אני משלם ביטוח הרבה יותר יקר ממי שלא רוכב.
תדרוש לקבל מראש את התנאים הכלליים של הפוליסה (אפשר גם לחפש באינטרנט), ואת טופס ההצטרפות הפרטי שלך, ותוודא שהביטוח כולל את זה (כבר קרה לי שבשיחה עם סוכן הוא הבטיח לי שזה כלול, ובפועל כשהוא שלח לי את הפוליסה התברר שבחברה שלו לא מוכרים חריג דו גלגלי).

לגבי הרכיבה על אופנוע - יש לך כבר ביטוח חובה. אם אתה חושש מאוד מתאונה, תוודא שאתה לא במסלול השתתפות עצמית מוגדלת. מעבר לזה, צריך להשוות את התוספת של ביטוח התאונות מעבר למה שביטוח חובה מכסה.
אני אישית אם הייתי יכול לעשות ביטוח דומה לביטוח חובה עבור האופניים החשמליים הייתי מוותר על ביטוח התאונות, ורוכב בשקט נפשי גדול יותר כי זה מכסה גם נפגעים אחרים.

קודם כל, תוודא שהמחיר שנותנים לך כולל תאונות על אופנוע (נקרא חריג דו גלגלי)
בתור רוכב אופניים חשמליים, אני משלם ביטוח הרבה יותר יקר ממי שלא רוכב.
תדרוש לקבל מראש את התנאים הכלליים של הפוליסה (אפשר גם לחפש באינטרנט), ואת טופס ההצטרפות הפרטי שלך, ותוודא שהביטוח כולל את זה (כבר קרה לי שבשיחה עם סוכן הוא הבטיח לי שזה כלול, ובפועל כשהוא שלח לי את הפוליסה התברר שבחברה שלו לא מוכרים חריג דו גלגלי).

לגבי הרכיבה על אופנוע - יש לך כבר ביטוח חובה. אם אתה חושש מאוד מתאונה, תוודא שאתה לא במסלול השתתפות עצמית מוגדלת. מעבר לזה, צריך להשוות את התוספת של ביטוח התאונות מעבר למה שביטוח חובה מכסה.
אני אישית אם הייתי יכול לעשות ביטוח דומה לביטוח חובה עבור האופניים החשמליים הייתי מוותר על ביטוח התאונות, ורוכב בשקט נפשי גדול יותר כי זה מכסה גם נפגעים אחרים.
בדקתי וזה אכן כולל דו גלגלי. ואני לא במסלול השתתפות עצמית מוגדלת בביטוח החובה שלי. אז על פניו זה לא קריטי, אבל תמיד מטרידה אותי המחשבה שבתכלס למרות ש-70 ש"ח לחודש במצטבר על פני שנים יצא סכומים גדולים, אני לא מרגיש את זה ביום יום. ואילו אם אקלע חלילה לתאונה אני ארגיש טוב טוב את ההבדל בין לקבל פיצויים גדולים מהביטוח לבין לשבת ולהתחרט למה לא עשיתי אותו.

נערך לאחרונה ב:
מיד מטרידה אותי המחשבה שבתכלס למרות ש-70 ש"ח לחודש במצטבר על פני שנים יצא סכומים גדולים, אני לא מרגיש את זה ביום יום. ואילו אם אקלע חלילה לתאונה אני ארגיש טוב טוב את ההבדל בין לקבל פיצויים גדולים מהביטוח לבין לשבת ולהתחרט למה לא עשיתי אותו.
הבעיה עם המחשבה הזאת היא שהיא נכונה לדי הרבה סוגים של ביטוחים שאפשר לשקול. כל אחד מהם לחוד הוא אולי הוצאה קטנה שלא תרגיש אבל אם אתה עושה, נניח, 10 סוגים שונים של ביטוחים כאלה, זה כבר משמעותי (וזה לא חריג, הרבה אנשים מוציאים מאות רבות של שקלים בחודש על ביטוחים שונים).
ספציפית לגבי הביטוח שמציעים לך כרגע: מה יקרה אם לא יהיה לך אותו ותקרה לך תאונה? תמצא את עצמך ברחוב? תאלץ להפסיק ללמוד? או שסתם זה יהיה מבאס שלא קיבלת בונוס? אם אתה עובד, יש לך ביטוח אובדן כושר עבודה - מה הוא נותן? אולי זה מספיק לך?. במיוחד בגילך ומעמדך כסטודנט, גם גב כלכלי ממשפחה הוא רלוונטי, אם במקרה כזה הם יוכלו לעזור לך לזמן קצר, נניח אם לא תוכל לעבוד, גם זה שיקול שיכול להקטין את הצורך בביטוח.

רב שלומות,
יש לי שצורך קנאביס שעושה הרבה עבודות פרגולה/שיפוצים וכו' בבית
יש ברשותו ביטוח תאונות אישיות כנגד נכות מתאונה/שברים מתאונה ושאר מרעין בישין.

האם יש סיכוי שחברת הביטוח תדרוש בדיקת דם / תחקור לעומק אם הוא נפל מסולם כי היה בערפול חושים? זה קרה פעם?
דוג' שמצאתי:
5.2 .פעולה או השפעה של סמים או תרופות, לרבות תרופות מרדימות, שלא נרשמו על- ידי רופא מוסמך, למעט תרופות מרדימות שעל פי ההנחיות הרפואיות המקובלות, לצורך השימוש בהן, לא נידרש אישורו של רופא מוסמך.

איך יודעים את הנ"ל בדיעבד ?
@kerenX
@Glazgo
[רעיונות?]

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד השקעה בתיקי ביטוח שוק ההון 5
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
koni קופת גמל IRA-המשך השקעה מול תיק רגיל ופנסיה דרך ביטוח מנהלים? שוק ההון 5
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3