• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני לא יודע לעשות קניות

amitz

משתמש רשום
דירוג
1
קוראים לי עמית, אני בן 25, ואני לא יודע לעשות קניות בעצמי.
אני אומנם עדיין גר בבית עם ההורים שעושים קניות כל שבוע, אבל אני רוצה ללמוד לעשות קניות בעצמי. הבעיה שבכל פעם שנכנסתי לסופר התמלאתי שאלות שלא היה לי את מי לשאול. אני כן יכול לשאול את ההורים, אבל אני מרגיש שההרגלים הצרכניים שלהם לא טובים. לכן אני כאן.
כמה מהשאלות שעלו לי:
- במידה והייתי רוצה לעשות קניות רק פעם אחת בשבוע, איך אני יודע מצד אחד לקנות מספיק ומצד שני לא לקנות יותר מדי ?
- באיזה יום כדאי לעשות את הקניות ?
- נגיד שאני נכנס לסופר ורואה ירק/פרי/בשר כלשהו במחיר X, איך אני יודע אם זה מחיר משתלם או הגזמה פרועה ולא כדאית ?
- כמה זמן בכלל מחזיקים פירות וירקות טריים ?

- במידה והייתי רוצה לעשות קניות רק פעם אחת בשבוע, איך אני יודע מצד אחד לקנות מספיק ומצד שני לא לקנות יותר מדי ?
אתה אף פעם לא תדע, בדרך כלל שומרים אקסטרה אוכל בבית (מוצרים יבשים), כי אתה רוצה גמישות במתי ללכת לסופר והבעיה היא בעיקר במוצרים עם חיי מדף קצרים (למרות שאת רובם אפשר לשמר בהקפאה).
* יש מוצרים שכדי לקנות בכמויות גדולות פעם אחת ולשמור - בעיקר כאלו במבצע ועם תאריך תפוגה ארוך.

זו שאלה טובה, זה נורא פרטני - אם אתה קונה ירקות מסויימים/לחם ובכללי מוצרים בעלי זמן מדף קצר אני מעדיף לא להגיע בימי ראשון מכוון שלפעמים המוצרים בחנות נשארו בסופ"ש ולכן הם יכולים להיות פחות טריים או עם אורך חיים יותר קצר.
בנוסף לקראת סוף השבוע לפעמים יש עומס בסופר.
לכן אני מעדיף את אמצע השבוע כימי הקניות.

- נגיד שאני נכנס לסופר ורואה ירק/פרי/בשר כלשהו במחיר X, איך אני יודע אם זה מחיר משתלם או הגזמה פרועה ולא כדאית ?
אחרי שתעשה קניות הרבה פעמים ובהרבה מקומות אתה כבר תדע מה זה מחיר סביר, יש אתרי השוואה שאתה יכול להעזר בהם - חפש בגוגל.
בדרך כלל הסניפים העירוניים (מגה בעיר, שופרסל שלי וכדומה) הם יותר יקרים, כנ"ל לגבי ירקניות פרטיות.

חיפוש מהיר בגוגל יתן לך את התשובה (זה פרטני לכל ירק ופרי) אבל אני מעדיף לנסות לזהות את זה בעין או בריח, קח בחשבון שזה גם נורא תלוי באיזה מצב קנית את הירק/פרי מהסופר ואיך אתה שומר אותו.

גם אם תשגה זה לא יהיה אירוע משנה חיים לכן לא הייתי לוקח את זה קשה או משקיע בזה הרבה זמן.

מחזק את מה שאמר vigaror ואוסיף את השנקל שלי:

אפשר לשמור על מזונות לתקופה ארוכה יותר מהממוצע על ידי כל מני צעדים פשוטים:
- עלים (חסה, סלרי וכו') אני מעביר מהשקית בהם הגיעו לשקית ניילון - חיי מקרר של 2-3 שבועות.
- מלפפונים אני שוטף, מנגב ואז מאכסן בקופסאת פלסטיק בשורות עם נייר סופג ביניהן - חיי מקרר של חודש +.

באופן כללי, גיליתי שהשארת הירקות בשקיות ניילון מאריך את חיי המקרר שלהן.

הבעיה שבכל פעם שנכנסתי לסופר התמלאתי שאלות שלא היה לי את מי לשאול
חיים שלמים של פיתוח האינטואיציה (תירגול+ניסיון+חקירה+תובנות אישיות).
במידה והייתי רוצה לעשות קניות רק פעם אחת בשבוע, איך אני יודע מצד אחד לקנות מספיק ומצד שני לא לקנות יותר מדי ?
קודם כל אתה צריך להכיר את הרשימה האישית שלך - מה אתה אוהב לאכול, מה אתה מוכן לבשל, כמה זמן יש לך להתעסק עם האוכל, איזה כלים יש לך לשימור המזון (גודל מקרר, מקפיא, מזווה). כשיש לך רשימה אישית, תפריד בין מוצרים יבשים ושימורים שיכולים להישמר להרבה זמן (ואז כדאי לחכות למבצעים כדי לקנות יותר) לבין מזונות קצרי טווח (ירקות, פירות, ביצים, מוצרי חלב) שאז כדאי להתאים את כמות הקניה להרגל האכילה השבועי ולזמן הקילקול.
אני ממליצה לעשות קנייה שבועית גדולה ועוד השלמה קטנה של מזונות קצרי טווח במהלך השבוע במכולת ליד הבית. אם וכאשר תלמד להאריך חיי ירקות ופירות לשבוע, תוכל להרשות לעצמך לקנות את כל הכמות בקנייה השבועית (אחרת תמצא את עצמך זורק מזון בכמויות).
אני אומנם עדיין גר בבית עם ההורים שעושים קניות כל שבוע, אבל אני רוצה ללמוד לעשות קניות בעצמי.
אתה רוצה לעשות קניות רק לעצמך או לכולם? כי אם זאת האפשרות השניה - תצטרך להכין רשימה שמתאימה לכולם.
אני מרגיש שההרגלים הצרכניים שלהם לא טובים.
במה זה מתבטא?

הטיפים שלי -
להתחיל בלתכנן תפריט שבועי, לפרק את התפריט למצרכים ולרכושאת המצרכים הרלונטיים

נניח - כל בוקר אתה אוכל קורנפלקס עם חלב - אז צריך לקנות קופסת קורנפלקס ושני ליטר חלב
אתה רוצה לאכול עוף ואורז לצהריים פעמיים בשבוע - אז צריך לקנות 6 פולקע ושקית אורז
פעמיים בשבוע תרצה לאכול פסטה בולונז - אז תקנה חבילת פסטה, צנצנת רוטב מוכן לפסטה, ו 400 גר׳ בשר טחון
פעם בשבוע בערב אתה אוהב לאכול פיצה פיתה? שים בפריזר חבילת פיתות, עוד צנצנת רוטב מוכן, ו 200 גר׳ מוצרלה מגורדת
בשאר השבוע אתה אוהב לאכול חביתה עם קוטג׳ - 12 ביצים, 2 קופסאות קוטג׳

אתה אוכל שני פירות ביום? קנה לך 14 פירות
אתה אוכל סלט כל יום מעגבנייה ומלפפון? קנה 7 עגבניות ו 7 מלפפונים, ולימון.

במהלך השבוע אם פתאום יהיה לך חסר מצרך, תלך ותשלים ותרשום לעצמך. אם בסוף השבוע יש משהו בעודף, תדע לקנות ממנו פחות.

לאט לאט תפתח ״חוש״ של כמויות של כמה באמת אתה אוכל בשבוע, ותוכל גם להתחיל להצטייד בכמות חודשים, או אפילו שנתית.

בכמות לשבוע, לא הייתי עוסק בזה בכלל. בהנחה שאתה לא קונה פירות בוטיק כמו אוכמניות או אננסים, שקל לפה או לשם במחיר הגזר לא ישנה משמעותית.

תפו״א, גזר, בצל, תפוחי עץ, כרוב - יחזיקו כמה שבועות בקלות.
חסות ומלפפונים, פחות.

ח"ח לבאי הפורום.

תמיד יש נושאים מפתיעים, ואז עונים ברצינות עניינית. הלך הרוח יוצא דופן לחיוב. עצות לחיים בכל נושא.

תוכלו ללוות אותי לכל מקום ודבר? :)

במידה והייתי רוצה לעשות קניות רק פעם אחת בשבוע, איך אני יודע מצד אחד לקנות מספיק ומצד שני לא לקנות יותר מדי ?
תחשב מה אתה אוכל ביום ותכפיל פשוט

ביום שנח לך וזה לא גוזל זמן מיותר (לקנות על הדרך), רצוי בזמן שהסופר ריק, כמה דברים:
ימי ראשון/יום אחרי חג/חול המועד אין שחיטות כך שבד"כ אין עופות/בשר טרי ולפעמים אין עופות בכלל
בויקטורי יש בימי שלישי "שלישי שוק" המון ירקות במחירי רצפה (להפטר מהמלאי) אני קונה ביום הזה אם יוצא

יש את אתרי החנויות ברשת (ויקטורי ורמי לוי זה אינדיקציה טובה), ושים לב יש פירות/ירקות ותקופות שיש מחסור פתאום אין עגבניות והמחיר מופרז. אז אני פשוט לא אוכל את הפירות/ירקות האלה

תלוי אם הם היו טריים בחנות/ירקן או שהוא הקפיא אותם קודם, בד"כ אם הסחורה טובה עד שבוע, אם לא אז יומיים שלושה. וגם תלוי בפרי/ירק
שים לב שיש דברים שמאחסנים במקרר, יש פירות ובדרך כלל עלים כמו חסה/רוקט וכו שקופאים אז שים לב לאיזורים במקרר שקרים מדי, ויש דברים שמאחסנים בחוץ (תפוחי אדמה, בטטות, בצל יבש, שום, בננות...)

האמת שאם יש לך שאלה אז חיפוש בגוגל או סרטונים ביוטיוב עונים על הכל

דבר נוסף שים לב שיש מוצרים יבשים/שימורים וכו שמחזיקים המון זמן אז שווה לקנות במבצעים הרבה ולאחסן
יש מוצרים שגם אם הם זולים מעבר לכמות צריכה בסיסית פשוט זה יזרק לפח
מה שאני עושה זה קונה הרבה ואם נשאר לי ירקות כאלה אני מכין ירקות בתנור או מוקפץ, ירק שנראה חצי כח שלא תאכל טרי בתנור יוצא נהדר

לא נורא אם תעשה טעויות בתחילה. כולנו למדנו ככה.

טיפ חשוב הוא - להכין רשימת קניות בבית. לעבור קטגוריה קטגוריה ולבדוק מה צריך ומה חסר.
למשל בתחום הנקיון - איזה חומר הולך להגמר ובמה צריך להצטייד?
מזון יבש - במה השתמשתי הכי הרבה בזמן האחרון, מה בא לי לאכול בתקופה הקרובה? אם יש מבצע לקנות יותר כי זה מחזיק מעמד.
מזון בקרור, מזון משומר, קפואים, ח"פ אם משתמש וכן הלאה.
לגבי מזון קפוא - כדאי גם לקחת בחשבון כמה מקום במקפיא יש לך, אם אתה נוהג להכין אוכל ולהקפיא לכמה ימים אז תשריין לזה מקום מראש.

והכי חשוב - לא לבוא לקניה רעבים!! בטוח שתצא עם כמה דברים שלא תכננת רק בגלל שהיית רעב באותו זמן.

מחיר גבוה/נמוך תדע רק לאורך זמן.
תוכל להשתמש באפליקציות להשוואת מחירים.
וסתם ככה עד שתתעדכן, כלל אצבע בשביל ההתחלה, תחפש את המוצרים שכתוב עליהם "מוגבל לX יחידות" ואותם תשווה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
D לא יודע מה לעשות עם עצמי התפתחות אישית 5
R פסיכומטרי נמוך מדי -לא יודע מה לעשות , אשמח להצעתכם התפתחות אישית 73
L מישהו יודע אם יש דרך לוותר על פוזיציה או לעשות מכירה רעיונית ב-IB? שוק ההון 9
Jasper לא יודע מה לעשות, אשמח לעזרה, בבקשה. שוק ההון 39
gb10 לא יודע מה לעשות יומני מסע אישיים 29
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
M בן 27 לא יודע מה ללמוד ? התפתחות אישית 16
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
E פספסתי הזדמנות גדולה, לא יודע איך אני ממשיך הלאה אוף טופיק 73
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
נ MEXI? ARCA? מי יודע להסביר שוק ההון 3
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
R איך אני יודע אם עוקבת S&P500 צוברת דיבידנדים? שוק ההון 8
בייניש הצבתי מטרות ואני יודע מה אני מחפש, אבל אני לא יודע איך להרים את הכפפה ולהשקיע את כספי שוק ההון 3
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
ב לא יודע מאיפה להתחיל אוף טופיק 2
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
M WeCheck מול Diffe-rent - דיפרנט מול וייצ'יק - מישהו ניסה? מישהו יודע? נדל"ן 3
V צעיר שלא יודע לאן התפתחות אישית 17
G מישהו יודע מה אני אמור להזין ב-Foreign Tax ID בהרשמה ל-AMERITRADE? שוק ההון 2
flower שאלות שגוגל לא יודע לענות לי אוף טופיק 136
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
ס מי יודע מה ההבדל בין IBTA ל-CBU3 שוק ההון 0
ש מישהו יודע איך מתקנים קומקום חשמלי שלא מחמם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D מישהו יודע מה קורה עם מיטב דש טרייד? שירות לקוחות לא זמין, פלטפורמה לא תקינה. צרכנות פיננסית 4
T שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל שוק ההון 49
O מישהו יודע למה בכלכליסט הם מתארים את סדר היום בשוק ההון - אחורה ולא קדימה ? אוף טופיק 7
M מעסיק חדש שלא יודע מה זה קופת גמל שוק ההון 18
Fitch למה בעצם הבנק לא יודע לחשב תשואה? שוק ההון 8
פסיוני פתחתי חשבון באיטראקטיב ואינני יודע איך קונים צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה