• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגית השקעה לבן 65

מלכישוע

משתמש סולידי
דירוג
49
היי,
גיליתי שלאדם יקר לי בן 65 יש חשבון השקעות, מעל מליון ש"ח, מנוהל בבנק.

אותו אדם אינו בקיא בשוק ההון וסומך על הבנקאית שמידי פעם מתקשרת ואומרת שכדאי למכור או לקנות, ומקבלת את האוקיי שלו.
קודם כל אני רוצה להמליץ לו להעביר את החשבון מהבנק, כי הוא בטח משלם הרבה יותר עמלות.
בסכום שיש לו הוא יכול לקבל חשבון מנוהל - אבל אני יודע שעדיף כמה שפחות "לנהל", וכמה שפחות עמלות. אז:

1. מחפש לקרוא, בקטנה, על אסטרטגיה סולידית יעילה לחיסכון בגיל כזה. כמובן שזה תלוי בהכנסות וחסכונות אחרים ועוד מליון דברים, בגלל זה אני רוצה לקרוא.
2. כמה זה נורא חשבון מנוהל? האם אפשר שהחשבון יהיה מנוהל, אבל לבקש מהמנהל לעקוב אחרי אסטרטגיה מסויימת? עד כמה ניגוד האינטרסים של המנהל משמעותי (רצון לבצע עסקאות על מנת לקבל עמלה)?
3. האם לחשבון בסדר גודל כזה יש העדפה לבית השקעות מסויים? (אשמח להמלצה) . האם יש דברים מיוחדים שצריך לקחת בחשבון, מלבד עמלות?

רב תודות
מלכ

עמלות אפשר להוריד למינימום בבנק בסכומים אלה ברמה שזה לא יהיה כל כך שונה מבית השקעות אם לא מבצעים הרבה פעולות (ויחסוך לו דיווחים למס הכנסה).
חשבון מנוהל בבנק = תערובת של מניות, אג"חים ותעודות סל שמחלקת המחקר של הבנק שולחת ליועצים.

שווה לבחון את האופציה של רכישת קרן נאמנות (או נניח 2-3 בודדות) במקום ניהול ישיר
להבנתי ניהול ישיר תמיד יהיה יקר יותר, ואפשר למצוא קרן נאמנות עם אסטרטגיה סולידית (נניח שמגבילה את החשיפה למניות עד % כלשהו) והיסטוריה סבירה
בעזרתן גם קל יותר להחליף מה שנראה שלא עובד

אני חושב שרוב בתי ההשקעות בארץ הן אותו דבר מבחינת עלות (בטח אם לא מבצעים פעולות) - אז הייתי בוחר בזה שעליו יש הכי פחות תלונות (מבחינת בעיות בשירות) פה בפורום ;)

מבחינת אסטרטגיה - כלל אצבע נפוץ הוא שהחלק הסולידי בתיק צריך להיות שווה לגילו של המשקיע (65 במקרה הזה) - כלומר - מניות בסך שלא עולה על 35% מהתיק. כמובן שזה כלל אצבע, לא חייבים להיצמד לו. אפשר יותר סולידי או פחות סולידי מזה. בין היתר שווה לבחון את התנודתיות המקסימלית (על בסיס נתוני עבר) בתרחישי קיצון - לדוגמא, מה יקרה לתיק אם שוק המניות (בחו"ל או בארץ, תלוי בתיק) יורד ב-50%? מה יקרה לתיק אם האג"ח יעלה או ירד ? ומה לגבי המדד? וכו'.
אני הייתי מחפש משהו שלפחות נותן תשואה שאמורה לשמור על ערך הכסף ולקזז את האינפלציה. כל תשואה נוספת תהיה בונוס (אבל בד"כ תבוא במחיר של סיכון כלשהו).

יש לא מעט מידע בבלוג שאפשר לקרוא על מה שכתבתי פה

לא ממליץ / מייעץ וכו'

נערך לאחרונה ב:
גיליתי שלאדם יקר לי בן 65 יש חשבון השקעות, מעל מליון ש"ח, מנוהל בבנק.
אותו אדם אינו בקיא בשוק ההון
קודם כל אני רוצה להמליץ לו להעביר את החשבון מהבנק, כי הוא בטח משלם הרבה יותר עמלות.
מדובר באדם בגיל מתקדם + חוסר הכרות והבנה של עולם ההשקעות.

מקרה קלאסי לדעתי בו עמלות גבוהות ותיק לא אופטימלי הן פונקציות הרבה פחות חשובות מזה שאותו אדם ירגיש בנוח ובטוח בדרך הפעולה שלו. גם אם זה אומר להישאר בסטטוס קוו, שאובייקטיבית הוא אכן לא יעיל כלכלית.

גם אם תתן המלצות נהדרות ונכונות אובייקטיבית, אם הוא לא מבין את הרציונאל לשינויים ומסכים מתוך מודעות לבצע אותן, בתזוזות הכי קטנות של השוק ואיתו תיק ההשקעות, הוא יילחץ ויבהל. סיכוי טוב שגם ירצה לבצע מהלכים פזיזים "כדי להציל את התיק" והדבר גם ישפיע לרעה על היחסים ביניכם.

1. מחפש לקרוא, בקטנה, על אסטרטגיה סולידית יעילה לחיסכון בגיל כזה. כמובן שזה תלוי בהכנסות וחסכונות אחרים ועוד מליון דברים, בגלל זה אני רוצה לקרוא.
בייחוד לאור זה שגם אתה לא בקיא במכניקה של עולם ההשקעות, זה לא נכון לך לתת המלצות.

תקרא בבלוג ובפורום, תשאל שאלות, ורק כשתבין מספיק בעצמך, תוכל לנסות לסכם ולהעביר לו את הידע, ולראות האם הוא באמת מבין מספיק כדי לבצע שינויים באופן ניהול התיק ובמכשירים השונים.

נערך לאחרונה ב:
מדובר באדם בגיל מתקדם + חוסר הכרות והבנה של עולם ההשקעות.

מקרה קלאסי לדעתי בו עמלות גבוהות ותיק לא אופטימלי הן פונקציות הרבה פחות חשובות מזה שאותו אדם ירגיש בנוח ובטוח בדרך הפעולה שלו. גם אם זה אומר להישאר בסטטוס קוו, שאובייקטיבית הוא אכן לא יעיל כלכלית.

גם אם תתן המלצות נהדרות ונכונות אובייקטיבית, אם הוא לא מבין את הרציונאל לשינויים ומסכים מתוך מודעות לבצע אותן, בתזוזות הכי קטנות של השוק ואיתו תיק ההשקעות, הוא יילחץ ויבהל. סיכוי טוב שגם ירצה לבצע מהלכים פזיזים "כדי להציל את התיק" והדבר גם ישפיע לרעה על היחסים ביניכם.

בייחוד לאור זה שגם אתה לא בקיא במכניקה של עולם ההשקעות, זה לא נכון לך לתת המלצות.

תקרא בבלוג ובפורום, תשאל שאלות, ורק כשתבין מספיק בעצמך, תוכל לנסות לסכם ולהעביר לו את הידע, ולראות האם הוא באמת מבין מספיק כדי לבצע שינויים באופן ניהול התיק ובמכשירים השונים.
תודה. אני מבין לא מעט ומשקיע בעצמי, אבל מרבית המידע שמיציתי קשור לקבוצת הגיל שלי, ולא שלו - ולכן הייתי שמח למאמרים או מקורות אחרים ספציפיים מומלצים.
אני משקיע עצמאית ולא בטוח איך עובד תיק מנוהל בבנק, מהתשובות שקיבלתי נראה שהמצב לאו דווקא רע כמו שחשבתי.

תודה. אני מבין לא מעט ומשקיע בעצמי, אבל מרבית המידע שמיציתי קשור לקבוצת הגיל שלי, ולא שלו - ולכן הייתי שמח למאמרים או מקורות אחרים ספציפיים מומלצים.
אני משקיע עצמאית ולא בטוח איך עובד תיק מנוהל בבנק, מהתשובות שקיבלתי נראה שהמצב לאו דווקא רע כמו שחשבתי.
בלוג הסולידית. רוב הפוסטים מתייחסים לכלל האוכלוסייה ולא לגיל מסוים.

היה מספיק פוסטים שממליצים לא להתערב יותר מדי בכסף ובאנשים קרובים/משפחה. ממליץ להיות זהיר ולא להגיע למצב לא נוח עם הבן אדם הזה. עמלות זה לא סוף העולם. אם הוא יגיע למסקנה שהוא הפסיד עקב הפעולות שלך והוא לא מבין כמו שאתה מבין מה קורה, זה עלול לעלות במערכת היחסים שלכם.

הייתי מתחיל בלפנות לסניף שלך ולבקש לתאם פגישה בנוגע פתיחת תיק מנוהל. אתה יכול לעשות תהליך דומה מול כל בית השקעות.

תבקש מהם הסבר מפורט על התהליך. גם תכין מראש רשימת שאלות. תרשום תשובות. לגבי דברים שעדיין לא יהיו לך ברורים ולהתייחסות ביקורתית לתשובות שיקבלת, תוכל לחזור לכאן.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
S אסטרטגית רכישה בעזרת רכיב המזומן שוק ההון 35
צ אסטרטגית מימוש שוק ההון 1
L אסטרטגית ה"לא למכור בירידה" שוק ההון 14
Y אסטרטגית כניסה לשוק בזמן ירידות - חלוקה למנות כיצד? שוק ההון 3
Ben Dover אסטרטגית קניה תוך יומית שוק ההון 22
dvir קרן ממונפת/אסטרטגית שוק ההון 35
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה