• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיה בניהול התיק

• פותח הנושא danl
  • פורסם בתאריך

danl

משתמש רגיל
דירוג
52
שלום, אשמח לחוות דעתכם בעניין הבא-
אני בן 23, ויש לי תיק בשווי 80k. הוא מורכב מ75% מניות בפיזור עולמי (הקרנות השקליות של בלאקרוק) ו25% מזומן . למה בלי אגח? מכיוון שאני מתכנן לקחת משכנתא בשנים הקרובות לטובת רכישת דירת מגורים ועל כן אין טעם בהחזקת אגח .
על כן, החלטתי להתייחס למזומן בתיק כפי שמסתכלים על אגח- מבחינתי הוא מסייע לי במובן הפסיכולוגי, הן בכך שהוא מפחית תנודתיות והן בכך שאני בסדר עם ירידות כי כך אוכל לקנות בזול.
האסטרטגיה היא לאזן על ידי קנייה או מכירה של מניות חזרה ל75-25 בכל פעם שהתיק חורג מגבולות הגזרה שהגדרתי- כשהמזומן הופך ל20 או 30 אחוז (כמובן, רק פעם ברבעון).
אני לא מכניס שום שקל נוסף לתיק מכיוון שהכל נשמר לדירה, והתיק עצמו מיועד לשנים ארוכות מאוד, מבחינתי לפרישה. אחרי שאסגור את המשכנתא אוכל להזרים אליו סכומים נוספים בקביעות.
אם כך, האם לדעתכם האסטרטגיה הזו, בה אני מוכר ניירות בעת עלייה משמעותית היא טפשית במובן מסויים, ויש דרך לפעול על פי המטרות שהגדרתי (כולל המרכיב הפסיכולוגי) מבלי לפגוע בריבית דריבית? האם אני בעצם מתזמן שוק?
תודה לעונים

נערך לאחרונה ב:
ו25% מזומן . למה בלי אגח? מכיוון שאני מתכנן לקחת משכנתא בשנים הקרובות לטובת רכישת דירת מגורים ועל כן אין טעם בהחזקת אגח
אבל אין לך משכנתה עכשיו,מבחינת הרעיון שאין טעם בהחזקת אג"ח תוך כדי לקיחת משכנתה זה תקף באותה מידה(או יותר) למזומן.

אבל אין לך משכנתה עכשיו,מבחינת הרעיון שאין טעם בהחזקת אג"ח תוך כדי לקיחת משכנתה זה תקף באותה מידה(או יותר) למזומן.
לא הבנתי, איך זה שעדיין אין משכנתא קשור לטעם בהחזקת המזומן?

לא הבנתי, איך זה שעדיין אין משכנתא קשור לטעם בהחזקת המזומן?
קשור לסיבה שאתה לא מחזיק אג"ח(לפי מה שאמרת),הסיבה הזאת תקפה גם למזומן

קשור לסיבה שאתה לא מחזיק אג"ח(לפי מה שאמרת),הסיבה הזאת תקפה גם למזומן
נכון אבל כמו שאמרתי- למזומן יש מספר תפקידים תומכים חשובים בתיק שלי. ברור לי שהוא לא מניב אבל הוא נכנס כשזול ויוצא כשיקר, ומסייע לי פסיכולוגית.

נכון אבל כמו שאמרתי- למזומן יש מספר תפקידים תומכים חשובים בתיק שלי. ברור לי שהוא לא מניב אבל הוא נכנס כשזול ויוצא כשיקר, ומסייע לי פסיכולוגית.
נהדר,כול מה שציינתי זה שהסיבה שרשמת ללמה אתה מחזיק מזומן ולא אג"ח לא נכונה כי היא תקפה באותה מידה או יותר(כרגע) גם למזומן.

לא הבנתי, אתה מפחד מאגח ב25% מהצבירה שלך כי בקרוב אתה הולך לקנות דירה, אבל לא מפחד מ75% במניות?

ומה ההבדל בין זה לבין אג"ח?

אם אתה מתכוון לקחת משכנתה בקרוב, אני מניח שיש לך עוד מזומן חוץ מה- 20k..
אני מציע שתסתכל על כלל הנכסים שלך כתיק השקעות, מה שיש בתיק השקעות, מה שיש בעו"ש, פקדונות, דירה בעתיד וכו'..
מתוך כל זה תחשב את הקצאת הנכסים שמתאימה לך.
כי אם יש לך 200k בעו"ש זה לא באמת 75%/25%

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דאטה סיינס AI- אסטרטגיה התפתחות אישית 0
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
יבגני וולף קופת גמל ותיקה- אסטרטגיה שוק ההון 14
נ אסטרטגיה שוק ההון 7
K גיבוש אסטרטגיה להחזרת משכנתא צרכנות פיננסית 37
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
ה תהייה לגבי אסטרטגיה בקרן השתלמות IRA שוק ההון 3
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
M אסטרטגיה למזעור דמי ניהול לטווח ארוך במחקות שוק ההון 47
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
יבגני_ל אסטרטגיה - חשבון מסחר ממוסה במקור יחד עם לא ממוסה במקור צרכנות פיננסית 59
nick קצירת רווחים של אסטרטגיה מסוכנת\אקטיבית, כתוצאה מאיזון בתיק קטן שוק ההון 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
liranviper איך להגדיר אסטרטגיה לאחר מכירת דירה? שוק ההון 26
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
M אסטרטגיה למשיכת כספים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 71
H אסטרטגיה השקעה לטווח קצר שוק ההון 8
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
ETL אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך שוק ההון 181
אריאלT אסטרטגיה ברכישת דירה נדל"ן 35
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן השתלמות בניהול עצמי IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אשיש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A קרן השתלמות בניהול אישי VS תיק השקעות VS גם וגם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
A קופת גמל להשקעה בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R התייעצות בנוגע לליווי עיסקי לרעיון וייצוג בניהול מו"מ אוף טופיק 3
Y הפקדות פנסיונר לקרן השתלמות בניהול אישי - האם יש מגבלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T קרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) לבעלי אזרחות אמריקאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
S פנסיה בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ת ETFים בניהול אקטיבי מעניינים שוק ההון 0
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
D אפשר לקנות מניות ממונפות בקופת גמל בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J תיק השקעות סולידי בניהול עצמי שוק ההון 27

נושאים דומים

Back
למעלה