• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני חדש (יוצא לחיים עצמאים) - האם אפשר להתמקח על דמי וועד גבוהים בדירות להשכרה?

אני חדש

משתמש רשום
דירוג
2
היי,

אני יוצא לעצמאות. לשכור דירה. מקווה שאומרים לשכור.
ברדיוס שלי, ובאזור שלי (מקווה שזה בסדר לשמור על פרטיות? אני לא מציין היכן, אבל ממש לא במקומות נפוצים, להפך, פריפריה, אבל - חייב מעלית, מסיבות רפואיות)
מחירי הוועד גבוהים מאוד. הנה מדגם קטן מכמה דירות ששמרתי לי בצד, בשביל לנתח אותן להמשך (תהליך הבחירה אצלי לוקח זמן)

קצת רקע על מבנה הדירות שאני מחפש.
אני מחפש מ2.5 חדרים עד 3-4 חדרים (זה הדרישות בסיס שלי, אני לא אגור לבד).
חובה מעלית.

שכ"ד 3,300 ₪
ועד בית (לחודש)280 ₪

3,450 ₪
ועד בית (לחודש)245 ₪

אני לא רגיל לדמי וועד כאלה. גם היום אני גר בבניין. דמי הוועד 100-120 ש"ח.
זו תוספת לא קטנה. פי 2. עוד יש ארנונה לא קטנה בדירות שאני מחפש (כי הן חדשות, כי אני מחפש מעלית, כי מדובר בשכונה חדשה - אולי זה גם קשור, למה העיר גובה ארנונה גבוה).
אני ממש מחשב הכל, לא רק את דמי השכירות. אלא גם את דמי הוועד, הארנונה (אפילו שתהיה לי הנחה {תלוי, צריך לבדוק את זה}, מסיבות רפואיות), ההוצאות הנלוות שהן חובה (חשמל, מים, גז, סלולארי, אינטרנט, טלוויזיה).

בעצם מה אני שואל.

אני שואל אם כדייר, שוכר לעתיד, מותר לי להתמקח עם בעל הדירה על החלק הזה? ואם מותר, כמה זה נפוץ, כמה אכן מתגמשים על זה?
לא לשלם בכלל, אני מאמין שאי אפשר (נכון? כי גם אם אני לא בעל הדירה, אני חייב, או שלא נכון?)
אבל האם מישהו פה הצליח להגיע להסכמה עם בעל הדירה על חצי חצי? זו בעצם השאלה שלי אחרי כל ההודעה הארוכה.

תודה,
אברהם.

לא ילך. קח את מחיר השכירות + ועד בתמחור שלך (כלומר: תסכים לשלם 100 ש"ח יותר שכירות עבור דירה שבה מחיר הועד בית הוא 100 ש"ח פחות).

סתם שאלה: בבניין שאתה גר בו היום יש מעלית?
כי 100-120 ש"ח לבניין עם מעלית זה ממש זול.

היי,

אני יוצא לעצמאות. לשכור דירה. מקווה שאומרים לשכור.
ברדיוס שלי, ובאזור שלי (מקווה שזה בסדר לשמור על פרטיות? אני לא מציין היכן, אבל ממש לא במקומות נפוצים, להפך, פריפריה, אבל - חייב מעלית, מסיבות רפואיות)
מחירי הוועד גבוהים מאוד. הנה מדגם קטן מכמה דירות ששמרתי לי בצד, בשביל לנתח אותן להמשך (תהליך הבחירה אצלי לוקח זמן)

קצת רקע על מבנה הדירות שאני מחפש.
אני מחפש מ2.5 חדרים עד 3-4 חדרים (זה הדרישות בסיס שלי, אני לא אגור לבד).
חובה מעלית.

שכ"ד 3,300 ₪
ועד בית (לחודש)280 ₪

3,450 ₪
ועד בית (לחודש)245 ₪

אני לא רגיל לדמי וועד כאלה. גם היום אני גר בבניין. דמי הוועד 100-120 ש"ח.
זו תוספת לא קטנה. פי 2. עוד יש ארנונה לא קטנה בדירות שאני מחפש (כי הן חדשות, כי אני מחפש מעלית, כי מדובר בשכונה חדשה - אולי זה גם קשור, למה העיר גובה ארנונה גבוה).
אני ממש מחשב הכל, לא רק את דמי השכירות. אלא גם את דמי הוועד, הארנונה (אפילו שתהיה לי הנחה {תלוי, צריך לבדוק את זה}, מסיבות רפואיות), ההוצאות הנלוות שהן חובה (חשמל, מים, גז, סלולארי, אינטרנט, טלוויזיה).

בעצם מה אני שואל.

אני שואל אם כדייר, שוכר לעתיד, מותר לי להתמקח עם בעל הדירה על החלק הזה? ואם מותר, כמה זה נפוץ, כמה אכן מתגמשים על זה?
לא לשלם בכלל, אני מאמין שאי אפשר (נכון? כי גם אם אני לא בעל הדירה, אני חייב, או שלא נכון?)
אבל האם מישהו פה הצליח להגיע להסכמה עם בעל הדירה על חצי חצי? זו בעצם השאלה שלי אחרי כל ההודעה הארוכה.

תודה,
אברהם.
אם תתנדב להיות בועד, גם תוכל להוזיל את דמי ועדת הבית וגם לא תהיה ההוא שרק מתווכח על התשלום ולא תורם כלום לבניין.
לגבי חלוקה עם הבעלים, אכן מאד לא מקובל, אם כי כאשר יש גביה חריגה לטובת שיפורים בנכס מקובל שהבעלים משלם. יש בניינים בהם גובים כל חודש מעט יותר כדי לממן אחת לכמה שנים את האקסטרות ואז השוכרים אכן קצת נדפקים.

נערך לאחרונה ב:
נהוג שהדייר משלם. תחשוב רגע על המשמעות של התשלום הזה - הוא מממן את הגינון (אם יש), את ניקוי האזורים המשותפים (חדר מדרגות, מעלית, לובי), את תאורת האזור המשותף ואת המים להשקייה (אם יש גינה). מי שנהנה מכך זה מי שגר בבניין ולא מי שהדירה בבעלותו.
יכולה להגיד שגם בקיבוצים נהוג שהשוכרים משלמים מס קהילה שנועד לתחזוקה משותפת ועוד דברים.
מחירי הוועד גבוהים מאוד
זה עניין סובייקטיבי. המחירים האלה נחשבים לנמוכים-בינוניים. אני שילמתי לפני עשור 100 ש"ח לחודש על בניין של 2 קומות וארבע דירות, בלי מעלית ועם גינון וניקוי חדר מדרגות. ככל שהתחזוקה המשותפת יקרה יותר, ככה זה יתבטא במחיר.
אני ממש מחשב הכל, לא רק את דמי השכירות
מה שחשוב הוא שתחשב מה סך ההוצאות שלך לעומת ההכנסות. אם במס ועד אתה צריך להוסיף עוד 120 ש"ח, אולי תוכל להפחית את זה ממזון/בגדים/בילויים?

לגבי חלוקה עם הבעלים, אכן מאד לא מקובל
לא הבנתי. אז לדעתך לא מקובל להתחלק עם הבעלים בדמי הוועד? כי זו גם דעתי (אבל אני לא מבין בזה). או שלא הבנתי אותך נכון.

תחשוב רגע על המשמעות של התשלום הזה - הוא מממן את הגינון (אם יש), את ניקוי האזורים המשותפים (חדר מדרגות, מעלית, לובי), את תאורת האזור המשותף ואת המים להשקייה (אם יש גינה). מי שנהנה מכך זה מי שגר בבניין ולא מי שהדירה בבעלותו.
יכולה להגיד שגם בקיבוצים נהוג שהשוכרים משלמים מס קהילה שנועד לתחזוקה משותפת ועוד דברים.
אני חשבתי על כל זה.
פשוט חשבתי שמי שנהנה בעיקר זה בעל הנכס שהדירה היא שלו בסופו של דבר.
כמו עם רכב להשכרה.
לא צריך הרי לשלם על הצמיגים, מצבר. זה דברים שמשלם בעל הרכב. הרכב שלו הרי. אני רק נהנה ממנו. כמו עם דירה שאני נהנה ממנה שהיא לא שלי אלא של בעל הנכס. בעל הדירה.
בשכירת רכב הרי
אני משלם רק על מה שאני שוכר - על הרכב, וכמובן על הדלק. לא על כל התחזוקה מסביב (כמו פה, גינון, וכל הדברים שמשבחים ומעלים את ערך הנכס, שלו, של בעל הדירה - הדירה הרי לא שלי, אני אשלם על גינה יפה, אבל מחר אם אני אעבור לא אני הרי אהנה מהגינה, או מהלובי היפה אם ישפצו נניח את האינטרקום או תיבות הדואר החדשות, אבל בעל הדירה יהנה מזה וזה גם יעזור לו למצוא שוכרים חדשים שיראו שהבניין מתוחזק ומשופץ).

אני מדגיש, אפילו שזה מובן. אני חדש. בכל זה. אז זה לוקח לי קצת זמן להבין.
צריך לשאול וללמוד כי אולי מדובר באנשים שמנסים, ואני צריך לדעת אם זה נהוג או שזה השוק ואין מה לדעת - אלא להתיישר לפי השוק.

כמו עם דירה שאני נהנה ממנה שהיא לא שלי אלא של בעל הנכס.
אבל מדובר על תשלום לועד הבית בעבור דברים שאתה משתמש בהם או נהנה מהם.
כשאתה שוכר רכב, תהיה בטוח שבתוך המחיר כלולים כל ההוצאות בתוספת רווח לבעל הרכב. בהקבלה - אם בעל הדירה יסכים לשלם לוועד הבית, הוא כנראה ידרוש ממך תוספת שכ"ד שתממן את זה (ואולי בתוספת רווח).

לא הבנתי. אז לדעתך לא מקובל להתחלק עם הבעלים בדמי הוועד? כי זו גם דעתי (אבל אני לא מבין בזה). או שלא הבנתי אותך נכון.
לא מקובל, אבל על הוצאות חד פעמיות לשיפור הנכס (נניח החלפת מעלית) הבעלים צריך לשלם.

(כמו פה, גינון, וכל הדברים שמשבחים ומעלים את ערך הנכס, שלו, של בעל הדירה - הדירה הרי לא שלי, אני אשלם על גינה יפה, אבל מחר אם אני אעבור לא אני הרי אהנה מהגינה, או מהלובי היפה אם ישפצו נניח את האינטרקום או תיבות הדואר החדשות, אבל בעל הדירה יהנה מזה וזה גם יעזור לו למצוא שוכרים חדשים שיראו שהבניין מתוחזק ומשופץ).
דווקא דוגמא טובה.
גינון זה משהו שלוקח השקעה גדולה בהתחלה להקים את הגינה, ואז תשלום שוטף לגנן שיבוא ויתחזק.
בהנחה שהגינה כבר קיימת, כשאתה משלם ועד בית על גינון, אתה משלם על זה שבתקופה שאתה נמצא, יש גינה יפה (טוב, אולי יש דיליי בין הפסקת התשלום לגנן עד שהגינה נראית קטסטרופה, אבל עבור אותו דיליי אתה מקבל גינה שהגנן תחזק לפני שהגעת לגור כאן).

לגבי שיפוץ אינטרקום - שוב, יש עלות גבוהה בהתקנה, ואז מידי פעם צריך לקרוא לטכנאי לתקן. אתה נהנה מזה שיש אינטרקום בתקופה שבה אתה גר שם, ולכן אתה צריך לשלם על התחזוקה.

אכן, אם רוצים להתקין בהשקעה חד פעמית גינה או תיבות דואר חדשות - מקובל שבעלי הדירה משלמים על זה, ולא השוכרים.

לא הבנתי. תוכל לפרט בבקשה? מתכון למשפט הראשון שלך. תודה.
בניינים עם מעלית דורשים עלות אחזקה גבוהה למעלית.
אם אתה טוען שהבניין הנוכחי שלך מחזיק מעלית וגובה 100-120 ש"ח, אני מאוד הופתעתי, ו- @אורי ג. סבור שועד הבית כנראה בגירעון.

לא הבנתי. תוכל לפרט בבקשה? מתכון למשפט הראשון שלך. תודה.
לועד יש הוצאות שוטפות, הדמי ועד שאתה ציינת יכסו את זה כנראה +- ברמת תחזוקה סבירה מינוס.
בנוסף יש גם הוצאות שלא תמיד מתוקצבות, במיוחד אם הבניין ישן:
תיקונים במעטפת הבניין, סתימות בביוב, שיפוצים של הביוב והמרזבים, תיקוני איטום בגג, בעיית בצנרת של הרכוש המשותף ועוד, כל זה דורש תקציב נוסף.
בנוסף לכל זה יש גם תיקונים גדולים (CAPEX בעגה המקצועית) שעליהם אין סיכוי שדמי הועד השוטפים בסכומים שציינת מכסים, כמו:
צביעת חדר המדרגות, איטום חדש לגג, החלפת צנרת ראשית, החלפת מערכות ביוב, ועד ועוד.
על הדברים האלה בועדים נורמליים פשוט מעלים את דמי הועד כדי לתקצב את זה בראש, בבניינים לא נורמליים (כלומר 99% מהבניינים בארץ) פשוט דוחים את הבעיה עד הדקה ה99 ואז עושים גבייה מיוחדת.
פשוט חשבתי שמי שנהנה בעיקר זה בעל הנכס שהדירה היא שלו בסופו של דבר.
כמו עם רכב להשכרה.
לא צריך הרי לשלם על הצמיגים, מצבר. זה דברים שמשלם בעל הרכב. הרכב שלו הרי. אני רק נהנה ממנו. כמו עם דירה שאני נהנה ממנה שהיא לא שלי אלא של בעל הנכס. בעל הדירה.
בשכירת רכב הרי
אתה צודק בעיקרון אבל זה מה שנהוג בארץ, אין מניעה לסידור אחר עם בעל הבית.
בארה"ב לדוגמא ועד הבית משולם בלעדית ע"י הבעלים ולא ע"י השוכר, כנ"ל הארנונה אגב.

לא מקובל, אבל על הוצאות חד פעמיות לשיפור הנכס (נניח החלפת מעלית) הבעלים צריך לשלם.
הבנתי. אצלנו אולי בגלל שזה 100 לחודש אז מה שאתה מתכוון, אוספים, ומשפצים. בסכומים שציינתי פה, ובסכומים שאני נתקל בהם, בחיפושים שלי, אני די בטוח שזה מתווסף לקופה ומשם משפצים ועושים מה שצריך. קשה לי להאמין שמ-250 שח לחודש אי אפשר לאסוף סכום ראוי לשיפוץ/לתיקון. אבל זה כמובן לא אמור לעניין אותי.
אותי מעניין חישוב כלכלי. לא רוצה לשלם סתם מה שלא צריך (רציתי לדעת האם צריך, או אנשים מנסים שיטת מצליח).

בניינים עם מעלית דורשים עלות אחזקה גבוהה למעלית.
זה אוף טופיק, אבל אני באמת רציתי לדעת כמה משלמים אצלנו למעלית. סתם מתוך סקרנות.
מה המינימום שבמינימום עלות מעלית לחודש, בבניין, לא חדש. אבל בכללי - מינימום עלויות תחזוקה למעלית.
כי מה שאתה ואורי אומרים, לא יודע אם אין בזה אמת, כי כנראה שיש. אבל, אנחנו ככה כבר תקופה לא קטנה. 20 שנה זה קצת? דמי וועד שנעו מ100 עד 120 למקסימום.

בארה"ב לדוגמא ועד הבית משולם בלעדית ע"י הבעלים ולא ע"י השוכר, כנ"ל הארנונה אגב.
אז לא יצאתי מאה אחוז קוקו, פשוט כיוונתי לדעת גדולים? זה מעניין. כי ככה זה אמור להיות לדעתי.
אני די בטוח שיש מקומות כאלה שהסידור הזה עובד גם פה, בארץ, רק שהם לא איפה שאני מחפש (שוב, פריפריה, ממש לא מרכז, במרכז לא הייתה לי זכות להלין אפילו, אלא לחטוף ולומר תודה). מעניין אולי בהמשך יכנס מישהו לפוסט וישתף שהוא משלם רק שכ"ד ללא ארנונה וללא דמי וועד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
ה המתייעץ המתמיד יוצא לדרך יומני מסע אישיים 27
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
D ניהול אקטיבי יוצא כנגד חוכמת המונים. שוק ההון 12
M עם איזה חסכון יוצא עתודאי בוגר יח' מודיעין/טכנולוגיה? אוף טופיק 31
G כמה יוצא ההבדל וגם איזה סימבול מדובר שוק ההון 7
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
S כמה שאלות וחששות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 5
F כמה שאלות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 56
Y איך 3% על 10000 ש"ח ב pepper יוצא 250 ומשהו ש"ח ריבית לשנה? צרכנות פיננסית 4
ע עמלות בהשקעות בדולרים יוצא יקר שוק ההון 1
פ מיסוי דירה שלישית יוצא לדרך נדל"ן 2
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
ג מגדלור לחיים 2009 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
ד כיוון לחיים - מ״פ משוחרר התפתחות אישית 14
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
D כישורים לחיים התפתחות אישית 52
לא חשוב שמות המודל השוודי לחיים טובים אוף טופיק 1
N זוג+1 בדרך לחיים טובים יותר יומני מסע אישיים 39
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
דור דורים הגדרת אחוזי הפקדה בקרן פנסיה של עצמאים צרכנות פיננסית 11
סטרבו דמי אבטלה - תקופות אכשרה\עצמאים צרכנות פיננסית 5
ITS עצמאים - התייעלות שנתית - כיצד אתם משתפרים כלכלית ואישית משנה לשנה? התפתחות אישית 8
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
האופטימית מחפשת עצמאים כלכלית אוף טופיק 64
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7
דנונה זוג עצמאים והפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 4
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
ס מיסוי עצמאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3

נושאים דומים

Back
למעלה