• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשמח לדעתכם לגבי הדרך בה בחרתי בית השקעות

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
שלום לכולם,
אני מעוניין להשקיע 50K בקרן VT בחשבון הממוסה.
אופק ההשקעה הוא לטווח ארוך - 20 שנה ומעלה, שאז אני צפוי להוציא ממנו סכומים בקצבאות למחיה.
אינני מתכוון להוסיף עוד כסף לחשבון זה לאורך כל התקופה (אינני משקיע באג"ח, ואת ההפקדות השנתיות שלי אני מתכוון להפקיד דרך החשבון הפטור שלי בלבד).

לכן להבנתי, פחות משנים לי תעריפי הקניה והמכירה,
והרבה יותר משנים לי:
-הסכום החודשי שיגבה ממני
-עמלת העברת כספים לבנק (שלמיטב הבנתי, מדובר בעמלת המשיכה לחשבון שלי, כשארצה לחיות מהכסף בקצבאות).

כמו כן, כל בתי ההשקעות שמחייבים אותי להתעסק עם רואה חשבון ומיסוי מדי שנה יורדים מהפרק (לכן אני בוחר בית השקעות ישראלי).

כיוון שאני משקיע בקרן אמריקאית בדולרים, לפי ההשוואה כאן, "עמלת העברת כספים לבנק" הכי זולה היא בפסגות (10 ש"ח לכל סכום, בעוד שהשאר הם 15$ ומעלה).

עם זאת לפי הטבלה דמי הטיפול החודשיים בפסגות הם 20 שקלים לחודש בעוד שבאקסלס הציעו לי 15 (כולל שנה ראשונה חינם - טריק שיווקי שלא ממש משנה את התמונה).
לכן אני שואל, מתימטית- האם כדאי לבחור בדמי ניהול חודשיים נמוכים יותר או בעמלות משיכה נמוכות יותר? והאם יש היום בתי השקעות עם נתונים טובים משציינתי?

- אתה יכול להתמקח גם עם פסגות
- תפקיד רק 50K ולא תפקיד יותר בחיים? אם תפקיד עוד אז יש עוד עמלות חשובות (לא בדיוק הבנתי איך תפקיד את ההפקדה השנתית דרך חשבון פטור, איזה חשבון פטור?)
- אחרי 20 שנה יהיה לך בערך 200 אלף שקל אם לא תפקיד שוב, לא סכום משמעותי אתה תוכל למשוך הכל בפעם אחת ולא לבכבות על זה שהכסף מפסיד תשואה

- תפקיד רק 50K ולא תפקיד יותר בחיים? אם תפקיד עוד אז יש עוד עמלות חשובות (לא בדיוק הבנתי איך תפקיד את ההפקדה השנתית דרך חשבון פטור, איזה חשבון פטור?)

אני עצמאי, ומתכנן להפקיד עוד מדי שנה כ18K לקרן ההשתלמות שלי, החשבון שפטור ממס , ולהמשיך להפקיד רק אליו ולא לחשבון הממוסה שעליו אני מדבר פה.
אני בטוח שיש עוד עמלות חשובות נוספות אך אני כרגע הולך קצת לאיבוד וצריך להתמקד לפחות במה שאני מבין שהוא החשוב ביותר, ואעם זאת אשמח לשמוע מה עוד לדעתך מהותי במצב שלי.

- אחרי 20 שנה יהיה לך בערך 200 אלף שקל אם לא תפקיד שוב, לא סכום משמעותי אתה תוכל למשוך הכל בפעם אחת ולא לבכבות על זה שהכסף מפסיד תשואה

אז אם אני מבין אותך נכון העמלה החודשית משנה יותר בסכום כזה. עכשיו ראיתי שמישהו עדכן שפסגות גבו לפני שנה 10 שקלים בחודש- זאת נחשבת עמלה זולה?

הכי חשוב לסגור מראש עמלת העברת תיק לברוקר אחר.

ולאיזו עמלה שכזו כדאי לשאוף?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
B אשמח לדעתכם על הרכב משכנתא נדל"ן 23
Y תיק פשוט למשקיע צעיר - אשמח לדעתכם שוק ההון 12
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
Tsachi01 מתמודד עם חרדת טיסות - אשמח לטיפים מועילים אוף טופיק 52
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13

נושאים דומים

Back