• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיית תשלומים באשראי

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
היי,

רציתי לשאול אם יש כאן לכולם איזושהי אסטרטגיית תשלומים באשראי מוגדרת ? למה אני מתכוון ? האם כשאתם עושים עסקה באשראי לתשלומים - האם תעדיפו לחלק לכמה שיותר תשלומים על מנת לחלק את העומס ולתת "מרווח נשימה" או שתעדיפו לעשות כמה שפחות תשלומים על מנת לסיים את התשלום על העסקה ולא למרוח את זה יותר מדי זמן ?

אני מניח שיש איזשהו משקל די גדול גם לגודל העסקה אבל רציתי לדעת בכלליות.

"מרווח נשימה"
לחלק לתשלומים בשביל "מרווח נשימה" זה רע מאוד,זה מכבסת מילים ללקחת הלוואה לצריכה שוטפת.
אז מתי זה כן הגיוני? לדעתי,במידה ואתה משקיע ,ומתכוון למנף בלי קשר,כאן אתה יכול לקבל מקור אשראי חינמי ויש בזה הגיון לעומת לקחת הלוואה בריבית.
אני חשבתי על הרעיון והגעתי למסקנה שהוא מסורבל מידי ולא נוח לקניות שוטפות.
כן השתמשתי בתשלומים לקניה גדולה וזה עבד מעל המצופה כשהסכום עצמו הושקע.
בנוסף המסקנה העיקרית שלי(אישית לא ממליץ לאף אחד) הייתה שזה יכול לשמש כתחליף לקרן חירום,במקום להחזיק אחת מאוד גדולה(בגלל מצב אישי עבודה לא קבועה וכו) צמצמתי אותה מאוד ועכשיו אני מסתמך(גם) על אשראי חינמי כתחליף לחלק מקרן החירום.

אישית, אני משתדל לשלם הוצאות שוטפות בתשלום אחד/מזומן.
לא יעזור לי לשלם בסופר בתשלומים, גם בחודש הבא אני יעשה קניות בסופר.
אבל הוצאות חד פעמיות, לפעמים אני מחלק לתשלומים, אם המקרר מתקלקל או המזגן, יהיה לי יותר קל לשלם את זה בכמה חודשים ולא בפעם אחת.

התשלומים שמופיעים באשראי מפריעים לי בעין.
ואני לא רואה סיבה להמשיך לשלם על טלפון שרכשת לפני שנתיים וחצי וכבר החלפת לפני חצי שנה.
אני גם מוכן לאבד את התשואה על הכמה אלפי ש"ח האלו שיכולתי לקבל באשראי חינמי.

בנוסף יש מקומות שיסכימו לתת הנחה של כמה אחוזים למי שמשלם במזומן במקום באשראי.

בנוסף יש מקומות שיסכימו לתת הנחה של כמה אחוזים למי שמשלם במזומן במקום באשראי.
מצד שני יש כרטיסי אשראי שמוכנים לתת הנחה של כמה אחוזים למי שמשלם בכרטיס אשראי במקום במזומן...

מרגיש את הכסף יוצא... את הדיאטה בארנק.
אני חושב שכולנו נולדנו עם כרטיס אשראי מוכסף בפה, זה אמור להרגיש בדיוק כמו כסף.
בנוסף, מסייע למעקב.

משתמש במזומן רק כשזה סכום מאוד קטן ולא יסכימו לקבל אשראי.
לא קונה בתשלומים, לא מעוניין במינוף לא מתוכנן.

אני כאן כדי להתלונן על תרבות ה"עד 20 תשלומים ללא ריבית".
בולשיט: יש פה ריבית, מישהו משלם אותה, ואני מוכן להמר שדווקא הצרכנים שבוחרים לא לשלם בתשלומים נושאים בנטל משמעותי ממנה ללא שום תמורה.
מעצבן שאין בארץ תרבות של הנחה למשלמים בכרטיסי debit.

אני כאן כדי להתלונן על תרבות ה"עד 20 תשלומים ללא ריבית".
בולשיט: יש פה ריבית, מישהו משלם אותה, ואני מוכן להמר שדווקא הצרכנים שבוחרים לא לשלם בתשלומים נושאים בנטל משמעותי ממנה ללא שום תמורה.
זה ברור שהעסק מכניס את עלות התשלומים למחיר המוצר.

זה ברור שהעסק מכניס את עלות התשלומים למחיר המוצר.
ולא רק את עלות התשלומים אלא גם את עלות הסליקה...
אני לא בטוח שבארץ סליקת דביט יותר זולה לעסק מסליקה של כרטיס אשראי, לפחות לא בפער כזה שמצדיק הנחה.

נתקלתי בחנות שנתנה אוטומטית 10% הנחת מזומן. ולא, לא מדובר במע"מ - הם קראו "מזומן" לכל מה שלא נפרס לתשלומים, כולל שיק בודד עם תאריך להיום, או תשלום בודד באשראי (שזה בממוצע אשראי של חצי חודש).
זה צורה מעניינת להסוות את זה שהם בעצם גובים מחיר יקר יותר כשמדובר בתשלומים.
ולא רק את עלות התשלומים אלא גם את עלות הסליקה...
גם למזומן יש עלות סליקה. בחנויות גדולות המעקב אחרי כל הטעויות של הקופאים, כולל ספירות מלאי מידי פעם כשמתעוררת אי-בהירות אם לקוח שילם בשטר של 100 או של מאתיים (קרה לי פעם. הקופאית עצרה את הכל, בדקה במחשב של הקופה הראשית כמה כסף צריך להיות לה בקופה, והתחילה לספור. רק אחרי זה היא הסכימה איתי), העברת הכסף לבנק לפני שתצטבר כמות גדולה שתזמין שודדים.
היי,

רציתי לשאול אם יש כאן לכולם איזושהי אסטרטגיית תשלומים באשראי מוגדרת ?
אנחנו תמיד משלמים במזומן על דברים שאנחנו קונים. הדברים היחידים שאני משלם בתשלומים הם בעסקאות על דברים שאני צורך באופן שוטף, אבל משלם פעם בשנה (ביטוח דירה, ביטוח רכב, כרטיס חופשי שנתי כשהייתי סטודנט). ככה יותר נוח לי לחשב את זה בצור חודשית ולא שנתית. מעבר לזה - אם אין לי את הכסף עכשיו, למה שאני אקנה את זה?

מעבר לזה - אם אין לי את הכסף עכשיו, למה שאני אקנה את זה?
עלתה פה סברה מקודם שגם אם יש לך את הכסף ומדובר בחיוב גדול כדאי לפרוס לתשלומים ובינתיים להשקיע את היתרה.

עלתה פה סברה מקודם שגם אם יש לך את הכסף ומדובר בחיוב גדול כדאי לפרוס לתשלומים ובינתיים להשקיע את היתרה.
אם מדובר בחיוב גדול מאוד, כנראה שהוא יחרוג ממסגרת האשראי, ואני אצטרך לשלם באמצעי תשלום אחר (שיק אם הם סומכים עלי, שיק בנקאי אם לא).
כשהמקסימום של ההלוואה הוא מסגרת האשראי, הנזק שזה משפיע על ההתנהלות הכלכלית הרבה יותר גרוע מהרווח.
וזה לפני השאלה האם כדאי לקחת מינוף כדי להשקיע.

כשאני מתחיל לחשוב על ההצעה הזו - מי שילך בעקבותיה יתחיל להסתבך כשהוא ירצה ליישם את הכלל "אם אין לי את הכסף עכשיו" - הוא יצטרך להכניס למשוואה את כל התשלומים שלו ואת כל הכסף שהוא השקיע כנגד התשלומים האלה. אני אישית מסתבך כבר כשאני חושב איך אפשר להגדיר את המודל הזה בצורה מסודרת.

אם מדובר בחיוב גדול מאוד, כנראה שהוא יחרוג ממסגרת האשראי, ואני אצטרך לשלם באמצעי תשלום אחר (שיק אם הם סומכים עלי, שיק בנקאי אם לא).
כשהמקסימום של ההלוואה הוא מסגרת האשראי, הנזק שזה משפיע על ההתנהלות הכלכלית הרבה יותר גרוע מהרווח.
וזה לפני השאלה האם כדאי לקחת מינוף כדי להשקיע.

כשאני מתחיל לחשוב על ההצעה הזו - מי שילך בעקבותיה יתחיל להסתבך כשהוא ירצה ליישם את הכלל "אם אין לי את הכסף עכשיו" - הוא יצטרך להכניס למשוואה את כל התשלומים שלו ואת כל הכסף שהוא השקיע כנגד התשלומים האלה. אני אישית מסתבך כבר כשאני חושב איך אפשר להגדיר את המודל הזה בצורה מסודרת.
אני מסכים איתך שתרבות ה"כאן ועכשיו" בישראל עברה כל גבול.

אבל לבן אדם שמסודר בפיננסים שלו, לא אמור להיות בעיה לסדר קנייה חד פעמית בתשלומים לתוך התקציב שלו.
שוב אני מדגיש, אתה לא קונה עם כסף שאין לך. אתה פשוט מנצל את הכסף שיש לך כרגע לדברים אחרים (בהעדפה השקעות או כל דבר אחר שמעלה את בשווי הנקי שלך, כמו סגירת משכנתא, הלוואות וכו), ומסתמך על תזרים עתידי כדי לממן את התשלומים.

תחשוב על זה ככה, רצית לקנות משהו שעולה 6,000 שח. חסכת 500 במשך שנה והגעת ליעד, עכשיו במקום לקנות במכה אתה פורס ל-12 תשלומים ואת ה-6000 משקיע. אין לך בעיה תזרימית כי בכל מקרה היה לך בתקציב הוצאה של 500 בשנה האחרונה ואתה פשוט ממשיך עם זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
ה אסטרטגיית השקעות לבת 21 יומני מסע אישיים 5
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
I אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח באמצעות קרנות מחקות מדד שוק ההון 14
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ז אסטרטגיית הפקדות שוק ההון 18
צ כיצד לבחור אסטרטגיית השקעה? נדל"ן 2
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
א התייעצות על אסטרטגיית השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
D קושי בבניית אסטרטגיית השקעה יומני מסע אישיים 5
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
גיא הראשון איך לבנות אסטרטגיית קנייה? שוק ההון 2
כ אסטרטגיית השקעה דרך IRA שוק ההון 17
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
Y אסטרטגיית מעבר מתיק מנוהל בבנק לבית השקעות שוק ההון 3
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
S קניית דירה - השפעה אל אסטרטגיית השקעה שוק ההון 4
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
J אסטרטגיית השקעה כאשר יש הפקדה משמעותית לפנסיה וקה״ל שוק ההון 8
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
Y אסטרטגיית צבירת הון וסילוק משכנתא נדל"ן 14
liranviper אסטרטגיית כניסה במחיר שוק עם אופציות שוק ההון 52
I אסטרטגיית מכירה והעברת תיק שוק ההון 0
L אסטרטגיית השקעה בשוק דובי שוק ההון 3
א אסטרטגיית השקעה פאסיבית ~ לא מתזמנת ~ פרוגרסיבית שוק ההון 8
A אסטרטגיית גיבוי קבצים אוף טופיק 21
ד חלוקת הנכסים עפ"י אסטרטגיית תיק השקעות נבחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
T אסטרטגיית השקעה לפי נתוני מאקרו שוק ההון 7
Rahash אסטרטגיית סגירת משכנתא נדל"ן 9
ע שתפו את אסטרטגיית ההשקעה באג"ח שלכם :) שוק ההון 25
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
A אסטרטגיית הורדת דמי ניהול - כיצד אתם פועלים? צרכנות פיננסית 7
jenglender אסטרטגיית קנייה ואיזון שוק ההון 9
F אסטרטגיית קניית ETF בIRA עם הצבירה שוק ההון 13
צפי אסטרטגיית קניה ומכירה של מניות שוק ההון 25
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
F אסטרטגיית פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
H אסטרטגיית מסחר לטווח הארוך שוק ההון 13
Oringa אסטרטגיית מינוף סולידי שוק ההון 56
K אסטרטגיית מסחר שמתבססת על התנהגות השוק שוק ההון 20
ח אסטרטגיית מכירה/אחזקה במניית לקראת אקזיט שוק ההון 1
B גידור מט"ח באמצעות אסטרטגיית collar שוק ההון 1
Chase אסטרטגיית "לקנות בזול ולמכור ביוקר" שוק ההון 35
ג על אסטרטגיית השקעה שהופכת לדת אוף טופיק 81
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
T שכירות - תשלומים רטרו נדל"ן 20

נושאים דומים

Back