• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בהנחה לאינפלציה והעלאת ריבית מה אפיקי ההשקעה במט"ח לשמירת ערך הקנייה

• פותח הנושא edo
  • פורסם בתאריך

edo

משתמש רשום
דירוג
0
בתיק מט"ח דולרי ברובו, בהנחה לאינפלציה ועלית ריבית מה ערוצי ההשקעה לשמירה על ערך הקנייה של הכסף,?

בתיק מט"ח דולרי ברובו, בהנחה לאינפלציה ועלית ריבית מה ערוצי ההשקעה לשמירה על ערך הקנייה של הכסף,?
אין כיום ערוצים כאלה ללא סיכון.

הכי קרוב זה פקדונות צמודי מדד בבנקים.

בכלליות פיזור טוב לשמירה על ערך והורדת תנודתיות לטווח בינוני\ארוך
תודה, האם יש קרן אחת או שתיים שיאפשרו לי להשיג זאת. שוב הדגש הוא על שמירת ערך הקנייה. לא רווחים (למרות שאם זה יקרה.....

תקנה אופציות על הדולר שקל בבורסת תל אביב

תקנה אופציות על הדולר שקל בבורסת תל אביב
קודם כל, הייתי משנה את הניסוח - כרגע זה נשמע כמו המלצה (אסור לפי חוקי הפורום).
דבר שני - הימור על ערכי שע"ח זה לא שיטה לשמור על ערך הכסף, אלא לאבד את כולו.

תודה, האם יש קרן אחת או שתיים שיאפשרו לי להשיג זאת. שוב הדגש הוא על שמירת ערך הקנייה.

לא ברור עד הסוף מה אתה מחפש.
לשמור על ערך קניה בישראל בלי תנודתיות כשאתה מחזיק מט"ח? ולאיזה תקופה 2,5,10,20 שנים?
נראה שבמידה ואתה רוצה קרן אחת ובלי תנודתיות הכי הגיוני להמיר לאג"ח שקלי צמוד(לא ממליץ!).

אתה צריך להבדיל בין נכסים "ראליים" כמו זהב,מניות ונדל"ן למטבעות כמו דולר,שקל,יורו.
זה קצת מבלבל כי הרבה מהציבור חושב שעם הוא רכש מניות או זהב בדולרים יש לו תיק "דולרי" או מט"ח.

בקשר לפיזור בין נכסים,הכוונה הייתה שיש יותר סיכוי לשמירה על הערך מנכס אחד לרוב.
נגיד תיק שמכיל זהב,מניות,אג"ח ונדל"ן יהיה פחות תנודתי ובעל סיכוי טוב יותר לשמירת כוח הקניה לאורך זמן לעומת תיק
שמחזיק רק דולר או רק זהב.

הכי הגיוני להמיר לאג"ח שקלי צמוד(לא ממליץ!)
צריך לדייק, אג"ח כזה פרושו הפסד ריאלי של 1-2% לשנה (תלוי במח"מ)
עבורי זה "מספיק טוב" כדי לשמור על הערך, יש כאלה שרואים בזה הפסד בלתי נסבל.

עוד משהו, ההצמדה היא לפי המדד הרשמי של הלמ"ס, כל מי שחי פה יודע שהקשר לאינפלציה האמיתית הוא די רופף.

ההצמדה היא לפי המדד הרשמי של הלמ"ס, כל מי שחי פה יודע שהקשר לאינפלציה האמיתית הוא די רופף.
לא כולם :)
אני מאמין שהיא מייצגת יפה את הממוצע (לא רואה סיבה להאמין שהגופים הרשמיים נותנים תמונה לא נכונה).

כמובן שאינפלציה ממוצעת לא בהכרח זהה לאינפלציה האישית, כי לכל אחד יש את הצרכים והרגלי הרכישה שלו.
אצלי למשל ההוצאות ירדו מאז תחילת הקורונה (פחות נסיעות, פחות קניות ועוד), בעוד שאצל אחרים ההוצאות עלו.

צריך לדייק, אג"ח כזה פרושו הפסד ריאלי של 1-2% לשנה (תלוי במח"מ)
עבורי זה "מספיק טוב" כדי לשמור על הערך, יש כאלה שרואים בזה הפסד בלתי נסבל.

עוד משהו, ההצמדה היא לפי המדד הרשמי של הלמ"ס, כל מי שחי פה יודע שהקשר לאינפלציה האמיתית הוא די רופף.
אתה כמובן צודק,עדיין סביר שאג"ח שקלי צמוד יהיה יותר קרוב לכוח הקניה בארץ מדולרים או זהב ולא נראה שיש אפשרות למוצר אחד אחר שיגן יותר טוב על כוח הקניה בטווח קצר\בינוני.
לא כולם :)
אני מאמין שהיא מייצגת יפה את הממוצע (לא רואה סיבה להאמין שהגופים הרשמיים נותנים תמונה לא נכונה).
בעייתי מאוד,בעיקר כי המושג "אינפלציה" השתנה עם השנים, פעם פשוט היה מדובר על כמות הכסף במערכת.
היום כשמודדים בשיטות שונות ומשונות אפשר "לשחק" במספרים.
למשל בארה"ב שינו את שיטת החישוב ומה נכנס למדד הזה כמה פעמים.
אז לפי ההגדרה של אינפלציה במילון ישן משנות ה50(כמות הדולרים שהודפסו ביחס לקיימת במערכת) יש אינפלציה X ולפי החישוב של שנות ה80 יש אינפלציה Y ולפי החישוב של היום יש אינפלציה Z כאשר ההפרשים יכולים להיות דרמטיים מאוד.
כמובן שאינפלציה ממוצעת לא בהכרח זהה לאינפלציה האישית, כי לכל אחד יש את הצרכים והרגלי הרכישה שלו.
אצלי למשל ההוצאות ירדו מאז תחילת הקורונה (פחות נסיעות, פחות קניות ועוד), בעוד שאצל אחרים ההוצאות עלו.
במידה ואתה צורך פחות דברים וכתוצאה מוציא פחות כסף זה לא אומר שאין אינפלציה במוצרים שאתה רוכש רק שרכשת פחות.

המושג "אינפלציה" השתנה עם השנים, פעם פשוט היה מדובר על כמות הכסף במערכת.
היום כשמודדים בשיטות שונות ומשונות אפשר "לשחק" במספרים.
למשל בארה"ב שינו את שיטת החישוב ומה נכנס למדד הזה כמה פעמים.
אז לפי ההגדרה של אינפלציה במילון ישן משנות ה50(כמות הדולרים שהודפסו ביחס לקיימת במערכת) יש אינפלציה X ולפי החישוב של שנות ה80 יש אינפלציה Y ולפי החישוב של היום יש אינפלציה Z כאשר ההפרשים יכולים להיות דרמטיים מאוד.
אתה צודק לגבי השוואה עם העבר. ראה למשל כאן אנקדוטה מעניינת:
לדברי הכלכלן אמיר כהנוביץ מאקסלנס, מעניין לציין שאילו היו מחשבים כיום את האינפלציה לפי המתודולוגיה של שנות ה-80, כשלמשל הכלילו בו את מחירי הדירות, האינפלציה כיום בארה"ב כבר היתה מעל 15%.

לדעתי השיטה של היום (שמחשיבה מוצרי צריכה בלבד) היא הרבה יותר הגיונית מזו של שנות ה-80,
ובוודאי יותר מהגדרה של אינפלציה לפי כמות הכסף (monetary inflation).

הסיבה היא שיוקר המחיה בפועל מושפע מהצריכה ולא מהשקעות (למשל - אפשר לגור בשכירות, ואז מחירי הדירות לא משנים לך),
וכמו כן ברור שהוא לא מושפע רק מכמות הכסף אלא גם מעוד גורמים.

במידה ואתה צורך פחות דברים וכתוצאה מוציא פחות כסף זה לא אומר שאין אינפלציה במוצרים שאתה רוכש רק שרכשת פחות.
אינפלציה לא מוגדרת לפי מוצר בודד, אלא לפי סל צריכה ממוצע (מדד המחירים לצרכן).
אם מחיר כל פריט בסל עולה, אבל הסל הממוצע מכיל פחות פריטים - תיתכן בהחלט ירידה באינפלציה.

אינפלציה לא מוגדרת לפי מוצר בודד, אלא לפי סל צריכה ממוצע (מדד המחירים לצרכן).
אם מחיר כל פריט בסל עולה, אבל הסל הממוצע מכיל פחות פריטים - תיתכן בהחלט ירידה באינפלציה.
ועל זה בדיוק דברתי, שלטעמי אין באמת ירידה במקרה הזה, זה רק טריק חשבונאי.

לפי מה שאתה אומר במקרה שהמשפחה שלי צורכת ביום 2 עופות והייתה עליית מחיר של 100% במחיר העוף אבל עברתי לצרוך עוף 1 ביום(או המדינה החליטה שמהיום ה"סל" כולל עוף 1 במקום 2) אז בעצם לא הייתה אינפלציה בכלל.

לא ברור עד הסוף מה אתה מחפש.
לשמור על ערך קניה בישראל בלי תנודתיות כשאתה מחזיק מט"ח? ולאיזה תקופה 2,5,10,20 שנים?
נראה שבמידה ואתה רוצה קרן אחת ובלי תנודתיות הכי הגיוני להמיר לאג"ח שקלי צמוד(לא ממליץ!).

אתה צריך להבדיל בין נכסים "ראליים" כמו זהב,מניות ונדל"ן למטבעות כמו דולר,שקל,יורו.
זה קצת מבלבל כי הרבה מהציבור חושב שעם הוא רכש מניות או זהב בדולרים יש לו תיק "דולרי" או מט"ח.

בקשר לפיזור בין נכסים,הכוונה הייתה שיש יותר סיכוי לשמירה על הערך מנכס אחד לרוב.
נגיד תיק שמכיל זהב,מניות,אג"ח ונדל"ן יהיה פחות תנודתי ובעל סיכוי טוב יותר לשמירת כוח הקניה לאורך זמן לעומת תיק
שמחזיק רק דולר או רק זהב.

תודה לכולם. חשבתי בעקבותיו על המטרה בהשקעה במט"ח שלי.
הכסף אינו דרוש לי בשוטף לטווח הנראה לעין.
יש לי קרן חרום למספר חדשים בשקלים.
נראה לי שהגדרת המטרה: ביטוח לקטסטרופה. (אינפלציה מטורפת,,טילים, פיטורין, הכל ביחד וכדומה).
מה לעשות, גדלתי בשנות ה80 העליזות )-:
המטרה שאז יהיה ממה למשוך לתקופה.

מה הייתם בוחרים למטרה זו?

נראה לי שהגדרת המטרה: ביטוח לקטסטרופה. (אינפלציה מטורפת,,טילים, פיטורין, הכל ביחד וכדומה).
בדיוק מהסיבה הזו אני מחזיק חלק של מט"ח (רובו דולרי, גם מטבעות אחרים).

בשנים האחרונות אני מפסיד מהאינפלציה. אבל זה ביטוח למקרים שאמרת + קריסת השווקים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
A דירה בהנחה - המחזיקים בעד שליש דירה (כולל) מוגדרים מחוסרי דיור? נדל"ן 9
0 דירה בהנחה למי שכבר זכה בעבר נדל"ן 8
K דירה בהנחה - הגרלת מאי 2023 נדל"ן 2
N דירה בהנחה- פרויקט נאות פרס ב׳ הגרלת 12/2022 נדל"ן 7
T זכיה בדירה בהנחה ,חיפה, נאות פרס ב נדל"ן 35
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
A הגרלות "דירה בהנחה" לשנת 2023 נדל"ן 1
ט דירה בהנחה - זכאות נדל"ן 0
L הון עצמי ומשכנתא?דירה בהנחה. נדל"ן 18
Foxmulder זכיה דירה בהנחה ג'סר א זרקא נדל"ן 72
G זכייה בדירה בהנחה ברמת גן נדל"ן 20
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
N איך נפרסים התשלומים על הדירה ב"דירה בהנחה" ? (בלי קשר למימון/משכנתא) נדל"ן 0
R דירה בהנחה נדל"ן 7
R שאלה לגבי זכייה בדירה בהנחה נדל"ן 3
N הגרלות דירה בהנחה נדל"ן 1
S דירה בהנחה/הגרלה- 2022 נדל"ן 105
R השתתפות בהגרלת " דירה בהנחה " לבעל מגרש מינהל נדל"ן 2
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
א האם התפרסם נתון רלוונטי לאינפלציה היום ? למה אג"ח מדינה שיקלי ירד מהותית ? שוק ההון 2
I האם יש קורלצייה טובה בין ריבית הפריים למדד\לאינפלציה לטווח הארוך? שוק ההון 0
DavidA מה ציפיות שלכם לאינפלציה פה? אוף טופיק 7
Y אפיקי השקעה מותאמים לאינפלציה גבוהה? שוק ההון 10
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
J זהב כגידור לאינפלציה בישראל שוק ההון 2
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
A ק. השתלמות על חשבון הברוטו והעלאת שכר כתוספת ולא כברוטו - האם כדאי? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה