• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת אסטרגיית כלי השקעה

סתןלי ת'כסף

משתמש רגיל
דירוג
589
היי,

עוד לפני שאחליט סופית על מבנה התיק (אפרסם את הרכבו המדוייק אחרי שאתגבש סופית) חשוב לי לבחור גם כלי השקעה נכונים שישיגו עבורי את העלות הנמוכה ביותר של אחזקת התיק. רציתי להתייעץ איתכם ולוודא שלא פיספסתי כלום ושהאסטרטגיה "מחזיקה מים".

אז קודם כל מהו התיק ומה הוא הולך להחזיק.
התיק מורכב מקרנות גמל/השתלמות פטורות ממס ונזילות (גם של אשתי וגם שלי) ביחס של שליש מסה"כ הנכסים, בנוסף כשני שליש מוחזקים בחשבונות ממוסים.

אז קודם כל איך התמונה נראית היום:

גמל/השתלמות:
* אלטשולר שחם
* פסגות
(דמי ניהול - 0.8-1.05)

חשבונות ממוסים:
* תיק מנוהל בילין לפידות
* פוליסת חיסכון במגדל
* כסף בעו"ש
(דמי ניהול ~1%)

הרעיון הכללי הוא לרכז כמה שניתן את החשבונות השונים, לעבור לניהול עצמי פאסיבי מחקה מדדים בשילוב של קרן גידור עבור חלק מהפלח המנייתי ולשמור על פשטות כמה שניתן (מאתגר, אני יודע:) ).
אז אחרי המון טלפונים/פגישות/מיילים/מיקוחים/בירורים הפיינליסטים כרגע הם:

גמל/השתלמות:
IRAישראל+אקסלנס כברוקר או מיטב דש.
הכסף מהקופות האלו ינותב לקרן הגידור וקרנות מחקות מנייתיות. הסכום שנחסך כל חודש הוא מזערי לעומת הסכום הצבור ולכן יושקע בקרנות מחקות ישראליות (אין הגיון להשקיע 8$ על כל הפקדה חודשית של המעסיק לצורך קניית VTI) ולכן בחרתי במסלול זה, כשיצטבר סכום משמעותי נעביר לקרן מחקה זרה.

חשבון ממוסה (לחשבונות אלו יצטרף כל חודש החיסכון החודשי):
* אקסלנס או מיטב דש - אחזקה של החלק הדפנסיבי שבתיק, יוסט בעיקר לאג"ח מדינה,מק"מ ואולי גם פקדונות שאקסלנס מציעים.
* קרן גידור וברוקר זר - בכדי לכסות את הפלח המנייתי שבחשבון הממוסה, יירכשו בעיקר קרנות זרות מחקות כגון VTI,IWDA וכו'.

מחישובים שלי פחות משנה באיזה מסלול מאלו שציינתי אבחר מכיוון שכולם חוסכים לי אלפי שקלים בשנה על דמי הניהול. עדיין, הייתי שמח לקבל חוות דעת על בניית האסטרטגיה מבחינת דמי ניהול והסטת איזה כסף לאן, גם עזרה בהעדפת אקסלנס על מיטב או להיפך יתקבלו בברכה.

תודה שקראתם ותודה מראש למסייעים!

בשילוב של קרן גידור עבור חלק מהפלח המנייתי
אתה יכול לפרט טיפה בבקשה?

עזרה בהעדפת אקסלנס על מיטב או להיפך
לפי מה ששמעתי מקוראים אחרים בפורום ניתן להשיג חשבון באקסלנס בלי דמי ניהול חודשיים (אם מתמקחים מספיק וטוענים שינוהל תיק פסיבי שלא יצריך תמיכה שוטפת).
זה יכול להיות יתרון מאוד משמעותי.

לגבי החשבון הפטור ממס תחשוב טוב כמה מס אתה חוסך בפועל מול כמה דמי ניהול אתה משלם בפועל.
אני חישבתי את המספרים הללו לעצמי וגיליתי לתדהמתי שהמס שאני צפוי לשלם אם החשבון היה ממוסה בכל שנה הוא זניח לעומת דמי הניהול שאני תמיד אשלם גם כשאין לי רווח ממומש שחייב במס.

היי דעת,

תודה על התגובה. איזה פירוט אתה מבקש לדעת? (לא ממש הבנתי את השאלה)

מכיוון שתשואות העבר של הקרן מרשימות מאוד (ברור לי שהן לא ערובה לתשואות עתידיות אך זה ההגיון המנחה אותי להשקיע שם) דמי ניהול שהשגתי מצדיקים מאוד את ההשקעה במסגרת קרן ההשתלמות/גמל הפטורה ממס.

כשמדברים על דמי הניהול שגובים אלטשולר לעומת התשואות שעשו אני מסכים שהנושא אכן ראוי לדיון ובחינה מעמיקה.

דמי הניהול שאשלם באקסלנס הוא 20 ש"ח עבור חשבון מנוהל אחד ועוד שני חשבונות IRA (של אשתי ושלי). מודה שכבר לא נשארה לי אנרגיה להתמקחות ברמה הזאת. אחרי נגיסה של אלפי שקלים בדמי הניהול החודשיים אני מוכן לספוג את ה 240 ש"ח השנתיים האלו.

אולי בעוד שנה שוב יהיה לי כוח להתמקחות הזו... ;) ניתן להם שנה להרוויח... :)

איזה פירוט אתה מבקש לדעת? (לא ממש הבנתי את השאלה)
התייחסת ל"קרנות גידור".
מעניין אותי לדעת איזה סוג של קרן גידור אתה רוצה לרכוש ואת הסיבות שבחרת לרכוש קרן גידור (זה דבר מאוד לא נפוץ עבור משקיעים פסיביים).

מכיוון שתשואות העבר של הקרן מרשימות מאוד
השווית אותן לתשואת המדד בתיאום עם שינויי מטבע וראית שהן סיפקו תשואה גבוהה יותר או שסתם ראית את המספרים והחלטת שזו תשואה טובה?

הקרן שבחרתי היא קרן שמתמחה בהשקעות ערך.
אחת הסיבות שבחרתי ללכת לכיוון הזה היא שזו הפעם הראשונה שאני מנהל בעצמי לגמרי את כל הכספים של אשתי ושלי.
מכיוון שמדובר בסכום משמעותי מאוד עבור שנינו עושה לי שכל להשתמש ב"גלגלי עזר" בהתחלה, בנוסף השקעה גם בקרן גידור מגדילה את הפיזור שלנו.
העובדה שיש לי היכרות אישית עם אחד המנהלים שלה עזרה לקבל את ההחלטה.

קראתי את המכתבים למשקיעים שלהם ויש שם תשואה שקלית ותשואה דולרית, בשניהם הם עדיפים על המדדים.

אני לא יודע להעיד על עצמי אם אני משקיע פאסיבי לחלוטין, פאסיבי 70% וכו', מעדיף לא להיכנס להגדרות.
סה"כ מנסה למקסם את התשואה שלי תוך סיכון הגיוני.
יכול להיות שאני צודק ויכול להיות שלא... את זה רק העתיד יגיד.

כמובן שלא מייעץ כלום.

דמי הניהול שאשלם באקסלנס הוא 20 ש"ח עבור חשבון מנוהל אחד ועוד שני חשבונות IRA (של אשתי ושלי)
המחיר הזה הוא לכל חשבון או לכלל החשבונות יחד? תוכל לפרט יותר?

המחיר הזה הוא לכל חשבון או לכלל החשבונות יחד? תוכל לפרט יותר?
לכל החשבונות יחד.
אני מניח שבגלל הסכומים שאני מתכנן להעביר הם בונים יותר על העמלות ולכן מוכנים לוותר על דמי הניהול האלו.
החשבון הממוסה שננהל הוא משותף, בהשתלמות זה בלתי אפשרי, לכן יוצא 3 חשבונות. אני חושב שלשלם 20 ש"ח על שלושתם זה הוגן+

לפי מיטב הבנתי מהחשבון הממוסה בלבד.
לפי הפוסט שלי אתה יכול להבין שעדיין לא סגרתי איתם, כך שיכול להיות שיש לי עוד כמה blind spots מקווה ומאמין שהם קטנים/שוליים.

לפי מיטב הבנתי מהחשבון הממוסה בלבד.
לא שזה כל כך משמעותי אבל באופן הזה אתה מרוויח שהסכום הזה מתקזז מול רווחי הון, ואתה חוסך מלשלם אותו בחשבון הפטור שבו אין התקזזות מס על ההוצאות.

לא שזה כל כך משמעותי אבל באופן הזה אתה מרוויח שהסכום הזה מתקזז מול רווחי הון, ואתה חוסך מלשלם אותו בחשבון הפטור שבו אין התקזזות מס על ההוצאות.

כן.... כבר הזמנתי לי פרארי. אדומה. :)

וברצינות - כן, לא ממש משמעותי אבל נחמד.

דמי הניהול שאשלם באקסלנס הוא 20 ש"ח עבור חשבון מנוהל אחד ועוד שני חשבונות IRA (של אשתי ושלי)
דמי הניהול הללו מתקזזים בעמלות?
מהי עמלת מינימום לרכישת ניירות בארה"ב?

שוב, עדיין לא סגרתי איתם את כל הפרטים.
יש באתר של IRAישראל טלפון של נציג שלהם. אני בטוח שהוא יוכל לענות לך על כל השאלות.

שוב, עדיין לא סגרתי איתם את כל הפרטים.
יש באתר של IRAישראל טלפון של נציג שלהם. אני בטוח שהוא יוכל לענות לך על כל השאלות.
אני כן סגרתי אתם ומעניין אותי לשמוע איזה תנאים אנשים אחרים קיבלו :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
yancuk בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה