• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים?

אוריאל366

משתמש רשום
דירוג
4
על מה אני צריך להסתכל כשאני בא לקנות? חוץ מהמראה בשביל לראות שזה יושב טוב עלי.
למשל, אני אוהב לדעת אם מה שמבטיחים לי מגובה בכתב.

זה נורמלי לשאול דבר כזה את המוכר/ת? מה הכוונה.

למשל, אם אומרים שלציפויים יש אחריות (מהניסיון שלכם לכמה זמן האחריות על ציפויים?)
אז אני רוצה שזה יהיה כתוב, לא רק בעל פה שאמרו לי יש אחריות - וזה הכל. אני אוהב שדברים כתובים.
או למשל, אני רוצה את המרשם שלי יחד עם המשקפיים - ידפיסו לי את המרשם המלא? לא רק מה המספר שלי בעין ימין ועין שמאל.
אלא ממש מה המרחק בין האישונים, מה המספר, הזווית - ממש מרשם מלא. אני הרי קונה משקפיים שם.

אני פשוט זוכר כי יצא לי ללוות כמה פעמים ידידות וחברים שלי והם קיבלו רק את המשקפיים בנרתיק, לפעמים עם מטלית ובקבוק לניקוי - ובמקרה הטוב קבלה פשוטה שכתוב
"משקפיים - מחיר" ופרטי העסק, זה הכל.
אין דף עם פרטי האחריות אין דף עם פירוט הציפויים אין מרשם מלא (אני זוכר פעם אחת ידידה שלי שאלה אבל מה המספר שלי? וכתבו לה על פתקית ממו את המספר בכל עין - ממש לא מרשם מלא).

אני אוהב שדברים מסודרים, ולא יצא לי לראות שככה פועלים פה.
האם אני מוזר? האם מה שאני מבקש פה עדיף מראש שלא אעלה את זה בחנות?

אם מישהו פה רכש משקפיים וקיבל דף ששם כתוב הכל בכתב למשל: סוג הציפויים שהוא קיבל על העדשה, לכמה זמן האחריות, את המרשם המלא יחד עם הקבלה - אשמח לדעת היכן זה היה.
באופטיקה פרטית או רשת?
כי דווקא כשאני ליוויתי אני זוכר שברשתות מקפידים (אולי כי יותר מפקחים עליהם) ואילו באופטיקות הקטנות נתנו רק קבלה פשוטה את המשקפיים עם נרתיק ובקבוק ניקוי זה הכל.

אני מכיר שאפשר לרכוש מחו"ל מזני אבל אני רוצה לרכוש בארץ. רק רוצה לדעת לפני שאבוא לעסק אם אני אראה מוזר עם הדרישות שלי.

תודה
אוריאל

על מה אני צריך להסתכל כשאני בא לקנות? חוץ מהמראה בשביל לראות שזה יושב טוב עלי.
למשל, אני אוהב לדעת אם מה שמבטיחים לי מגובה בכתב.

זה נורמלי לשאול דבר כזה את המוכר/ת? מה הכוונה.

למשל, אם אומרים שלציפויים יש אחריות (מהניסיון שלכם לכמה זמן האחריות על ציפויים?)
אז אני רוצה שזה יהיה כתוב, לא רק בעל פה שאמרו לי יש אחריות - וזה הכל. אני אוהב שדברים כתובים.
או למשל, אני רוצה את המרשם שלי יחד עם המשקפיים - ידפיסו לי את המרשם המלא? לא רק מה המספר שלי בעין ימין ועין שמאל.
אלא ממש מה המרחק בין האישונים, מה המספר, הזווית - ממש מרשם מלא. אני הרי קונה משקפיים שם.

אני פשוט זוכר כי יצא לי ללוות כמה פעמים ידידות וחברים שלי והם קיבלו רק את המשקפיים בנרתיק, לפעמים עם מטלית ובקבוק לניקוי - ובמקרה הטוב קבלה פשוטה שכתוב
"משקפיים - מחיר" ופרטי העסק, זה הכל.
אין דף עם פרטי האחריות אין דף עם פירוט הציפויים אין מרשם מלא (אני זוכר פעם אחת ידידה שלי שאלה אבל מה המספר שלי? וכתבו לה על פתקית ממו את המספר בכל עין - ממש לא מרשם מלא).

אני אוהב שדברים מסודרים, ולא יצא לי לראות שככה פועלים פה.
האם אני מוזר? האם מה שאני מבקש פה עדיף מראש שלא אעלה את זה בחנות?

אם מישהו פה רכש משקפיים וקיבל דף ששם כתוב הכל בכתב למשל: סוג הציפויים שהוא קיבל על העדשה, לכמה זמן האחריות, את המרשם המלא יחד עם הקבלה - אשמח לדעת היכן זה היה.
באופטיקה פרטית או רשת?
כי דווקא כשאני ליוויתי אני זוכר שברשתות מקפידים (אולי כי יותר מפקחים עליהם) ואילו באופטיקות הקטנות נתנו רק קבלה פשוטה את המשקפיים עם נרתיק ובקבוק ניקוי זה הכל.

אני מכיר שאפשר לרכוש מחו"ל מזני אבל אני רוצה לרכוש בארץ. רק רוצה לדעת לפני שאבוא לעסק אם אני אראה מוזר עם הדרישות שלי.

תודה
אוריאל
אני מרכיב משקפיים מגיל גן ומעולם לא חשבתי על כל השאלות שכתבת כאן, מלבד עניין בחירת האופטומטריסט, כי מספר ממילא יכול להשתנות.
אנשים נאמנים לאופטומטריסט במשך עשרות שנים כשמוצאים מישהו אמין. אני לא מתחבר לרשתות בהן מתחלפים העובדים כל הזמן, אבל אולי אני מיושן.

למה אתה צריך משקפיים? הלכת להיבדק ואמרו לך? גם אמרו לך איזה מספר אתה צריך? ולמה אתה צריך משהו כל-כך איכותי? זה משהו מורכב?
אני, למשל, מרכיבה משקפיים (לקריאה) כבר עשור בערך. לא הלכתי להיבדק, פשוט ניגשתי לרשת זולה ומדדתי משקפיים תוך קריאה בלוח המספרים עד שמצאתי מה עובד לי. חיפשתי את הכי זול, מצאתי 3 ב-100, קניתי והלכתי הביתה. כשנשברו שניים, הלכתי לקנות עוד שלישיה. כשהמספר כבר לא היה לי טוב, העלתי מספר.
אם אתה צריך עדשות מורכבות יותר אז זה כבר עסק יקר.
אני אוהב לדעת אם מה שמבטיחים לי מגובה בכתב
מה אתה רוצה שהם יבטיחו לך? לעניות דעתי, משקפיים הם כלי עזר שנועד לגרום לך לראות טוב יותר מאשר בלעדיהם. זה לא ניתוח ולא טיפול ואין מדובר על תיקון של העין. אז מה אתה רוצה שהם יבטיחו לך? שהם לא יישברו? שהם לא ירעילו אותך? שהם לא יקלקלו לך את העיניים?

אני בתהליך לשדרוג דרגת הרישיון שלי וגילית שאני צריך משקפיים. לרוחק.

מהתגובות שלך בת העמק ושל גרהם אני קצת מזהה ניחוח ציני או אולי מילה אחרת תתאים.
אבל בעצם, מה לא בסדר בדרישות שלי בתור לקוח שמשלם כסף עבור המוצר?
אני ממש מופתע, ברור שלא באתי לחפש פה צידוקים וחיזוקים - בסוף אני אלך לבד לחנות, אף אחד פה לא יבוא איתי הרי לשם, או אני לא אגיד להם "בסולידית אמרו לי".
אבל כן רציתי לדעת, מניסיון מי שרכש (כי הניסיון שלי מסתכם בללוות חברים לאסוף את המשקפיים, ולא לרכוש בעצמי)

הרי מה ביקשתי, סה"כ, יש פה משהו מוזר או חריג ברמה שצריך לשאול אותי אם אני מבקש התחייבות שלא ירעילו אותי כפי שכתבת לי?

סך הכל:

- אם מבטיחים לי אחריות על הציפויים: שזה יהיה בכתב לא בע"פ, הרי רובינו פה משננים את הכלל: מה שלא כתוב - לא קיים. אז למה פה זה אחרת?
הרי אני קונה משקפיים בכ-600 עד 1500 שח. זה לא מוצר של 50 שח ששם זה בסדר, מקסימום "נפלת".
אבל ציפוי שירד לי אחרי חצי שנה - אראה לא טוב, או כל דבר כזה או אחר בגל ציפוי שירד/נשרט, למה שלא תהיה לי הבטחה בכתב ואסתמך על מילה של מוכר/ת שהבטיחו לי בע"פ ואולי בעוד חצי שנה יפוטרו או לא יעבדו באותו מקום?

- מרשם. הרי מרשם זה נחשב ה"ואו" של האופטיקות. הם אפילו גובים עליו תעריף יקר מאוד אם לא תקנה אצלם משקפיים.
אז אם קניתי משקפיים, למה אני לא מקבל מרשם מלא?
מניסיון של צופה מהצד - ליוויתי מס' ידידות וחברים והם אף פעם לא קיבלו מרשם מלא באופטיקות פרטיות קטנות (שזה בכלל מוזר לי, כי הקטנות אמורות להיות הכי "צדיקות וישרות".) הכי הרבה שהיה כמו שכתבתי כשנשאלו מהמוכרת למספר היא הוצאה פתקית קטנה, שירבטה עם העט את המספרים "עין ימין, עין שמאל" וזה הכל.
הרי אנחנו יודעים שמרשם מלא מורכב מעוד הרבה נתונים: מרחק אישונים, זווית, וכולי. מדוע שלא אקבל אותו אחרי שרכשתי משקפיים באותו עסק?
הרי קניתי אצלכם משקפיים - למה שלא תתנו לי? השאלה שצריכה להישאל לדעתי היא למה בכלל צריך לבקש מלכתחילה ושזה לא יגיע לי ישר מוצמד עם הקבלה?

בת העמק, אחרי שפירטתי, זה נראה סביר או שעדיין זה נראה לך שאני מבקש התחייבות שלא ירעילו אותי או משהו בסגנון?

אחרי שפירטתי, זה נראה סביר או
השאלה היא לאיזה צורך אתה זקוק להתחייבות בכתב.
נניח הציפוי - אתה רוצה שיתחייבו בכתב מה התוקף שלו? ואם ירד הציפוי לפני כן, אתה רוצה שהם יפצו אותך? בעצם, אתה צריך התחייבות מהיצרן שעושה את הציפוי, לא?
מודה שזה לא נשמע לי הגיוני במיוחד. אולי היה יותר הגיוני שאם אתה קונה משקפיים יקרות, תקבל התחייבות לתיקונים שונים למשך X זמן. זה נהוג @גרהם ?

השאלה היא לאיזה צורך אתה זקוק להתחייבות בכתב.
נניח הציפוי - אתה רוצה שיתחייבו בכתב מה התוקף שלו? ואם ירד הציפוי לפני כן, אתה רוצה שהם יפצו אותך? בעצם, אתה צריך התחייבות מהיצרן שעושה את הציפוי, לא?
מודה שזה לא נשמע לי הגיוני במיוחד. אולי היה יותר הגיוני שאם אתה קונה משקפיים יקרות, תקבל התחייבות לתיקונים שונים למשך X זמן. זה נהוג @גרהם ?
אני לא דוגמה לצרכן נבון.
אני לא מבקש כלום בכתב, בקושי מוודא מה האחריות וסומך של האופטומטריסט שירצה לשמר אותי כלקוח אם יהיו בעיות.
כבר הרבה שנים לא נשברו או נשחקו משקפיים ולמרבה הפלא גם אצל הטרוריסטים הקטנים זה מחזיק מעמד. כנראה מזל או שהסחורה עמידה.

סומך של האופטומטריסט שירצה לשמר אותי כלקוח אם יהיו בעיות
בדיוק הגישה שלי.

יש לי אופטומטריסט קבוע כבר 15 שנים, אם אני צריכה משהו אני סומכת עליו שיעזור לי בהתחשב בזה שאני מורידה אצלו 4500 שקל כל שלוש שנים.
כשהייתי בצבא נשבר לי האפון שמחזיק אותם על האף. הגעתי אליו יום אחרי, אמר שיברר עם החברת מסגרות בגרמניה ויביא לי מסגרת חדשה.
הדגם שהיה לי כבר לא נמכר אז שלחו משהו דומה. העדשות הישנות לא התאימו למסגרת החדשה אז ייצר לי גם עדשות חדשות.
המספר שלי גבוה מאוד ואני גם כל פעם שמה לב לכמה העדשות הופכות לדקות יותר ויותר מקנייה לקנייה- זה מדהים. העדשות של לפני שלוש שנים- כמעט בעובי כפול יחסית לאלו של עכשיו.
(ענייני עיניים ברעננה, אצל איוון הר- מקצוען אמיתי)
קיצר- תמצא איש מקצוע איכותי וכל הדברים הכתובים כבר לא יעניינו אותך- תדע ותהיה בטוח שיש לך על מי לסמוך (מה שנקרא, אמא ואבא)

יש לי בעיה עם התחייבות לטווח ארוך. אני לא אוהב להתחייב ולהישאר אצל אותו בעל מקצוע.
לכן כשאני חושב שאני הולך להשכיב/להוריד? כ-1000 אם לא יותר (ש"ח) אז אני רוצה לדעת שאני קונה משהו טוב.

מוזר לי, ממש מוזר לי.
מוזר שלא מקבלים פירוט איזה עדשות. שלא מקבלים את המעטפה עם הפירוט.
שלא מקבלים מרשם מלא.
שלא מקבלים דף עם אחריות לכמה זמן יש לי אחריות אם הציפוי פתאום ירד/יישחק.
לכמה זמן יש לי אחריות אם פתאום המוטות של המשקפיים ישברו או כל דבר כזה או אחר.

ממתי יש דבר כזה "אחריות" אבל אין תנאי אחריות? אין דף מודפס?

אגב, אני לא מדבר באוויר. כתבתי, ליוויתי כמה וכמה פעמים מספר אנשים (4 במספר) אף פעם לא קיבלו לא דף עם פירוט האחריות, לא פירוט איזה עדשות יש להם (יצרן?)
לא מרשם מלא.
רק משקפיים, טוב שיש נרתיק ואם יש מצב רוח טוב גם בקבוק עם חומר ניקוי.

באמת ממש מוזר. עד לרגע זה לא היה אכפת לי - כי לא הייתי צריך לרכוש בעצמי. אבל פתאום כשאתה צריך - אתה מבין כמה השוק הזה פרוץ ולא מתנהל כמו שצריך.

אם אני הולך לשלם 1000 או 1500 ולא 5000 על משקפיים אז לא מגיע לי פירוט?
כי בת העמק כתבה שלדעתה (או משהו בסגנון) רק במשקפיים יקרות מקבלים פירוט (למה? מי קבע ש 1000 זה לא יקר לאדם שסה"כ צריך תיקון של מינוס נניח לרוחק?)

בסופו של דבר כל מה שאני כותב פה אמור להיות סטנדרט. נורמל, ברירת מחדל.
אתה אמור לקבל דף עם תנאי אחריות (כי תמיד אומרים שיש אחריות על הציפוים, אז למה שלא אקבל תנאי אחריות) אתה אמור לקבל מרשם מלא (כי רכשת שם משקפיים, ותמיד אומרים "אם אתה לא קונה משקפיים - מרשם 300-350 שקל, אם אתה קונה - תקבל, בפועל: אתה לא מקבל מרשם מלא אולי במקרה הטוב מה המס' שלך בכל עין).

הנושא לא נפתח על מנת לכתוב את כל מה שכתבתי, אלא על מנת לדעת האם יש פה מישהו שדווקא כן הצליח לקבל מהאופטיקה שלו
אם כן, שישתף, איפה זה היה? כי מהתגובות פה אני מבין שכל מה שכתבתי, שלדעתי, אמור להיות ברירת מחדל - פשוט לא קיים (שום קבלה מפורטת, שום מרשם מלא, ושלא נדבר על דף עם תנאי אחריות שמפרט לגבי מוטות ציפוים ועדשות/שריטות)
האם יש פה מישהו שקיבל
מרשם מלא, קבלה מפורטת, ותנאי אחריות כשהוא רכש משקפיים שהן לא מולטיפוקל (במילים אחרות, משקפיים שהן לא ב-3 או 4 אלף שח, אלא 1000 בערך?
כי ממתי מי שמשלם אלף לא זכאי לקבל ומי שמשלם 3 אלף זכאי לקבל מרשם ותנאי אחריות?)
אם כן, איפה זה היה והאם יש אופטיקה פרטית שיצאה צדיקה?

אני מרכיבמשקפיים כבר יותר מארבעים שנה

כל השנים האחרונות כבר עם מולטיפוקל (יקרות יותר )

תמיד מקבל אחריות יצרן על העדשות בסוג של כמו כרטיס אשראי

קונה של צייס בדרך כלל

לא עניין אותי המרשם אף פעם, לא הולך לייצר לבד

מעדיף לסמוך על הקשר על האופטיקאי הקבוע שלי

(אופטיקה דורון ברחוב אחד העם בפתח תקווה)

מרכיב הרבה עשרות שנים. בשנים האחרונות זה מה שאני עושה.

1. לך לסופר פארם או אופטומטריסט או קופת חולים, תעשה בדיקת ראיה, שלם מקסימום 200 שקל שיורדו ממחיר המשקפים אם תקנה באותו המקום. קבל מרשם מדוייק בתמורה.

2. כנס ל https://www.zennioptical.com/ , תבחר לך משקפים עדשות איזה ציפויים שתרצה, המחיר יהיה חמישית מהמחיר בארץ כולל המשלוח של 10 דולר. תעלה תמונה שלך ותבדוק אם המשקפיים יפות עלייך. האתר שלהם הוא מדהים. תזמין שתי זוגות , אחד למקרה חירום.

המינוס הוא שיקח לך אולי פעמיים עד שתגיע למידות המדוייקות של המסגרת שאתה צריך. אופציה אחת היא ללכת לחנות בארץ ולמדוד במדוייק את המסגרת שמתאימה לך. בכל מקרה גם עם תתעה פעמים המחיר יהיה נמוך יותר מהארץ.

כל כמה שנים בצע את 1 ו 2 מחדש אם המספר משתנה.

המחירים של המסגרות והעדשות בארץ זה שערוריה. דרך אגב באירופה מי שמוכר משקפיים ומי שבודק את העיניים למרשם זה שתי דברים שונים. ולא מצאתי בחנות אחת את שתי המקצועות. תמיד שלחו אותי לבדיקה אצל רופאי עיניים ולהביא מרשם שלפיו הם עובדים.

כי בת העמק כתבה שלדעתה (או משהו בסגנון) רק במשקפיים יקרות מקבלים פירוט (
אתה יודע, אפשר לקרוא שוב את התגובה שלי ולא להמציא משהו על סמך זכרון מבולבל. זאת היתה התגובה שלי
אולי היה יותר הגיוני שאם אתה קונה משקפיים יקרות, תקבל התחייבות לתיקונים שונים למשך X זמן
כמו שאתה רואה, לא מוזכר כאן עניין הפירוט.
מוזר לי, ממש מוזר לי.
מוזר שלא מקבלים פירוט איזה עדשות. שלא מקבלים את המעטפה עם הפירוט.
כשאני קונה רכב חדש, אני לא מצפה לקבל פירוט על כל חלק ממה הוא מורכב ומי היצרן שלו. אני מצפה לקבל אחריות לכמה שנים על קילקולים מהותיים. כנ"ל לגבי קניית מכונת כביסה. לעומת זאת, אם אני קונה בלנדר מוט או קומקום או משקפיים ב-100 ש"ח - מובן לי שאף אחד לא יתקן לי בחינם וכנראה אצטרך לקנות חדש.
עדיין לא ברור לי מה נותן לך הפירוט.

תתקשר מראש לחנות ותשאל אותם איזה מסמכים הם נותנים.

https://www.zennioptical.com/

המחירים של המסגרות והעדשות בארץ זה שערוריה. דרך אגב באירופה מי שמוכר משקפיים ומי שבודק את העיניים למרשם זה שתי דברים שונים. ולא מצאתי בחנות אחת את שתי המקצועות. תמיד שלחו אותי לבדיקה אצל רופאי עיניים ולהביא מרשם שלפיו הם עובדים.
ממליץ גם על eyebuydirect. לכאורה יותר יקר אבל עם כל המבצעים וההנחות לא כזה רחוק מזני.

יש בארץ קרטל של קונגלומרט איטלקי ויצרן עדשות מקומי, והאופטיקאים שבויים שלהם.

כמו שאתה רואה, לא מוזכר כאן עניין הפירוט.
אבל כן מוזכר, שאת רואה לנכון לתת תיקונים רק למי שקונה משקפיים יקרות ומי שקונה משקפיים זולות פחות מגיע לו - לפחות לפי דעתך, לפי התגובה שלך.
בקיצור אני בכלל לא הבנתי, את הרי כתבת שלא עשית משקפי ראייה אף פעם, מלבד לרכוש משקפיים מוכנות, אז למה בכלל הגבת לי מלכתחילה?
הרי אם אין לך מה להגיד - מה אתה מטעה אחרים?
זכותך וזכות כל אחד להגיב, אבל זה נימוס או כלל בסיסי בחיים. אתה לא יודע - אל תטעה.
הרי לא רכשת בחיים משקפיים לרוחק בהתאמה אישית - אז למה להגיב?

עוד דבר לגבי זני ואייביידיירקט, הם מחזירים את עלות המשקפיים אם אתה לא מרוצה. כבר עשיתי את זה פעמיים, פעם אחת בגלל שלא שמתי לב שאין פריזמה במרשם (משקפי שמש בד"כ לא נותנים את האפשרות כנראה מדובר בתהליך אחר, אז פשוט מזמינים משקפיים עם עדשות משקפי שמש). אני לא קונה יותר בארץ.

את הרי כתבת שלא עשית משקפי ראייה אף פעם, מלבד לרכוש משקפיים מוכנות, אז למה בכלל הגבת לי מלכתחילה?
כי כתבת בכותרת שאתה צריך משקפיים ולי יש משקפיים. כי בכל המילים בפוסט הפתיחה שלך לא נאמר שום דבר לגבי משקפיים לרוחק אלא על פירוט בכתב.
הרי לא רכשת בחיים משקפיים לרוחק בהתאמה אישית - אז למה להגיב?

הרי אם אין לך מה להגיד - מה אתה מטעה אחרים?
אני מקווה שתחסם על הדברים האלה, חצוף!
אנשים נותנים מזמנם כדי לענות לך וזה מה שיש לך להגיד? ;[

האם אני מוזר?
כן, ולא נראה שזה מפריע לך. אבל זה כבר שיחה לפוסט אחר.

לשאלתך, אם אתה צריך משקפיים לנהיגה, אין צורך להוציא מעל 500 ש''ח על זוג. אין צורך בציפוי יוקרתי מדי (נחמד כזה שמחזיר קרנות שמש), ואין צורך באיזה מרשם מדויק יותר מדי..
אם אתה רוצה מרשם מדויק, אז תבקש את זה ממי שעושה לך את הבדיקה. אם הוא לא יסכים, פשוט אל תעשה אצלו. אם זה היה חשוב לי כמו שנראה שזה חשוב לך - אז כן - הייתי מבקש את זה בכל תוקף וגם כנראה היו נותנים לי.

גם ככה בסכומים כאלה של משקפיים אם משהו נשבר כבר עדיף לקנות חדש.
לאנשים עם צרכים מיוחדים יותר, שהמשקפיים שלהם יקרות יותר, הייתי אולי באמת מבקש אחריות כלשהי..

קניתי השבוע בקרולינה למקה. 2 ב-400 שקשה למצוא יותר זול ברשתות הגדולות (מניח שבחנויות אופטיקה עוד יותר יקר) וגם המגוון יותר טוב (לפחות עבורי) ממה שזכרתי במקומות אחרים. החיסרון שאין אפשרות לבדיקת אופטומטריסט (אבל יש מכשיר שאומר מה המספר לפי זוג קודם - שזה יעיל בהנחה שהמספר לא משתנה) ואולי גם המחיר משקף איכות ירודה (אדע בהמשך...).
בכל מקרה אין יותר מדי מה להתעסק עם זה אם יש לך פגם ראייה פשוט ולא משהו מורכב מדי. מדיניות האחריות/החזרות מפורטת באינטרנט לרשתות הגדולות אבל בלי לקרוא ברור לי מה התרחיש הסביר- והוא שיאמרו לך שהבעיה שאיתה הגעת קרתה בגלל מכה/מים/קורוזיה/חשיפה מרובה לשמש/כל תירוץ אחר. אם זה קורה עם טלפונים ששווים פי 10-20 ממשקפיים אז אני משוכנע שגם כאן זה ככה.

עד היום קניתי באופטיקנה אבל הגעתי למסקנה שהאיכות בינונית בכל מקרה ולכן מעדיף לשלם פחות. ראיתי שכתבו על האתר זני, לי קשה להתרשם ככה ורציתי למדוד פיזית. אני עכשיו רואה שאפשר להחזיר חינם ושגם הזמנה פעמיים-שלוש עדיין יותר זול, אבל למען האמת לא שווה לי את ההתעסקות, וגם הייתי חייב דחוף משקפיים.
בעבר ניסיתי אופטיקה הלפרין אבל משהו שם הרגיש לא מוצלח בהתנהלות - מפתים עם מחיר זול מאוד ואז מעלים על כל דבר קטן ולכן התרחקתי מהם.

בקיצור, קונים ומתפללים שישרוד מעל שנה...

יש לי משקפיים שנים. מאז שבני נולד, המשקפיים נשברות בתדירות גבוהה יותר. אני יכולה לדרוך עליהן כשמחליפה טיטול, הוא יכול לבדוק את הגמישות שלהן ועוד כל מיני דברים. לאור משך חייהן הקצר, אני קונה בקרולינה למקה, 2 ב 400. יצא לי בעבר לקנות גם משקפיים ממותגות יקרות ולא הרגשתי הבדל באיכות של העדשה או המסגרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 127
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה האם החוב הענקי של ארהב צריך להדאיג אותי? שוק ההון 5
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17

נושאים דומים

Back
למעלה