• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח בריאות אחרי הרפורמה.

munmun

משתמש רגיל
דירוג
64
ביטוח בריאות הפרטי אחרי הרפורמה של 2016 הפך לביטוח בעל תוקף של שנתיים. אחרי שנתיים החברה רשאית לעלות את הפרמיה ב20% ללא ידיעת המבוטח. כל עוד הבן אדם בריאה אין שום בעיה, הוא יכול לעבור לביטוח אחר עם תנאים יותר טובים. אך מה קורה במצב של שינוי במצב הבריאותי? המבוטח שבוי בחברה והחברה כל שנתיים תעלה לו את הפרמיה 20%, עד שלא יוכל לשלם ויבטל את הפוליסה. לא כל כך מובן איך הרפורמה מגנה על אנשים במצבים כאלה. בנוסף רציתי לבטל את השב"ן ולהשאר את הפוליסה הפרטית והטובה יותר בביטוחים, אך מסתבר ששב"ן לא יכול לשנות את הפרמיה כתוצאה מהרעה במצב הבראיותי, מה שהופך אותו לבטוח וצפוי יותר מבחינת הוצאות. מסקנה שלי שאי אפשר לסמוך על ביטוח בריאות פרטי בגלל התוקף והעלת פרמיה פוטנציאלית לא צפויה, והמוצר היחיד בביטוח הפרטי שכדאי לרכוש זה הביטוח משלים שב"ן ולקוות שהחברה לא תנצל את התנאי של ה20% ותעלה את הפרמיה בצורה דרסתית.
מה אתם חושבים על זה?

מה שאמור למנוע העלאות כאלו בפרמיה היא התחרות בין החברות - אם חברה אחת תעלה את המחיר וכל השאר לא יעלו או יעלו פחות, כל המבוטחים הבריאים יעברו למתחרים (ואלו הם הלקחות ה"משתלמים" - מי שמשלם ולא משתמש). גם חברות גדולות יכולות להעביר את כל עובדיהן לחברה מתחרה, ללא חיתום, אם התנאים יורעו באופן גורף.
בנוסף, המחיר הוא אחיד לכל המבוטחים, כך שלא ניתן להפלות לרעה מבוטח שנהיה חולה תוך כדי תקופת הביטוח.
כמו כן יש את נושא שהרגולטור שחשוף ללחץ ציבורי בנושא, כך שאם מישהו מגזים ללא הצדקה - יש לרגולטור כלים להתמודד עם זה.

סה"כ לא מושלם, אבל עדיף ממשחקי "האותיות הקטנות" שהיו בביטוחים הקודמים טרם הרפורמה.

כך שלא ניתן להפלות לרעה מבוטח שנהיה חולה תוך כדי תקופת הביטוח.
זה הכוונה של המחוקק, אבל:
כשהרפורמה נכנסה החברה בה עבדתי הביאה מומחה שיסביר את השינויים. הוא אמר שחברות הביטוח יכולות להעלות את התעריף כל שנתיים ולהודיע לך על השינוי ואתה חייב לאשר להם שאתה רוצא להמשיך. אם אתה לא מאשר הביטוח מופסק. לדבריו, יש לחברות אינטרס שמכתבים מסוימים יעלמו בדרך. ואנשים חולים לא טרודים בשאלה מתי הביטוח אמור להתחדש.

אתה לא חייב לאשר אם העליה פחות מ20% או 120 שקל, ואם העליה יותר מזה נגיד 25% אז זה הופך את הביטוח להרבה יותר יקר מהממוצע בשוק וכולם יעזבו אותו ולא הגיוני שהביטוח יעשה מהלך כזה קיצוני על כל המבוטחים. @Delver האם יש מסמכים שמתארים את הרפורמה בגישה פומבית? לפי מה שאתה כותב, ואחרי החיתום לא נטתן להפלות מבוטח, זה פחות נורא ממה שחשבתי, בתקווה שכוחות השוק והרגולטור יעשו את העבודה.

לפי מה שאתה כותב, ואחרי החיתום לא נטתן להפלות מבוטח, זה פחות נורא ממה שחשבתי, בתקווה שכוחות השוק והרגולטור יעשו את העבודה.
כל מה שרשמתי מבוסס על העמקה שלי שביצעתי בעבר וייתכן שאני טועה או לא מדייק, ממליץ לחפש באינטרנט לבד.
עכשיו ראיתי במקור הבא שדווקא כן ניתן להעלות פרמיה עקב הרעה במצב הבריאותי:
http://insurance.infomed.co.il/Bitu...x?MN=&ID=62&GL=&AspxAutoDetectCookieSupport=1

לא יודע האם ה"פרצה" הזו מכוונת או לא והאם היא באמת קיימת.
כך או כך, הדבר היחיד שיגן עליך מפני עליות מחיר מוגזמות הוא התחרות וזה נראה שיש לא מעט.

כך או כך, הדבר היחיד שיגן עליך מפני עליות מחיר מוגזמות הוא התחרות וזה נראה שיש לא מעט.
קשה להתווכח על אמונה, אבל אני לא מאמין שהתחרות בין גופי הביטוח תגן מהעלאת מחירים. בזמנו אמרו שלכל חברה יהיה אינטרס תחרותי לצרף את הרופאים הטובים ביותר להסדר. ניסיתי למצא את רשימת הרופאים בהסדר בביטוח של מיגדל - רשימה אין, והחשד שלי הוא שרשימה פשוט קצרה מכדי לפרסם אותה. יש אתר למצא רופאים בהסדר בתכום מסוים בעיר מסויימת וברוב הנסיונות שהרצתי השאילתה חזרה ריקה. אגב, גם האתר הזה לא שקוף כי הוא לא מקושר למיגדל בשום דרך, הוא של ספק שנותן את השירות של יעוץ רפואי למיגדל, ונידרשים כמה טלפונים להבין מי אמור לתת לך את השירות של רשימת הרופאים בהסדר.
ג.נ. אני ככ מבולבל מהבאלגן שהרפורמה עשתה לי בביטוחי הבריאות - אני בכלל לא יודע מה כולל ביטוח הבריאות הבסיסי והאם יעוץ עם רופא זה אותו ביטוח או ביטוח אחר ומה ההבדל בתנאים בינהם. ולי עוד הסבירו את זה בזמנו. מיותר לציין שהבילבול הזה טוב לחברות הביטוח כי הוא מונע ממני לנצל את זכויותי בביטוחי הבריאות.

נערך לאחרונה ב:
ניסיתי למצא את רשימת הרופאים בהסדר בביטוח של מיגדל - רשימה אין, והחשד שלי הוא שרשימה פשוט קצרה מכדי לפרסם אותה.
חיפשתי בגוגל "מגדל רופאים בהסכם" והעמוד הזה עלה כתוצאה ראשונה בחיפוש.
מאפשר חיפוש לפי תחום, ויש אפילו קובץ CSV מרוכז ונגיש עם כלל פרטי הרופאים - 1,154 במספר.
אני לא יודע אם זה הרבה או לא, פשוט מצאתי שהמידע נגיש בקלות.
אגב, גם האתר הזה לא שקוף כי הוא לא מקושר למיגדל בשום דרך, הוא של ספק שנותן את השירות של יעוץ רפואי למיגדל, ונידרשים כמה טלפונים להבין מי אמור לתת לך את השירות של רשימת הרופאים בהסדר.
האתר שמצאתי הוא של "מגדל" ישירות.

ייתכן שהתכוונת לשירותים שאינם ניתוחים וכו', ששם השירות ניתן ע"י נותן שירותים חיצוני (BWell)?

קודם כל תודה. טוב לדעת לפעם הבאה.
אולי זה חלק מהבאלאגן - ההפניה היא ל"רשימת רופאים מנתחים שבהסכם במסגרת כיסוי לניתוחים פרטיים בישראל". אני חפשתי התיעצות עם רופא, שכאמור, יתכן שבעיקבות הרפורמה זה כבר לא נחשב ביטוח בריאות אלא משהוא אחר. השירות הזה ניתן דרך Bwell, ויש לזה הפניה מהאתר שמצאת, רק צריך לחפור קצת. כאמור, שאילתות באזור שלי (חיפה) חזרו ריקות, וגם באיזור המרכז התוצאות היו דלות.

נערך לאחרונה ב:
@AIML בשמחה!
אין ספק שלרדוף אחרי רשימת נותני שירות בהסדר היא עסק לא פשוט - במגדל כמו גם אצל נותני השירותים האחרים.
במנורה למשל כבר נתקלתי במקרים בהם המוקד של הביטוח הפנה אותי לנותן השירותים החיצוני לקבלת הרשימה, בעוד נותן השירותים הפנה לחברת הביטוח...

באתר של מגדל כתוב שההיוועצות ברופא מומחה חוסה תחת הנספח האמבולטורי לביטוח הבריאות, שכולל 4 התייעצויות בשנה עם רופא מומחה (כולל התייעצות עם פסיכיאטר). להבנתי ברשימה שקישרתי אליה כולם מומחים (יש שם עמודה של "תחום התמחות"), אבל אפשר פשוט ליצור קשר עם הביטוח עם פרטי רופא ולשאול אם הביטוח מכסה את ההיוועצות עימו.

בקובץ יש אפילו נתונים על אם הרופא האמור ביצע ניתוח תחת ההסדר בשלוש השנים האחרונות / השנה האחרונה. מעניין.

*עריכה* - באתר של BWell יש התייחסות לנספח האמבולטורי של מגדל -
"נספח שירות אמבולטורי של מגדל מקנה לך את האפשרות לקבל שירותים אמבולטוריים (ללא אשפוז) או שיפוי בגין הוצאות שהוצאו בגינם. לקבלת פרטים, בירורים וקבלת שירות על פי תנאי כתב השירות, נשמח לעמוד לרשותך במוקד השירות שלנו בטלפון 9899* "

הנספח האמבולטורי לביטוח הבריאות
נספח זה חלק מביטוח הבריאות או ביטוח נפרד?
אם מעלים את עלות הביטוח ב X אחוז גם עלות הניספח עולה ?
ואם ביטוח הבריאות מופסק - נניח בגלל שלא אישרתי העלאת עלות - גם הביטוח הניספח אוטומטית מופסק?

נספח זה חלק מביטוח הבריאות או ביטוח נפרד?
השינוי העיקרי ברפורמה של 2016 היה שביטוחים הפסיקו להימכר כ"חבילה" שכוללת המון רכיבים ("נספחים") שלא ניתנים לבחירה / הסרה, ואילו היום כל רכיב כזה נתון לבחירת הרוכש (קצת כמו "חבילת ערוצים" בכבלים שלא היה ניתן לפרק).
כל נספח חוסה תחת הביטוח העקרוני לו הוא משתייך. כך, תחת ביטוח בריאות, תוכל למצוא נספחים כמו אמבולטורי, ניתוחים, השתלות, תרופות מחוץ לסל, רפואה משלימה וכו'. כל אחד מהרכיבים האלה הוא חלק מביטוח הבריאות הכללי שלך.
לצורך העניין - תחשוב על ביטוח הבריאות שלך כמו על IRA, מסגרת עקרונית, ש"ניירות הערך" שאתה רוכש במסגרתו הם הנספחים.
(אין, רואים שזה פורום הסולידית. מסבירים לאנשים על ביטוח בריאות דרך השוואה לכלים פיננסים!)
אם מעלים את עלות הביטוח ב X אחוז גם עלות הניספח עולה ?
אני מניח שבגלל שההעלאה באחוזים, כלל רכיבי הפוליסה יעלו באחוז שייקבע. יכול להיות מצב תיאורטי בו רק אחד מהנספחים של החברה יתברר ככזה שתומחר בחסר, ואז רק עלותו של הנספח הספציפי תשתנה.
ואם ביטוח הבריאות מופסק - נניח בגלל שלא אישרתי העלאת עלות - גם הביטוח הניספח אוטומטית מופסק?
אכן, כלל הנספחים של ביטוח הבריאות כפופים לתנאי הפוליסה הכללית (במקרה שלך - ביטוח הבריאות). להבנתי לא יכול להתקיים נספח ללא פוליסה שהוא חוסה תחתיה.

לפי ההבנה שלי
ניתן להעלות עד 20% מוגבל בתקרה של 10 שח,
כלומר על 60 שנים הפרמיה תעלה במקסימום ב 300 שח ..שזה הרבה אבל לא בשמיים.
לא ראיתי שניתן להעלות פרטנית אלא לכל המבוטחים.

השינוי העיקרי ברפורמה של 2016 היה שביטוחים הפסיקו להימכר כ"חבילה" שכוללת המון רכיבים ("נספחים") שלא ניתנים לבחירה / הסרה, ואילו היום כל רכיב כזה נתון לבחירת הרוכש (קצת כמו "חבילת ערוצים" בכבלים שלא היה ניתן לפרק).
כל נספח חוסה תחת הביטוח העקרוני לו הוא משתייך. כך, תחת ביטוח בריאות, תוכל למצוא נספחים כמו אמבולטורי, ניתוחים, השתלות, תרופות מחוץ לסל, רפואה משלימה וכו'. כל אחד מהרכיבים האלה הוא חלק מביטוח הבריאות הכללי שלך.
לצורך העניין - תחשוב על ביטוח הבריאות שלך כמו על IRA, מסגרת עקרונית, ש"ניירות הערך" שאתה רוכש במסגרתו הם הנספחים.
(אין, רואים שזה פורום הסולידית. מסבירים לאנשים על ביטוח בריאות דרך השוואה לכלים פיננסים!)

אני מניח שבגלל שההעלאה באחוזים, כלל רכיבי הפוליסה יעלו באחוז שייקבע. יכול להיות מצב תיאורטי בו רק אחד מהנספחים של החברה יתברר ככזה שתומחר בחסר, ואז רק עלותו של הנספח הספציפי תשתנה.

אכן, כלל הנספחים של ביטוח הבריאות כפופים לתנאי הפוליסה הכללית (במקרה שלך - ביטוח הבריאות). להבנתי לא יכול להתקיים נספח ללא פוליסה שהוא חוסה תחתיה.
אגב,
לכל סוכן יש איזה 10%-20% שהוא יכול לדרוש עבור לקוח לטובת איומים לפני ניוד.
מציע פשוט לשים תזכורת כל סוף שנה/תוקף חידוש להתקשר לסוכן שיידאג לנו.

יש גם ביטוחים שבשנים האחרונות זולים יותר עקב רפורמות.
כמו ביטוחי חיים/סיעודי [דרך הקופה במקרים מסוימים]/א.כ.ע חיצוני-פרטי עולה יותר אבל רחב יותר מבעבר.

אני חושב שבמקרה של העלאת הפרמייה יש בעיתיות מצדנו [הלקוחות] לעבור בין החברות השונות בגלל תקופת האכשרה.
הרי לא סביר שתרצה להיות "לא מבוטח" מס' חודשים בביטוחים ששילמת עליהם שנים והם "משני חיים" כך שבד"כ כמדומני אנחנו סוג של לקוחות שבויים.
לא כך ?

למיטב ידיעתי תחת הביטוח החדש מעבר חברות הוא ללא זמן אכשרה כל עוד היית מכוסה רציף

למיטב ידיעתי תחת הביטוח החדש מעבר חברות הוא ללא זמן אכשרה כל עוד היית מכוסה רציף
אמת ויציב. התקשרתי וזה אכן נכון.
קרי, חוץ מכל חברות התקשורת, יש גם לעשות בירור מקיף פעם בשנה גם אצל העושקים האחרים...

אולי ללא זמן אכשרה - לא בטוח שללא חיתום במעבר.

ללא תקופת אכשרה אם מצב הבריאותי לא השתנה ובכל מקרה צריך לעשות חיתום מחדש במעבר לחברה אחרת.
לגבי ההעלה של 10 שקלים בחודש, בשנה יוצא 120 שקלים והביטוח תקף עד גיל 98. זה יכול להגיע לאלפי שקלים עליה בפרמיה וזה עוד לפני הצמדה למדד.
מחובת בחירת מנתח מתוך רשימה הוחרגו חברות ביטוח קטנות, שרשאיות לתת כיסוי לכל מנתח עד תקרה של אותו ניתוח אצל מנתח מרשימה. זה נותן יותר חופש, אבל לא בהכרח מכסה כל ניתוח ב100%.
משלים שב"ן רלוונטי רק למוצר ביטוח "ניתוחים בארץ", בעצם הבחירה בינו לבין ניתוח מהשקל הראשון. ההבדל במחיר בתוך חבילה עם מוצרים אחרים לא כזה גדול.
בסופו של דבר לדעתי הרגולציה כן הצליחה לעשות סדר בביטוחים, אך לא הצליחה למנוע כפל ביטוחים. בשביל לקבל ביטוח איכותי וגם נוח,אני נאלץ להשאיר את השב"ן וגם לעשות ביטוח פרטי.

נערך לאחרונה ב:
ללא תקופת אכשרה אם מצב הבריאותי לא השתנה ובכל מקרה צריך לעשות חיתום מחדש במעבר לחברה אחרת.
לגבי ההעלה של 10 שקלים בחודש, בשנה יוצא 120 שקלים והביטוח תקף עד גיל 98. זה יכול להגיע לאלפי שקלים עליה בפרמיה וזה עוד לפני הצמדה למדד.
מחובת בחירת מנתח מתוך רשימה הוחרגו חברות ביטוח קטנות, שרשאיות לתת כיסוי לכל מנתח עד תקרה של אותו ניתוח אצל מנתח מרשימה. זה נותן יותר חופש, אבל לא בהכרח מכסה כל ניתוח ב100%.
משלים שב"ן רלוונטי רק למוצר ביטוח "ניתוחים בארץ", בעצם הבחירה בינו לבין ניתוח מהשקל הראשון. ההבדל במחיר בתוך חבילה עם מוצרים אחרים לא כזה גדול.
בסופו של דבר לדעתי הרגולציה כן הצליחה לעשות סדר בביטוחים, אך לא הצליחה למנוע כפל ביטוחים. בשביל לקבל ביטוח איכותי וגם נוח,אני נאלץ להשאיר את השב"ן וגם לעשות ביטוח פרטי.
ומה עשית בנוגע לסיעודי ?

ומה עשית בנוגע לסיעודי ?
כלום. יש לי אובדן כושר עבודה עם סכום מספק. להורים שלי יש דירה, במקרה חריג אפשר לעשות משכנתא הפוכה.
בכל מקרה עוד לא בדקתי לעומק את העיניין הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
ר ביטוח בריאות פרטי לאחר הרפורמה צרכנות פיננסית 7
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
R ביטוח בריאות פרטי + מכבי - האם הכרחי? צרכנות פיננסית 1
R ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
Fitch ביטוח בריאות במנורה מבטחים פוסטים מאיכות נמוכה 7
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
ס ביטוח בריאות לתינוק צרכנות פיננסית 8
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
C ביטוח בריאות פרטית מ 2009 והרפורמה ב 2022 צרכנות פיננסית 1
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
H ביטוח בריאות - מה עושים כשמתגלה בעיה? אוף טופיק 0
Y ערעור על תביעת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
A החזר ביטוח לאומי ומס בריאות (בהמשך להחזר מס) מיסים 11
גיא_87 ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 1
מ ביטוח בריאות קבוצתי לחברי אופק צרכנות פיננסית 7
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה צרכנות פיננסית 0
anonyshmeger ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 0
E חישוב ביטוח לאומי/מס בריאות כמס על הכנסה לצורכי מיסוי של ארה״ב מיסים 3
סול ביטוח בריאות ב37 שקל לחודש - מספיק? צרכנות פיננסית 34
ע ביטוח בריאות פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
1337justme ביטוח בריאות פרטי עבור קשישים - רק עבור תרופות צרכנות פיננסית 0
I ביטוח בריאות חדש מול ישן צרכנות פיננסית 5
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
ITS ביטוח בריאות פרטי - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
1337justme ביטוח בריאות פרטי לגיל הזהב צרכנות פיננסית 36
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
D תביעת ביטוח בריאות פרטי *וגם* שב"ן צרכנות פיננסית 10
H ביטוח בריאות- השוואה בין השב"ן לפרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
N ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה צרכנות פיננסית 41
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
M ביטוח לאומי וביטוח בריאות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
always.smile ביטוח בריאות פרטי מול ביטוח בריאות קולקטיב מול שב״ן צרכנות פיננסית 2
א ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 1
M שאלה לגבי ביטוח בריאות ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
כימאי ביטוח בריאות מוזל לטבעונים צרכנות פיננסית 2
N ביטוחי בריאות - מעבר בין חברות ביטוח צרכנות פיננסית 3
J ביטוח בריאות מתאים לצריכת רפואה משלימה צרכנות פיננסית 6
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
milx שינוי ביטוח בריאות לאשה מבוגרת צרכנות פיננסית 1
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
Myrath התייעצות - ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 22
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
L ביטוח בריאות פרטי לעומת המשודרגים של קופ"ח צרכנות פיננסית 2
גרהם ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 3
B ביטוח בריאות - משלים, פרטי או בכלל לא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1

נושאים דומים

Back
למעלה