• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח בריאות פרטי לגיל הזהב

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
982
אהלן,

ההורים שלי שיהיו בריאים כבר בני 80, אין להם ביטוח בריאות פרטי, רק של השב"ן זהב דרך הכללית.
לאבי יש קצת בעיות של סכרת, כוליטיס ופרוסטטה (גידול במעקב במצב תקין), אימי בריאה לפי מה שידוע לי.

רציתי לדעת, האם כדאי לעשות להם ביטוח בריאות פרטי? היחיד שמצאתי בנתיים שמסכים לבטח בגיל כזה הוא של מגדל בעלות של כ480 ש"ח לחודש עבור בן-אדם (זו כמובן ההצעה הראשונית דרך אתר מחשבון הבריאות הממשלתי), אני מניח שכאשר יראו את התיק הרפואי של אבי ייתכן ויעלו את המחיר עוד יותר בגלל הדברים שיש לו.

מה שכן, עיקר העלות של הביטוח היא עבור ניתוחים (376 ש"ח) והשאר תרופות (97 ש"ח) והשתלות (11 ש"ח)

האם בגיל כזה בכלל כדאי לבטח עבור ניתוחים?, מניח שלא עושים ניתוחים בגיל כזה בגלל זמן התאוששות, או שדווקא בגלל שזה הכי יקר, זה אומר שכנראה בגיל הזה הסבירות לצורך בניתוח גבוהה יותר?.

כמו כן, להוריי יש חסכונות, אני מניח שמה שמטריד בכך שאין להם ביטוח בריאות פרטי הוא זה שאין להם ביטוח נגד קטסטרופות (טיפולים\ניתוחים\תרופות בעלות גבוהה במיוחד) בהתחשב בגילם המבוגר והמצב הרפואי של אבי.

אשמח לעזרה בהחלטה חשובה זו.

תודה!.

א. לא מזיק לנסות לעבור חיתום (@kerenX תוכל לתת יותר אינפורמציה)
ב. לא פחות חשוב זה לוודא שהם מבוטחים לפחות בביטוח הסיעודי של הקופות, ואם לא, חשוב להירשם , אני הצלחתי חלקית עם הורי וזה היה לצערי החלטה מוצלחת כלכלית (הם נכנסו למצב שמצריך סיעוד כ3 שנים אחרי כן)

תודה, לעבור חיתום הכוונה לעבור את בדיקות ה'קבלה' לביטוח?.

וכן יש להם ביטוח סיעודי דרך כללית - ביטוח סיעודי קבוצתי למבוטחי כללית מושלם.
מצטער לשמוע על הורייך.

דבר נוסף, רופא המשפחה שכנע את אבי לעבור לכללית פלטינום, האם מדובר בבזבוז כסף מיותר או שיש יתרון אמיתי לגיל הזהב בפלטינום?

דבר נוסף, רופא המשפחה שכנע את אבי לעבור לכללית פלטינום, האם מדובר בבזבוז כסף מיותר או שיש יתרון אמיתי לגיל הזהב בפלטינום?
לאחר מחקר וחפירות רבות שהיו כאן, הדיבור היה שזה משתלם אולי-אםבכלל לנשים בעיקר בעניין הבדיקות היריון וכיו"ב, כל השאר משני ולא קריטי בהפרש לביטוח הרגיל.
רציתי לדעת, האם כדאי לעשות להם ביטוח בריאות פרטי? היחיד שמצאתי בנתיים שמסכים לבטח בגיל כזה הוא של מגדל בעלות של כ480 ש"ח לחודש עבור בן-אדם (זו כמובן ההצעה הראשונית דרך אתר מחשבון הבריאות הממשלתי), אני מניח שכאשר יראו את התיק הרפואי של אבי ייתכן ויעלו את המחיר עוד יותר בגלל הדברים שיש לו.
דעתי היא שביטוח בריאות הוא אכן חשוב, על אחת כמה וכמה בגילאים כאלו. חדמ"ש.
ממליץ לך בחום לנסות להיעזר בסוכן ביטוח שאתה מכיר אישית או מישהו שאתה סומך עליו, לסוכני הביטוח יש השפעות לעיתים קרובות ויכולים לדעת
איפה "יותר קל" להיכנס בתחומים מסוימים. אם אין לך סוכנים כאלו, אנסה לעזור בפרטי. [גילוי נאות-לא אוהב סוכני ביטוח]
גם אם בכל התהליך שתתחיל בסוף לפחות "נרוויח" ביטוח לאמא, נראה לי זה שווה את זה.

לא ממליץ לא יועץ וכו' וכו'.
שבת שלום ובריאות להורים!

לאחר מחקר וחפירות רבות שהיו כאן, הדיבור היה שזה משתלם אולי-אםבכלל לנשים בעיקר בעניין הבדיקות היריון וכיו"ב, כל השאר משני ולא קריטי בהפרש לביטוח הרגיל.

דעתי היא שביטוח בריאות הוא אכן חשוב, על אחת כמה וכמה בגילאים כאלו. חדמ"ש.
ממליץ לך בחום לנסות להיעזר בסוכן ביטוח שאתה מכיר אישית או מישהו שאתה סומך עליו, לסוכני הביטוח יש השפעות לעיתים קרובות ויכולים לדעת
איפה "יותר קל" להיכנס בתחומים מסוימים. אם אין לך סוכנים כאלו, אנסה לעזור בפרטי. [גילוי נאות-לא אוהב סוכני ביטוח]
גם אם בכל התהליך שתתחיל בסוף לפחות "נרוויח" ביטוח לאמא, נראה לי זה שווה את זה.

לא ממליץ לא יועץ וכו' וכו'.
שבת שלום ובריאות להורים!

תודה! עכשיו נזכרתי באמת שהמלצת לי על סוכן, אדבר איתו ואעדכן

תודה, לעבור חיתום הכוונה לעבור את בדיקות ה'קבלה' לביטוח?.
כן
אם אין שם תרופות שלא בסל הבריאות נראה שזה לא כדאי

כן

אם אין שם תרופות שלא בסל הבריאות נראה שזה לא כדאי

אין באמת תרופות שלא בסל הבריאות, אבל יש השתתפות עצמית נמוכה בניתוחים מאשר בזהב, מניח שזה לא משהו נחוץ כ"כ?

אין באמת תרופות שלא בסל הבריאות, אבל יש השתתפות עצמית נמוכה בניתוחים מאשר בזהב, מניח שזה לא משהו נחוץ כ"כ?
בד"כ בגיל הזה נמנעים מניתוחים, עצם ההרדמה עלולה להביא את הקשיש למצב של צמח.

אני מניח שמה שמטריד בכך שאין להם ביטוח בריאות פרטי הוא זה שאין להם ביטוח נגד קטסטרופות
כמה שידוע לי, הניתוחים בארץ הם בחינם אז אין צורך לבטח את זה. למחלות נפוצות יש תרופות בסל כך שגם את זה אין צורך לבטח.
האם בגיל כזה בכלל כדאי לבטח עבור ניתוחים?, מניח שלא עושים ניתוחים בגיל כזה בגלל זמן התאוששות, או שדווקא בגלל שזה הכי יקר, זה אומר שכנראה בגיל הזה הסבירות לצורך בניתוח גבוהה יותר?.
אבא שלי הספיק לעבור כמה ניתוחים מגיל 80 ועד למותו בשיבה טובה (מעל 90). ניתוח ערמונית, צינתור חוזר ללב, השתלת קוצב לב, ניתוח אחרי ריסוק ירך.
את כל הניתוחים עבר בבית חולים בחינם, התרופות שלקח עלו לו כמה מאות ש"ח בודדים בחודש, פיזיותרפיה קיבל מקופ"ח בחינם בחודשים שאחרי ניתוח השבר. בגיל כזה כבר אין צורך להשתגע ולנסוע לניתוח פרטי בצרפת ומערכת הבריאות פה סך הכל זולה ולא רעה ביחס למקומות אחרים.

כמה שידוע לי, הניתוחים בארץ הם בחינם אז אין צורך לבטח את זה. למחלות נפוצות יש תרופות בסל כך שגם את זה אין צורך לבטח.

אבא שלי הספיק לעבור כמה ניתוחים מגיל 80 ועד למותו בשיבה טובה (מעל 90). ניתוח ערמונית, צינתור חוזר ללב, השתלת קוצב לב, ניתוח אחרי ריסוק ירך.
את כל הניתוחים עבר בבית חולים בחינם, התרופות שלקח עלו לו כמה מאות ש"ח בודדים בחודש, פיזיותרפיה קיבל מקופ"ח בחינם בחודשים שאחרי ניתוח השבר. בגיל כזה כבר אין צורך להשתגע ולנסוע לניתוח פרטי בצרפת ומערכת הבריאות פה סך הכל זולה ולא רעה ביחס למקומות אחרים.

כלומר לא היה לו ביטוח בריאות פרטי? רק שב"ן?.
נכון שהניתוחים מסובסדים ותרופות לרוב מסתכמות במאות שקלים בחודש, אך מה עם העניין של חלילה צורך בניתוח דחוף או התייעצות דחופה, כשאין אפשרות לחכות לתור שנקבע לעוד שבוע או חודש דרך השב"ן וצריך את זה מעכשיו לעכשיו, הרי בלי ביטוח פרטי יש צורך לממן לבד את ההוצאות, אם חלילה עולה צורך בניתוח מאוד יקר (מאות אלפי שקלים+) או דווקא בתרופות שאינן בסל וגם יקרות מאוד, מה אז?

נכון שהניתוחים מסובסדים ותרופות לרוב מסתכמות במאות שקלים בחודש, אך מה עם העניין של חלילה צורך בניתוח דחוף או התייעצות דחופה, כשאין אפשרות לחכות לתור שנקבע לעוד שבוע או חודש דרך השב"ן וצריך את זה מעכשיו לעכשיו, הרי בלי ביטוח פרטי יש צורך לממן לבד את ההוצאות, אם חלילה עולה צורך בניתוח מאוד יקר (מאות אלפי שקלים+) או דווקא בתרופות שאינן בסל וגם יקרות מאוד, מה אז?
כמו לקוח מדף המסרים של "סוכני המכירות" של קופות החולים.
כמו ש@בת העמק ציינה, הניתוחים הבדיקות והטיפולים בקופות בחינם ומחירי התרופות זולים בד"כ.
גם אם חשקה נפשכם בהתייעצות דחופה ממומחה ולא מתאים לכם לחכות שבוע או חודש (אוי ואבוי, היסטריה), אז מדובר בהוצאה חד פעמית של כ-400-2000 ש"ח. אז אם זה חד-פעמי וכל כך חשוב, אז עדיף מאשר להתעסק עם כל הבירוקרטיה הביטוחית ובד"כ שקול ל-1-6 חודשי ביטוח.
ובאותה הזדמנות עלי לציין שכל השב"ן זהב שווה לת... תבדוק מה זה נותן לך. בדיקה קטנה של עלות מול תועלת, ביחוד למבוגרים, היתה פותרת לכם את כל הדילמה.

תראה, בצד של ניתוחים בגיל 80, כמו שאמרתי זה מאוד אישי, תלוי מצב המנותח ויכולת העמידות שלו והרצון שלו,
יש מי שירצו וגם יעמדו בכך בהצלחה ויש כאלה שהרופאים יעדיפו טיפול שמרני ,

לגבי שימוש ברפואה ציבורית לניתוחים , אכן זול , יש שיקולי נוחות
1.תורים , הרפואה הציבורית קובעת דרגת עדיפות לפי מסוכנות לחולה ולא בגלל אי נוחות, מי שיש לו גלאוקומה או קילה אינו נמצא ברמת סיכון של אולקוס מדמם או אפנדיציט, ולכן מבחינת ביהח אפשר חקבוע ניתוח לעוד חצי שנה + , הסבל התיפקודי היום יומי אינו פקטור.
2. ביח ציבורי מבחינת שרות ליולה המתאושש אינו כיף גדול.
3. בחירת מנתח אינה אפשרית, ויש הבדל במיומנות גם בניתוחים קלים , וזה משפיע על ההחלמה וגם לפעמים על צורך בניתוח חוזר (מכיר מקרה כזה מהמשפחה)

אז למרות שנראה שהזהב מיותר על פניו שווה לבדוק מה הוא מכיל עבורכם ומה העלות לפני שמבטלים, בגיל הזה אם יוצאים מהזהב כנראה שלא יקבלו את הוריך בחזרה .

אז למרות שנראה שהזהב מיותר על פניו שווה לבדוק מה הוא מכיל עבורכם ומה העלות לפני שמבטלים, בגיל הזה אם יוצאים מהזהב כנראה שלא יקבלו את הוריך בחזרה
כפי שכבר חידדנו בדיון קודם, ההצטרפות לשב"ן לא ניתנת להגבלה בגלל גיל או מצב רפואי קודם, לפי חוק.
ראה מתוך אתר משרד הבריאות:
"כל חבר קופת חולים זכאי להצטרף מרצונו לתכנית שב"ן שמציעה הקופה תמורת תשלום, בלא תלות במצבו הבריאותי או בגילו."

כן
נכון שהניתוחים מסובסדים
לא, הם בחינם
צורך בניתוח דחוף
אם זה מה שהרופאים חושבים, הם ידאגו לכך.
התייעצות דחופה
התייעצות דחופה באופן פרטי זה רק רמת הלחץ שלכם, לא של הרופאים. הלכתי פעם עם אמא שלי ליעוץ פרטי למנהלת מח' נוירולוגיה. שילמנו כמה מאות ש"ח מיותרים לחלוטין כדי לשמוע "הסבר" שיכולנו לשמוע גם מנוירולוג הקופה. זה הרגיע את אמא שלי אז אולי היה בכל זאת שווה.
וצריך את זה מעכשיו לעכשיו
מי החליט? אם הרופא- זה יקרה במהירות. אם זה אתם, עניין שלכם.
או דווקא בתרופות שאינן בסל וגם יקרות מאוד
תראה, בסופו של יום אלה שיקולים של המשפחה. אם הייתי צריכה תרופה כזאת לילד שלי? כנראה שהייתי עושה הכל. להורים בגיל 80? פחות. לי? בכלל לא. אבל זאת אני.

כפי שכבר חידדנו בדיון קודם, ההצטרפות לשב"ן לא ניתנת להגבלה בגלל גיל או מצב רפואי קודם, לפי חוק.
ראה מתוך אתר משרד הבריאות:
"כל חבר קופת חולים זכאי להצטרף מרצונו לתכנית שב"ן שמציעה הקופה תמורת תשלום, בלא תלות במצבו הבריאותי או בגילו."
אני לא זוכר את הדיון שהייחסת אליו אבל האתר אכן מציין הצטרפות חופשית.

להורים בגיל 80? פחות. לי? בכלל לא. אבל זאת אני.
לא כ"כ הבנתי את הטיעון הזה, אם הורה בן 80 זקוק לניתוח או תרופה מצילת חיים יקרה מאוד, משתמע מטענתך שאפשר לומר לו פשוט: 'מצטער זה לא כלכלי, אז אני מוותר על הטיפול בך, אין מה לעשות'.
יכול להיות שלא הבנתי אותך נכון, אבל תסכימי איתי שזה לא דבר שבן אדם שפוי יעשה, גם אם זה עבור מבוגר בן 80 בסוף ימיו, במיוחד אם המובגר הזה עשה המון בשביל אותו בן אדם והוא מקרבה בדרגה ראשונה אליו.

אז למרות שנראה שהזהב מיותר על פניו שווה לבדוק מה הוא מכיל עבורכם ומה העלות לפני שמבטלים, בגיל הזה אם יוצאים מהזהב כנראה שלא יקבלו את הוריך בחזרה .

ההתלבטות היא בין הזהב לפלטינום, לא בין שב"ן או לא שב"ן.

ההתלבטות הראשית, שבגללה פתחתי את השרשור היא בכלל האם לבטח באופן פרטי את הוריי עקב גילם ומצבו הרפואי של אבי, אני רואה שרובכם טוענים אפילו שהנחיצות של השב"ן מוטלת בספק, ושלרוב ניתוחים, יעוצים ותרופות באופן פרטי מגיעות לעלויות יחסית נמוכות.

אך שוב, אני מדבר על מצב של חלילה קטסטרופות, הריי לשם כך עושים ביטוח בריאות פרטי לרוב, איך אפשר לדעת מה הכדאיות בביטוח כזה להורי? הרי גם אם אתייעץ עם סוכן ביטוח, יש לו אינטרס מובהק לומר לי שאני כן צריך ביטוח כזה.

יש דרך לדעת האם בהנתן מצב רפואי מסויים, גיל וחוסן כלכלי האם כדאי לבטח נגד קטסטרופות?
יכול להיות שהשאלה שלי קשה מדיי למענה, אבל אשמח לכיוון, כי כשאני חושב על זה, להתייעץ עם סוכן ביטוח על כך זה לא כ"כ חכם...

לא כ"כ הבנתי את הטיעון הזה, אם הורה בן 80 זקוק לניתוח או תרופה מצילת חיים יקרה מאוד, משתמע מטענתך שאפשר לומר לו פשוט: 'מצטער זה לא כלכלי, אז אני מוותר על הטיפול בך, אין מה לעשות'.
אני חושב שהיא טוענת שבמקרה של סיכון חיים או משהו קיצוני, זה נקרא רפואה דחופה ואכן יטפלו במבוגר זה או אחר.
היא הביאה מקרים שהיו לה עם הוריה,
אולם לדעתי היא נמצאת בהטייה קוגניטיבית חריפה [אבל גם זה מה שאמרתי לה בעניין העניים בעפולה ;)]
יש לי בילקוט מקרים איןספור שהביטוח הרפואי דווקא היה יעיל במקרים דחופים ואף מנזקים קשים .

אני חושב שהצדק עמך ואני מעדיף שיהיה לי בארגז כלים ביטוח רפואי שיחסוך לי תורים, עצבים ואולי עוד חוות דעת או בחירת רופא כזה או אחר [במקרים מסוימים]
ואם יש לי סיכון ביטוח אז גם מישהו שאוכל להיוועץ עמו ושאולי יעזור.

אתייעץ עם סוכן ביטוח, יש לו אינטרס מובהק לומר לי שאני כן צריך ביטוח כזה.

יש דרך לדעת האם בהנתן מצב רפואי מסויים, גיל וחוסן כלכלי האם כדאי לבטח נגד קטסטרופות?
מחלות קשות בגיל מבוגר אני חושב שזה כבר לא רלוונטי, תרופות אמור להיות קל לקבל וזה עדיין בסכום "סביר".
שוב, כל מקרה לגופו.
לא.
משום שקטסטרופה שלך אולי היא "בקטנה" למישהו אחר, בד בבד יש כאלו שישנים טוב בלילה עם/בלי ביטוח.
אני חושב שרק לך ולהוריך יש את התשובה.

נערך לאחרונה ב:
משום שקטסטרופה שלך אולי היא "בקטנה" למישהו אחר, בד בבד יש כאלו שישנים טוב בלילה עם/בלי ביטוח.
אני חושב שרק לך ולהוריך יש את התשובה.

בוודאי שאף אחד לא יכול לענות לי כי זה אינדווידואלי, יכול להיות שהייתי צריך לשאול משהו בכיוון של האם יש ביטוח 'מודולארי' שתקף רק עבור מקרי ביטוח מסכום מסויים שנחשב קטסטרופלי עבור המבוטח וכתוצאה מכך מחיר הביטוח יהיה זול יותר מביטוח פרטי 'רגיל'?

אני רואה שרובכם טוענים אפילו שהנחיצות של השב"ן מוטלת בספק
זה נאמר רק כשמשווים אותו לביטוח פרטי מקביל, לא כשמשווים אותו לסל הבריאות ללא תוספות (שכמו שאמרת, לא מכסה קטסטרופות).
זה כיוון טוב:
הסולידית - לממן סוכן ביטוח או את עצמכם?
הסולידית - ביטוח בריאות פרטי, מותרות או צורך?
האם יש ביטוח 'מודולארי' שתקף רק עבור מקרי ביטוח מסכום מסויים שנחשב קטסטרופלי עבור המבוטח וכתוצאה מכך מחיר הביטוח יהיה זול יותר מביטוח פרטי 'רגיל'?
יש פוליסות ביטוח "רזות" שבהן אלמנט השירות (מאמן אישי להרזיה, שיאצו ודיקור סיני) הם פחות הדגש, ויש יותר דגש על כיסוי מימון לקטסטרופות.
תוכל למצוא אותן פשוט על-ידי חיפוש של הפוליסות הזולות יותר בשוק.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R ביטוח בריאות פרטי + מכבי - האם הכרחי? צרכנות פיננסית 1
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
גיא_87 ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 1
ע ביטוח בריאות פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
1337justme ביטוח בריאות פרטי עבור קשישים - רק עבור תרופות צרכנות פיננסית 0
ITS ביטוח בריאות פרטי - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
D תביעת ביטוח בריאות פרטי *וגם* שב"ן צרכנות פיננסית 10
always.smile ביטוח בריאות פרטי מול ביטוח בריאות קולקטיב מול שב״ן צרכנות פיננסית 2
ר ביטוח בריאות פרטי לאחר הרפורמה צרכנות פיננסית 7
L ביטוח בריאות פרטי לעומת המשודרגים של קופ"ח צרכנות פיננסית 2
גרהם ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 3
B ביטוח בריאות - משלים, פרטי או בכלל לא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
adamshalev צריך שב"ן אם יש ביטוח בריאות פרטי חינם ? צרכנות פיננסית 7
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
R ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
Fitch ביטוח בריאות במנורה מבטחים פוסטים מאיכות נמוכה 7
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
ס ביטוח בריאות לתינוק צרכנות פיננסית 8
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
C ביטוח בריאות פרטית מ 2009 והרפורמה ב 2022 צרכנות פיננסית 1
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
H ביטוח בריאות - מה עושים כשמתגלה בעיה? אוף טופיק 0
Y ערעור על תביעת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
A החזר ביטוח לאומי ומס בריאות (בהמשך להחזר מס) מיסים 11
מ ביטוח בריאות קבוצתי לחברי אופק צרכנות פיננסית 7
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה צרכנות פיננסית 0
anonyshmeger ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 0
E חישוב ביטוח לאומי/מס בריאות כמס על הכנסה לצורכי מיסוי של ארה״ב מיסים 3
סול ביטוח בריאות ב37 שקל לחודש - מספיק? צרכנות פיננסית 34
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
I ביטוח בריאות חדש מול ישן צרכנות פיננסית 5
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
H ביטוח בריאות- השוואה בין השב"ן לפרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
N ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה צרכנות פיננסית 41
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה. צרכנות פיננסית 43
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
M ביטוח לאומי וביטוח בריאות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
א ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 1
M שאלה לגבי ביטוח בריאות ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
כימאי ביטוח בריאות מוזל לטבעונים צרכנות פיננסית 2
N ביטוחי בריאות - מעבר בין חברות ביטוח צרכנות פיננסית 3
J ביטוח בריאות מתאים לצריכת רפואה משלימה צרכנות פיננסית 6
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
milx שינוי ביטוח בריאות לאשה מבוגרת צרכנות פיננסית 1
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
Myrath התייעצות - ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 22

נושאים דומים

Back
למעלה