• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשר למכור בlifo באפליקציה של tws

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,514
או רק דרך התוכנה במחשב?
תודה

עריכה
אינטרקטיב ישראל אמרו שהם יודעים למכור לפי ייעול מס/שינוי סדר מכירה רק להתקשר מחר.
אעדכן אם באמת זה הצליח טלפונית בלי להוריד את התוכנה.

נערך לאחרונה ב:
לא באפליקציה ולא ב-tws.
יש אפליקציה נפרדת של אופטימזציית מס שנותנת לך לבחור את סדר המכירה עד 24 שעות אחרי המכירה בפועל.
את יכולה לבחור ניירות ספציפיים או עיקרון מכירה (כמו lifo, highest cost, max loss ) וכו'

הייתי נזהר מעצות המס של הנציגים ב-IB ישראל.
ממה שאני זוכר highest cost יתן אופטימזצית מס ישראלית, ו-max loss לאמריקאית.
אני פשוט בוחר פרטנית כל פעם (מוכר ממש לעתים רחוקות).

יש אפליקציה נפרדת של אופטימזציית מס שנותנת לך לבחור את סדר המכירה עד 24 שעות אחרי המכירה בפועל
זה משהו רשמי של IB? איך זה מתממשק אליהם?

ממה שאני זוכר highest cost יתן אופטימזצית מס ישראלית, ו-max loss לאמריקאית.
מוכן בבקשה להסביר למה זה טוב לישראלי והשני לאמריקאי? שניהם לא ימכרו את אותו נייר/יחידות? (עם הכי פחות רווח)

מוכן בבקשה להסביר למה זה טוב לישראלי והשני לאמריקאי? שניהם לא ימכרו את אותו נייר/יחידות? (עם הכי פחות רווח)
שינויי מטח יכולים לגרום להפסד מקסימלי בדולרים לא להיות המקסימלי בשקלים. אני מניח שזה משפיע על highest cost באותה מידה. @מתכנת בזמנו הסביר שעלות גבוהה עדיפה למיסוי ישראלי.
בגלל זה אני פשוט בוחר ידנית, לא בדקתי אם באחד מהדברים הללו היה יוצא לי אותו דבר או לא.

מעבר למה ש @FIYaacov אמר, אאל"ט לאמריקאים משך החזקת הנייר יכולה גם להשפיע על המיסוי. כלומר לפעמים עדיף להם לא למכור את הנייר הכי יקר אלא נייר אחר שנקנה לפניו/אחריו (לא זוכר לאיזה כיוון המס זול יותר)

מעבר למה ש @FIYaacov אמר, אאל"ט לאמריקאים משך החזקת הנייר יכולה גם להשפיע על המיסוי. כלומר לפעמים עדיף להם לא למכור את הנייר הכי יקר אלא נייר אחר שנקנה לפניו/אחריו (לא זוכר לאיזה כיוון המס זול יותר)
עד שנה, ממוסה במדרגות רגילות כתוספת לשכר מעבודה (10,12,22,24,33,35,37), אחרי שנה זה ממוסה במדרגות עדיפות בהרבה:
0% אם אתה בשתי המדרגות הנמוכות בהכנסה הרגילה
15% לשאר המדרגות מלבד האחרונה
20% (וכנראה שגם תוספת מס אובמה של 3.8% על הכנסות פאסיביות מעל סף מסוים)

בגלל המדרגה שלל ה-0% אתה מכניס לשיקול Tax Gain Harvesting שבעצם נותן לזוג נשוי לפדות כל שנה ברווח מניות ודיבידנדים בהשלמה בין ההכנסה שלהם לכ-$95,000 אז בכלל השיקול שונה (זה אחד הסיבות העיקרות לא להשתמש ברובו-יועץ).

במצב זה עדיף למכור ברווח ולא בהפסד בכלל.

לכן @אנא-אל לא הייתי עושה שגר ושכח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
I מה אפשר ״לסחוט״ מכרטיס האשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
D איך אפשר למחוק את עצמי ופוסטים שכתבתי? אוף טופיק 3
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
F איך בכלל אפשר לצבור הון? התפתחות אישית 63
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
R אפשר להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין הקרנות שוק ההון 40
M האם אפשר לדחות מס בפקדון לפקדון הבא? מיסים 3
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ האם אפשר לתזמן דיבדנדים? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Shnizelia אפשר להסתדר בלי ארנק בימינו? פוסטים מאיכות נמוכה 36
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8
F האם אפשר לקנות fractional shares של קרן נאמנות? שוק ההון 11
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
T מחשבוני הלוואה האם אפשר לסמוך עליהם? צרכנות פיננסית 6
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
C שומת מס עם הפסדי הון מועברים - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 6
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
L איך אפשר להכניס כסף לרוסיה? אוף טופיק 39

נושאים דומים

Back
למעלה