• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
*לא בא לזלזל באף אחד*

אבל לא מבין את הקטע. ל 70% ממשקי הבית דירה בבעלותם, כשמחירי הדירות עלו במאות אלפי שקלים לא הייתה להם בעיה, אבל פתאום כן?

שימכרו את הדירה ב 10% פחות ויהיה להם כסף... (ועדיין רווח של מאות אלפים).

*לא בא לזלזל באף אחד*

אבל לא מבין את הקטע. ל 70% ממשקי הבית דירה בבעלותם, כשמחירי הדירות עלו במאות אלפי שקלים לא הייתה להם בעיה, אבל פתאום כן?

א. פחות מ70%.
ב. לרובם אין דירה בבעלותם אלא דירה בבעלות משותפת עם הבנק.
ג. למה אתה מניח שהדירות עלו במאות אלפי שקלים? אין אנשים שרכשו דירות בשנים האחרונות? אין אנשים ששילמו יותר ריבית על המשכנתא מאשר שערך הדירה עלה?
ד. המשבר הנוכחי פגע בעיקר בשכבות הפחות חזקות באוכלוסיה. יש להניח שרובם דווקא שייכם לאותם אלו שאין ברשותם דירה.
ה. אתה בעצם מציע למי שנפגע גם ככה למכור את הנכס היחיד שיש לו ב10% פחות ממחיר השוק? זו הצעה ממש גרועה לדעתי.

א. פחות מ70%.
ב. לרובם אין דירה בבעלותם אלא דירה בבעלות משותפת עם הבנק.
ג. למה אתה מניח שהדירות עלו במאות אלפי שקלים? אין אנשים שרכשו דירות בשנים האחרונות? אין אנשים ששילמו יותר ריבית על המשכנתא מאשר שערך הדירה עלה?
ד. המשבר הנוכחי פגע בעיקר בשכבות הפחות חזקות באוכלוסיה. יש להניח שרובם דווקא שייכם לאותם אלו שאין ברשותם דירה.
ה. אתה בעצם מציע למי שנפגע גם ככה למכור את הנכס היחיד שיש לו ב10% פחות ממחיר השוק? זו הצעה ממש גרועה לדעתי.

א+ב. זה הנתונים בערך שעולים.
https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw2OEvUagMQHw6Y2F-2ODlZB

ג. כלל הציבור שרכש דירה בעשור האחרון נהנה מעליות מטורפות. מי שקנה דירה בשנתיים האחרונות (בלי קשר לקורונה) היה צריך לעשות סקר טוב יותר. לא הכריחו אותו.

ד. כמובן שהוא פגע באוכל חלשות יותר, אבל אם באמת הם היו היחידים שסובלים, מספר האנשים היה נמוך יותר.

ה. 10% הנחה מהמחיר של הדירה שלו היום. אחרי בערך 250% רווח..

- כמובן שיש המון מקרים וקשה לדבר בספציפיות, אבל אם לאדם יש דירה בבעלותו בשווי של מעל מיליון, לא רואה סיבה שלא ימכור- ישקיע באפיק אחר כ 70% (או כמה שירצה)- ישאיר לו כסף בצד.
- וזה בלי לדבר אפילו על התנהלות כלכלית של משקי הבית.

מדגיש!!! אני לא שופט אף בנאדם ולא שם עצמי במקומם.

לא כדאי למכור דירה בגלל מצוקת מזומנים זמנית של כמה חודשים (עדיף כבר לקחת הלוואה), במיוחד כאשר ניתן לדחות את המשכנתא.

*לא בא לזלזל באף אחד*

היי

ההחלטה לקנות דירת מגורים ברוב המקרים היא רגשית, בעיקר באזורי הביקוש בשנים האחרונות.

אלו הנמצאים בקשיים בעקבות המשבר, נמצאים בחוסר וודאות תעסוקתית, ביום אחד הכל השתנה עבורם,
וגם אם הם ישרדו את המשבר לא בטוח במה יעבדו (לעצמאים לא יהיה הון או מוטיבציה לעסק חדש),
וככל שהם מבוגרים יותר, יש להם פחות אפשרויות במשק הנמצא במיתון.....

עבור לא מעט אזרחים המשבר יצר פוסט טראומה, קשה לי לראות את רובם מחליטים על מכירת בית המגורים
של המשפחה מרצון, גם אם זה הצעד המתבקש מבחינה כלכלית, מבחינה רגשית יתקשו להחליט על כך.

שימכרו את הדירה ב 10% פחות ויהיה להם כסף
זאת בדיוק הבעיה של נכס אחד מול פיזור נכסים. אם לאנשים שנמצאים במצוקה כיום היה תיק השקעות בשווי של מאות אלפי ש"ח אז היו יכולים למכור קצת בעת הצורך ועדיין לא לוותר על כל הנכסים.
המצב שבו אתה מחזיק נכס אחד שאתה חייב למכור את כולו בשביל קצת מזומנים לזמן חירום הוא חתיכת טראומה לרובם.

המשבר הנוכחי פגע בעיקר בשכבות הפחות חזקות באוכלוסיה.
לא בדיוק.
שכיר שהרוויח 6000 ונשלח לחל"ת יקבל 4500 -ירידה של25%,
שכיר שהרוויח 30,000 יקבל עד 10,000 -ירידה של 66%.

עצמאים ובעלי עסקים - אם נפגעו מהמשבר , כמה שהם יותר גדולים ככה חטפו יותר.

אבל לא מבין את הקטע.
בוא ניקח "קטע" היפותטי-משפחה צעירה עם ילד או שניים. אחד משני המפרנסים איבד את עבודתו (וזה עוד מצב טוב). כן, קנו דירה לפני כמה שנים וכן, ערך הדירה עלה מאז, אבל גם בעיקר שילמו את הריבית על המשכנתא מאז. אז כן, אם ימכרו את הדירה ישארו להם כמה מאות אלפים בודדים, אבל גם -
- הם צריכים לגור איפשהו, ועם ילדים עדיף שזה יהיה קרוב למקום המגורים הקודם כדי לא להוציא ממסגרות.
- הם ירדו משמעותית בהכנסות, אבל בטח שלא כל כך משמעותית בהוצאות.
-קשה לראות מתי יגיע שיפור במצבם, מתי המשבר הבריאותי יגמר ומתי המשבר הכלכלי יגמר.
- הן מבחינת יכולות ניהול והן מבחינת יכולות כלכליות אין להניח שהמדינה תסייע להם באופן משמעותי.

זה הקטע.

דיון בשאלה לגבי דרכים להתמודדות עם המשבר הוא בוודאי מבורך, דיון ב"קטע" (לפי תורת הדרוויניזם הכלכלי לפיה הסיבה לקיום העוני הוא עניים) לטעמי פחות.

על השאלה "לא מבין את הקטע" תתאים אז התשובה "כשתגדל תבין".

א+ב. זה הנתונים בערך שעולים.
לגבי א׳ אז כפי שאמרתי - פחות מ70%.
לגבי ב׳ אתה צודק שזה לא הרוב אבל כן חלק גדול מאוד - במיוחד בקרב השכבות החלשות ואילו הם רוב המובטלים כרגע.

ג. כלל הציבור שרכש דירה בעשור האחרון נהנה מעליות מטורפות.
לא כל מי שבבעלותו דירה מחזיק בה עשור.

ד. כמובן שהוא פגע באוכל חלשות יותר, אבל אם באמת הם היו היחידים שסובלים, מספר האנשים היה נמוך יותר.
לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד בזה.

אחרי בערך 250% רווח..
אתה כנראה מתכוון 150% רווח. וגם זה לא נכון.

לא רואה סיבה שלא ימכור
תשמע, אני לא יודע איך להגיד לך את זה - אבל בוא נגיד שזה אחד הרעיונות הגרועים ששמעתי. רוב האנשים שנפגעו מהמשבר נמצאים בעשירונים התחתונים ואני מניח שהתנהלות הכלכלית של רובם לא אופטימלית. כמו כן, המשק והעתיד הכלכלי שלהם נמצא במצב של אי ודאות גדולה מאוד. אתה מציע להם למכור את הנכס היחיד שיש להם ושמניב להם תשואה בטוחה (בדמות שכירות) ופוטנציאל מאוד גבוה לתשואה בטווח ארוך (בדמות עליית ערך). לא רק שאתה מציע את זה אלא אתה מציע להם למכור אותו במחיר זנות. כמובן שתוסיף לזה את כל העלויות הגדולות מאוד של עיסקת נדל״ן.

מדגיש!!! אני לא שופט אף בנאדם ולא שם עצמי במקומם.
מובן. לא מורגש ממך שאתה שיפוטי ולא חשבתי כך. הביקורת שלי היא עניינית בנוגע להצעה הכלכלית שלך.

לא בדיוק.
שכיר שהרוויח 6000 ונשלח לחל"ת יקבל 4500 -ירידה של25%,
שכיר שהרוויח 30,000 יקבל עד 10,000 -ירידה של 66%.
כשכתבתי ״בעיקר״ התכוונתי שרוב מי שנפגע שייך לשכבות החלשות יותר באוכלוסיה.

בוא ניקח "קטע" היפותטי-משפחה צעירה עם ילד או שניים. אחד משני המפרנסים איבד את עבודתו (וזה עוד מצב טוב). כן, קנו דירה לפני כמה שנים וכן, ערך הדירה עלה מאז, אבל גם בעיקר שילמו את הריבית על המשכנתא מאז. אז כן, אם ימכרו את הדירה ישארו להם כמה מאות אלפים בודדים, אבל גם -
- הם צריכים לגור איפשהו, ועם ילדים עדיף שזה יהיה קרוב למקום המגורים הקודם כדי לא להוציא ממסגרות.
- הם ירדו משמעותית בהכנסות, אבל בטח שלא כל כך משמעותית בהוצאות.
-קשה לראות מתי יגיע שיפור במצבם, מתי המשבר הבריאותי יגמר ומתי המשבר הכלכלי יגמר.
- הן מבחינת יכולות ניהול והן מבחינת יכולות כלכליות אין להניח שהמדינה תסייע להם באופן משמעותי.

זה הקטע.

דיון בשאלה לגבי דרכים להתמודדות עם המשבר הוא בוודאי מבורך, דיון ב"קטע" (לפי תורת הדרוויניזם הכלכלי לפיה הסיבה לקיום העוני הוא עניים) לטעמי פחות.

על השאלה "לא מבין את הקטע" תתאים אז התשובה "כשתגדל תבין".
לגבי א׳ אז כפי שאמרתי - פחות מ70%.
לגבי ב׳ אתה צודק שזה לא הרוב אבל כן חלק גדול מאוד - במיוחד בקרב השכבות החלשות ואילו הם רוב המובטלים כרגע.

לא כל מי שבבעלותו דירה מחזיק בה עשור.

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד בזה.

אתה כנראה מתכוון 150% רווח. וגם זה לא נכון.

תשמע, אני לא יודע איך להגיד לך את זה - אבל בוא נגיד שזה אחד הרעיונות הגרועים ששמעתי. רוב האנשים שנפגעו מהמשבר נמצאים בעשירונים התחתונים ואני מניח שהתנהלות הכלכלית של רובם לא אופטימלית. כמו כן, המשק והעתיד הכלכלי שלהם נמצא במצב של אי ודאות גדולה מאוד. אתה מציע להם למכור את הנכס היחיד שיש להם ושמניב להם תשואה בטוחה (בדמות שכירות) ופוטנציאל מאוד גבוה לתשואה בטווח ארוך (בדמות עליית ערך). לא רק שאתה מציע את זה אלא אתה מציע להם למכור אותו במחיר זנות. כמובן שתוסיף לזה את כל העלויות הגדולות מאוד של עיסקת נדל״ן.

מובן. לא מורגש ממך שאתה שיפוטי ולא חשבתי כך. הביקורת שלי היא עניינית בנוגע להצעה הכלכלית שלך.

כשכתבתי ״בעיקר״ התכוונתי שרוב מי שנפגע שייך לשכבות החלשות יותר באוכלוסיה.

לא זוכר שחייבו אנשים לקנות דירה ב 1.5 מיליון עם משכנתא של 90%.

אולי כשאגדל אבין, אבל מהבנתי "הבסיסית" לטענתך, אני יודע שכדאי לשים קצת כסף בצד ליום אפור.

איפה האחריות של האנשים?

לא זוכר שחייבו אנשים לקנות דירה ב 1.5 מיליון עם משכנתא של 90%.
לא חייבו ורוב האנשים שאתה מדבר עליהם לא רכשו דירה ב1.5 מיליון ואף אחד מהם לא רכש עם 90% משכנתא.
אני יודע שכדאי לשים קצת כסף בצד ליום אפור.
צודק במאה אחוז. איך זה קשור להאם למכור דירה בעת משבר זה מהלך חכם כלכלית?
איפה האחריות של האנשים?
ביקורת לגיטימית. ושוב, איך זה קשור להאם ההצעה שלך טובה?

אתה צודק.
אנשים עם נכסים בשווי מליונים רואים עצמם מסכנים בגלל בעיית תזרים זמנית בגובה זניח ביחס להון שלהם, ומקבלים פיצוי על חשבון אנשים עם תזרים חיובי אבל ללא הון משמעותי.
רואים את זה גם בשגרה, אבל עכשיו זה בהיקף גדול יותר.

לא חייבו ורוב האנשים שאתה מדבר עליהם לא רכשו דירה ב1.5 מיליון ואף אחד מהם לא רכש עם 90% משכנתא.

צודק במאה אחוז. איך זה קשור להאם למכור דירה בעת משבר זה מהלך חכם כלכלית?

כי ככה יהיה להם הון נזיל. ובשאר הכסף להשקיע באפיק אחר.

ביקורת לגיטימית. ושוב, איך זה קשור להאם ההצעה שלך טובה?

הם לא יחנקו מכסף.

אתה צודק.
אנשים עם נכסים בשווי מליונים רואים עצמם מסכנים בגלל בעיית תזרים זמנית בגובה זניח ביחס להון שלהם, ומקבלים פיצוי על חשבון אנשים עם תזרים חיובי אבל ללא הון משמעותי.
רואים את זה גם בשגרה, אבל עכשיו זה בהיקף גדול יותר.

למה אנשים מאפשרים לעצמם לקנות דירה עם כל הסכום שיש להם?

למכור דירה, לשמור הון של כמה עשרות אלפים בצד, להשקיע באפיק אחר.
הם לא יחנקו מכסף.
אוכ' חלשות ללא נכסים- מבין את הבעיה..

למה אנשים מאפשרים לעצמם לקנות דירה עם כל הסכום שיש להם?

ומקבלים פיצוי על חשבון אנשים עם תזרים חיובי אבל ללא הון משמעותי.
למיטב הבנתי מטרת הפיצוי היא לסייע לאנשים שנפגע להם התזרים בגלל הקורונה לא?
למה זה רלוונטי כמה רכוש יש להם?

למיטב הבנתי מטרת הפיצוי היא לסייע לאנשים שנפגע להם התזרים בגלל הקורונה לא?
למה זה רלוונטי כמה רכוש יש להם?
אני לא בטוח שזו המטרה, אבל אם כן אני לא בטוח שזו מטרה ראויה לפצות אדם עשיר על כך שפגעי הטבע עשו אותו קצת פחות עשיר, על חשבון אנשים עניים.
בניגוד, למשל, לרשת ביטחון בסיסית שתמנע מאנשים לרעוב בשל פגעי הטבע, שזו לדעתי מטרה ראויה.
אבל כמובן שזה עניין של דעה ואולי זה דיון שפחות מתאים לפורום זה.

על חשבון אנשים עניים.
אני באמת לא מבין איך מישהו ששילם המון מיסים ונפגע מהקורונה יכול לקבל משהו "על חשבונו" של מישהו שכנראה לא שילם כמעט מס למדינה מימיו אבל כל אחד זכאי לדעתו.
לא יודע לגבי הפורום אבל אני מסכים שזה לא מתאים לשירשור הזה אז אולי נעצור פה.

אולי כשאגדל אבין, אבל מהבנתי "הבסיסית" לטענתך, אני יודע שכדאי לשים קצת כסף בצד ליום אפור.

איפה האחריות של האנשים?
בסדר, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים- החלק הראשון הוא התגובה לאמירה שלך לגבי "הקטע", הקטע הוא שאנשים רבים נמצאים במצב בו עולמם התמוטט או לפחות חיים בחשש אמיתי שעולמם עומד להתמוטט. אפשר לדון אם מכירת דירת מגורים היא התגובה הנכונה למשבר (לטעמי ברוב המקרים לא) אבל לדון על "מה הקטע שלהם" נראה לי אנושית שגוי.
מה שמביא אותי לנקודה השניה -יש טווח גילאים מסויים שבו מתקבעת המחשבה שאתה גילית איך עושים את "זה" וכל מי שלא עושה כמוך טועה. זה עובר עם צבירת ניסיון החיים. אתה עוד תפגוש בחייך לא מעט אנשים שמתנהלים כלכלית "לא נכון" ובכל זאת יחיו חיים בריאים, מאושרים, ויסיימו אותם עם הרבה יותר כסף ממך. אורח החיים שלך היא החלטה שלך שרלוונטית רק אליך, קצת רגל על הברקס בשיפוטיות של אנשים אחרים לא תזיק.

הקטע הוא שאנשים רבים נמצאים במצב בו עולמם התמוטט או לפחות חיים בחשש אמיתי שעולמם עומד להתמוטט.
נכון מאד, ואפילו כאן בפורום אף אחד לא חשב שצריך לשמור כסף לחירום יותר מאשר שלושה חודשים (המקלים) עד שנה (המחמירים ביותר). כבר עברו יותר מארבעה חודשים מאז שהעולם נעצר ומגזרים שלמים מתפרקים כרגע אז גם בהנחה שאנשים היו מאד מחושבים ושמרו חסכונות ליום סגריר - עדיין מדובר על חתיכת תקופה ארוכה שעוד לא רואים את הסיום שלה. מין "קטע" כזה.

בסדר, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים- החלק הראשון הוא התגובה לאמירה שלך לגבי "הקטע", הקטע הוא שאנשים רבים נמצאים במצב בו עולמם התמוטט או לפחות חיים בחשש אמיתי שעולמם עומד להתמוטט. אפשר לדון אם מכירת דירת מגורים היא התגובה הנכונה למשבר (לטעמי ברוב המקרים לא) אבל לדון על "מה הקטע שלהם" נראה לי אנושית שגוי.
מה שמביא אותי לנקודה השניה -יש טווח גילאים מסויים שבו מתקבעת המחשבה שאתה גילית איך עושים את "זה" וכל מי שלא עושה כמוך טועה. זה עובר עם צבירת ניסיון החיים. אתה עוד תפגוש בחייך לא מעט אנשים שמתנהלים כלכלית "לא נכון" ובכל זאת יחיו חיים בריאים, מאושרים, ויסיימו אותם עם הרבה יותר כסף ממך. אורח החיים שלך היא החלטה שלך שרלוונטית רק אליך, קצת רגל על הברקס בשיפוטיות של אנשים אחרים לא תזיק.

האם קראת את המשפט הראשון שאיתו התחלתי את הפרסום?

נכון מאד, ואפילו כאן בפורום אף אחד לא חשב שצריך לשמור כסף לחירום יותר מאשר שלושה חודשים (המקלים) עד שנה (המחמירים ביותר). כבר עברו יותר מארבעה חודשים מאז שהעולם נעצר ומגזרים שלמים מתפרקים כרגע אז גם בהנחה שאנשים היו מאד מחושבים ושמרו חסכונות ליום סגריר - עדיין מדובר על חתיכת תקופה ארוכה שעוד לא רואים את הסיום שלה. מין "קטע" כזה.

גם אנשים שהיו שומרים לארבעה חודשים, היו נותנים להם מרווח נשימה והעולם לא היה מתמוטט עליהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46

נושאים דומים

Back
למעלה