• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת חבר בורסה זר לira

מצב
הנושא נעול.

Daniel G

משתמש רגיל
דירוג
123
היי,

לאחרונה תהיתי האם ניתן לנהל חשבון ira באמצעות חבר בורסה זר (כמו ib)
בזמנו כשהצטרפתי לira הוצעו לי מספר חברי בורסה בהסדר. תהיתי האם ניתן לבחור בחבר בורסה ללא הסדר עם החברה המנהלת, ואם כן - האם ניתן לבחור בחבר בורסה זר.
אז עשיתי את המחקר שלי בנושא. אני מצטט מספר חלקים מהחוק לניהול קופות גמל בנושא בחירת חבר הבורסה:
תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (קופת גמל בניהול אישי), תש"ע-2009 - לינק:
רכישה ומכירה של ניירות ערך על ידי חברה מנהלת
12. (א) רכישה ומכירה של ניירות ערך ייעשו לפי הליך תחרותי שיתקיים אחת לשלוש שנים לפחות בין שמונה משתתפים לפחות הנותן לכל המשתתפים בהליך הזדמנות שווה לרכוש או למכור את ניירות הערך אם יציעו למבוטחים או לעמיתים של הקופה את התנאים המטיבים עמם ביותר.
(ב) בכפוף לאמור בתקנת משנה (א), חברה מנהלת רשאית לרכוש או למכור ניירות ערך באמצעות צד קשור ובלבד שהעמלה שתשולם לצד קשור בשל רכישה או מכירה כאמור לא תעלה על העמלה שתשולם לזוכה בהליך התחרותי שאינו צד קשור.
(ג) על אף האמור בתקנת משנה (א), רכישה ומכירה של ניירות ערך יכול שייעשו באמצעות מי שבחר בו העמית לעניין זה, גם אם לא השתתף או השתתף ולא זכה בהליך התחרותי, ובלבד שהוצגו לפני העמית כל התנאים שלפיהם התקשרה החברה המנהלת עם הזוכים בהליך התחרותי כאמור.
ע״פי סעיף 12 (ג) - ניתן לבחור בכל חבר בורסה.

הלכתי ובדקתי מה המשמעות החוקית מאחורי המונח ״חבר בורסה״.
חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968:
תקנון הבורסה
46. (א) בתקנון הבורסה ייקבעו כללים לניהול תקין והוגן של הבורסה; בלי לגרוע מהאמור יכול שייקבעו בתקנון, למטרה האמורה –
(1) כללים לענין החברות בבורסה, ובכלל זה –
(א) תנאי כשירות לחברות בבורסה ונוהל לקבלת חברים;
לכן - הלכתי אל תקנון הבורסה:
"לקוח מפוקח" - לקוח של חש"ב, שהינו אחד מהגופים המפורטים להלן, שהיקף הנכסים המנוהלים על ידו הינו בשווי של 10 מיליארד ש"ח לפחות או שהינו בעל הון עצמי של 500 מיליון ש"ח לפחות.
ואלו הגופים:
א. קרן להשקעות משותפות בנאמנות, או מנהל קרן כמשמעותם בחוק השקעות משותפות בנאמנות, התשנ"ד- 1994, או חברה לניהול קרן כאמור;
ב. קופת גמל או חברה מנהלת, כהגדרתן בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים )קופות גמל(, התשס"ה-2005;
ג. מבטח, כמשמעותו בחוק הפיקוח על עסקי ביטוח, התשמ"א-1981;
ד. תאגיד בנקאי;
ה. בנק בינלאומי מהשורה הראשונה;
ו. בית השקעות בינלאומי.

תנאי כשירות לחבר רחוק הינם כלהלן:
א. חברה שהתאגדה באחת מהמדינות הבאות: מדינות האיחוד האירופי, ארה"ב, אנגליה, שוויץ, יפן, קנדה, נורווגיה, הונג קונג, סינגפור ואוסטרליה, והינו חבר בורסה שלוש שנים לפחות, באחת או יותר מהבורסות הבאות:
,ICE ,(שיקאגו) CBOE ,(שיקאגו) CME ,NASDAQ ,NYSE ,EURONEXT ,(לונדון) LSE TSE ,(שוויץ) SIX ,(גרמניה) EUREX ,DEUTSCHE BORSE ,(אוסטרליה) ASX ,(טורונטו) TSX )טוקיו(, SGX )סינגפור(, HKEX )הונג קונג(.
ב. חבר רחוק יהיה בעל הון עצמי שלא יפחת מהגבוה מבין החלופות הבאות: 1( ההון העצמי הנדרש ממנו על ידי הרשות המוסמכת, במדינה בה התאגד; 2( ההון העצמי הנדרש ממנו על ידי כל בורסה בה הוא חבר, במדינה בה התאגד;
3( ההון העצמי הנדרש ממנו על ידי הרשות המוסמכת בכל אחת מהמדינות בהן הוא פועל כחבר
בורסה, ומהן הוא מבקש לפעול בבורסה בתל-אביב;
4( ההון העצמי הנדרש ממנו על ידי כל בורסה בה הוא חבר, בכל אחת מהמדינות שמהן הוא מבקש לפעול בבורסה בתל-אביב;
5( ההון העצמי הנדרש מחש"ב כקבוע בחלופה השנייה בסעיף 5.ב. להלן.
5. הון עצמי של חש"ב
א. חש"ב יהיה, בכל עת, בעל הון עצמי שלא יפחת מהסכומים הקבועים בס"ק ב. להלן, ובעל הון עצמי ראשוני שלא יפחת מהסכומים הקבועים בס"ק ה. להלן.
היה ההון העצמי הנדרש מהחש"ב גבוה מההון העצמי הראשוני הנדרש ממנו, יהיה החש"ב רשאי להשלים את סכום ההון העצמי הנדרש ממנו, באמצעות הון מישני.
ההון העצמי של חש"ב וההון העצמי הראשוני של חש"ב, יבחנו על-פי הדוחות הכספיים של החש"ב עצמו, ולא על פי הדוחות הכספיים המאוחדים של החש"ב.
ב. חש"ב יהיה, בכל עת, בעל הון עצמי שלא יפחת מהגבוה מבין:
1( סכום הסיכון התפעולי, כמשמעותו בס"ק ג. להלן, בצירוף סכום הסיכון הפיננסי, כמשמעותו בס"ק ד. להלן;
2( 11.5 מיליון ש"ח.
על אף האמור לעיל, עד תום שלוש שנים ממועד תחילת פעילותו כחבר, יהיה חש"ב, בכל עת, בעל הון עצמי שלא יפחת מהסכום המתקבל בהתאם לס"ק 1( לעיל או מ-3.8 מיליון ש"ח, הגבוה מביניהם.
ג. סכום הסיכון התפעולי
סכום הסיכון התפעולי של חש"ב יהיה סך כל הסכומים המפורטים להלן:
1( סכום השווה ל-0.03% משווים הכולל של המניות וניירות-הערך ההמירים בתיקי ניירות הערך של לקוחות החש"ב, למעט הנוסטרו, שהוחזקו אצל החש"ב בסוף החודש שקדם לחודש הקלנדרי הקודם;
3. בוטל.
4. בוטל. 4א'. בוטל.
4ב'. חבר רחוק
בית השקעות בינלאומי - ib (?)

האם מכל זה ניתן להסיק שאני יכול לדרוש מקופת הגמל שלי לאפשר לסחור באמצעות ib? (ואולי אף לבצע פניה למפקחת במידת הצורך לקביעה חד משמעית בנושא)

שימו לב: אני לא יועץ ולא מייעץ, ואף אחד מחברי הפורום לא מנסה לייעץ בשום מישור. מדובר בדיון בין חובבי השקעות בלבד.

מעניין.
עד עכשיו הייתי בטוח שאפשר לבחור רק מתוך רשימה סגורה של ברוקרים שלחברת הגמל יש הסכם איתם.
בית השקעות בינלאומי - ib (?)
אני חושב שIB לא מוגדרים כחברי בורסה אלא מצאו איזה מעקף אחר לעניין.
האם מכל זה ניתן להסיק שאני יכול לדרוש מקופת הגמל שלי לאפשר לסחור באמצעות ib? (ואולי אף לבצע פניה למפקחת במידת הצורך לקביעה חד משמעית בנושא)
אם זה אפשרי זה בהחלט יכול להיות מאוד מעניין

עד עכשיו הייתי בטוח שאפשר לבחור רק מתוך רשימה סגורה של ברוקרים שלחברת הגמל יש הסכם איתם.
זה עדיין נכון, אין חובה לקופת הגמל להתחבר לכל ברוקר.

האם מכל זה ניתן להסיק שאני יכול לדרוש מקופת הגמל שלי לאפשר לסחור באמצעות ib?
לדרוש, כן. הם לא חייבים להסכים. תעדכן מה הם אמרו.

זה עדיין נכון, אין חובה לקופת הגמל להתחבר לכל ברוקר.
זה לא מה ש @Daniel G טוען:
....
(ג) על אף האמור בתקנת משנה (א), רכישה ומכירה של ניירות ערך יכול שייעשו באמצעות מי שבחר בו העמית לעניין זה, גם אם לא השתתף או השתתף ולא זכה בהליך התחרותי, ובלבד שהוצגו לפני העמית כל התנאים שלפיהם התקשרה החברה המנהלת עם הזוכים בהליך התחרותי כאמור.
כלומר על פניו לעמית יש יד חופשית לבחור באיזה ברוקר שהוא רוצה והוא לא מוגבל לרשימה הסגורה שחברת הגמל מציגה לו. (לפחות זה מה שאני מבין מהסעי, הזה

זה לא מה ש @Daniel G טוען:

כלומר על פניו לעמית יש יד חופשית לבחור באיזה ברוקר שהוא רוצה והוא לא מוגבל לרשימה הסגורה שחברת הגמל מציגה לו. (לפחות זה מה שאני מבין מהסעי, הזה
מדובר כאן על תיק מנוהל, כלומר כל חברה מנהלת, לא על הברוקר

מדובר כאן על תיק מנוהל, כלומר כל חברה מנהלת, לא על הברוקר
זה לא מה שאני מבין.
אם תסתכל בהגדרות התקנות תראה שחברה מנהלת זה בעצם הברוקר. מנהל תיקים זה משהו אחר.
תראה את סעיף 3(א) (שזה המקום שבו מוגדר מה זה "חברה מנהלת"):
אופן השקעות כספי קופת הגמל בניהול אישי

3. (א) כספי קופת גמל בניהול אישי (בתקנות אלה – "קופת גמל" או "קופה") יושקעו אך ורק לפי הוראתו של העמית בקופת הגמל לחברה המנהלת של קופת הגמל או למבטח המנהל קופה כאמור (להלן – חברה מנהלת) או באמצעות מנהל תיקים שהעמית בקופת הגמל התקשר עמו בהסכם הכולל את כל הפרטים הנדרשים להתקשרות בין לקוח ובין מנהל תיקים לפי חוק הסדרת העיסוק, בשינויים המחויבים, ואשר העמית הורה לחברה המנהלת להשקיע את כספי קופת הגמל באמצעותו.

היי, אני מעדכן לגבי השיחה שלי עם מנהל תיקים במיטב דש:
שאלה: היי **, מה נשמע?
רציתי לשאול האם ניתן לבחור בחבר בורסה זר עבור ira? (ספציפית ברוקר בשם Interactive Brokers)

אני מצטט את תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (קופת גמל בניהול אישי), תש"ע-2009:
12. (א) רכישה ומכירה של ניירות ערך ייעשו לפי הליך תחרותי שיתקיים אחת לשלוש שנים לפחות בין שמונה משתתפים לפחות הנותן לכל המשתתפים בהליך הזדמנות שווה לרכוש או למכור את ניירות הערך אם יציעו למבוטחים או לעמיתים של הקופה את התנאים המטיבים עמם ביותר.
(ב) בכפוף לאמור בתקנת משנה (א), חברה מנהלת רשאית לרכוש או למכור ניירות ערך באמצעות צד קשור ובלבד שהעמלה שתשולם לצד קשור בשל רכישה או מכירה כאמור לא תעלה על העמלה שתשולם לזוכה בהליך התחרותי שאינו צד קשור.

על פניו - נראה שלפי סעיף 12(ג) ניתן לבחור בכל ברוקר שהוא, לא?
תשובה: אנחנו לא עובדים איתם ב ira
ניתן לבחור מהרשימה שלנו
שאלה: הבנתי.
אבל מה אם כך המשמעות של סעיף 12(ג)?
כי על פניו נראה שכל עמית רשאי לבחור בחבר בורסה ככל העולה על רוחו (״רכישה ומכירה של ניירות ערך יכול שייעשו באמצעות מי שבחר בו העמית לעניין זה, גם אם לא השתתף או השתתף ולא זכה בהליך התחרותי״)
תשובה: אני לא ערכתי את המסמך לכן אין לי מושג

מה אתם אומרים? שווה לבצע פניה למפקחת בנושא?

היי, אני מעדכן לגבי השיחה שלי עם מנהל תיקים במיטב דש:

אהבתי את התשובה שלו "אני לא כתבתי את החוקים, לכן אין לי מושג מה החוק אומר" ⁦:)

הייתי מתחיל מלהסביר לו שאתה מצטט תקנות שמחייבות את מיטב דש בתור חברת גמל, ואם אין לנציג מושג מה התקנות אומרות אז שיתיעץ עם המחלקה המשפטית אצלהם (או עם מנהל שמכיר קצת את התקנות)
לא חושב שהייתי רץ ישר למפקח.

אגב, מעניין לדעת מה @נדב חושב על התקנות הללו והפרשנות שלנו לתקנות

מה יש לך להפסיד?
אני לא אוהב לעשות אסקלציה כזאת לפני שאני ממצה את האפשרויות האחרות.
אם על כל דבר תפנה ישר למפקח הוא יאבד מהכוח שלו בתור אסקלציה. תתחיל מהנציג, תעבור למנהל, אח"כ לפניות הציבור של החברה (תתפלא כמה כוח יש להם וכמה מהר הם מגיבים) ורק אם כל הדברים האלה לא עבדו תפנה למפקח.

כן בהחלט, אם תצליח תוכל לחסוך לעצמך ולכל מי שב-IRA סכומים מאוד משמעותיים.
סחתיין על הרעיון, היוזמה וההשקעה.

אני לא אוהב לעשות אסקלציה כזאת לפני שאני ממצה את האפשרויות האחרות.
אם על כל דבר תפנה ישר למפקח הוא יאבד מהכוח שלו בתור אסקלציה. תתחיל מהנציג, תעבור למנהל, אח"כ לפניות הציבור של החברה (תתפלא כמה כוח יש להם וכמה מהר הם מגיבים) ורק אם כל הדברים האלה לא עבדו תפנה למפקח.

אני חולק עלייך.

לא משתמשים מספיק במפקח, שימוש גובר בו רק יגביר את כוחו.

אני חושב שהסיכוי שהחברות פתאום יסכימו לעשות כזה דבר כי לקוח פנה אליהם היא אפסית. זה לא טריוויאלי עבורם בכלל. יש מערכות, יש הוצאות, יש הסכמים עם הבנקים.

אני חולק עלייך.

לא משתמשים מספיק במפקח, שימוש גובר בו רק יגביר את כוחו.
אם יש לך תותח כבד ואתה כל פעם משתמש בו במקום באקדח פשוט, אתה מהר מאוד מאבד את האפקטיביות של התותח.
אני חושב שהסיכוי שהחברות פתאום יסכימו לעשות כזה דבר כי לקוח פנה אליהם היא אפסית. זה לא טריוויאלי עבורם בכלל. יש מערכות, יש הוצאות, יש הסכמים עם הבנקים.
שמע, אני הצלחתי לגרום לחברות לעשות הרבה דברים (במיוחד אם הן מחויבות לזה לפי החוק/תקנות) גם בלי לפנות למפקח.
יש לחברות האלה מספיק מנגנונים פנימיים שיכולים להזיז דברים (מנהלים, מחלקת פניות הציבור וכו). מהנסיון שלי המנגנונים האלה מאוד יעילים, ולא צריך על כל דבר קטן לפנות ישר למפקח.

זה יהיה נחמד.

כמה פעמים הציבור כבר השתמש במפקח בשנים האחרונות? ואני לא חושב שזה דבר קטן.

אבל היידה, העיקר לנסות להתקדם, אפשר גם במקביל.

דניאל, נשמח לעדכונים, ואולי שווה בשלב מסויים אפילו לשקול להתארגן בקבוצה, לפנות לעו"ד ולקבל חוות דעת.

הייתי מתחיל מלהסביר לו שאתה מצטט תקנות שמחייבות את מיטב דש בתור חברת גמל, ואם אין לנציג מושג מה התקנות אומרות אז שיתיעץ עם המחלקה המשפטית אצלהם (או עם מנהל שמכיר קצת את התקנות)
בהמשך השיחה אכן ביקשתי שיתייעץ עם המחלקה המשפטית / יפנה אותי לאדם המתאים:
שאלה: קצת מוזר שמיטב לא מאפשרת את זה..
כי מה שציטטתי למעלה אלו התקנות בחוק (שמן הסתם מחייבות את מיטב דש), יש סיכוי שתוכל לשאול/לכוון אותי למישהו שיכול לתת על כך מענה?
תשובה: יש חברה אחרת שמאפשרת?
שאלה: את האמת שלא בדקתי
אבל יהיה נחמד אם אפשר לשאול את המחלקה המשפטית של החברה, או מישהו שמתמחה בעניין התקנה הזו
תשובה: אנסה

דניאל, נשמח לעדכונים, ואולי שווה בשלב מסויים אפילו יהיה כדאי לשקול להתארגן בקבוצה לפנות לעו"ד ולקבל חוות דעת רשמית.
אני נוטה להסכים עם @roneng. כדאי לעשות אסקלציה ולא לפנות ישר לתותחים הגדולים.
אני אמשיך לעדכן כאן על התפתחויות בנושא.
אשמח אם תוכלו לפנות לחברות אחרות על מנת להבין האם יש תקדים כלשהו (לדוגמא בהלמן / קל גמל וכו׳). זה יאיץ את העניין משמעותית.

דניאל, נשמח לעדכונים, ואולי שווה בשלב מסויים אפילו לשקול להתארגן בקבוצה, לפנות לעו"ד ולקבל חוות דעת.
בוא רגע לפני שאנחנו רצים קדימה כלכך מהר נחכה לשמוע מה דעתו של @נדב בנושא (שמבין בנושא הרבה יותר ממני, ולדעתי גם הרבה יותר מכל שאר חברי הפורום).

@roneng @OJD - קיבלתי תשובה של הבחור ממיטב לאחר שבירר עם עמיתיו הבכירים יותר:
תשובה: להלן התשובה,
אנחנו עורכים תהליך התמחרות לפי חוק ובוחרים את הברוקרים לפי תוצאות ההליך.
אין אפשרות לבחור בברוקר אחר מכיוון שהברוקר שיבחר העמית לא עומד בתנאים שלפיהם התקשרה החברה בהליך תחרותי.
שאלה: היי ***, תודה רבה על הבירור והתשובה המהירה!
תוכל לבקש ממנו ספציפית להתייחס לסעיף 12(ג) בתקנות הפיקוח על שירותים פיננסים (קופות גמל) (קופות גמל בניהול אישי), תש"ע-2009?
מובן לי שהמצב כרגע הוא בחירה מתוך רשימה סגורה שמיטב דש מספקת, אך לא ברור כיצד המצב מקיים את הסעיף הזה בחוק..
ולילה טוב
תשובה: כנראה שניתן לעמוד בזה
אך לא ניתן לבחור ברוקר חיצוני

בקיצור תשובות מתחמקות, מביכות ומתסכלות שחוזרות על עצמן כמו תקליט שבור.
אני אשמח אם @נדב יחווה את דעתו על התקנה

• אהבתי
Reactions: OJD
בקיצור תשובות מתחמקות, מביכות ומתסכלות שחוזרות על עצמן כמו תקליט שבור.
זה נראה לי מעין מצב שבו אפשר אולי להכריח אותם לעשות משהו שהם לא רוצים, ובתמורה הם יעלו דמי ניהול.

אולי עדיף להציג להם את זה בשיטה של גזר, לא של מקל.
כלומר, תראו כמה אנשים אנחנו ארגנו שרוצים את זה, יש להם X כסף. הם מוכנים לעבור למיטב בתנאי של שימוש בIB (בהנחה ובאמת התקנה מאפשרת את זה).

זה נראה לי מעין מצב שבו אפשר אולי להכריח אותם לעשות משהו שהם לא רוצים, ובתמורה הם יעלו דמי ניהול.
אסור להם להעלות דמי ניהול ככה סתם. הם מחוייבים להם ל5 שנים מרגע ההצעה או משהו כזה, לא?

כלומר, תראו כמה אנשים אנחנו ארגנו שרוצים את זה, יש להם X כסף. הם מוכנים לעבור למיטב בתנאי של שימוש בIB (בהנחה ובאמת התקנה מאפשרת את זה).
ממה שהבנתי (ואתה אולי מכיר את זה טוב ממני) בקבוצת הרכישה האחרונה שהתארגנה פה לIRA, חברת הגמל הזוכה לא ממש נתנה אפשרות לבחור את הברוקר. הם אפילו לא נתנו רשימה לבחור ממנה אלא פשוט הציעו ברוקר אחד וזהו.

רק לי מוזר שהם מיוזמתם לא פונים ל IB? הרי ברור שהם יכולים לחסוך פה בעמלות מעבודה עם הברוקר הזול בעולם.. ועובדה שבתי השקעות ובנקים בארץ עשו את זה אז יש פה היתכנות כלכלית

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
yancuk בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה