• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר

מתחבט

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום,
שוב פעם אני פותח שרשור ספציפי על שאלה שנידונה בעבר לא בצורה ישירה (היו שרשורים על ביטוח דירה, אבל הנושא הזה נידון על קצה המזלג).

אני לפני חידוש ביטוח דירה ובעבר היו לי נזקי צנרת והיה לי ניסיון לא טוב עם אחת מהחברות שהביטוח נותן (לא היו זמינים, לא היו מקצועיים וכו').
כיום הפוליסה הבסיסית (מבנה + צד ג) עולה X מאות שקלים והשתתפות עצמית בנזקי צנרת עולה 750 שקלים (בהנחה שמזמינים שרברב של חברה).
אם ארצה לשנות לשרברב פרטי הפוליסה תעלה לי X+700 והשתתפות עצמית תעלה לי 1200.
בהנחה שאני לוקח אינסטלטור פרטי - כשיש נזק אני צריך להזמין שמאי מטעם חברת הביטוח (יכול לקחת כמה ימים וזה בעיה להשאיר ככה דייר) ואז הוא נותן הערכת נזק ולפי זה ייתנו לי החזר מהאינסטלטור הפרטי.

אותי מטרידים הדברים הגדולים - כגון פיצוץ רציני בצנרת ישנה (של 50 שנה) והחלפת הצינורות - משהו שיכול לעלות מינימום עשרות אלפי שקלים .

מה אתם ממליצים?
מישהו פעם לקח אינסטלטור פרטי וקיבל החזרים משמעותיים והיה מרוצה מהתהליך?

אותי מטרידים הדברים הגדולים - כגון פיצוץ רציני בצנרת ישנה (של 50 שנה) והחלפת הצינורות - משהו שיכול לעלות מינימום עשרות אלפי שקלים .
חברת הביטוח לא תחליף לך את כל הצנרת.
הם יעשו את התיקון הכי מקומי וזול שהם יכולים. מה שיקרה זה שיהיה לאחר מכן פיצוץ במקום אחר בצנרת הישנה.

הם יעשו את התיקון הכי מקומי וזול שהם יכולים. מה שיקרה זה שיהיה לאחר מכן פיצוץ במקום אחר בצנרת הישנה.
אז אם אקח שרברב פרטי שיחליף את כל הצנרת אני אקבל את הכסף מחברת הביטוח?

לא. הם יגידו שאפשר היה להסתפק בתיקון מקומי.
אז לא הבנתי מהתשובה שלך במקרה הזה האם כדאי שרברב פרטי או של חברת הביטוח? הפרטי יעלה לי יותר, זה בטוח. אם זה איפשהו באמצע הסלון איך בחברת הביטוח ידעו איפה הנזילה? הם יביאו מצלמה טרמית?

אז לא הבנתי מהתשובה שלך במקרה הזה האם כדאי שרברב פרטי או של חברת הביטוח? הפרטי יעלה לי יותר, זה בטוח. אם זה איפשהו באמצע הסלון איך בחברת הביטוח ידעו איפה הנזילה? הם יביאו מצלמה טרמית?
ההמלצה שלי היא להחליף את הצנרת.

אם אתה מתעקש לעבוד בשיטה של כיבוי שרפות, אז שרברב פרטי יעלה יותר מהביטוח ויעשה טיפול איכותי יותר (כמו שהתנסית בעצמך), אין פה עניין של מה יותר טוב.

וכן, אם צריך אז הביטוח ישתמש במצלמה תרמית כדי לזהות את הנזילה.

היה לי מקרה כזה והייתי מבוטח בביטוח עם שרברב פרטי.
הזמנתי שרברב שאמר שצריך להחליף הכל כי הצנרת בכל הדירה ישנה מאוד. חברת הביטוח עשתה שמאות "טלפונית" באמצעות צילומים ששלחתי ואישרה רק החלפה מקומית.

לשמחתי ביטחתי דרך סוכן שדאג לשלוח שמאי מטעמו שבא והסכים להערכת השרברב.
90% מהצנרת בדירה הוחלפה, הכל על חשבון הביטוח (כולל עלות של איתור דליפה, שרברב, שמאי, צד ג' לשכנים, ריצוף), זה הסתכם בכ 20k שח. מהכיס הוספנו כמה אלפי שקלים על דברים נוספים שלא קשורים לדליפה באופן ישיר וכמובן, השתתפות עצמית.

הלקח שלי - אם חשוב לך שירות, איכות תיקון, ומהירות תיקון - תעשה ביטוח דרך סוכן שיוכל לדאוג לך ופוליסה עם שרברב פרטי.
אם הצנרת חדשה וזמן התיקון ואיכותו פחות קריטיים - אפשר לוותר על הביטוח עם שרברב פרטי כי זה באמת מאוד יקר.

נערך לאחרונה ב:
מניסיון של חברים - חברות ההסדר ככלל זה שירות ברמה מזעזעת. צריך לרדוף אחריהם, להתמודד עם הברזות (pun intended) של בעלי מקצוע, חאפרים שמגיעים לתקן ללא כלים מתאימים, תיקון שבו ה"זמני" הופך לקבוע וכו...

אני עכשיו שוכר דירה ויש רטיבות קלה באחד הקירות, עבודה של שעה כדי לפתור את העניין, באמת שטויות. בעל הבית כבר שבוע רודף אחרי הביטוח ולא מצליח לגרום למישהו שם אפילו לקבוע זמן לביקור של איש מקצוע.

מהניסיון שלי, אני עושה ביטוח עם חברה שבהסדר הכי זול שיכול להיות עם ההשתתפות העצמית הכי גבוה וזה רק בדירות ישנות
הביטוח תכלס הוא בעיקר לקטסטרופות, צד ג וכו
שאם לשכנים מלמטה תיהיה בעיה שחברת הביטוח תטפל ולא יגררו אותי למשפטים מיותרים
בפועל שיש תקלה מביא שרברב פרטי טוב רוב התקלות נפתרות בפחות מ500 שקל (פחות מההשתתפות העצמית)
אם זה משהו גדול אז אשקול להפעיל את הביטוח

בבית חדש, אני מוותר לגמרי על החלק הזה בביטוח מבנה (חוסך מעל 50 אחוז העלות הכללית) ואם צריך מתקן לבד

את השרשור הזה מצאתי אבל ההתייחסות לנזקי צנרת בו הייתה די מועטה.

מהניסיון שלי, אני עושה ביטוח עם חברה שבהסדר הכי זול שיכול להיות עם ההשתתפות העצמית הכי גבוה וזה רק בדירות ישנות
הביטוח תכלס הוא בעיקר לקטסטרופות, צד ג וכו
לגבי צד ג הנקודה שלך נכונה. ובקטסטרופות החברה שבהסדר תספיק לדעתך ע"פ אינסטלטור פרטי?

לגבי צד ג הנקודה שלך נכונה. ובקטסטרופות החברה שבהסדר תספיק לדעתך ע"פ אינסטלטור פרטי?
צריך בשביל זה להגדיר קטסטרופה

להחליף צנרת ב20K ומתוך זה לשלם 5K בעצמך לדעתי זה לא קטסטרופה
מישהו אחר יכול להגיד שכן

מניח שכך או כך החברה לא תרצה לשלם לא משנה איזה תוכנית תיקח
בסוף אם יהיה תיקון של 100K והוא יהיה הכרח המציאות אז כך או כך כנראה תצטרך ללכת איתם למשפט
דווקא לדעתי יהיה לך קייס יותר חזק אם אינטסטור בהסדר לא תיקן או תיקן לא טוב (כי תביא חוות דעת שניה)
מאשר אינסטלטור שלך
אבל אני לא באמת מבין בזה - אז זאת רק דעתי

עשיתי במשך שנים ביטוח עם תוספת של שרשרב פרטי אך מאז שהעלו את ההשתתפות העצמית למקרים כאלה לא היתה לי ברירה ועשיתי דרך השרשרב של הביטוח בתקווה שלא אצטרך אותם מעבר לבסיס

אגב משכנתה
בפועל זה אפשרי
מתחילים עם ביטוח רגיל
ואז משנים ומורידים את החלק הזה מהביטוח
בחידוש כל שנה הבנק מבקש רק את החידוש ובנתיים כבר 7 שנים לא היה לו בעיה שזה ללא הנזקי מים רשום (גם לא שאלתי אותו (-:)
ניסיון אישי שלי בלבד

עומד לחדש ביטוח דירה.
שנה שעברה עשיתי ביטוח מבנה+רעידת אדמה+צד ג'+נזקי צנרת.
1.שוקל לוותר על נזקי צנרת. אם גם ככה הם לא יחליפו לך את כל הצנרת בבית אלא עושים רק תיקון מקומי אז תיקון מקומי אני יכול לממן בעצמי(הוצאה של כמה אלפי שקלים בודדים במקרה הגרוע). דעתכם?
2. במידה ואני עושה צד ג' ולא עושה נזקי צנרת. האם המשפטים הבאים נכונים?
- שאם יש לי נזילה בבית שהורסת רכוש של השכנים, אז אני מכוסה כי יש לי צד ג'.
- עלות התיקון עלי אם יש נזק צנרת אצלי בדירה או נזק מים שנגרם לדירתי ע"י דירה אחרת שאין לה ביטוח צד ג'.
3. לגבי ביטוח מבנה - האם צריך לבטח גם את החלק היחסי שלי בשטחים הציבורים? בארנונה מופיע "מגורים איזור 1- 141 מ"ר. שטחים מחוץ לדירה - 25 מ"ר".האם אני צריך לבטח 166 מ"ר?

תודה רבה

במידה ואני עושה צד ג' ולא עושה נזקי צנרת. האם המשפטים הבאים נכונים?
- שאם יש לי נזילה בבית שהורסת רכוש של השכנים, אז אני מכוסה כי יש לי צד ג'.
- עלות התיקון עלי אם יש נזק צנרת אצלי בדירה או נזק מים שנגרם לדירתי ע"י דירה אחרת שאין לה ביטוח צד ג'.
למיטב הבנתי אתה צודק.
שים לב רק שנזק מים לדירה שלך יכול להגיע להרבה יותר מעלות תיקון הצנרת עצמה. למשל אם התפוצץ לך צינור בדירה בזמן שלא היית בה והציף לך את הבית, הפגיעה יכולה להיות נזק לריהוט ומוצרי חשמל.
3. לגבי ביטוח מבנה - האם צריך לבטח גם את החלק היחסי שלי בשטחים הציבורים? בארנונה מופיע "מגורים איזור 1- 141 מ"ר. שטחים מחוץ לדירה - 25 מ"ר".האם אני צריך לבטח 166 מ"ר?
לא, ביטוח הדירה שלך לא יכסה נזק שנגרם בשטחים המשותפים.
מה שכן, כדאי לבדוק עם ועד הבית האם ישנו כיסוי לנזקים בשטחים הציבוריים - לפחות לעניין צד ג׳.

אם אתה מדבר על נזק לרכוש משותף, לדוגמה מעלית שנפגעה כצד ג מנזק בדירה שלך, זה מכוסה.
האם צריך לבטח את שטח הדירה בפועל או שטח הדירה + החלק היחסי ברכוש המשותף, שאלה מעניינת. נראה לי שצריך לבטח רק את שטח הדירה שלך (כלומר 141 מר).
במקרה נזק לרכוש המשותף צריך ביטוח של כלל הדיירים על הרכוש המשותף.

נערך לאחרונה ב:
מה שכן, כדאי לבדוק עם ועד הבית האם ישנו כיסוי לנזקים בשטחים הציבוריים - לפחות לעניין צד ג׳
תודה.
ומה לגבי אם הבנין קרס ברעידת אדמה. הרי צריך להקים אותו מחדש, כלומר צריך לקחת בחשבון גם הקמה מחדש של השטחים הציבוריים,לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
S ביטוח דירה להשקעה נדל"ן 1
גילגה ביטוח דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
M ביטוח דירה צרכנות פיננסית 1
Henchman34 תהיות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 53
hommie ביטוח דירה ללא משכנתא אוף טופיק 1
doc29 ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות צרכנות פיננסית 92
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
א התלבטות בנושא ביטוח דירה צרכנות פיננסית 5
י שאלות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 2
Y ביטוח דירה - צריך את זה? צרכנות פיננסית 4
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה