• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות)

vl4ever

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
נושא הארי בראון דובר רבות גם בבלוג וגם כאן בפורום.אני רוצה להתייחס למצב מיתון ממושך (כגון משבר בועת הדוט קום 2001 ,משבר 2008 וכו').
הגדרה מהבלוג :
"מיתון הוא מצב בו התמ”ג מתכווץ, האבטלה עולה והיצע הכסף בכלכלה קטן בפתאומיות. במצב יסוד כלכלי זה, ערכו של הכסף הנזיל עולה. רבים נדרשים למכור נכסים (נדל”ן, מלאי סחורה, דברי ערך, ניירות ערך) כדי להגדיל את מצאי הכסף שברשותם, ומי שמחזיק בכסף נזיל יכול לרכוש את הנכסים הללו במחירי ריצפה. בניגוד לשאר הנכסים בתיק, ערך הכסף אינו צפוי לעלות בחדות, וככזה הוא מהווה בעיקר מכשיר למיתון התנודתיות בתיק. את הכסף יש להחזיק במוצרי ההשקעה הבטוחים (במונחי סיכון אשראי) והנזילים ביותר שניתן – מלווה קצר מועד (מק”מ) של בנק ישראל הוא מכשיר ההשקעה היחיד הנהנה מתכונות אלה בשוק ההון הישראלי."
אם אני מבין נכון,הדרך היחידה להרוויח (בהשקעות,לפחות) היא לקנות באמת את הנכסים כפי שהוגדרו לעיל במחירי רצפה ולחכות שהמשבר יסתיים והמחירים יחזרו לקדמותם כדי למכור אותם במחירים הרגילים שלהם.
החיסרון הגדול הוא שאי אפשר לדעת מתי המשבר יסתיים ולכן יכול להיווצר מצב שצריך להחזיק בנכסים שנים לפני שבאמת נקבל רווח.
ולפיכך השאלה שלי היא כזאת :באילו כלים/נכסים אני יכול להשקיע כדי לקבל רווחים בזמן של מיתון.הדבר היחיד שאני רואה מול עיניי (תקנו אותי אם אני טועה ) שיעלה בעקביות בזמן הזה הם אופציות PUT על מדדים או על מניות של חברות (בחו"ל).האם ישנן אפשרויות פחות מסוכנות ויותר מעניינות/אטרקטיביות לזמן הזה לפי דעתכם ?

שאלה שעולה פה הרבה בפורום אפילו שיש המון אנשים שענו עליה כבר.
כן, יש מכשירים פיננסיים שערכם יעלה כשהמשבר הבא ייקרה, מכיוון שאף אחד לא באמת מסוגל לחזות מה יהיה המשבר, ממה ייגרם והכי חשוב איך יסתיים- המשקיעים הרגילים מבינים שאין טעם לנסות כל הזמן לתזמן את הקריסה- אנשים מדברים על קריסה עוד מ 2015, בינתיים השוק עלה כמעט 50% .
כן- יהיו קריסות, כן יהיו כאלה שירוויחו מהקריסות והמיתונים האלה, אבל אין דרך לדעת מתי השוק יתחיל לתמחר אותם.

כל הרעיון של השקעה זה שהכסף עושה משהו ריאלי , אם המטרה שלך היא להרוויח מקריסה אז יש לקרוא לזה בשם הנכון- הימורים. כשאתה מבצע שורט על המדדים או כל שורט על נכס עם תוחלת תשואה חיובית אתה מהמר וכמובן שהסיכון יהיה אדיר אם אתה מהמר נגד נכס שנתן 6.5% שנתי ממוצע במשך 100 שנים.

האבטלה עולה והיצע הכסף בכלכלה קטן בפתאומיות. במצב יסוד כלכלי זה, ערכו של הכסף הנזיל עולה. רבים נדרשים למכור נכסים (נדל”ן, מלאי סחורה, דברי ערך, ניירות ערך) כדי להגדיל את מצאי הכסף שברשותם, ומי שמחזיק בכסף נזיל יכול לרכוש את הנכסים הללו במחירי ריצפה
שיהיה בהצלחה עם זה במשבר כמו שהיה כאן בשנות ה80.
מי מבטיח לך שאינפלציה לא תשמיד את ערך הכסף המזומן?

תיק של חברות מגדילות דיבידנדים עושה את זה. לדוגמה, ערך של תיק שלי (לו היה קיים באותם הזמנים) ירד כ 60+% במשבר האחרון. אבל הוא גם המשיך להניב אף יותר באתו הזמן. יותר מחצי מהערך נמחק אבל פלט גדל. בעיני זה יתרון רציני. זה נותן זרימת מזומנים כדי להמשיך לקנות בזול. או, לו הייתי ללא הכנסה, היה מוסיף לביטחון כלכלי.
אכפת לך לפרסם את התיק ב"גלריית התיקים" ?
משום מה עדיין אין שם אפילו תיק דיבידנדים אחד...

כן, יש מכשירים פיננסיים שערכם יעלה כשהמשבר הבא ייקרה, מכיוון שאף אחד לא באמת מסוגל לחזות מה יהיה המשבר, ממה ייגרם והכי חשוב איך יסתיים- המשקיעים הרגילים מבינים שאין טעם לנסות כל הזמן לתזמן את הקריסה- אנשים מדברים על קריסה עוד מ 2015, בינתיים השוק עלה כמעט 50% .
כן- יהיו קריסות, כן יהיו כאלה שירוויחו מהקריסות והמיתונים האלה, אבל אין דרך לדעת מתי השוק יתחיל לתמחר אותם.
.
אז מהם המכשירים האלה ?תוכל לפרט?

נערך לאחרונה ב:
@spaklotron
תודה!

הנה תיק הדיבידנדים (הצנוע בנתיים) שלי:
Bp , rds, wmt, ibm, pfe, cat, t, emr, jnj

אכפת לך לפרסם את התיק ב"גלריית התיקים" ?
משום מה עדיין אין שם אפילו תיק דיבידנדים אחד...
האמת שכבר יש 2 תיקים של דיווידנדים שם

זה נותן זרימת מזומנים כדי להמשיך לקנות בזול
אתה יודע שכל דיבידנד עושה את זה, נכון?
כל דיבידנד מוריד את ערך המניה (בשווי הדיבידנד) ואז אתה יכול לקנות אותה בזול.

ערך המניה ומחיר המנייה זה אותו הדבר מבחינתך?
צודק.
אבל זה לא משנה את מה שאמרתי.
זה שתקבל דיבידנדים תוך כדי משבר בשביל לקנות מניות בזול, זה בדיוק כמו שתמכור מניות תוך כדי משבר ואז תקנה אותם בחזרה.

זה שתקבל דיבידנדים תוך כדי משבר בשביל לקנות מניות בזול, זה בדיוק כמו שתמכור מניות תוך כדי משבר ואז תקנה אותם בחזרה.
זה בהתעלם ממס, אם אתה לוקח בחשבון מס בראשון הוא יפסיד כסף, בשני הוא ירוויח כנראה (בהנחה שהוא מופסד על המניה) אם הוא לא אמריקאי.

2. מכוון שאני משקיע לטווך מאוד ארוך, רב המניות שלי בשמים. אפילו בירידה של 60-70% המס עלול להיות די קטלני. זה דבר האחרון שארצה בזמנים הקשים. גם למקור נמוך, גם לפגוע בהכנסה, וגם לשלם על זה כנס. יש מספיק סבל בעולם, למה לגרום עינויים על עצמך מרצון?
אני די בטוח שהוא דיבר בסרקזם, למכור מניות ברווח כדי לקנות אותם מייד בחזרה זה מעשה מאד מטומטם.
לקבל דיבידנד ולרכוש מיד את אותו המניה שקול למעשה הראשון רק שתשלם יותר מס. כמובן שפה אין לנו ממש ברירה, כלומר את הכסף נקבל בכל מקרה.
הכנסתי צמודה לכמות המניות
הכנסתך קשורה לכמה כסף נכנס לך לחשבון, לא לשום דבר אחר.

הכנסתך קשורה לכמה כסף נכנס לך לחשבון, לא לשום דבר אחר.
+1
אני חושב שהכוונה היתה שאחזקותיו במניות גדלות יחסית להכנסות שלו מיגיעת כפיים.

כמה זמן אתה עושה את זה? זה עובד לך?
שנתיים-שלוש, אבל אני לא קונה כל הזמן מניות ספציפיות (רוב התיק שלי ב-VXUS-VTI). לכן אין לי הרבה מניות דיבידנד.
בנתיים עובד, החברות משלמות בזמן והדיבידנדים גדלים.

כמה זמן לקח לך לצבור את 44 המניות שלך?
טעות. רובם כאלה.
התכוונתי לתיקי דיבידנד שבוחרים מניות ספציפיות ולא תיקי VXUS-VTI שגם משלמים דיבידנים כמובן.

אבל גם מי שקנה VTI קנה את השורדות
מי שקנה VTI קונה את כולם ובטח (אני מקווה) לא חי בסרט שהוא מוגן במשבר הבא כי המניות שלו שרדו X משברים בעבר.

אבל הבנתי במה אתה באמת עושק אחרי זה
לא הבנתי איך הבנת משהו לגביי מהודעה של מישהו אחר (ולמען הסר ספק @אורי ג. ואני שני אנשים שונים).

תסתכל קרוב יותר על הטיקרים אם אתה מסוגל לקרוא משהו חוץ מוויקיפדיה וקרנות מחקות הכל
אז חובת ההוכחה עליי להראות לך שהשיטה שלך תצלח את המשבר הבא?

• אהבתי
Reactions: tdc
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
ה אסטרטגיית השקעות לבת 21 יומני מסע אישיים 5
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
I אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח באמצעות קרנות מחקות מדד שוק ההון 14
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ז אסטרטגיית הפקדות שוק ההון 18
צ כיצד לבחור אסטרטגיית השקעה? נדל"ן 2
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
א התייעצות על אסטרטגיית השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
D קושי בבניית אסטרטגיית השקעה יומני מסע אישיים 5
גיא הראשון איך לבנות אסטרטגיית קנייה? שוק ההון 2
כ אסטרטגיית השקעה דרך IRA שוק ההון 17
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
Y אסטרטגיית מעבר מתיק מנוהל בבנק לבית השקעות שוק ההון 3
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
S קניית דירה - השפעה אל אסטרטגיית השקעה שוק ההון 4
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
J אסטרטגיית השקעה כאשר יש הפקדה משמעותית לפנסיה וקה״ל שוק ההון 8
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
Y אסטרטגיית צבירת הון וסילוק משכנתא נדל"ן 14
liranviper אסטרטגיית כניסה במחיר שוק עם אופציות שוק ההון 52
I אסטרטגיית מכירה והעברת תיק שוק ההון 0
L אסטרטגיית השקעה בשוק דובי שוק ההון 3
א אסטרטגיית השקעה פאסיבית ~ לא מתזמנת ~ פרוגרסיבית שוק ההון 8
A אסטרטגיית גיבוי קבצים אוף טופיק 21
ד חלוקת הנכסים עפ"י אסטרטגיית תיק השקעות נבחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
T אסטרטגיית השקעה לפי נתוני מאקרו שוק ההון 7
Rahash אסטרטגיית סגירת משכנתא נדל"ן 9
ע שתפו את אסטרטגיית ההשקעה באג"ח שלכם :) שוק ההון 25
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
A אסטרטגיית הורדת דמי ניהול - כיצד אתם פועלים? צרכנות פיננסית 7
jenglender אסטרטגיית קנייה ואיזון שוק ההון 9
F אסטרטגיית קניית ETF בIRA עם הצבירה שוק ההון 13
צפי אסטרטגיית קניה ומכירה של מניות שוק ההון 25
F אסטרטגיית פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
H אסטרטגיית מסחר לטווח הארוך שוק ההון 13
Oringa אסטרטגיית מינוף סולידי שוק ההון 56
oz1987 אסטרטגיית תשלומים באשראי צרכנות פיננסית 44
K אסטרטגיית מסחר שמתבססת על התנהגות השוק שוק ההון 20
ח אסטרטגיית מכירה/אחזקה במניית לקראת אקזיט שוק ההון 1
B גידור מט"ח באמצעות אסטרטגיית collar שוק ההון 1
Chase אסטרטגיית "לקנות בזול ולמכור ביוקר" שוק ההון 35
ג על אסטרטגיית השקעה שהופכת לדת אוף טופיק 81
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה