• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בדיקת ראייה ומשקפיים

sagilevi

משתמש רגיל
דירוג
229
איפה אתם מעדיפים לעשות בדיקת ראייה?
אופטומטריסט או רופא עיניים? פרטי או דרך רשת?

מעדיפים משקפיים או עדשות? איפה קונים?

יש 2 בתי ספר לאופטומטריה שמציעים שירות של בדיקת ראייה מקיפה בחינם / כמעט חינם, ומשקפיים במחיר מסובסד.
אחד זה אוניברסיטת בר אילן והשני הדסה ירושלים.

עשיתי לפני כמה חודשים באוניברסיטת בר אילן בחינם במסגרת בית ספר לאופטומטריה.

מרוצה מאוד מהאבחון(הוא מאוד מקיף וארוך- בערך שעה). פחות מרוצה מהמשקפיים, המחירים לא יקרים אמנם, אבל גם לא זולים לעומת חנויות אחרות, והמוכרת שם מנסה ללחוץ באגרסיביות על המשקפיים והעדשות היקרים יותר.

לכן למי שלא דחוף לו, הייתי מציע על בדיקה שם+ הזמנת ע"פ המרשם שתקבלו מחנות אינטרנטית כמו זני אופטיקס למשל.

גגל Zenni Optical.

את משקפיים האחרונים שלי הזמנתי דרך Zenni Optical עלות של כ250 ש"ח . כולל ציפוי נגד שמן טביעות אצבי שריטות והשחרת העדשה בשמש .
משקפיים איכותיות העדשות וגם המסגרת

בעל המקצוע המתאים לקביעת מספר מדויק למשקפיים הוא אופטומטריסט (פרט לילדים קטנים). רופא העיניים מתמחה במחלות עיניים ולא בהתאמת מספר. גם כשהוא נותן מספר זה בדרך כלל פחות מדויק משל אופטומטריסט והוא בדרך כלל שולח להתאמת מרשם מדויק יותר אצל אופטומטריסט.
לגבי קנייה, אם מדובר במספר שכבר קיים אצלי כמה זמן ואני כבר יודעת שהוא טוב לי, זני אופטיקל כמו שכתבו למעלה. לא מתאים אם דחוף כי זה לוקח זמן להגיע, ולא כדאי אם זה מספר שהשתנה כי צריך את האפשרות לתקן אם יש בעיה במספר, משהו שבעבודה מול חנות בארץ הוא כלול במחיר.

30₪ ב zenni פלוס עלות משלוח שהתחלקה בין 3 זוגות שנקנו במשפחה
סולידי אש :)

אני גם קונה בZENNI, קניתי עשרות זוגות לי ולבני משפחה.
התלונה היחידה שלפעמים המסגרת לא נוחה\נראת בדיוק כמו שחשבנו.

הצצתי ב-Zenni ולא ממש התרשמתי מהמחירים - משקפי השמש הכי זולים באתר עולים 30 דולר.
באמזון המחירים הם שליש מזה ואם חוששים מזיוף, ניתן לוודא בחנות אופטיקה שיש הגנה מלאה מקרני UV.

מישהו יכול לחוות דעה לגבי איכות הבניה של המשקפיים ב-Zenni?

נערך לאחרונה ב:
חלקכם ציינתם שאתם הולכים לאופטומיטריסט פרטי - האם אתם גם מזמינים משקפיים אצלו בהכרח?
אני מרגיש משקפיים מילדות וכבר תקופה ארוכה שאני מחפש מקום שיאפשר לי לעשות בדיקת ראיה טובה ומקיפה מבלי להכריח אותי לקנות משקפיים במקום. הרושם שלי הוא שאופטומטריה הוא מדע (מאוד) לא מדויק והייתי שמח ללכת לבדיקה במקום חיצוני. ללכת לאופטיקה ״רגילה״ ולשלם על הבדיקה בנפרד זו כמובן אופציה - אך מניסיוני הבדיקות האלה מאוד לא מקיפות, האופטומיטריסטים לא מקצועיים ובעיקר רוצים לסיים איתך

בדיקה תקופתית - רופא עיניים בקופ"ח. לקופות החולים אין את המכשור של האופטומיטריסט.
הרופא בודק בערך את המספר אבל מתמחה בפאן הבריאותי.
בדיקה מדוייקת לפני רכישת עדשות - באחת מהרשתות הגדולות כמו א.ה.
המכשור היום מאוד מדויק. לאחר הבדיקה ה'רובוטית' האופטומיטריסט בודק שוב ידנית כדי לאשר + פיין טיונינג של המכשיק האלקטרוני.
במקרה שלי, מאז ניתוח הקטראק לפני כיובל, המספר לא השתנה וקבוע.

אני עם משקפיים עם צילנדר ובדיקה עושה בחנות שאני קונה בה אצל האופטמיטריסט בחינם(כאילו) וקונה משקפיים רק בהנחות ענק שהם עושים כל יום עצמאות שעושים מעל 70 אחוז הנחה ואז יוצא לי בערך 600 שח למסגרת איכותית(עם תגי מחיר של 700-1000 למרות שזה ניפוח רציני כנראה) ו2 עדשות יפניות

חלקכם ציינתם שאתם הולכים לאופטומיטריסט פרטי - האם אתם גם מזמינים משקפיים אצלו בהכרח?
אני מרגיש משקפיים מילדות וכבר תקופה ארוכה שאני מחפש מקום שיאפשר לי לעשות בדיקת ראיה טובה ומקיפה מבלי להכריח אותי לקנות משקפיים במקום.
מצאתי אופטומטריסט מוצלח בתל אביב. רק בדיקה. מזמין לפי המרשם שלו.

אופטומטריסט בחיפה, בדיקה טובה ומעמיקה ומרשם, 100 ש"ח.
כבר שנים מזמין ב zenni ומרוצה, המספרים שלי הם באזור ה-3.

100 שקל זה מחיר ממש נמוך, בסופר פארם אופטיקה בדיקה עולה 200 שזה ממש טוב בהשוואה לחברות הגדולות.
הפעם אזמין בארץ פעם הבאה מזני.

איזה ציפויים אתם בוחרים בזני? העדשות המתכהות בשמש עושות את העבודה / זה לא נראה מוזר?

מה לגבי משקפי שמש?
הייתם סומכים על חסימת UV במה ש-Decathlon מוכרים? (יש שם כמה דגמים ב-25 וב-50 ש"ח, עם עיצוב סביר, מה שקשה למצוא בחנויות האופטיקה).

ניתן לוודא בחנות אופטיקה שיש הגנה מלאה מקרני UV.
איפה, איך, וכמה עולה?

איפה, איך, וכמה עולה?

נכנסתי באופן אקראי ל-2 חנויות אופטיקה - שתיהן אמרו לי שזה חינם. כנראה שזה לא דורש הרבה זמן.

נכנסתי באופן אקראי ל-2 חנויות אופטיקה - שתיהן אמרו לי שזה חינם. כנראה שזה לא דורש הרבה זמן.

הרבה פעמים זה "חינם" רק אם קונים אצלם משקפיים אח"כ אבל פשוט שוכחים לספר... טריק מוכר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S בדיקת שוכרים בנט המשפט ובהוצאה לפועל, כיצד? נדל"ן 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
V בדיקת עמלות בבנק על קנייתה שנעשתה שוק ההון 4
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
J בדיקת היתכנות הוספת מרפסת בדירה לפני קניה נדל"ן 10
ל בדיקת אמינות של חברות ואנשי מקצוע באנגליה נדל"ן 2
O בדיקת תשואה. שוק ההון 27
ע בדיקת כדאיות לרכישת מניות + קופ"ג להשקעה שוק ההון 3
א שאלה על בדיקת כדאיות השקעה באקסל אוף טופיק 2
O בדיקת תנאי משכנתא נדל"ן 19
L לא ייעוץ - אלא בדיקת הצעה של הבנק שוק ההון 28
P החזר מס: תלוש לבנק, והודעה "לפני בדיקת שומה"? צרכנות פיננסית 7
H בדיקת איכות מים ביתית - מישהו מבין בנושא? אוף טופיק 2
ע בדיקת שיטות השקעה שונות על אינדקסים שוק ההון 11
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
TheOneTech תוהה אם יש בעיה במשקפיי ראייה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0