• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ?

גפררשאז

משתמש רשום
דירוג
2
שבת שלום,

יש לי שאלה לגבי הקרן iShares MSCI ACWI UCITS - הקרן חוץ העולמית (מספר נייר 1159235) שנסחרת בבורסה בת"א - לינק

מה המטבע שבו נקוב נכס הבסיס של הקרן? האם זה רק USD שיש חשיפה למטבעות נוספים של כל המדינות בהן משקיעה הקרן?

מעיון באתר של BlackRock פה וגם וגם פה רואים שה-Fund Base Currency מוגדר כ-USD.

כלומר לאיזה שער חליפין אני חשוף בהשקעה בקרן הזו? האם רק שער החליפין שקל/USD או שערי חליפין נוספים?

תודה מראש לעונים.

מטבע הבסיס של הקרן כפי המופיע באתר של בלאקרוק הוא דולר

כלומר לאיזה שער חליפין אני חשוף בהשקעה בקרן הזו? האם רק שער החליפין שקל/USD או שערי חליפין נוספים?
לאף אחד מהם.

תודה רבה קודם כל.

אני מכיר את ריכוז כל הפוסטים בנושא מט"ח, קראתי שם לא מעט ,ומודה שעדיין זה קשה לי להבנה.

אני אחדד, הסיבה שאני שואל זה כי בגלל מה שכתוב בפוסט "הו הסלע השחור" של הסולידית:
לינק

"חשוב להדגיש שאף על פי שהקרנות הללו נסחרות בשקלים, הן אינן מגודרות לשקל. זאת אומרת ששינויים בשער הדולר/שקל או האירו/שקל (לפי העניין) ישפיעו על מחיר הקרן, בנוסף לשינויים במחיר נכס הבסיס. את ההשפעה אפשר לסכם במטריצה הבאה:"

ואז יש שם בפוסט את המטריצה שמראה כביכול ששער דולר/שקל כן משפיע על מחיר הקרן.

כלומר להבנתי מכך, לא רק שמחיר נכס הבסיס(המניות) משפיעות על מחיר הקרן, אלא גם שער דולר/שקל.

תודה מראש על הסבלנות.

נייר לא מגודר לשקל, כלומר צמוד לשער הדולר/שקל.

כלומר אם הנייר, שהוא במטבע זר (נגיד דולר) עלה בבורסה הראשית שלו (נגיד בורסת לונדון), אז גם הנייר שאתה קנית (בבורסת תל אביב) עלה בערכו הדולרי (כי הרי הוא אותו נייר מבורסת לונדון).
אלא מה - מה לעשות שאתה מחליט לקנות בשקלים. אז לכן, צריך להמיר את השווי של הנייר (בדולרים) לשווי שלו בשקלים. אז צריך להתחשב בשער דולר/שקל כדי לראות מה הערך שלו כרגע בבורסת תל אביב.

לחילופין, אם כן היה גידור לשקל, אז למעשה היינו אמורים לראות גרפים זהים לחלוטין של הנייר בגרסה הדולרית (בלונדון) לנייר בגרסה השקלית (בתל אביב).
תחשוב שבכזה מצב - אתה מהמר על שער הדולר/שקל. אתה חי בארץ בשקלים, נניח ששער הדולר עלה פי 2, הנייר השקלי שלך עלה באותה מידה כמו הנייר של בורסת לונדון. אבל... השקל לא שווה כלום (כי שער הדולר שקל עלה מאוד). אז הנייר שלך בעצם עם ערך ריאלי נמוך בהרבה.

לכן יש שרואים יתרון בהיעדר גידור בהקשר הזה.

אתה חשוף לערך של החברות בלי קשר לאף מטבע.
@גפררשאז
לטעמי הסולידית לא לא מדייקת בנוא זה

@גפררשאז
חברי הפורום כאן צודקים, וגם הסולידית צודקת.

נסביר באמצעות דוגמא:
מיכאל ומייק שניהם גרים בישראל, וקונים את אותו רכב באותו יום ובאותה שעה, מחברה גדולה שמוכרת באותו מחיר לכולם.
מייק קונה את הרכב בדולרים,
ומיכאל קונה את הרכב בשקלים.

האם מעכשיו מחיר הרכב של מייק צמוד לדולר ומחיר הרכב של מיכאל צמוד לשקל?
ברור שלא. רכב זה רכב זה רכב, והוא צמוד אך ורק למדד הרכבים.
אין קשר בין ערך הרכב לבין המטבע שבו הוא נקוב.

מצד שני, אם חשבון ההשקעות של כל אחד מהם היה עוקב אחרי שינויי המחיר של הרכבים בכל רגע נתון,
ובהנחה שמדד הרכבים מוצג בדולר,
אז מיכאל (שקנה בשקלים) היה רואה בחשבונו את תנודות שער הדולר-שקל בנוסף לתנודות האמיתיות של מחיר הרכב.
כך שגם הציטוט של הסולידית שהבאת הוא אכן מדויק, זאת למרות שמדובר על עניין של תצוגה בלבד.

אם מיכאל ומייק גם ימכרו את הרכב באותו הרגע (לאותה חברה גדולה, שמוכנה לקנות בחזרה במחיר אחיד) -
אין בכלל משמעות לשאלה עד כמה שער הדולר-שקל השתנה מאז הקנייה, אלא אך ורק בכמה השתנה מדד הרכבים.

נערך לאחרונה ב:
אני אחדד, הסיבה שאני שואל זה כי בגלל מה שכתוב בפוסט "הו הסלע השחור" של הסולידית:
מסתבר שגם גדולים וחכמים כמו הסולידית טועים לפעמים.
כלומר להבנתי מכך, לא רק שמחיר נכס הבסיס(המניות) משפיעות על מחיר הקרן, אלא גם שער דולר/שקל.
זה אכן מה שמשתמע מהפוסט, אבל זה לא נכון.
נייר לא מגודר לשקל, כלומר צמוד לשער הדולר/שקל.
הפוך.
נייר לא מגודר לא צמוד לשער הדולר/שקל.
הגידור זה מה שמצמיד אותו לשער הדולר/שקל.

מצד שני, אם חשבון ההשקעות של כל אחד מהם היה עוקב אחרי שינויי המחיר של הרכבים בכל רגע נתון,
ובהנחה שמדד הרכבים מוצג בדולר,
אז מיכאל (שקנה בשקלים) היה רואה בחשבונו את תנודות שער הדולר-שקל בנוסף לתנודות האמיתיות של מחיר הרכב
לא נכון.
הוא רואה אך ורק את התנודות האמיתיות של מחיר הרכב.

הוא פשוט מודד את התעודה בשקלים לעומת חבר שלו שמודד בדולרים.

אתה יכול הרי לטעון גם את הטענה (הלא נכונה) הסימטרית -
מייק (שקנה בדולרים) רואה את התנודה ה"אמיתית" בשקלים + תנודת השקל/דולר (כדי לתרגם לדולרים).
כלומר אפשר לטעון שמי שקונה סנופי בדולרים בכלל חשוף לשקל...

לא נכון.
הוא רואה אך ורק את התנודות האמיתיות של מחיר הרכב.

הוא פשוט מודד את התעודה בשקלים לעומת חבר שלו שמודד בדולרים.
אם תשקיע בני"ע זר דרך בית השקעות ישראלי, מחירי הנייר והתשואות על המסך יראו גם את תנודות שער החליפין.
זוהי עובדה פשוטה.

אני קורא לזה עניין של תצוגה, ואתה קורא לזה: מדידה של התעודה בשקלים.
לא נראה לי שיש הבדל בין הניסוחים, אבל אפשר להזמין את אבשלום קור לחוות את דעתו...

זה לא עניין של תצוגה אלא עניין קריטי:

מה הדרך הנכונה למדוד ערך / שינוי ערך?

לדעתי , הדרך הכי נכונה למשקיע "סולידי" למדוד ערך היא לפי חודשי מחיה.
שקל / דולר מתוקן אינפלציה נותן מדד מקורב סביר ונוח. אם תבדקו מה קורה למטבעות הנ"ל אחרי שמתקנים אינפלציה מגלים שבטווח הארוך (בדקתי מ1990 בערך) ההבדל נמדד באחוזים לרוב (כל עוד אין תנודות חריפות בתקופה המדוברת).

@איניגו מונטויה
@roneng

אם תשקיע בני"ע זר דרך בית השקעות ישראלי, מחירי הנייר והתשואות על המסך יראו גם את תנודות שער החליפין.
זוהי עובדה פשוטה.
הם פשוט יציגו את המחיר הנכון בשקלים.

אני קורא לזה עניין של תצוגה, ואתה קורא לזה: מדידה של התעודה בשקלים.
אני מסכים שזה עניין של תצוגה.
זה תצוגה/מדידה בלבד. לא "השפעה" של שע"ח אלא שיטת תצוגה.

לא נראה לי שיש הבדל בין הניסוחים, אבל אפשר להזמין את אבשלום קור לחוות את דעתו...
מסכים שאין הבדל.
ואני גם מסכים עם רוב התגובה הקודמת שלך, למעט הפסקה שאותה ציטטתי.

מסכים איתך שלהבין זה עניין קריטי.
אני פשוט אומר ששע"ח משפיע רק על התצוגה ולא משפיע ישירות על השווי האמיתי.

בדיוק!
הכל הבדלים בין צורות מדידה.

בדיוק!

אם תבדקו מה קורה למטבעות הנ"ל אחרי שמתקנים אינפלציה מגלים שבטווח הארוך (בדקתי מ1990 בערך) ההבדל נמדד באחוזים לרוב (כל עוד אין תנודות חריפות בתקופה המדוברת).
לא הבנתי הבדל בין מה למה אתה מודד?

לא הבנתי הבדל בין מה למה אתה מודד?
שקל ודולר.
שער החליפין מייצג די טוב לאחר תיקון איפלציה של שניהם.

כלומר טענתי היא שאם תמדוד תשואה בש"ח מתוקן אינפלציה או דולר מתוקן אינפלציה ההבדל לאורך זמן יהיה קטן.

שקל / דולר מתוקן אינפלציה נותן מדד מקורב סביר ונוח. אם תבדקו מה קורה למטבעות הנ"ל אחרי שמתקנים אינפלציה מגלים שבטווח הארוך (בדקתי מ1990 בערך) ההבדל נמדד באחוזים לרוב (כל עוד אין תנודות חריפות בתקופה המדוברת).
אם אני מבין אותך נכון, אתה בעצם אומר ששער הדולר-שקל נותן מדד מקורב לעליית יוקר המחיה בישראל ביחס לשוק המניות העולמי,
לכן בעצם ה"מחיר" האמיתי של המניות למשקיע הישראלי (=כמה חודשי מחיה בישראל המניות האלו יוכלו לממן) כן תלוי בשער הדולר-שקל?

אם זו הטענה אז קודם כל - מעניין מאוד.
כנראה שאכן יש קשר מסוים בין ערך הדולר (שאכן משמש במידת מה בתור מטבע גלובלי) לבין שוק המניות העולמי,
וברור שיש קשר בין ערך השקל לבין יוקר המחיה בישראל.
אני לא חושב שיש חפיפה מוחלטת, מכיוון שאחרי הכל - ארה"ב לא מהווה לבדה את כל הכלכלה העולמית.
כמו כן שערי החליפין של המטבעות לא מושפעים רק ע"י אינפלציה, אלא גם על ידי גורמים אחרים.

כך או אחרת, ההסבר המעניין הזה לא קשור לפוסט של הסולידית,
מכיוון שהיא דיברה שם גם על האירו.
ההשפעה של האירו על MSCI ACWI אינה גדולה כל כך...

אני עדיין חושב שהיא התכוונה להעלות את העניין של התצוגה.
אני חבר בכמה קבוצות פייסבוק שעוסקות בפיננסים,
ורואה שם איך המון משקיעים מתחילים לא מצליחים להבין למה התעודות שלהם לא משיגות את התשואה שהם רואים באתרים זרים -
פשוט כי באתר של הבנק/בית ההשקעות תצוגת ברירת המחדל היא בשקלים, וישנן תזוזות בשער החליפין.

נערך לאחרונה ב:
אם אני מבין אותך נכון, אתה בעצם אומר ששער הדולר-שקל נותן מדד מקורב לעליית יוקר המחיה בישראל ביחס לשוק המניות העולמי,
לא, רק ביחס ליוקר המחיה באמריקה כפי שנמדד בדולרים.
לכן בעצם ה"מחיר" האמיתי של המניות למשקיע הישראלי (=כמה חודשי מחיה בישראל המניות האלו יוכלו לממן) כן תלוי בשער הדולר-שקל?
בוודאי שיש קשר בין חוזק השקל ליוקר המחיה כפי שנמדד בשקלים!
כפי שציינת:
וברור שיש קשר בין ערך השקל לבין יוקר המחיה בישראל.
כנראה שאכן יש קשר מסוים בין ערך הדולר (שאכן משמש במידת מה בתור מטבע גלובלי) לבין שוק המניות העולמי,
הקשר הישיר הוא הופכי. אם יש אינפלציה והמניות שומרות על ערך אזי הערך הנומינלי שלהן בדולר יעלה.

בהנחה שאתה מחשב את האינפלציה בצורה נכונה. אפילו הייתי אומר שההבדל מייצג את האינפלציה האמיתית בצורה טובה יותר מאשר המדד השרירותי של האינפלציה.
את הבדיקה עשיתי בזמנו בדיון על האם אינפלציה מהווה לאורך זמן מדד סביר ליוקר מחיה. המסקנה שלי הייתה שלמרות הבדלים כלכליים ורבים אחרים בין ישראל לארה"ב, מדידת האינפלציה בשתיהן הייתה קונסיסטנטית.

לא, רק ביחס ליוקר המחיה באמריקה כפי שנמדד בדולרים.
אה, אבל כותרת השרשור מדברת על MSCI ACWI.
גם הפוסט של הסולידית דיבר על קרנות בלקרוק באופן כללי.

בכל אופן הנקודה שהעלית מעניינת ביותר.

אה, אבל כותרת השרשור מדברת על MSCI ACWI.
התיאוריה שלי היא שזה נכון בכל העולם המפותח.
הממצאים שלי תומכים בכך אבל לא בדקתי את אירופה/יפן/אוסטרליה/קנדה וכו' אלא רק ארה"ב מול ישראל ולכן אני מסביר בדיוק מה בדקתי.

אני חבר בכמה קבוצות פייסבוק שעוסקות בפיננסים,
וזה בגלל שבכל מני תחומים פייסבוק כפלטפורמה פתוחה הפכה להיות מדד למקצועיות לכאורה, בניגוד לקבוצות/פלטפורמות אקדמיות או מקצועיות גרידא בהן יש סקירה של אנשי מקצוע ומשוב מקצועי ומסנן, ויש צורך בהשכלה פורמלית והסמכה רשמית בכדי לקחת חלק.

אבל פייסבוק איננה מדד כזה, היא רק תצוגה למשהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
M מטבע Pi השקעות אלטרנטיביות 4
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Plato אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה