• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביאור עמלות ב-IB

פיטר גריפין

משתמש רגיל
דירוג
118
שלום,

כיום אני מחזיק בתיק השקעות בברוקר ישראלי ומסיבות שונות ביניהן אבטחת מידע החלטתי לעבור ל-IB עם תיק ההשקעות שלי. אין לי בעיה כלל עם הפרוצדורה אבל אני קצת אבוד בכל נושא העמלות שלהם.

אני מתכנן בלי קשר לתיק ההשקעות הנוכחי שלי, להשקיע כל חודש סכום קבוע ב-VRWA,בדיוק כמו שרשום במייק.

אני מנסה להבין את העמלות שאני אחשף אליהם, אשמח אם תתקנו אותי ותוסיפו לי בדרך.

1. עמלת מינימום 10$ על חוסר פעילות או תיק מתחת ל-100 אלף דולר, בוטלה למיטב ידיעתי ולא רלוונטית.
2. עמלת המרה קבועה בסך 2$ והמרה מהשער הרציף (* תקנו בבקשה או מדובר ביציג או שער אחר ולפי מה הוא מחושב)
3. עמלת קניה מכירה, פה הסיפור מסתבך, ממה שאני רואה יש שתי תוכניות (tiered,fixed) וקשה לי להעריך מה יותר נכון למצב שלי, אני לא מבין ממש את ההבדלים ביניהם. אשמח לביאור בנושא. לצורך ההשוואה, אני משקיע פאסיבי שסוחר ב-VRWA בבורסת לונדון ומבצע כמעט תמיד לא יותר מפעולה אחת בחודש.

נתקלתי בדבר הזה וקצת הלכתי לאיבוד במספרים: https://www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/stocksPricing2.php

במידה ויש עמלה נוספת בפרוצדורה שמהרגע שהכסף נכנס בשקלים ל IB, אשמח שתסבירו לי (שם בצד עמלות העברות כספים, זה נורא סובייקטיבי ואני אישית פטור מהן).

תודה מראש לעונים!

כן פגשתי כבר את השרשור הזה, לצערי לא רק שאין קונצנזוס אחרי כמה עמודים כבר, נראה שגם אין מספיק שהתנסו בזה. חבל שזה לא רשום במייק.

תודה רבה על התגובה.
אכן, מהפרסומים של IB בלבד לא הצלחתי להבין מתי זה כדאי tired. לפי מה שהבנתי צריך מסחר במיליונים כדי שזה יהיה כדאי. למשל זה,

COMMISSIONS Stocks and ETFs

אבל הטענות בדיון ההוא שמנסיון של אנשים זה כדאי אם משתמשים ב LMT.

אכן, מהפרסומים של IB בלבד לא הצלחתי להבין מתי זה כדאי tired. לפי מה שהבנתי צריך מסחר במיליונים כדי שזה יהיה כדאי. למשל זה,

COMMISSIONS Stocks and ETFs

אבל הטענות בדיון ההוא שמנסיון של אנשים זה כדאי אם משתמשים ב LMT.

דווקא ממה שאני מבין ברחבי האינטרנט, זה פי וכמה וכמה יותר משתלם במסחר בכמויות קטנות. נחכה לתשובה

ממשיך את השרשור, קניתי שתי יחידות של VWRA בפקודת lmt ושילמתי 1.90 דולר בעמלת מסחר, ואני נמצא במסלול tiered. למה זה? אני ממש מתקשה להבין את ההגיון בעמלות. זה בגלל עמלת המינימום של בורסת לונדון? ראיתי פה אנשים שמדווחים על עמלות של 30 סנט גם.

ממשיך את השרשור, קניתי שתי יחידות של VWRA בפקודת lmt ושילמתי 1.90 דולר בעמלת מסחר, ואני נמצא במסלול tiered. למה זה? אני ממש מתקשה להבין את ההגיון בעמלות. זה בגלל עמלת המינימום של בורסת לונדון? ראיתי פה אנשים שמדווחים על עמלות של 30 סנט גם.
המחיר עכשיו הוא 103.96.
2 יחידות נגיד 206 דולר.
הקבוע ללא מינימום היה לוקח 1.03

עכשיו מה נעשה אם רוצים לקנות 1000 יחידות בלונדון ?

נערך לאחרונה ב:
המחיר עכשיו הוא 103.96.
2 יחידות נגיד 206 דולר.
הקבוע ללא מינימום היה לוקח 1.03

עכשיו מה נעשה אם רוצים לקנות 1000 יחידות בלונדון ?
סליחה לא הבנתי את השאלה שלך. אתה אומר במילים אחרות שבמקרה הספציפי והנישתי שלי מסלול הפיקסד יצא יותר משתלם? כנראה שמה שקראתי רלוונטי רק למסחר בארהב פשוט איכשהו הבנתי שהtiered הוא הכי משתלם בעסקאות קטנות.

בארה"ב, לא באירופה.
ומה דעתך לגבי אירופה? בעסקאות קטנות של עד 1000 דולר, האם יותר משתלם מסלול tiered או fixed.

אודה לשניכם על תשובה בהינתן הנתונים, יחסוך לי לבדוק את זה בעצמי כי העדכון של המסלול לוקח יומיים.

סליחה לא הבנתי את השאלה שלך. אתה אומר במילים אחרות שבמקרה הספציפי והנישתי שלי מסלול הפיקסד יצא יותר משתלם?
כן.

כנראה שמה שקראתי רלוונטי רק למסחר בארהב פשוט איכשהו הבנתי שהtiered הוא הכי משתלם בעסקאות קטנות.

ומה דעתך לגבי אירופה? בעסקאות קטנות של עד 1000 דולר, האם יותר משתלם מסלול tiered או fixed.
בכמה עסקאות מדובר ? אתה מתכוון לעשות אלפי עסקאות כאלה בחודש ? אם לא אזי נראה לי שההבדל מספיק קטן שזה לא כל כך משנה.

בהנתן שאין עמלת מינימום ל fixed. את זה לא ביררתי אף פעם.

כן.

בכמה עסקאות מדובר ? אתה מתכוון לעשות אלפי עסקאות כאלה בחודש ? אם לא אזי נראה לי שההבדל מספיק קטן שזה לא כל כך משנה.

בהנתן שאין עמלת מינימום ל fixed. את זה לא ביררתי אף פעם.
יש בשני המסלולים עמלת מינימום, אני באמת לא מצליח להבין את הנתונים שלהם אבל ממה שאני רואה עמלת המינימום בפיקסד לבורסת לונדון היא גבוהה יותר (4 דולר).

אני עושה עסקה אחת בחודש של בערך 350 דולר.

אם זה עוזר לך לעזור לי להבין, זה מהאתר שלהם
xu8kW0n.png

@פיטר גריפין

זה הדף שבילבל אותי קודם, אבל עכשיו אני חושב שהבנתי,

כשהם אומרים 50 מיליון, זה סה״כ העסקאות מול הבורסה הספציפית. ראה הערה בדוגמאות שלהם,

https://www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/euroStockBundlUnbund.php?nhf=T

Value tiers are applied based on monthly cumulative trade volume summed across all stock, warrants and ETF shares. This is calculated once daily, not at the time of the trade. As such, execution reductions will start the next trading day after the threshold has been exceeded​

כלומר tired בעצם תלוי בסה״כ העסקאות בבורסה הספציפית בנקודת זמן בה אתה רוצה לבצע את העסקה, ובמקרה זה לונדון.

עכשיו הולכים ל chatGPT ושואלים איך יודעים באיזה tier נמצאים , (לא בדקתי שזה עובד מכיון ש market data ללונדון עולה 5 פאונד)

To determine the tier for a specific stock on a specific day on the London exchange, you can follow these steps:
  1. Log in to your Interactive Brokers account.​
  2. Navigate to the "Trader Workstation" (TWS) platform.​
  3. Go to the "Market Data" section of the TWS platform.​
  4. Search for the stock you are interested in and select it.​
  5. Look for the "Market Data Fees" section. The tier for the stock on the London exchange for that day should be listed here.​

יש 3 עמלות נוספות בלונדון למסחר בדולר והן ,

BATS Europe (BATEUK)
CHIX (CHIXUK)
Stock Exchange (LSE, LSEETF and LSEIOB1) 2

ועכשוי הכל מובן. אפשר אפילו לחשב. החיים יפים. והדוגמאות מובנות. :lol:

איך זה קשור ל LMT ? לא ראיתי שום קשר.

הקטע שבארה״ב זה יותר נמוך ? ההשערה שלי היא שהמסחר שם הרבה יותר משמעותי ולכן הם יורדים ל tier נמוך. אבל לא הסתכלתי על העמלות שם.

נערך לאחרונה ב:
@פיטר גריפין

זה הדף שבילבל אותי קודם, אבל עכשיו אני חושב שהבנתי,

כשהם אומרים 50 מיליון, זה סה״כ העסקאות מול הבורסה הספציפית. ראה הערה בדוגמאות שלהם,

https://www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/euroStockBundlUnbund.php?nhf=T

Value tiers are applied based on monthly cumulative trade volume summed across all stock, warrants and ETF shares. This is calculated once daily, not at the time of the trade. As such, execution reductions will start the next trading day after the threshold has been exceeded​

כלומר tired בעצם תלוי בסה״כ העסקאות בבורסה הספציפית בנקודת זמן בה אתה רוצה לבצע את העסקה, ובמקרה זה לונדון.

עכשיו הולכים ל chatGPT ושואלים , (לא בדקתי שזה עובד מכיון ש market data ללונדון עולה 5 פאונד)

To determine the tier for a specific stock on a specific day on the London exchange, you can follow these steps:
  1. Log in to your Interactive Brokers account.​
  2. Navigate to the "Trader Workstation" (TWS) platform.​
  3. Go to the "Market Data" section of the TWS platform.​
  4. Search for the stock you are interested in and select it.​
  5. Look for the "Market Data Fees" section. The tier for the stock on the London exchange for that day should be listed here.​

יש 3 עמלות נוספות בלונדון למסחר בדולר והן ,

BATS Europe (BATEUK)
CHIX (CHIXUK)
Stock Exchange (LSE, LSEETF and LSEIOB1) 2

ועכשוי הכל מובן. אפשר אפילו לחשב. החיים יפים. והדוגמאות מובנות. :lol:

איך זה קשור ל LMT ? לא ראיתי שום קשר.

הקטע שבארה״ב זה יותר נמוך ? ההשערה שלי היא שהמסחר שם הרבה יותר משמעותי ולכן הם יורדים ל tier נמוך. אבל לא הסתכלתי על העמלות שם.

נגיד ואני פחות או יותר מבין את הרוב, עדין אני מבין נכון שהמינימום בtiered הוא 1.70 ובפיקסד הוא 4? וכך אם עמלת העסקה שלי היא עד שתי דולר אז tiered הוא המשתלם בכל מקרה?

נגיד ואני פחות או יותר מבין את הרוב, עדין אני מבין נכון שהמינימום בtiered הוא 1.70 ובפיקסד הוא 4? וכך אם עמלת העסקה שלי היא עד שתי דולר אז tiered הוא המשתלם בכל מקרה?
אפילו עד 4 דולר. כלומר אם אתה יכול לחשב את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ביאור מושגים של עמלות מטח שוק ההון 31
Myrath ביאור פרטים טכניים לפתיחת תיק השקעות שוק ההון 13
liranviper חישוב סיכון מינוף ב IB + ביאור מונחים שוק ההון 186
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
E עמלות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Aslan קיזוז דמי שימוש מול עמלות קניה - תדירות קניה שוק ההון 3
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9