• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת בית השקעות - תיק ממוסה

nobody

משתמש רגיל
דירוג
50
הנחה ואני רוצה להשקיע סכום של התחלתי של 500K ש"ח לטווח של 5 שנים לפחות.
קניות אבצע פעם ברבעון (החל משנה הבאה, כדי להימנע מחובת דיווח מס).
אין לי אזרחות אמריקאית (חושש ממיסים ומס ירושה...קראתי את מייק) ומתכוון להשקיע בכל העולם (כנראה VWRA בלבד).
אני לא מתכוון למכור, רק לקנות עוד בטווח של ה 5 שנים (כך שהמס/דוח למס הכנסה פחות מעניין אותי).

אני מכוון לIB (לא ישראל), האם אני עושה טעות (בבחירת IB)?
השיקול העיקרי לבחירה, זה שירות לקוחות טוב יותר והפחתת עמלות (מעדיף שלא יהיו הפתעות - סגירת חשבון או שינוי בעמלות אחרי שנה).
ראיתי פוסטים דומים, אבל יודע שדמי הניהול/עמלות ב IB השתנו לאחרונה.

5 שנים זה זמן לא מאוד ארוך לתיק מנייתי. נשמע שאתה מבין מה אתה רוצה לעשות כנראה שIB מתאים.

הערה לגבי דיווח: תהיה חייב בדיווח אם גודל התיק מעל כ1.8 מיליון ₪.

5 שנים זה זמן לא מאוד ארוך לתיק מנייתי. נשמע שאתה מבין מה אתה רוצה לעשות כנראה שIB מתאים.

הערה לגבי דיווח: תהיה חייב בדיווח אם גודל התיק מעל כ1.8 מיליון ₪.
מתכוון להישאר לפחות 5 שנים, יכול להיות יותר.
מודע לענין המס, לכן אשתדל לא להפקיד מעל 1M במצטבר (ופחות מ 500K כל שנה קלנדרית), כך שגם אם התיק יעשה 5% בשנה לא אגיע לצבורה שמחייבת בדיווח מס.
בסופו של דבר (כשאמכור) אצטרך לדווח מס, אבל אנסה לדחות את זה כמה שיותר ולדווח רק עבור שנה אחת (כדי לחסוך עלויות וכאבי ראש).

בסופו של דבר (כשאמכור) אצטרך לדווח מס, אבל אנסה לדחות את זה כמה שיותר ולדווח רק עבור שנה אחת (כדי לחסוך עלויות וכאבי ראש).
בהנחה שזמן שלך שווה כסף, תחשב כמה יעלה לך להכין את דוח המס.

הפער בעמלות לעומת איישרס לא גדול, אם בכלל קיים ולתעודה שנסחרת בישראל יש יתרון מיסויי, בעיני.
תוכל להסביר על יתרון המיסוי?

אני חושש משינוי בעמלות או סגירת חשבון בגלל חוסר פעילות (אבצע 1 עד 4 קניות בשנה).

בהנחה שזמן שלך שווה כסף, תחשב כמה יעלה לך להכין את דוח המס.
אתה צודק, תכננתי לשלם לרואה חשבון לבצע את הדו"ח.
ההנחה שלי (שכנראה מוטעית) שהחיסכון בעמלות ב IB (אין עמלה חודשית) ופחות התעסקות בחשבון (הבנתי שנפוץ בארץ שחשבונות נסגרים או תנאי עמלות משתנים), מצדיקים את ההעלות שאצטרך לשלם לרואה חשבון עבור הכנת הדו"ח אחרי 5 שנים.
היה לי בראש ש IB זה אמזון ובית השקעות ישראלי זה עלי אקספרס. על זול לפעמים משלמים יקר.

השאלה המרכזית היא מה קורה אחרי 5 שנים, יכול להיות שתהיה חייב לצאת? או לא.
לא אהיה חייב לצאת, לא כל הכסף מושקע (פשוט עם הזמן, מנסה לצמצם את החשיפה למניות).

חפש בפורום "מיסוי ריאלי".
באופן גס: על קרן ישראלית משלמים מס מופחת לפי מדד המחירים לצרכן. אם התשואה שלך הייתה 6% והמדד 4%, תשלם מס רק על 2% ולא על 6%. בקרן זרה זה לא מתקיים.

אתה צודק, תכננתי לשלם לרואה חשבון לבצע את הדו"ח.
האופציה העדיפה לדעתי. אבל במקרה כזה בית השקעות יוצא יותר זול.

אני חושש משינוי בעמלות או סגירת חשבון בגלל חוסר פעילות (אבצע 1 עד 4 קניות בשנה).
כתבו על זה הרבה בפורום.
בישראל יש תעודות בהן המדד לחישוב הרווח הריאלי הוא מדד המחירים לצרכן וזה עדיף על שער החליפין שקל- דולר שהוא המדד לחישוב הרווח הריאלי בנייר הערך עליו דיברתי.

• אהבתי
Reactions: d4c
ואם בכל מקרה אני מגיש דוח שנתי ע״י רו״ח עקב עוסק פטור.
מבחינת עלויות נטו, עדיין בית השקעות ישראלי יותר זול עקב מיסוי ריאלי?

מבחינת עלויות נטו, עדיין בית השקעות ישראלי יותר זול עקב מיסוי ריאלי?
זה תלוי בהנחות שונות על התשואה של שוק ההון והאינפלציה (וגם גודל התיק ודמי הניהול הקבועים).

אני מנחש שברוב המקרים התשובה היא שכן.

חפש בפורום "מיסוי ריאלי".
באופן גס: על קרן ישראלית משלמים מס מופחת לפי מדד המחירים לצרכן. אם התשואה שלך הייתה 6% והמדד 4%, תשלם מס רק על 2% ולא על 6%. בקרן זרה זה לא מתקיים.

לפי מה שהבנתי מפה:
יש לי שאלות לגבי:
2. האופציה הפופולרית! אם מייק מעוניין להשקיע בכל העולם, בין אם הוא חושש ממס ירושה ובין אם לאו - מייק החליט לקנות בבית השקעות ישראלי ומפוקח (כמו מיטב דש, פסגות, IBI וכד') את הקרן השקלית העולמית iShares MSCI ACWI של בלאקרוק (מקבילתה היא הקרן SSAC הנסחרת בבורסת לונדון).
לקרן דמי ניהול של 0.2% בשנה אולם היתרון הגדול שלה הוא המיסוי הריאלי ששווה עוד כ-0.5%-0.6% בשנה (בהנחת אינפלציה של 2% בשנה ומס רווח הון של 25%).

3. אם מייק מעוניין להשקיע בארה"ב בלבד, בין אם הוא חושש ממס ירושה ובין אם לאו - מייק החליט לקנות בבית השקעות ישראלי ומפוקח על ידי הרשות לניירות ערך את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925. לקרן מיסוי נומינלי.
לפי הבנתי עבור הקרן שב (2), המיסוי הוא ריאלי (ז"א, המס מחושב לפי מדד המחירים לצרכן, כמו שהוסבר).
עבור הקרן שב (3), המיסוי הוא נומינלי (ז"א, המס מחושב לפי הרווח בלבד, מתעלמים ממדד המחירים לצרכן).

לפי הבנתי עבור הקרן שב (2), המיסוי הוא ריאלי (ז"א, המס מחושב לפי מדד המחירים לצרכן, כמו שהוסבר).
עבור הקרן שב (3), המיסוי הוא נומינלי (ז"א, המס מחושב לפי הרווח בלבד, מתעלמים ממדד המחירים לצרכן).
הבנת נכון.
שים לב שמה שאתה קורא "מיסוי נומינלי" מתחשב בשער הדולר (אבל הוא היה די קבוע בעשורים האחרונים, אז אפשר להתעלם).

הבנת נכון.
שים לב שמה שאתה קורא "מיסוי נומינלי" מתחשב בשער הדולר (אבל הוא היה די קבוע בעשורים האחרונים, אז אפשר להתעלם).
מנסה לוודא שהבנתי נכון (עם דוגמא מספרית):
א)
נניח שקניתי את (2), לאחר שנה מכרתי.
התשואה באחוזים של (2) הייתה 10%.
מדד המחירים לצרכן עלה ב10% (יחסית לתאריך הקניה).
לא אהיה חייב בתשלום מס כלל? היות והרווח מתקזז מול מדד המחירים לצרכן שעלה באותו אחוז.

ב)
נניח שקניתי את (3), לאחר שנה מכרתי.
התשואה באחוזים של (3) הייתה 10%.
שער הדולר עלה ב10% לעומת השקל (יחסית לתאריך הקניה).
לא אהיה חייב בתשלום מס כלל? היות והרווח מתקזז מול שער הדולר שעלה באותו אחוז.

מתכוון להישאר לפחות 5 שנים, יכול להיות יותר.
מודע לענין המס, לכן אשתדל לא להפקיד מעל 1M במצטבר (ופחות מ 500K כל שנה קלנדרית), כך שגם אם התיק יעשה 5% בשנה לא אגיע לצבורה שמחייבת בדיווח מס.

שים לב למס על הכנסות גבוהות. אם אתה מרויח מעל 650k בשנה אתה משלם 3% נוספים על הסכום העודף. גם משכורת וגם רווח הון נחשבים, אז אם המכירה ברווח גדול בבת אחת היא מעבר לסף אתה מקבל מיסוי של 28% במקום 25%.

מנסה לוודא שהבנתי נכון (עם דוגמא מספרית):
א)
נניח שקניתי את (2), לאחר שנה מכרתי.
התשואה באחוזים של (2) הייתה 10%.
מדד המחירים לצרכן עלה ב10% (יחסית לתאריך הקניה).
לא אהיה חייב בתשלום מס כלל? היות והרווח מתקזז מול מדד המחירים לצרכן שעלה באותו אחוז.

ב)
נניח שקניתי את (3), לאחר שנה מכרתי.
התשואה באחוזים של (3) הייתה 10%.
שער הדולר עלה ב10% לעומת השקל (יחסית לתאריך הקניה).
לא אהיה חייב בתשלום מס כלל? היות והרווח מתקזז מול שער הדולר שעלה באותו אחוז.

בדיוק. וגם אם המדד / שער הדולר עלו ב-20% התשובה תהיה אותו דבר, כי הרווחת נומינלית אבל הפסדת ריאלית.

שים לב למס על הכנסות גבוהות. אם אתה מרויח מעל 650k בשנה אתה משלם 3% נוספים על הסכום העודף. גם משכורת וגם רווח הון נחשבים, אז אם המכירה ברווח גדול בבת אחת היא מעבר לסף אתה מקבל מיסוי של 28% במקום 25%.
טוב לדעת.
ישפיע על התכנון של המכירות העתידיות שלי (לנסות לא למכור כמות גדולה בפעם אחת).
לא מצאתי מקור לזה פה:
מה שהכי קרוב שראיתי זה, עמוד 4 סעיף 6:
מי שהוא או בן זוגו חייבים במס נוסף ... מס על הכנסה הגבוהות כאשר ההכנסה החייבת עולה על 651,600 ש''ח בשנת 2020 — ראה סעיף 5 בפרק ד'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A בחירת בית השקעות שוק ההון 1
S בחירת בית השקעות שוק ההון 1
סתןלי ת'כסף בחירת בית השקעות לניהול חשבון מסחר ב UK שוק ההון 0
T בחירת בית השקעות שוק ההון 6
ה בחירת בית השקעות שוק ההון 8
א בחירת בית השקעות צרכנות פיננסית 1
K בחירת בית השקעות שוק ההון 19
Y שאלה תכלסית על בחירת בית השקעות דרכו לסחור שוק ההון 20
מ בחירת בית השקעות צרכנות פיננסית 1
Y בחירת בית השקעות שוק ההון 32
L בחירת בית השקעות לפנסיה/קופ"ג צרכנות פיננסית 26
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1