1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

"אסור להשקיע יותר מ-10% באותו נייר"

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י תפוזינה, ‏22/10/19.

1. תפוזינה

תפוזינה משתמש ותיק

אני יודעת שהיה כאן שרשור על זה אבל אני לא מצליחה למצוא אותו!
    ב-IRA במיטב דש.
    אני זוכרת שדובר על זה שהם עלולים להחשיב, או שפקיד כלשהו ניסה בפועל להחשיב, קרנות של בלקרוק כנייר אחד, כלומר כזה שאסור להשקיע בו יותר מ-10% מהכסף בחשבון.
    אני רוצה לקרוא את השרשור ההוא...

2. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

יש לי קופג IRA
    הכל יושב ב2 ניירות.

3. roneng

roneng משתמש בכיר

נראה לי פספסת את העניין - אסור להשקיע בחברה אחת יותר מ10%. אם הנייר הוא "מחקה מדד" (או משהו בסגנון) אז אין בעיה, אבל אסור להחזיק מניה של חברה בודד ביותר מ10% מהתיק (האמת שבקופ"ג שכיר לא נזיל עם פחות מ5.2מ ש"ח אסור בכלל להחזיק מניות בודדות אלא רק מחקה מדד).

הקטע שבהרבה ברוקרים ישראלים המניות של בלקרוק בארץ לא מוגדרים טוב (כי הם מין יצור כלאיים שלא ממש קיים בארץ - הם לא מתנהגים כמו ת"ס ישראלית). לפעמים זה מופיע בתור "מניה" רגילה (כמו של חברה), מה שגורם להגבלה של IRA לפעול עליהן.

@תפוזינה אני מניח שהתכוונת לזה:

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/השקעת-קרן-השתלמות-ira-בקרנות-blackrock-החדשות.12816/

(חיפשתי "site:hasolidit.com IRA בלקרוק" בגוגל)

4. yrnkrn

yrnkrn משתמש ותיק

אין מגבלה 10% על השקעה בקרנות נאמנות כולל קרנות חוץ (כמו בלקרוק) ולא נדרש מחקה מדד דווקא, ראה סקירה של IBI.
    זה מאוד ברור. אם לברוקר יש בעיה טכנית עם זה שיתקן את המערכת שלו.
    כפי שציינת, מחקה מדד נדרש ל "שכיר או עצמאי שאין ברשותו כספים נזילים ואין ברשותו רובד חסכון ראשוני - קצבה מזערית או חסכון בקופת גמל לקצבה כ-1.3 מיליון ש"ח."

5. roneng

roneng משתמש בכיר

נו בסדר, לזה התכוונתי. לא צריך להיות קטנוני.
    הנקודה שאסור לך להחזיק "מניה" בודדת (כלומר חברה ולא קרן כלשהי) ביותר מ10%.
    והנה הייתה דוגמא של בורקר שלא הסכים לתקן את המערכת שלו.
    אפשר ללכת להפוך שולחנות ולהכנס ראש בקיר, ואפשר לברר מי הברוקר הזה ולחסוך את כאב הראש בזה שפשוט לא עובדים איתו.
    גם במקרה הזה אין מגבלה על קרנות נאמנות וכו. זה אותה מגבלה בדיוק כמו של ה10%. פשוט למי שיש גם שכיר-לא-נזיל המגבלה היא 0% במקום 10%.

6. תפוזינה

תפוזינה משתמש ותיק

כן!! תודה רבה, הועיל לי מאוד (החלטתי להשיג סיסמה למערכת המסחר למרות שמדובר בפעולה אחת בלבד שתיעשה כאן לפחות בשנתיים הקרובות, ולא לפנות לחדר המסחר).

אלוהים עדי שניסיתי לחפש, באמת שניסיתי... מיטב דש, IRA, 10%, עשרה, עשר, יותר, אי אפשר, אסור, עד, קרן, נייר אחד....
    אני גרועה בזה :\

roneng אוהב/ת את זה.
  7. Benjamin Willard

הבנתי מה היא רצתה. אחד הניירות זה מהקרנות הזרות בחדשות של בלאקרוק

8. Benjamin Willard

במיטב....

9. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

גם לי יש השתלמות IRA במיטב עם בלאקרוק S&P500 (גם זה שנסחר בלונדון וגם זה שנסחר בארץ בשקלים).
    כשרכשתי את CSPX שנסחר בלונדון דרך חדר המסחר חו"ל בטלפון הנציג ביצע את הפעולה, אבל אמר לי שזה אחוז גבוה מהקרן ויחסמו לי את במסחר. אז אמר..

תפוזינה אוהב/ת את זה.
  10. תפוזינה

תפוזינה משתמש ותיק

תודה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
למה אסור להשקיע לאורך זמן בקרן ממונפת פינת המשקיעים ‏10/11/19
מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס פינת המשקיעים ‏28/11/19
בן 19 - איך אוכל להתחיל להשקיע פינת המשקיעים ‏14/11/19
איך להשקיע נכון יותר פינת המשקיעים ‏10/11/19
יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? פינת המשקיעים ‏30/10/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.