• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
בוודאי נתקלתם בסיטואציה כזאת בעבר.
לעיתים נדירות קורה שמשלמים תשלום לכל שירות שהוא, באתר, לחיצה על הכפתור - שגיאה. לחיצה נוספת - עבר.
אך בינתיים קיבלתם 2 הודעות על ביצוע עסקה. באשראי כמובן.
אני אצטרך להתקשר לרשות המקומית, ולהתחיל תהליך של ביטול/החזר?
או המחשבים של חברת האשראי מספיק חכמים לראות 2 תשלומים על אותו הסכום, באותו הזמן, והם יבטלו תשלום 1 מתוך ה 2?

מניסיונכם, איך זה עובד?

יש שני סוגים שונים של שידור שבית העסק יכול לבצע מול חברת האשראי.
האחד זה מעין הכנה לעסקה - זה בודק שיש לך כיסוי מתאים לגובה העסקה המשוער ותופס לך את אותה מסגרת עבור בית העסק - למשל בתחנת דלק בהן המחיר הסופי לא ידוע עד לסיום התדלוק. שידור מסוג זה רק תופס מסגרת למשך זמן מסויים ואחריו המסגרת משתחררת.
השני זה שידור העסקה בפועל על סכום החיוב הסופי.

אם האתר שבו שילמת שידר פעמיים את השידור מהסוג השני, צפוי להופיע לך חיוב כפול באשראי. במקרה כזה תפנה לחברת האשראי, תסביר להם את השתלשלות העניינים, הם יבדקו זאת מול החברה שמפעילה את האתר ויזכו אותך על הכפילות.

אם ההודעות שקיבלת מתייחסות לסוג הראשון של שידור, אין לך מה לדאוג, יופיע לך רק חיוב אחד בפועל.

תעקוב אחרי פירוט החיובים באתר של חברת האשראי ותראה אם יש חיוב כפול.

במקרה כזה תפנה לחברת האשראי, תסביר להם את השתלשלות העניינים, הם יבדקו זאת מול החברה שמפעילה את האתר ויזכו אותך על הכפילות.
או שלחילופין תהיה לך יתרת זכות בארנונה ואל תשלם בפעם הבאה.

תודה רבה. לא העליתי על דעתי שאני יכול להיות ביתרת זכות. אולי אני כ"כ רגיל שהאזרח נדפק כאן... לכן.
מעניין אם מישהו אכן יודע בוודאות מניסיון אם אכן במצב כזה החשבון נכנס ליתרת זכות.
שאלת הבהרה נוספת הפעם לגבי השידור הראשון -
מי אחראי לאשר את העסקה? או שהעסקה מוחזקת (מושהית?) זמן מסוים ע"י מחשב? כלומר, אוטומטית, לא ע"י נציג.ה שירות?
השידור השני מובן. השידור הראשון אשר "מחזיק" את התשלום בעצם. מי מחליט מתי לשחרר/לאשר את התשלום.
מדוע אני שואל. משום שאם זה בן אדם, אזי כשהוא יראה חיוב כפול על אותו הסכום באותו טווח זמן - הוא כנראה יבין ויאשר רק עסקה 1 מתוך ה 2. או שאני נותן יותר מדי קרדיט.

תבדוק באתר כרטיס האשראי באזור האישי ..

שאלת הבהרה נוספת הפעם לגבי השידור הראשון -
מי אחראי לאשר את העסקה? או שהעסקה מוחזקת (מושהית?) זמן מסוים ע"י מחשב? כלומר, אוטומטית, לא ע"י נציג.ה שירות?
במקרה שהסכום ידוע וסופי זה אמור בתאוריה לקרות מיידית ובאופן אוטומטי - אין אדם שצריך לאשר את העסקה.
השידור השני מובן. השידור הראשון אשר "מחזיק" את התשלום בעצם. מי מחליט מתי לשחרר/לאשר את התשלום.
יש למסגרת שנתפסה איזשהו חלון זמן, אם אני זוכר נכון מדובר על יום או יומיים אבל אני לא בטוח.
מדוע אני שואל. משום שאם זה בן אדם, אזי כשהוא יראה חיוב כפול על אותו הסכום באותו טווח זמן - הוא כנראה יבין ויאשר רק עסקה 1 מתוך ה 2. או שאני נותן יותר מדי קרדיט.
אין אף אדם, אלו מערכות אוטומטיות. בלי להכיר את המערכת מבפנים ולדעת איך המתכנתים שלה התמודדו עם מצב של פעולת תשלום כפולה יהיה קשה לענות מה צפוי לקרות.

אתה יכול גם לבצע הכחשת עיסקה על חיוב כפול.
בחברת האשראי יבינו שמדובר בטעות בתקשורת בין האתר לבינך, ויבטלו בלי לעשות מזה עסק.

קרה לי ששילמתי פעמיים ארנונה
ונשארה לי יתרת זכות

ברוב העסקאות זה מוחזק ל3 ימים, עד אז באופן הזוי חברת האשראי לא תדע להגיד לך האם העסקה קרתה בפועל או לא, רק העסק שחייב אותך. אם היא לא קרתה אז זה ישתחרר אחרי 3 ימים.

בעסקאות בתחום התיירות זה יכול להיות מוחזק גם ל30 ימים אם העסק לא ביטל את התפיסת מסגרת. קרה לי בהזמנת טיסה שעקב תקלה במערכות שלהם שלהם זה תפס לי עסקה בכרטיס אחד וחייב באחר. בקיצור במשך חודש זה תפס לי 10 אלף מהמסגרת ולך תדבר איתם על עסקה שאין להם תיעוד שהיא קרתה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
מ איך נכון לשלם בחו״ל? צרכנות פיננסית 1
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
R מי אחראי לשלם על תקלה בבניין? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
A איך לקנות בית בשוק עולה ולא לשלם יותר מדיי נדל"ן 13
M איך להרוויח יותר כסף (או לשלם פחות מס)? צרכנות פיננסית 21
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
B איך מעבירים כסף לחול (אירופה) בלי לשלם בבנק עמלה גבוה שוק ההון 28
Anrala האם עדיף לשלם בתשלומים או בתשלום אחד לדברים הבאים: צרכנות פיננסית 21
W שאלה טכנית - איך למשוך קופת גמל להשקעה מבלי לשלם מס ע"י קיזוז מול נקודות זכות מיסים 1
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 41
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
R האם ייתכן שבמשיכה בפרישה מוקדמת יהיה עדיף לשלם מס שולי? מיסים 15
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
R מה עושים כשכמה קונים פוטנציאלים מוכנים לשלם את המחיר הנקוב ? נדל"ן 14
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
G אפשר להירשם לאינטרקטיב ישראל בלי לשלם דאטא? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Gari הוצאות ותשלומים שכרגע משולמים במשכורת ואני אצטרך לשלם בעצמי בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
JTAC ״מס לשלם״ מיסים 8
ד מימוש הפסדי הון כדי לשלם פחות מיסים בסוף שנה מיסים 4
ת לשלם 238.8 בעבור מסגרת אשראי 13,000. שווה או בזבוז כסף? צרכנות פיננסית 26
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
A איך מחשבים כמה מיסים מרווחי הון עליי לשלם? צרכנות פיננסית 5
ש אפשר לפתוח חשבון ברבולט ולא לשלם עמלות המרה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8

נושאים דומים

Back
למעלה