• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אסטרטגית ה"לא למכור בירידה"

Lambda

משתמש רשום
דירוג
3
אהלן חברים,

אני בכנות רוצה להבין את פשר האסטרטגיה הזו, ולמה אנשים לוקחים אותה כשחור ולבן.

אתן דוגמא, אני כמו רבים אחרים בימים אלה, מפסיד אלפי שקלים מדי יום מהתיק.

בזמן שאני רואה את התיק שלי מדמם, ובעודי יודע שתחתית השוק עוד לפנינו, דבקתי באסטרטגיה הנחרצת של לא לממש.

אבל החלטתי לשנות אותה. הרי אנחנו יודעים שהפאניקה רק בתחילתה, ואנחנו יודעים שלארהב יש עוד זמן רב לחוות את הפאניקה של הקורונה, אז אם אתם יודעים שהשוק קורס, לא תצאו לחודש ותחסכו הפסדים רבים?

אז יצאתי, ופסחתי על הנפילה בשני האחרון של 13 אחוז במדד הדאו ג'ינס, דילגתי על הפסד של כמה אלפים טובים, ובכוונתי להיכנס חזרה בעוד חודש,ובכך לדלג על הפסדים רבים שייקח זמן להחזירם!

אז למה להיות ראש בקיר? ולמה להישאר פאסיבי? אתם רואים סיטואציה שבה השוק פורח ומשגשג בחודש הקרוב? לא נראה לי.

unrealx

משתמש ותיק
דירוג
580
ואנחנו יודעים שלארהב יש עוד זמן רב לחוות את הפאניקה של הקורונה, אז אם אתם יודעים שהשוק קורס
אנחנו לא יודעים שום דבר, אם אתה יודע, אתה מוזמן למנף ולעשות שורט על השוק ולהרוויח מזה.

D.Tanz

משתמש סולידי
דירוג
18
אהלן חברים,

בזמן שאני רואה את התיק שלי מדמם, ובעודי יודע שתחתית השוק עוד לפנינו, דבקתי באסטרטגיה הנחרצת של לא לממש.

אבל החלטתי לשנות אותה. הרי אנחנו יודעים שהפאניקה רק בתחילתה, ואנחנו יודעים שלארהב יש עוד זמן רב לחוות את הפאניקה של הקורונה, אז אם אתם יודעים שהשוק קורס, לא תצאו לחודש ותחסכו הפסדים רבים?

אז יצאתי, ופסחתי על הנפילה בשני האחרון של 13 אחוז במדד הדאו ג'ינס, דילגתי על הפסד של כמה אלפים טובים, ובכוונתי להיכנס חזרה בעוד חודש,ובכך לדלג על הפסדים רבים שייקח זמן להחזירם!

אז למה להיות ראש בקיר? ולמה להישאר פאסיבי? אתם רואים סיטואציה שבה השוק פורח ומשגשג בחודש הקרוב? לא נראה לי.
סיכוי סביר שהרגע שבו תבין שצריך להיכנס יהיה כשהשוק כבר יהיה מעל המחיר שיצאת

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,154
הרי אנחנו יודעים ש
ואנחנו יודעים ש
אז אם אתם יודעים ש
לא.

ובכוונתי להיכנס חזרה בעוד חודש
אה. אתה גם יודע בדיוק שב18.4 יהיה המינימום. יפה.

שמע אתה בחור חכם ויודע הרבה דברים, אני אישית לא יודע כלום, לכן אני לא סוגר את הפוזיציה.

Lambda

משתמש רשום
דירוג
3
סיכוי סביר שהרגע שבו תבין שצריך להיכנס יהיה כשהשוק כבר יהיה מעל המחיר שיצאת
יכול להיות. אבל אם מסתכלים בראיה הסטורית על שוקי דובי, אתה רואה שירידה במדדים נארכה יותר מ6 חודשים. אם אתה יוצא עכשיו וקובע תאריך כניסה בעוד חודש או חודשיים? לא משנה מה? אני מאוד מאוד מאמין שהשוק ימשיך לרדת בעוד חודשיים.

לזה שמעליך, עשיתי שורט Vix ובנתיים אני מורווח 80 אחוז.

Lambda

משתמש רשום
דירוג
3
לא.

אה. אתה גם יודע בדיוק שב18.4 יהיה המינימום. יפה.

שמע אתה בחור חכם ויודע הרבה דברים, אני אישית לא יודע כלום, לכן אני לא סוגר את הפוזיציה.
לא אמרתי את זה, אל תכניס מילים לפה.
אני סובר שהשוק ימשיך לרדת עד אז, ויכול להיות שגם אחרי התאריך שנקבת, אבל בשביל לפסוח על הפסדים רבים( בנתיים מוכיח את עצמו) אני יוצא זמנית ונכנס בתאריך נקוב.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,154

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,819
יכול להיות. אבל אם מסתכלים בראיה הסטורית על שוקי דובי, אתה רואה שירידה במדדים נארכה יותר מ6 חודשים.
כמה זמן לקח בפעם הקודמת, 2018?
או מכיוון אחר, אם מסתכלים היסטורית, כמה זמן לקח לשוק לרדת 30% מהשיא? (רמז: זה לא לקח פחות מחודש)

mudale222

משתמש בכיר
דירוג
1,908
יכול להיות. אבל אם מסתכלים בראיה הסטורית על שוקי דובי, אתה רואה שירידה במדדים נארכה יותר מ6 חודשים. אם אתה יוצא עכשיו וקובע תאריך כניסה בעוד חודש או חודשיים? לא משנה מה? אני מאוד מאוד מאמין שהשוק ימשיך לרדת בעוד חודשיים.

לזה שמעליך, עשיתי שורט Vix ובנתיים אני מורווח 80 אחוז.

איך בשורט על vix אתה מורווח 80%?
הvix על 75.

real12

משתמש סולידי
דירוג
17
אהלן חברים,

לדעת להפסיד, זה לא פחות קשה מלדעת להרוויח. בגלל זה לרבים קשה לצאת באמצע. יציאה באמצע משמעותה הודאה בהפסד. ואף אחד לא אוהב להפסיד.

D.Tanz

משתמש סולידי
דירוג
18
.
התגובות של השוק משתנות עם הזמן, אי אפשר להשוות לעבר, עכשיו התנועות יותר אגרסיביות בגלל שהמסחר באלגו גודל עם הזמן.
כמו שאמרתי בנושא אחר, אם אתה מתעקש לתזמן את השוק הייתי מסתכל רק על גרף חודשי כדי לסנן רעשים ולראות בלימה ואחריה חודש-חודשיים שסגרו חיובי.

Lambda

משתמש רשום
דירוג
3
כמה זמן לקח בפעם הקודמת, 2018?
או מכיוון אחר, אם מסתכלים היסטורית, כמה זמן לקח לשוק לרדת 30% מהשיא? (רמז: זה לא לקח פחות מחודש)

לא הבנתי, אתה לא סותר את מה שאני אומר..

הירידה ב2008 לקחה 18 חודשים, הירידה ב2000 לקחה הרבה יותר.

בנוסף כל שוק דובי( של משבר רציני כמו שאנחנו בו עכשיו) ירד יותר מ35%, כאשר 2008 היה מדובר בירידה של כמעט 60%.

אנחנו עומדים על ירידה של 25% ו הפאניקה רק התחילה. ירידה נוספת של 20% לפחות, בנוסף למידה מההיסטוריה, היא אינה אירוע דמיוני.

DDavis

משתמש ותיק
דירוג
101
אתה לא בכנות רוצה להבין את האסטרטגיה הזאת. רק בשבוע האחרון היא הובהרה והוסברה ב2 כתבות בבלוג, ובאין ספור דיונים בפורום. זה, בנוסף לאין ספור חפירות עוד מלפני המשבר. דרכים להבין את האסטרטגיה יש למכביר. אם אתה שלם עם החלטתך זה באמת הכי חשוב, בין כל הצרות והדאגות אין טעם להוסיף גם לחץ בבורסה.

ברכה והצלחה, אבל בעיקר בריאות טובה.

נערך לאחרונה ב:

וול

משתמש ותיק
דירוג
641
אהלן חברים,

לדעתי ההבדל העיקרי הוא שאתה שואף להיות "הכי טוב", בזמן שמי שנוקט ב buy and hold שואף להיות הממוצע. כשאתה שואף לממוצע אתה לא מנסה להשיג מעבר למה שהשוק עושה, אתה משלים עם זה שאתה = השוק, מתוך הבנה שאם תנסה להיות יותר טוב מהשוק יש מצב שבסופו של דבר תהיה פחות טוב ממנו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
S אסטרטגית רכישה בעזרת רכיב המזומן שוק ההון 35
מ אסטרטגית השקעה לבן 65 שוק ההון 6
צ אסטרטגית מימוש שוק ההון 1
Y אסטרטגית כניסה לשוק בזמן ירידות - חלוקה למנות כיצד? שוק ההון 3
Ben Dover אסטרטגית קניה תוך יומית שוק ההון 22
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
dvir קרן ממונפת/אסטרטגית שוק ההון 35
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
ק תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת? שוק ההון 22
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 22
N למכור דירה לאשתי ?! נדל"ן 14
M האם כדאי מתישהו למכור? לאחר עשור של גאות שוק ההון 9
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 598
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 47
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
T למכור הכל לטובת בלאקרוק: קה"ש + תיק ממוסה שוק ההון 7
יהודה שוורץ למכור או לבנות? נדל"ן 15
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1
T מהי הדרך הכי מהירה למכור רכב יד 2? אוף טופיק 3
D האם זה חוקי למכור מניותיי ללא אישורי ולסלקני מהסניף? צרכנות פיננסית 3
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
ד איך למכור מספר נמוך של מניות ? שוק ההון 5
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
א האם זה זמן מתאים למכור בmax loss? שוק ההון 3
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T האם במצב של הפסד כדאי למכור בסוף שנה שבה שילמנו מס רווח הון? שוק ההון 8
milx למכור את הבית ולהשקיע את הכסף במדדים? שוק ההון 35
ג למכור מניות מחשבון פרטי לפרטי, זה חוקי? שוק ההון 8
ג האם למכור מניות? שוק ההון 10
ImCarryGG למכור ביוקר, לשבת על הגדר ולקנות בזול שוק ההון 122
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49

נושאים דומים

למעלה