• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפיק השקעה פסיבי למתחילים

Taltal888

משתמש סולידי
דירוג
7
היי,
נעים מאוד :) אני חדש כאן, שמי טל, בן 27. קראתי קצת פוסטים והמידע כאן עוזר מאוד.
עכשיו כשהתפנה קצת זמן החלטתי שאני רוצה סוף סוף להשקיע, אני רוצה כבר תקופה ארוכה אבל אין לי ידע מטורף בנושא.
המטרה היא להשקיע כ30-40 אלף ש"ח ל10 שנים לפחות, זה סכום שאני יכול לשים ולשכוח ממנו בתקווה להרוויח כשהשוק יחזור לעצמו לאחר המשבר הנוכחי ולטווח הרחוק.

למיטב הבנתי האופציות שלי הן קופת גמל להשקעה או לפתוח תיק, נכון?
מה דעתכם בנושא? איזו אלטרנטיבה עדיפה ומאיזה בחינה?

אני רוצה להשקיע ולא להתעסק בזה יותר מדי, שהכסף ישב שם במקום בעו"ש, לצערי אין לי כרגע קרן השתלמות.

יש לי גם 3 קרנות גמל שפתחו לי בשנות ה90(לדעתי ב1992-1993) שאני עכשיו בבירורים איך הן עובדות(הבנתי שבגמל הישנות אפשר למשוך אחרי גיל 18), האם אפשר להפקיד כספים לקופת הנ"ל? המשיכה תהיה עם מס רווחי הון?
קראתי על קופות הגמל ואני רוצה לעבור לקרן מחקה S&P 500.

אני מניח שחלק ממכם ימליצו ללכת לקרוא וללמוד עוד על הנושא כדי להבין קצת יותר אבל אני רוצה עד שבוע הבא כבר להשקיע(מרגיש לי שחבל לבזבז זמן בתקופה הזאת) לכן אלך על האופציה שנראת לי הכי טוב ומקסימום בהמשך אשנה מה שצריך.

אין כאן כוונה לבקש ייעוץ פרטי, רק תהיות לגבי האלטרנטיבות.
אשמח לחוות דעתכם.
תודה מראש

נערך לאחרונה ב:
כל התשובות נמצאות בבלוג ובפורום.

אתה יכול לקנות בבנק קרן מחקה על המדד החביב עליך.
היי, תודה.
השאלה אם זה שווה לי מבחינת עלויות(ממה שקראתי דרך הבנק זה הכי פחות משתלם).
עדכון- אני משלב מאבא שלי(בן 55) עוד 25K ולכן הסכום יהיה סביב 55 אש"ח, האם אופציה של גמל להשקעה(לפתוח אותה על שם אבא שלי) כאשר עוד 5 שנים הוא מגיע לגיל 60 היא טובה? אוכל למשוך בעוד 5 שנים במקרה הצורך בצורת קצבה, נכון?

אוכל למשוך בעוד 5 שנים במקרה הצורך בצורת קצבה, נכון?
אתה לא תוכל לעשות שום דבר בנכס שרשום על שם אביך.
אתה לוקח בחשבון שלקופה כזאת ובטח אם תמשך ממנה קצבה יש השפעה על שאר הקצבאות שייתכן שאביך זכאי להן או מעוניין בהן? איכפת לך בכלל מזה? לאבא שלך איכפת מזה?
למה אתה זקוק לקצבה של 100 שקל בחודש בגיל 32?!

טל אני ממליץ לך לקרוא עוד קצת על האפיקים השונים. אני בדעתי עם כימאי.

מבחינת עלויות, בבנק הכי יקר, בבית השקעות כנראה הכי זול. בבנק ייקחו ממך דמי משמרת שהם אחוז מסוים מהתיק הכולל כל רבעון. בנוסף העלויות של קנייה ומכירה גבוהות ואתה כנראה תקנה שוב.

שבוע הבא כבר להשקיע יהיה להיכנע לדחף ולא למחשבה. להיפך, נצל את התקופה לבנות בסיס טוב ועל זה תבנה קומה ראשונה. לגבי ניצול הזדמנויות, טוב זה באמת נושא שנחפר כאן מספיק ואינך זקוק לדעתי.

טל אני ממליץ לך לקרוא עוד קצת על האפיקים השונים. אני בדעתי עם כימאי.

מבחינת עלויות, בבנק הכי יקר, בבית השקעות כנראה הכי זול. בבנק ייקחו ממך דמי משמרת שהם אחוז מסוים מהתיק הכולל כל רבעון. בנוסף העלויות של קנייה ומכירה גבוהות ואתה כנראה תקנה שוב.

שבוע הבא כבר להשקיע יהיה להיכנע לדחף ולא למחשבה. להיפך, נצל את התקופה לבנות בסיס טוב ועל זה תבנה קומה ראשונה. לגבי ניצול הזדמנויות, טוב זה באמת נושא שנחפר כאן מספיק ואינך זקוק לדעתי.
אוקיי תודה על העצה אני השבוע אקרא את כל הבלוג והפוסטים בפורום.
השאלה העיקרית היא האם כדאי לפתוח תיק בבית השקעות ולהשקיע ב S&P500 או גמל להשקעה עם קרן מחקה S&P500, מבחינת יתרונות וחסרונות של שתי הפלטפורמות או אם יש פלטפורמות אחרות.
ועל מה אני צריך להתמקח עם בתי השקעות? לאן אני שואף להגיע מבחינת עלויות?
יש לי גם 3 קופות גמל בהלמן משנת 1993 שאני עכשיו מנסה להבין איך הן עובדות כי פעם זה היה חסכון לילדים, אולי יש אופציה להמשיך אותם.

בכל מקרה אני אקרא עוד הרבה על הנושא לפני שאשקיע אבל אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא.
תודה מראש

ממליץ לך לקרוא באריכות על קופת גמל להשקעה בבלוג ״פנסיוני״ וגם הסולידית כתבה על הכלי. מבחינתי, ולשאלתך, אני רואה ק.גמל להשקעה כנדבך לזמן הפנסיה. ופנסיה בלבד. אני אישית משקיע כספים בכלי הזה כשהמטרה הבלעדית זה תוספת הכנסה לזמן הפנסיה. אין לי ומעולם לא הייתה ולא תהיה לי כוונה למשוך משם כספים לפני, באף מצב, ואני יודע מראש כמה אני משקיע שם כל שנה. ק.גמל זה כלי מנוהל עם עלות גבוהה יחסית. פסיכולוגית, כשהכסף שם קל לי להתנתק ממנו באמת.

כדי להשקיע במדד סנופי בית השקעות זה בעלות הכי נמוכה שאני מכיר. לדעתי האישית אין מה להתמקח יותר מידי כי עלות חודשית היא זולה ונעה בין 10-15 שח בחודש. עמלות ממה שראיתי דיי דומות. יש שרשור כאן בפורום על עמלות שם תוכל להשוות ולראות בעצמך את גבולות המיקוח. פסגות לדעתי מוביל בכל הקשור להמרות מט״ח.

אני אישית לא הייתי משתמש בק.גמל להשקעה לטובת השקעות טווח קצר.

ממליץ לך לקרוא באריכות על קופת גמל להשקעה בבלוג ״פנסיוני״ וגם הסולידית כתבה על הכלי. מבחינתי, ולשאלתך, אני רואה ק.גמל להשקעה כנדבך לזמן הפנסיה. ופנסיה בלבד. אני אישית משקיע כספים בכלי הזה כשהמטרה הבלעדית זה תוספת הכנסה לזמן הפנסיה. אין לי ומעולם לא הייתה ולא תהיה לי כוונה למשוך משם כספים לפני, באף מצב, ואני יודע מראש כמה אני משקיע שם כל שנה. ק.גמל זה כלי מנוהל עם עלות גבוהה יחסית. פסיכולוגית, כשהכסף שם קל לי להתנתק ממנו באמת.

כדי להשקיע במדד סנופי בית השקעות זה בעלות הכי נמוכה שאני מכיר. לדעתי האישית אין מה להתמקח יותר מידי כי עלות חודשית היא זולה ונעה בין 10-15 שח בחודש. עמלות ממה שראיתי דיי דומות. יש שרשור כאן בפורום על עמלות שם תוכל להשוות ולראות בעצמך את גבולות המיקוח. פסגות לדעתי מוביל בכל הקשור להמרות מט״ח.

אני אישית לא הייתי משתמש בק.גמל להשקעה לטובת השקעות טווח קצר.
אני חושב שאלך על פתיחת תיק בבית השקעות, השבוע אקדיש הרבה זמן לקרוא על התהליך ולמה צריך לשים לב.
תודה רבה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
A אפיק השקעה קצר טווח שוק ההון 1
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
S איתור אפיק הלוואה זול לצורך השקעה צרכנות פיננסית 11
סול מוסיקה - אפיק השקעה מעניין? שוק ההון 13
א בחירת אפיק השקעה שוק ההון 2
Mamaof השקעה במט"ח דרך אפיק מגודר+לא מגודר (תזמון שוק) שוק ההון 8
Y מחפש אפיק השקעה חדש שוק ההון 21
מ אפיק השקעה סולידי שלא דורש הרבה כסף שוק ההון 36
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
R אפיק חליפי לאפיק דולרי שוק ההון 2
ב אפיק חסכון לנוער שוק ההון 14
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
Yuvalbuz3 אפיק מעבר מהא"ופ התפתחות אישית 31
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
ה שכיר שמתחיל דרך עצמאית - שאלה על אפיק פנסיוני שוק ההון 8
O בחירת אפיק בתיק הוליסטי ארוך טווח שוק ההון 12
O מכרתי בית ... מה אפיק ההשקעה הטוב ביותר עד לקניית בית חדש ? צרכנות פיננסית 17
milx אפיק סולידי ליורו כרגע שוק ההון 0
S בעיה אמריקאית עם אפיק האג"ח בתיק שוק ההון 31
OOmer אפיק אג"חי בתיק השקעות שוק ההון 7
H אפיק משלים למניות שוק ההון 12
י מאיזה אפיק עדיף להוציא כספים שוק ההון 12
ט חיסכון לילדים - אפיק לטווח ארוך שוק ההון 45
ה האם קיים אפיק למסחר ספקולטיבי עתיר סיכון למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 9
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה