• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אתם לא חוששים מהמצב של עכשיו?

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,753
אדגר, אולי השקעות זה לא בשבילך..
הן רק בשביל מי שמשקיע באופן עיוור מבלי להסתכל מה יש בתוך הקנקן?
אדגר מודע לקשיים הפסיכולוגיים של השקעה בשוק ההון, והם קיימים בעליות כמו בירידות.
לאנשים שונים דרכים שונות להתמודד עם הקשיים הללו.
והרבה יותר קל להייטקיסט עם שתי משכורות הייטק במשק בית שחוסכים 70% מהשכר לשים הכל על עיוור במדד מניות ולהגיד ״אני diamond hands״ כי הסיכון האמיתי עבורו הוא נמוך מאד, סיטואציה שונה מאד מאדם שבא לשים את כל חסכונות חייו בשוק שלפי הרבה מדדים יקר בטירוף, כשהאינפלציה בארהב גבוהה והפד תקוע בין הפטיש לסדן אם לעלות ריבית כמה ומתי. הסיכון עבורו גדול בהרבה.

זאת טעות מרה לחשוב שמה שנכון לאדם אחד נכון גם לאחר, תפיסה שלהרבה משקיעים פסיביים בפורום קשה להתנער ממנה.

dudio92

משתמש ותיק
דירוג
47
הן רק בשביל מי שמשקיע באופן עיוור מבלי להסתכל מה יש בתוך הקנקן?
אדגר מודע לקשיים הפסיכולוגיים של השקעה בשוק ההון, והם קיימים בעליות כמו בירידות.
לאנשים שונים דרכים שונות להתמודד עם הקשיים הללו.
והרבה יותר קל להייטקיסט עם שתי משכורות הייטק במשק בית שחוסכים 70% מהשכר לשים הכל על עיוור במדד מניות ולהגיד ״אני diamond hands״ כי הסיכון האמיתי עבורו הוא נמוך מאד, סיטואציה שונה מאד מאדם שבא לשים את כל חסכונות חייו בשוק שלפי הרבה מדדים יקר בטירוף, כשהאינפלציה בארהב גבוהה והפד תקוע בין הפטיש לסדן אם לעלות ריבית כמה ומתי. הסיכון עבורו גדול בהרבה.

זאת טעות מרה לחשוב שמה שנכון לאדם אחד נכון גם לאחר, תפיסה שלהרבה משקיעים פסיביים בפורום קשה להתנער ממנה.
מקבל את מה שאתה אומר, ולחלוטין יש צורך להסתכל בקנקן וגם להיות מודע לקשיים הפסיכולוגים.

לגבי החלק השני, הייטק וכו' - בשביל זה הביטוי "סיבולת סיכון" כל כך נפוץ בפורום. כל אחד והיכולות ומערכת השיקולים האישית שלו, ולדעתי אין קשר למה שכתבת לבין ההכנסה של האדם כל עוד אתה משקיע את מה שאתה מסוגל, ולא מעבר.

ההתייחסות שלי נגע לקריאה (אולי שגויה) שלי לגבי "איך עושים 5% בשנה" עם "מעט סיכון". בנוסף, הסתכלתי בפרופיל קצת והוא בחור צעיר עם סכום יפה להתחלה, אז אולי צריך עוד זמן להתבשל\ללמוד או לקפוץ למים עם סכום קטן (10% נניח) ולראות איך מרגישים.

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,045
הפורום המדהים הזה הוא חרב פיפיות לכל מי שרואה את החיים בשחור ולבן.

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,327
שורה תחתונה, אילו אפיקי השקעה יש כיום שאפשר להשיג תשואה של 5+- אחוז בשנה מלבד שוק ההון?
שוק ההון =!S&P 500 יש עוד מדדים בארה"ב ובשאר העולם. אני בחרתי להשקיע במספר מדדים שלדעתי מייצגים את השוק העולמי, מניח שלפחות חלקן יהיו ברווח טוב (20% ומעלה) בעוד כ5 שנים ויותר, ואז פחות אכפת לי דווקא מהסנופי
אני מבין שבטווח הארוך אין מה לדאוג כלל וכלל, אבל בנאדם שקונה כרגע את הסנופי ב 4650 נק׳, אני בספק אם הוא יכפיל את הכסף שלו תוך 10 שנים (על פי התשואה הממוצעת השנתית של הסנופי).

tommy

משתמש סולידי
דירוג
41
מצרף לך את המכתב הפרישה של ביל מילר שמרגיש לעיתים כאילו הוא כאן איתנו בפורום, המסר העיקרי- כל הדאגות שלך כבר מתומחרות, וכמובן אי אפשר בלי הקלאסה "We believe time, not timing, is key to building wealth in the stock market."

millervalue.com/bill-miller-3q-2021-market-letter

יונתןתן

משתמש רשום
דירוג
4
@Edgar - יש לי פתרון פוטנציאלי עבורך. אתה חושש להכניס את כל ה-300K בבת אחת. לגיטימי. אולי תתחיל להכניס אותם לאט לאט? 10K כל חודש? 10K כל כמה חודשים?

c881

משתמש בכיר
דירוג
9,867
@Edgar - יש לי פתרון פוטנציאלי עבורך. אתה חושש להכניס את כל ה-300K בבת אחת. לגיטימי. אולי תתחיל להכניס אותם לאט לאט? 10K כל חודש? 10K כל כמה חודשים?

מתומצת...
שאלה 78.

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,469
הדיונים האלו תמיד מזכירים לי את זה :

צפה בקובץ המצורף 531

אני לא אוהב את העובדה שהגרף הזה נקוב ביחידת מידה שהולכת וקטנה (דולר של 2021 != דולר של 2018)
לפי אותו היגיון (אך מוקצן), קח מדד שעשה 350% בשנה האחרונה: https://afx.kwayisi.org/zse/

לנושא הדיון: תתעודד! במונחים של זהב, ה-SoV הקודם של האנושות, מדד ה-S&P 500 זול עכשיו יותר משהיה בספטמבר 2018

נערך לאחרונה ב:

Santi

משתמש ותיק
דירוג
303
ומה אם תהיה מפולת אחרי שכל הכסף ייכנס?
אז לפחות הוא כבר יהיה עם עבודה במשרה מלאה.

הייתי בסיטואציה זהה לשלך, החלטתי למצע לאורך תקופה ארוכה ולמרות שבדיעבד הגישה הזאת גרמה לי להפסיד לא מעט כסף, אני עדיין לא מתחרט שבחרתי בה.
הגישה הזאת נתנה לי המון ביטחון, לא היה אכפת לי אם השוק יעלה או ירד(אפילו שמחתי בירידות בחודשים הראשונים).

הייתי מציע לך לקנות קרן עולמית ולמצע על בסיס חודשי במשך שלוש שנים. לרכוש בכל תחילת חודש בסכום קבוע, לא משנה מה מצב השוק.
הייתי שוקל להפקיד סכום גדול יותר בהפקדה הראשונה(נגיד 20% מההון הפנוי להשקעה).

תזכור שלאורך זמן המדד שובר שיאים.
גם אם לא תעשה 10% שנתי אלה רק חצי מזה, כנראה שזה עדיין עדיף על שאר האלטרנטיבות.
אל תשכח להשאיר מספיק מזומן בצד עד לסיום התואר.
בהצלחה.

Barbur

משתמש בכיר
דירוג
1,173
החלטתי למצע לאורך תקופה ארוכה ולמרות שבדיעבד הגישה הזאת גרמה לי להפסיד לא מעט כסף, אני עדיין לא מתחרט שבחרתי בה.
גם אני.. ואני כן מתחרט.
זה פשוט יותר פסיכולוגית, אבל זה חסר משמעות בתמונה הגדולה..

Santi

משתמש ותיק
דירוג
303
גם אני.. ואני כן מתחרט.
זה פשוט יותר פסיכולוגית, אבל זה חסר משמעות בתמונה הגדולה..
אני מסכים שזה יותר פסיכולוגית, אבל לא רק(במיוחד כשאתה קונה בשיא).
אבל אסור לזלזל בפן הפסיכולוגי, והכנסה של סכום כסף גדול לשוק בפעם הראשונה היא לא דבר פשוט.
ולפעמים עדיף לעשות תשואה נמוכה יותר, מאשר להיבל ולמכור בהפסד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 21
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
Shtunz איך אתם מוודאים שטח נכס (דוגמא מוחשית בפנים) נדל"ן 2
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 51
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10
ס רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח? שוק ההון 12
F האם אתם משלבים השקעה לטווח קצר בנוסך לארוך ? שוק ההון 5
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
י שירותי היעוץ Motley Fool. האם אתם ממליצים? שוק ההון 48
V מה ואיך אתם מבררים על חברה לפני חתימה על חוזה עבודה? התפתחות אישית 3
P האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
T כיצד אתם משלבים את הפן האומנותי שבכם לצד הקריירה ? התפתחות אישית 6
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 28
ע איך אתם מנהלים את החסכון למטרות השונות? צרכנות פיננסית 1
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 24
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y איך אתם רושמים הוצאות שתקבלו עליהם החזר? צרכנות פיננסית 17
P האם אתם נהנים בעבודה? אוף טופיק 28
F מה אתם אומרים על הנדסאי בניין ? אוף טופיק 1
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 48
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
מוריה איך אתם מגייסים נשימה עמוקה בהשקעות ארוכות טווח ועצלות? שוק ההון 17

נושאים דומים

למעלה