• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון

EibarIsrael

משתמש רשום
דירוג
2
צהריים טובים
כבר תקופה ארוכה שאני רוצה לקחת את הלימודים בשוק ההון צעד אחד קדימה עם רצון אמיתי ללמוד על איך לבחור מניות, מתי לדעת לרכוש אותן ולממש
איך לקרוא דוחות כספיים ובכללי להבין יותר על הבורסה האמריקאית

הבעיה היא שיש *כל כך* הרבה היצע בשוק שכשאתה מנסה לבחור מישהו שילמד אותך את רזי ההשקעה אתה פשוט נתקל בעשרות הצעות שכל אחת מהן נראית מבטיחה

אני לא חושב שאם אתה קונה קורס זה אומר שזהו אתה תצליח, הרי הכל תלוי בך
אבל צריך להתחיל מאיפשהו

ניסיתי ואני מנסה ללמוד לבד באינטרנט אבל כמות המידע החינמי היא גדולה ומבלבלת גם היא, כך שאתה לא יודע כבר באיזו דרך לבחור עם איזו אסטרטגיה
ובנוסף גם אין את מי לשאול אם מה שאתה עושה/חושב בדרך הוא נכון או לא נכון.

כפי שרשמתי אני באמת מבולבל והייתי שמח לשמוע מאנשים שחוו חוויה או שניים בעניין איך באמת עושים את זה נכון
איך לומדים על שוק ההון בצורה מקיפה מבלי לפזר עשרות אלפי שקלים אצל אנשים המתיימרים להציע לך את השמיים

איך לומדים על שוק ההון בצורה מקיפה מבלי לפזר עשרות אלפי שקלים אצל אנשים המתיימרים להציע לך את השמיים
אתה הולך לפה

ומתחיל לקרוא בסבלנות מלמטה למעלה.

בר תקופה ארוכה שאני רוצה לקחת את הלימודים בשוק ההון צעד אחד קדימה עם רצון אמיתי ללמוד על איך לבחור מניות, מתי לדעת לרכוש אותן ולממש
איך לקרוא דוחות כספיים ובכללי להבין יותר על הבורסה האמריקאית
קודם כל אתה ממש לא צריך קורס, יש מספיק חומר חינמי. אתה צריך אבל להתמקד יותר. לדעת לקרוא דוחות כספיים זה מאוד מורכב ובאופן כללי 98% מדוח כספי לא רלוונטי למשקיע הקטן.
מה שהייתי מציע לך זה לבחור סקטור שאתה מתעניין בו, נניח טכנולוגיה, לבחור 3-4 חברות בתוך הסקטור לפתוח אקסל ולהתחיל להשוות בין הביצועים הפיננסיים שלהם לאורך תקופה. קצב צמיחת ההכנסות, עלות ההכנסה, השקעה במחקר ופיתוח, מכירות וכדומה. תזרים מזומנים חופשי, חוב ומזומן, תגמול מבוסס מניות וכדומה ועוד. פשוט תסתכל על מה שהחברות עצמן מדווחות ותשווה את זה לחברות אחרות ולאורך תקופה. כל סעיף שאתה לא מכיר תיכנס ל-Investopedia ותקרא עליו. תתחיל לשמוע או לקרוא את שיחות הועידה של החברות, ההנהלה מדברת על ביצועים, אסרטגיה וכדומה ואנליסטים שואלים שאלות רלוונטיות ואחרי שקצת תסתכל על הביצועים שלהם לאורך תקופה, השיחה תהיה יותר רלוונטית עבורך. אני באופן אישי הייתי משקיע יותר זמן בלשמוע שיחות ועידה, לשמוע את ההנהלה מדברים בכל מיני אירועי משקיעים (זה תמיד נמצא באתר של החברה) ולקרוא עוד חומר רלוונטי על החברה. עדיף להשקיע בזה מאשר בלנסות לקרוא את מאות העמודים של דוח כספי שברובו המכריע אינו רלוונטי עבורך.

כי יש אנשים שמתעניינים בזה ברמה של מעבר ללקנות אינדקסים.
מתחילים מאינדקס ואז כשרואים שזה "מעניין" אותנו מתחילים לחפש סקטור\ים שמתחברים אליהם וכך הלאה.
מהגדול לקטן.

כי יש אנשים שמתעניינים בזה ברמה של מעבר ללקנות אינדקסים.
אתה מתכוון שיש להם מספיק כסף שהם מוכנים להפסיד בשביל אדרנלין? שמעתי שקזינו יותר מרגש מזה :)

איך לקרוא דוחות כספיים
אין שום סיכוי שתצליך לקרוא דו"ח כספי של חברה ציבורית בלי תואר בתחום.
האמת שגם עם תואר בתחום הסיכוי לכך נמוך.
עדיף להתמקד בתקצירים שהם משחררים, זה הרבה יותר מובן וכמובן שגם לזה צריך ידע מתאים שגם משתנה מסקטור לסקטור.

אתה מתכוון שיש להם מספיק כסף שהם מוכנים להפסיד בשביל אדרנלין? שמעתי שקזינו יותר מרגש מזה :)
הוא שאל שאלה וקיבל תשובה עניינית. לא מבין למה צריך להתחיל להתחכם

מתחילים מאינדקס ואז כשרואים שזה "מעניין" אותנו מתחילים לחפש סקטור\ים שמתחברים אליהם וכך הלאה.
לפי השאלה שלו ניכר שהוא כבר משקיע והוא מתעניין בלהרחיב את הידע.

אני מחפש ללמוד טקטיקות מסחר, קריאת גרפים, קריאת דוחות כספיים ולהבין מתי מניות כלשהן נמצאות "בהנחה"
אתה בדרך המהירה לאבד את הכסף שלך.

גם לי אין מושג על שוק ההון ואין לי מושג איך לבחור מניות.
לכן אני רוכש מדדים, לא מוכר אותם לעולם, ובכל פעם שהבורסה יורדת אני מזרים עוד כסף.
תיקון קטן: מזרים כסף פנוי בכל עת

זה לא קזינו.. אבל הבית תמיד מרוויח ולצערי רובם שם רק בשביל להמר.

אתה בדרך המהירה לאבד את הכסף שלך.
זה לא בדיוק נכון יש את האנשים מהצד השני שמרוויחים את הכסף אבל יותר קשה להיות אחד מהם.

נערך לאחרונה ב:
יש את האנשים מהצד השני שמרוויחים את הכסף אבל יותר קשה להיות אחד מהם.
אתה חושב שהם אחרים? גם הם מפסידים מדי פעם.
למעשה, אני מעריכה שאלה שמתעשרים מהבורסה שוב ושוב במשך שנים פשוט פיתחו יכולת לקבל מידע אמיתי רב יותר מאשר דוחות באינטרנט (אולי כי הם חלק מהותי מהבעלות על אותן חברות שהם משקיעים בהן). אנשים פרטיים לא באמת יכולים להרוויח באמצעות בחירת מניות ספציפיות של חברות להשקעה ארוכת טווח (מעטים יכולים אבל זה שקול לרווח בקזינו או בלוטו).
מהצד השני -אג"ח של חברה כלשהי - מסוכן באותה מידה אם אין לך אקסטרה מידע. אפילו אם יש לך את המידע, לא מעט חברות פנסיה ובנקים נפלו בתספורות אז בוודאי שגם לך כמשקיע פרטי קטן אין שום יתרון.

למעשה, אני מעריכה שאלה שמתעשרים מהבורסה שוב ושוב במשך שנים פשוט פיתחו יכולת לקבל מידע אמיתי רב יותר מאשר דוחות באינטרנט (אולי כי הם חלק מהותי מהבעלות על אותן חברות שהם משקיעים בהן). אנשים פרטיים לא באמת יכולים להרוויח באמצעות בחירת מניות ספציפיות של חברות להשקעה ארוכת טווח (מעטים יכולים אבל זה שקול לרווח בקזינו או בלוטו).
את טועה.
הנחות זה דבר מסוכן בכל נושא בחיים.

אין משהו שדורש יותר לימוד עצמי והתנסות עצמית מהשקעה בשוק ההון. כפי שראית - רוב התגובות שקיבלת כאן הן כלליות וסביר שלא עונות (ולא יכולות לענות) על השאלה איך אתה באופן אישי תחווה את ההשקעה בשוק.
לכן אני מציע (על סמך התנסות האישית שלי):
[1] למד את המושגים הפיננסיים, רצוי באנגלית באתרים שונים
[2] תעשה מנוי על עיתון כלכלי כמו Financial Times, Wall Street Journal ודומיהם (אלו עיתונים ברמה גבוהה ולכן משלמים על המנוי). לא להסתפק בפורומי משקיעים.
[3] תעקוב במשך תקופה אחרי ההתפתחויות הכלכליות וכיצד הן משפיעות על השינויים בשווי של מדדים, סקטורים (דרך קרנות סל) וחברות בשווקים הפיננסיים
[4] תתחיל להשקיע, בהתחלה רצוי ללא כסף אמיתי (אבל רק מעט עושים את זה) ואח"כ באמת. בהתחלה אי אפשר להימנע מהפסדים אבל משך הזמן מקבלים תחושה מה עובד ומה לא וגם מצליחים לייצר תשואה. זה כאמור מאוד תלוי ביכולת האישית שלך: גם מהבחינה של הבנת סיטואציות כלכליות ופיננסיות וגם מהיכולת להימנע מתגובות ריגשיות ללא בסיס אנליטי.

אתה חושב שהם אחרים? גם הם מפסידים מדי פעם.
מהצד השני -אג"ח של חברה כלשהי - מסוכן באותה מידה אם אין לך אקסטרה מידע. אפילו אם יש לך את המידע, לא מעט חברות פנסיה ובנקים נפלו בתספורות אז בוודאי שגם לך כמשקיע פרטי קטן אין שום יתרון.
ברור שדיברתי עליהם, כדי להרוויח מהצד השני חייב יתרון כלשהו.
יש הרבה סוגי יתרונות, להחזיק מידע לפני מישהו אחר זה יתרון לכל דבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
A מבולבל מכמות האפשרויות להשקעה ארוכת טווח.. שוק ההון 8
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
E פעם ראשונה שלי פה- מבולבל ומבקש עיצה שוק ההון 90
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
R מבולבל ואשמח לעזרה פוסטים מאיכות נמוכה 5
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
סול קצת מבולבל - איך אני ברווח והיחידות זולות יותר? שוק ההון 9
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C שקלית או דולרית, אירית או אמריקאית, מחלקת או צוברת - אחרי מחקר, יותר מבולבל. שוק ההון 0
sigler05 מבולבל מיתרת הכספים שראיתי בקופת גמל השקעה שוק ההון 5
M אני כבר מבולבל שוק ההון 4
M מרגיש מעט מבולבל שוק ההון 10
הבורח מהמירוץ מבולבל מפרדוקס הבחירה שוק ההון 10
A מבולבל כיצד להתקדם... שוק ההון 47
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
ת כבר מבולבל(הפקדה חודשית ) שוק ההון 32
H אני צריך קצת הכוונה אני מבולבל נדל"ן 15
י חייל מבולבל שוק ההון 37
R אג"ח צמוד מדד, יצאתי מבולבל מהבלוג. מישהו יודע להסביר? שוק ההון 4
C מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק? שוק ההון 2
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
E צריך עיצה- עצמאי מבולבל :) שוק ההון 11
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
N פיצול לפנסיה פעילה ולא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W האם מעסיק יכול לנכות מס הכנסה שנתי ולא חדשי? מיסים 4
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
A ערכתי בדיקה של ביצועי קרנות נאמנות ישראליות מנוטרלות ולא מנוטרלות: שוק ההון 9
T חלוקה ע״פ מחיר ולא משקל בקרן שוק ההון 4
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10

נושאים דומים

Back
למעלה