• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

בואו נתכנן תיק השקעות ביחד

המשקיע הפסיבי

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
אני עוקב במשך זמן רב אחרי האתר והפורום, תודה רבה לכולם ובעיקר לסולידית על כל המידע.

בסוף השנה מכרתי את רוב תיק המניות שלי אחרי שהוא הניב תוצאות מאוד יפות. האמת שלא תכננתי להישאר עם הכסף ללא השקעה כל כך הרבה זמן, פשוט תכננתי לעבור לבית השקעות במקום לעבוד מול הבנק, אבל יצא טוב עכשיו שהשוק בירידה.

אשמח לעזרה וטיפים בתכנון התיק הכולל שלי, ואולי על הדרך נעזור לעוד אנשים ללמוד מזה.

אני בן 41, נשוי + 3 ילדים קטנים.

הקצאה חודשית של כ-15,000 שקלים בחודש לצורך חיסכון.

נכסים:
דירה למגורים ללא משכנתא ועוד דירה להשקעה שדי מתקזזת עם המשכנתא.
הון עצמי:
כ-95,000 שקלים בניירות ערך (היה 110,000 שקלים לפני שבועיים :'() ועוד כ-500,000 שקלים להשקעה.
פנסיה:
כ-700,000 שקלים בקרנות פנסיה וביטוח מנהלים של כלל ביטוח והראל, עם דמי ניהול שנתיים כוללים כ-4,400 שקלים (o_o).
כ-330,000 שקלים בקרן השתלמות, מנוהלת במיטב ד"ש.
אין לי קופת גמל, אולי נשאר משהו מהעבר הרחוק - איך בודקים?
חובות:
משכנתא על סכום של 470,000 ש"ח לעוד כ-9 שנים, אבל היא מתקזזת עם שכר הדירה של השוכר כפי שרשום למעלה.

אני מעוניין לנהל תיק בעיקר מנייתי אבל שכנעתם אותי למה כדאי להפנות לפחות 30% לאג"ח (מה שמעולם לא עשיתי).

כמו כן, אני רוצה לבחון אפשרות לפתיחת IRA ואין לי מושג איך עושים את זה. האם כדאי להעביר את קרן הפנסיה הקיימת ל-IRA גם כן, או להשאיר אותה כמו שהיא? האם יש דרך לנהל את קרן ההשתלמות בעצמי?
הייתי שמח ל"מדריך למתחיל" בתחום הזה של "דברים שדוחפים לך מהמעסיק בלי לשאול הרבה שאלות".

ראיתי אקסל מאוד שימושי במאמר על "חוזה האודיסאוס שלי" באתר, וחשבתי להתבסס עליו. האם הייתם משנים משהו בתמהיל או בבחירת המניות/אג"חים?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WMBqIJur_FdtvAcFallE-9wyhwFkOfUmmTdEfkgSqEg

תודה לכולם וסופש נעים.

המשקיע הפסיבי

משתמש רשום
דירוג
0
ראיתי עכשיו את את הפוסט הנעוץ שאסור לבקש ייעוץ, אז אתם מוזמנים למחוק את הפוסט...
תודה.

yossik

מודרטור
דירוג
12,065
ברוך הבא לפורום!
אפשר לדסקס באופן תאורטית ללא המלצות.

fliper

משתמש ותיק
דירוג
447
@המשקיע הפסיבי - כל הכבוד על גובה החיסכון החודשי.
לפני שתחליט אם כן/לא להקצות 30% אג"ח, ממליץ לך לקרוא את הפוסט "בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד". אני היתי משקלל את מרכיב הנדל"ן (בדגש על הדירה להשקעה) בסך הנכסים, למרכיב זה קורלציה נמוכה לשוק ההון, ובהתנהלותו הוא דומה קצת לאג"ח (מייצר קופונים, ומאזן את סך הסיכון/תנודתיות של התיק).
לא ציינת מה המסלולים שלך בפנסיה/ביטוח מנהלים/קה"ש.
IRA לא בעיה לפתוח, יש לדעתי בכל חברה, רק תברר פרטים אצל הברוקר שלך.
מרגיש לי שכדאי לך להקדיש קצת זמן לקריאות הבלוג והפורום, יש הרבה מידע שיעזור לך בשאלות שציינת.

• אהבתי
Reactions: HHH

HHH

משתמש בכיר
דירוג
2,063
אין אפשרות לנהל קרן פנסיה ב-ira אלא רק קרנות השתלמות וקופות גמל.
ניתן לנייד קרן פנסיה לקופת גמל ואז לנהל אותה כ-ira.
מומלץ לקרוא על הנושא בפורום היטב בטרם תקבל החלטה, מפני שמעורבים בה שיקולים הקשורים לביטוח אכ"ע ואג"ח מיועדות שקיימים רק בקרן פנסיה ולא בקופות גמל.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,633
בסוף השנה מכרתי את רוב תיק המניות שלי אחרי שהוא הניב תוצאות מאוד יפות. האמת שלא תכננתי להישאר עם הכסף ללא השקעה כל כך הרבה זמן, פשוט תכננתי לעבור לבית השקעות במקום לעבוד מול הבנק
בלי קשר לירידות עכשיו, אם כל מה שתיכננת היה להעביר את התיק לבית השקעות - היית יכול לחסוך את מכירת התיק ותשלום המס בגין הרווחים.
רק שתדע להבא :)

המשקיע הפסיבי

משתמש רשום
דירוג
0
תודה רבה לכולם על העזרה והתובנות.

בלי קשר לירידות עכשיו, אם כל מה שתיכננת היה להעביר את התיק לבית השקעות - היית יכול לחסוך את מכירת התיק ותשלום המס בגין הרווחים.
רק שתדע להבא :)

אני יודע, מודה שחלק מהשיקול היה גם חשש לא מוסבר לגבי העליות הרצופות לאורך זמן רב מדי :).

@המשקיע הפסיבילפני שתחליט אם כן/לא להקצות 30% אג"ח, ממליץ לך לקרוא את הפוסט "בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד". אני היתי משקלל את מרכיב הנדל"ן (בדגש על הדירה להשקעה) בסך הנכסים, למרכיב זה קורלציה נמוכה לשוק ההון, ובהתנהלותו הוא דומה קצת לאג"ח (מייצר קופונים, ומאזן את סך הסיכון/תנודתיות של התיק).
לא ציינת מה המסלולים שלך בפנסיה/ביטוח מנהלים/קה"ש.

זאת נקודה מאוד מעניינת שלא לקחתי בחשבון, תודה. אכן הגיוני לשקלל את הנכס כהשקעה בסיכון נמוך. ייתכן שאקצה עוד 5% לטובת מניות.

לגבי המסלולים - מסתבר שיש קצת יותר ממה שכתבתי (נראה שהאתר של וובי לא הכי עדכני בדברים האלה).
בהראל יש סכום של כ-500,000 במסלול לבני חמישים ומטה, הוא כ-45% מנייתי. העמלות הם 0.16% מצבירה ו-1% מהפקדה. לא יודע איך זה בהשוואה לתחרות...
https://www.harel-group.co.il/long-...nt-plans/Pages/age-under-50/age-under-50.aspx
בכלל יש ביטוח מנהלים עם סכום של כ-350,000 במסלול לבני חמישים ומטה, אם אני קורא את זה נכון הוא כ-35% בלבד מנייתי? דמי ניהול - 0% מהפקדה ו-1% מחיסכון.
https://supermarker.themarker.com/M...halimInsurance.aspx?ID=9659&Type=SavingPolicy
קרן ההשתלמות במיטב ד"ש - דמי ניהול של 0.55% מצבירה, 0% מהפקדה. נראה כמו 25% מנייתי.
https://www.meitavdash.co.il/compan...st-of-meitav-dash-studu-funds/product/?id=554
אני צריך לבדוק את הצד של אשתי גם, זה אירוע בפני עצמו :).

ראה כאן, לאחר מכן יש לבחור באפשרות "חיפוש חסכונות פנסיוניים ופוליסות ביטוח חיים".
תודה. לא נראה שיש לי קופות גמל מהעבר הרחוק.

אני עדיין בתהליך העברת התיק ל-IBI אבל בינתיים ניצלתי את ההזדמנות לקנות קצת מניות כשהשוק ירד. עדכנתי את האקסל בהתאם. כמובן שלא מדובר בהמלצה לקנייה ולא בייעוץ!
מתלבט בין VGIT ו-BIV בתור אג"ח בארה"ב. נראה ש-BIV עם תשואה יותר טובה לאורך זמן אבל משום מה לא דיברו עליו כמעט בפורום פה.

המשקיע הפסיבי

משתמש רשום
דירוג
0
לאחר המשך נבירה באתר אני שוקל את האפשרויות שלי לגבי המאמר הזה:
https://www.hasolidit.com/25-תיקי-השקעות-להרכבה-עצמית

בניגוד להמלצה הכללית באתר, בכוונתי להשקיע סכום של כ-10% מהתיק על 2-3 מניות ספציפיות של חברות שאני מאמין בהם.
לגבי שאר ה-90%, אני מתלבט בין האפשרויות הבאות:

6. תיק ארבע הליבות - אני אוהב את הפשטות של התיק הזה (4 מניות בלבד) ואת היכולת לשנות את התמהיל בקלות בין אג״ח למניות ככל שאזדקן.
7. No Brainer - מאותה סיבה, אבל חשיפה של 25% למניות שוק קטן אולי יהיה יותר מדי בשבילי.
12. הצלחה בלתי קונבנציונלית - תשואה יפה עם תקופת שפל סבילה, אבל יותר ניירות לאזן וייתכן שזה בסופו של דבר דומה ל-2 הקודמים.
13. כשהשווקים מתנגשים - זה מאוד מעניין אותי. התשואה מרשימה (אני יודע, לא אומר שום דבר על העתיד...), תנודתיות סבירה, ואפילו הצניחה המרבית לא היתה נוראית. מדובר ב-8 ניירות אז זה כבר נהיה קצת יקר בעמלות, אבל אולי גודל התיק יהפוך את זה לשולי. אני חושב שאקרא את הספר שלו כדי להבין יותר לעומק את המחשבה מאחורי זה.
24. עוגת דובדבנים - מסקרן מאוד כי התיק הזה כמעט ולא חשוף למניות ובכל זאת מניב תוצאות מרשימות מאוד. אמנם קשה לחזות את העתיד לפי העבר, אבל אני חושב שלפחות התנודתיות תישאר נמוכה בגלל העובדה הזו.

האם יש הגיון הגיון לפזר את ההשקעות בין קרנות בארה״ב וקרנות בישראל? בסופו של דבר הן מחקות את אותם אינדקסים. ההבדל היחיד למיטב הבנתי הוא באג״חים, כי הקרנות בארה״ב יכוונו לאג״ח בארה״ב ואילו קרנות בישראל יכוונו לקרנות בישראל.

מרק סרפדים

משתמש ותיק
דירוג
31
זה תלוי גם באופק ההשקעה שלך.
מתי היית רוצה לפרוש? אם בכלל?
על פניו נשמע שאתה די על מי מנוחות. ויש לך יכולת טובה להשקיע אחוזים גדולים במניות בהינתן שבמצב קטסטרופלי - לא רק שיש לך דירה למגורים, יש לך עוד אחת שתוכל למכור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 14
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 21
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 70
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 382
א תיק בברוקר זר פוסטים מאיכות נמוכה 1
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
לאץ' תיק לדוגמה שוק ההון 10
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 8
א קרן השתלמות במעמד עצמאי לאחר סגירת תיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R עמלת ניהול תיק לא מובנת שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
H צומת דרכים - נדל"ן או תיק השקעות? שוק ההון 10
א תיק עצמאי + קופ"ג להשקעה שוק ההון 1
א תיק עצמאי + קופ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 10
ס הרכבת תיק ראשון מבוסס שוקולד מריר שוק ההון 11
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
N תיק ממוסה ראשון שוק ההון 9
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
S הלוואה כנגד תיק השקעות - מיטב דש שוק ההון 0
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 12
N בחירת בית השקעות - תיק ממוסה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 18
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
א תיק השקעות מנוהל שוק ההון 7
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
א איזון תיק ללא מס שוק ההון 1
T תיק ראשון שוק ההון 4
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
S שאלה לדיון בנושא תיק דיבידנדים Vs תיק מחקה מדדים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 12
ת הלוואה כנגד שיעבוד תיק מניות. אפשרי? שוק ההון 25
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
1337justme תיק ואסטרטגית פרישה ל60 שנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
GoldenFace תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות שוק ההון 3
GoldenFace תיק פאסיבי ומפוזר וקופת גמל להשקעה שוק ההון 10

נושאים דומים

למעלה