• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת מקצוע עתידי- התלבטות קשה

AmitL

משתמש סולידי
דירוג
19
אהלן חברים!
אז כאמור, אני מתלבט כבר תקופה מאוד ארוכה על..תכלס, מה לעשות עם החיים שלי?
אני לא ממש נוטה להתייעץ בפורמים ברחבי האינטרנט, אבל וואלה אני אתן לזה צ'אנס, אולי זה יפתח לי כל מיני כיווני מחשבה שלא חשבתי עליהם.
מצבי כיום: בן 21, חייל משוחרר, עובד כבר כמעט שנה, משתדל לחסוך כמה שיותר ממה שמרוויח.
כרגע אני נמצא באיזושהי צומת דרכים מאוד משמעותית, אני מניח עבור כל מי שבגילי, והיא מה לעשות, ממה ללמוד ובמה לעסוק.

מצד אחד, יש את התשוקה והאהבה שלי וזה ספורט, בריאות, תזונה וכל היוצא בזה, המחשבה היא אולי ללמוד מדעי התזונה, פיזיותרפיה בנוסף לתעודת מדריך כושר ולהתמקצע בתחום הספורט.
היתרונות: מאפשר לי להיות בעל עסק עצמאי, זה תחום שאני אוהב אותו ומתעניין בו ולא תהיה לי בעיה להשקיע בו כמה שצריך. מאפשר גם להיות שכיר במידה וארצה, או אפילו גם וגם.
חסרונות: כמו בכל תחום, ישנה תחרות גדולה, טרנד בא וטרנד הולך, ואמנם זו אהבה גדולה אבל מבחינת שכר לא בטוח שאני ירוויח כמו שאני רוצה עם כל ההשקעה שלי.

מצד שני, ללכת ללמוד משהו פרקטי באונברסיטה כמו הנדסת תוכנה/ מערכות מידע.
היתרונות: תחום פורח שמבטיח לי, גם אם לא יהיה השפיץ שבשפיץ, שאשתכר בצורה טובה שתאפשר לי לחסוך ולחיות ברמת חיים טובה,
החסרונות: החסרון היחיד שאני מוצא זה מה אם? מה אם הייתי לוקח את התחביב למקצוע ומצליח בו מאוד? אולי הייתי בעל עסק משגשג ומצליח?

זהו חברים, עצות והכוונת יתקבלו בברכה

אם יש לך תשוקה ואהבה - לך איתה. לך עם הלב.
החסרון באלטרנטיבה הוא לא רק הוואט איף מבחינה כלכלית, אלא גם, ובעיקר, שתמצא את עצמך נקרב באיזה כלוב נחושת שמרעיל את נשמתך.

דבר ראשון, ברוך הבא לפורום!
לא יודע למה אבל בזמן האחרון יש פה בום רציני של חבר'ה בתחילת העשרים שלהם וזה אותי אישית מעודד לדעת שאני לא לבד פהD:
ועכשיו לתכלס, הדילמה שלך מוכרת וידועה יש מלא חבר'ה בגילנו שגם מתלבטים מה לעשות וזה נראה לי חלק גדול משאריות גישת צבא-לימודים-"עבודה טובה"(ל40 שנה)-פנסיה. גישה טובה ויפה שכבר לא רלוונטית לדור שלנו שבו המונח "יציבות תעסוקתית" נע בין פנטזיה למילה גסה..
ולכן אני הולך לתת עצה נהדרת שנתן לי מדריך שלי וחבר טוב, הוא אמר בכללי שניסיון הרבה יותר רלוונטי וכדי, לפני שהולכים ללמוד משהו, ללכת לעבוד/להתנדב בנושא כדי לראות אם זה בכלל מעניין אותך. אמרת שאתה אוהב את הנושא של כושר ובריאות? לך תעשה קורס מדריכי כושר (בוינגייט לדעתי זה על חשבון המענק) ותעבוד תקופה במכון/אצל אנשים פרטיים ככה תדע אם זה מעניין אותך ואם אתה אוהב את זה. לך דבר עם תזונאים ופיזיוטרפיסטים ותשאל איך אצלם ואם אפשר לעבוד/להתנדב אצלם לתקופה. רוצה לאמן אנשים בספורט? דבר עם אחד המאמנים איפה שאתה גר ותבקש לעבוד אצלם תקופה, ככה יהיה לך מושג יותר ברור מה אתה רוצה איך נראת העבודה היומיומית, איך בנוי השוק וכו.
ועכשיו הכי חשוב! לא משנה באמת במה תעבוד, העיקר שתתמיד בשלושת החוקים הבאים:
-לעולם על תוציא יותר ממה שאתה מכניס!
-לעולם על תכנס לחובות/הלוואות!!
-תקח את ההפרש (בשאיפה שיהיה כמה שיותר גדול) ותשקיע אותו במשהו.
עד כאן פינתנו להם, מקווה שעזרתי :>

האם בנוסף לחיבור לספורט אתה גם מתחבר לאימון והדרכה?
לדעתי אפשר בהתחלה לשלב גם וגם.
קורס בוינגייט שלוש פעמים בשבוע, אפשר לעבוד תוך כדי.
וגם מחשבים, בעיניי אם אין נסיון ולא בטוח שיש חיבור לתחום עדיף קורס לפני תואר כדי לראות אם יש טעם.
ונראלי שזה בסדר לא לדעת, צריך להתנסות ולראות.

נערך לאחרונה ב:
@shaisha , יפה אמרת, ובלי קשר לגיל, הצפונים תומכים בך ושמחים שאתה לוקח חלק בפעילויות שלנו.
ועכשיו הכי חשוב! לא משנה באמת במה תעבוד, העיקר שתתמיד בשלושת החוקים הבאים:
-לעולם על תוציא יותר ממה שאתה מכניס!
-לעולם על תכנס לחובות/הלוואות!!
-תקח את ההפרש (בשאיפה שיהיה כמה שיותר גדול) ותשקיע אותו במשהו.
הנקודות שהעלית חשובות ומועילות

מצד אחד, יש את התשוקה והאהבה שלי וזה ספורט, בריאות, תזונה וכל היוצא בזה, המחשבה היא אולי ללמוד מדעי התזונה, פיזיותרפיה בנוסף לתעודת מדריך כושר ולהתמקצע בתחום הספורט.

מצד שני, ללכת ללמוד משהו פרקטי באונברסיטה כמו הנדסת תוכנה/ מערכות מידע.
היתרונות: תחום פורח שמבטיח לי, גם אם לא יהיה השפיץ שבשפיץ, שאשתכר בצורה טובה שתאפשר לי לחסוך ולחיות ברמת חיים טובה,
החסרונות: החסרון היחיד שאני מוצא זה מה אם? מה אם הייתי לוקח את התחביב למקצוע ומצליח בו מאוד? אולי הייתי בעל עסק משגשג ומצליח?
לך ללמוד מקצוע מפרנס פרקטי, את התשוקה לספורט ובריאות תוכל לממש כתחביב-
https://www.youtube.com/watch?v=CVEuPmVAb8o

עוד אופציה - חכה קצת.
נסה ללמוד לתואר דו חוגי, חוג אחד במשהו פרקטי ואחד במה שאתה אוהב. אם אי אפשר עם פיזיו נסה מקצוע קרוב שיתן לך פטורים אם תשנה כיוון.
כך תוכל לקבל טעם של מחשבים, לדעת אם זה משהו שמתאים לך וגם קצת לבדוק איך נראה העסק הזה של פיזיו מבפנים. יכול להיות שזה הרבה פחות נוצץ ממה שאתה חושב.

לדעתי תבחר במקצוע מכניס כמו תכנות. אם תהיה טוב, בהמשך הדרך תוכל להפחית אחוזי משרה או להיות פרילנסר ולעסוק יותר גם בתחביב שלך

ממה שאני רואה בשטח שלי, פיזיותרפיה/כושר/ספורט וכדומה הם מקצועות שבהחלט כן עונים על הגדרה של "מפרנס ופרקטי". בנוסף אלו מקצועות שיכולים להעניק סיפוק והנאה.
יתרונות נוספים הם:
תתי תחומים רבים ומגוונים.
בטחון תעסוקתי.
שעות עבודה גמישות (תלוי תחום).
ריבוי אפשרויות להתקדם ולגדול (למשל לפתוח מכון וכן הלאה).

לדעתי באופן עקרוני, חשוב מאוד לבחור מקצוע שיגרום הנאה ולא לחשוב רק על הכנסה.
כשיש תשוקה אמיתית למקצוע-אפשר להצליח ולהרוויח גם בתחומים איזוטריים לחלוטין....

אתה תצטרך פסיכומטרי למה שתרצה ללמוד? אם כן, תעשה פסיכומטרי.
קודם כל תראה איפה החוזקות שלך. איפה החולשות שלך.
אתה אדם יותר הומני / ריאלי? נכון שכל אחד יודע לענות על זה מהיכרותיו עצמיו. אבל עדיין.
אם אתה גם ככה תצטרך לעשות פסיכומטרי - אז קודם תעשה. תקבל ציון. אח"כ תראה אם אתה מבסוט מהציון ומהדלתות (מקצועות) שהוא פותח בפניך.
או שלא מרוצה, ורוצה לשפר. כי זה שבן אדם מקבל ציון נמוך לא אומר שהוא צריך להתפשר. זה רק עוד כלי (אם גם ככה עושים פסיכו', אם לא - חבל על הזמן והכסף) שיעזור לך לעשות את הבחירה לקלה יותר.
אם יצא וקיבלת ציון נמוך שלא מתאים ללימודי פיזיו' למשל אז ברור שאתה יכול לעשות שוב, עד שתקבל את הציון שאיתו תוכל להתקבל ללימודי פיזיו.
השאלה כבר תהיה עד כמה אתה נעול ובאמת רוצה ללמוד פיזיו.

לדעתי כל הרעיון בלהיות סולידי(הקטנת הוצאות ובקרה כלכלית) היא שהבחירה הזאת מאפשרת לך להיות גמיש יותר בחיים(כי אתה לא צריך להכניס הרבה).
כשאתה מוציא כסף כמו הסולידית אתה יכול לאפשר לעצמך להתנסות ולטעות ועדיין להישאר עצמאי כלכלית.
ולכן כל עוד אתה שומר על אורח חיים זול ומבוקר כלכלית אתה יכול לרדוף אחרי החלומות שלך גם אם הם לא
ייתנו לך "רווחה כלכלית" אלה רק ישמרו אותך במצב מאוזן פלוס חסכון קטן לצרה.
חיסכון ויציאה ממעגל העבודה זה קוריוז נחמד וזה לדעתי בדרך כלל חלומו של מי שפחות אוהב את מה שהוא עושה.

אם החלום שלך יגרום לך להתפרנס 6000 שקל בחודש או שתוותר על החלום או שתלמד לחיות עם 6000 שקל בחודש.
לדעתי האופציה השניה עדיפה.

לא הגבתי על הפוסט די הרבה זמן, אז קודם כל אני מודה לכולם על התגובות והעצות.
אם כבר מדובר על פוסט- יומן , אז אעדכן. אשמח לשמוע תגובות מכם.
החלטתי להתחיל פסיכומטרי ולראות מה הלאה,מה הציון ומהן הדלתות שנפתחות בפניי. אין לי עדיין רעיון למקצוע, אבל שאלות נוספות עולות בעקבות הפסיכומטרי שכרגע שאני בהתחלתו.
1. אין לי ראש מתמטי. כלומר, אני לא גרוע לגמרי, אבל אני לא שולף את הדברים בקלות, מה שמעמיד בעצם את הנושא של למידת הנדסה כלשהי בשאלה, שכן, המקצוע דורש חשיבה ריאלית ומתמטית בפרט- מה שאני די סביר בו. לא חייבים להיות טובים במה שעושים זה נכון, אבל אני כן רוצה לבחור מקצוע שאני עשוי לשגשג בו.

2. אני נהנה יותר מקריאה וכתיבה. אמנם לא הייתי תולעת ספרים בילדותי, אבל נהנתי יותר ללמוד על מהפכת הדפוס מאשר לפתור משוואה עם שני נעלמים, כך גם היום.

3. בהתאם נקודות אלו, נשאלת השאלה מה אני יעשה? העולם שלו סובב סביב טכנולוגיה כלומר מתמטיקה, העולם הזה בהחלט מעניין אותי אך יחד עם זאת, אני בהחלט לא מבריק בתחומים האלה. מה שמשאיר אותי עם השאלה הגדולה- מה אלמד ובמה אעסוק.

נראה שיש עוד זמן לחשוב, אם יש לכם מה להוסיף או להציע, אני אשמח :)

אם אתה מדבר על הנדסת תוכנה, אז אמנם בלימודי תואר יש הרבה מתמטיקה אבל במקצוע עצמו לרוב ממש אין הרבה אם בכלל

אם אתה מדבר על הנדסת תוכנה, אז אמנם בלימודי תואר יש הרבה מתמטיקה אבל במקצוע עצמו לרוב ממש אין הרבה אם בכלל
+1
אני ממש לא זוכר אפילו מקרה אחד שבו הייתי צריך להשתמש בידע מקורסים במתמטיקה דיסקרטית/אינפי במהלך כל שנות העבודה שלי בהייטק.
כן הייתי צריך להשתמש בידע מלינארית לעתים נדירות...

לדעתי זאת אמירה גורפת מדי. יש תחומים שכן צריך את המתמטיקה גם בעבודה (ולא פעם ב.. אלא בעבודה השוטפת).

יש תחומים שכן צריך את המתמטיקה גם בעבודה
נכון אבל יש הרבה יותר תפקידים בתכנות שלא מצריכים מתמטיקה מאשר תפקידים שכן מצריכים את המתמטיקה.
עד היום מעולם לא התקשיתי למצוא עבודה ומבחינת השכלה רשמית אין לי אף תעודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D בחירת דירה מקבלן - נעזרים באנשי מקצוע? נדל"ן 3
א בחירת מקצוע התפתחות אישית 33
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5