• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

[אנומליה בשווקים בעקבות ציוץ של אילון מאסק]

Bearson

משתמש ותיק
דירוג
43
אולי השכלה פיננסית כן מייצרת אלפה?
לדעתי מה שאת מתארת כאן בהחלט כן נותן אלפא. השקעה פסיבית בצורה שאני מנסה לממש אותה מוותרת על חלק מהאלפא הזה (פחות תשואה בתוחלת) בתמורה למעבר להתעסקות אחרת קצת ופחות mentally taxing. אני לא מנסה ולא יודע מספיק כדי להיות המשקיע הכי מוצלח, אבל לא יכול להרשות לעצמי להיות לא מספיק מוצלח - לכן אני נצמד למדד שאני יחסית מאמין בו. בראש שלי - יום אחד כשיהיה לי את הזמן והכוח מוח להשקיע בזה, בהחלט יכול להיות שאקצה חלקים מהתיק שלי למניות/סקטורים ספציפיים, והציפיה שלי היא שלעשות את זה בצורה חכמה כן יעלה את התשואה לאורך זמן. זה על אותו טרייד אוף שאת כנראה עושה בין buy & hold של משקיעים פרטיים לבין מה שעושות קרנות גידור.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,352
השקעתי מאמץ רב לאורך השנים בהשקעות ופתאום אני קוראת שמחקרים אומרים שאין לי שום סיבה תיאורטית לחשוב שאני אקבל יותר מתשואת השוק.
מחקרים לא אומרים שאת לא יכולה.
מחקרים אומרים שרוב של מנהלי ההשקעות והמשקיעים האקטיביים לא מצליחים לייצר תשואה עודפת על השוק לאורך זמן.

יש הרבה דרכים הרוויח כסף בשוק ההון, בהחלט ניתן להרוויח כסף מניתוח עומק של חברות וזיהוי פערי תמחור, אבל לא כולם יכולים לעשות את זה בהצלחה ורובם לא יעשו את זה בהצלחה לאורך זמן. לגבי אלו שכן (ויש כאלו) - קשה לדעת מי הם בלי חוכמה בדיעבד.

האם את חושבת שאת תדעי לזהות את פערי התמחור בשוק (כשלים), להפיק מהם ערך כלכלי ולנצח את המדד בעקביות? אם כן - אולי את מאלו שינצחו את המדד בעקביות, הסטטיסטיקה נגדך, אבל לא ניתן להשליך ממנה ישירות עבורך באופן אישי.

Nool

משתמש ותיק
דירוג
238
ואותם ילדים עשו פי 60 על הכסף בכמה ימים. אז אני לא יודע מי פה הילד
העיקר שקוראים לזה "כסף טיפש" חח
אף פעם לא הבנתי את המונחים האלה כסף טיפש/חכם...

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,712
ואם רמת הסיכון עולה, מצליחים?
ממה שאני קראתי - לא, אבל אני מודה שקראתי חומרים ישנים יחסית.
לדעתי בדיעבד אנחנו יודעים שתיקים ממונפים קלות (5-10%) היכו את השוק.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,352
לדעתי בדיעבד אנחנו יודעים שתיקים ממונפים קלות (5-10%) היכו את השוק.
אתה מדבר עם תיקים פאסיביים ממונפים? אם כן אז זה הגיוני להוסיף קריטריון של רמת סיכון.
אבל אני דיברתי על תיקים אקטיביים של בחירת מניות ספציפיות, הסיכון שם גבוה יותר מלכתחילה ואני לא מכיר שיש על זה פיצוי בתשואה (בממוצע ולאורך זמן).

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,445
אשאיר אותך לקרוא את הספר, רק נקודות קטנות:
זה לא יוכיח כלום לכאן או לכאן, אבל האם בדקת שבאמת השגת אלפא?
בהשוואה לתל אביב כן כל הזמן במהלך ההשקעה כדי לקבל פרספקטיבה על איך התיק מתנהג בהשוואה ל"ישראל".
לא ניסיתי להשוות לVT (כלל לא ידעתי שיש כזה בזמנו), אני יכולה לנסות. אבל גם אם השגתי אלפה בתיק של משהו כמו עשר מניות, זה לא אומר לגבי העתיד וגם זה יכול להיות מזל. הדוגמא הכי פשוטה היא שעברתי לנדל"ן רגע לפני שהקורונה הייתה פוגעת לי משמעותית בתיק.

נערך לאחרונה ב:

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,445
מחקרים לא אומרים שאת לא יכולה.
מחקרים אומרים שרוב של מנהלי ההשקעות והמשקיעים האקטיביים לא מצליחים לייצר תשואה עודפת על השוק לאורך זמן.
לדעתי חוק המספרים הקטנים, מכירה באופן אישי חברה הרבה יותר מבינים.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,445
הגיון שלי אומר שהוא צריך או מזל או להיות טוב יותר בממוצע מהמשקיע הממוצע......
בסוף ה"אלפא על השוק" זה משחק סכום 0,כשאת עשית קניה במחיר שנותן לך אלפא זה שרכשת ממנו מכר במחיר שנותן לו "אלפא שלילית" באופן שווה.
עכשיו השאלה היא האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מרוב השחקנים בשוק.
האם לגוף\אדם שמכר לך את המניה יש יכולת פחות\יותר\אותו דבר כמוך להעריך את כדאיות העסקה במחיר הנתון.

בקשר לפוטנציאל הוא דווקא ידוע מראש ולא "אדיר" בכלל מדובר בתשואת השוק בדיוק.....
בבכירת מניות אקטיבית יש פוטנציאל לרווחים\הפסדים גבוהים בהרבה.

אני לא בטוחה שזה נכון. אם קניתי מנייה, היא הרוויחה כסף ואני מוכרת אותה בכפול מחיר - סביר שגם מי שקונה אותה ממני עושה עסקה הגיונית. החברה באמת שווה יותר כסף ממה שהייתה שווה לפני זה.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,445
לדעתי מה שאת מתארת כאן בהחלט כן נותן אלפא. השקעה פסיבית בצורה שאני מנסה לממש אותה מוותרת על חלק מהאלפא הזה (פחות תשואה בתוחלת) בתמורה למעבר להתעסקות אחרת קצת ופחות mentally taxing. אני לא מנסה ולא יודע מספיק כדי להיות המשקיע הכי מוצלח, אבל לא יכול להרשות לעצמי להיות לא מספיק מוצלח - לכן אני נצמד למדד שאני יחסית מאמין בו. בראש שלי - יום אחד כשיהיה לי את הזמן והכוח מוח להשקיע בזה, בהחלט יכול להיות שאקצה חלקים מהתיק שלי למניות/סקטורים ספציפיים, והציפיה שלי היא שלעשות את זה בצורה חכמה כן יעלה את התשואה לאורך זמן. זה על אותו טרייד אוף שאת כנראה עושה בין buy & hold של משקיעים פרטיים לבין מה שעושות קרנות גידור.

אבל אז מגיע האקסיומה שאנחנו לא יכולים לבחור את מנהלי התיקים הטובים. אז עדיף ללכת על פיזור רב ומדדים ולצמצם דמי ניהול. מאיזה סיבה אנחנו לא מסוגלים לאתר את המנהלי תיקים הטובים אבל? אנחנו חושבים שאנחנו יודעים למצוא עורכי דין טובים, או קבלנים טובים - מדוע מנהלי השקעות זה יותר קשה?

אני מבינה שממוצע כל המנהלי תיקים ממוצעים, אבל זה נכון גם לכל המורים והעורכי דין ובכלל.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
347
אני לא בטוחה שזה נכון. אם קניתי מנייה, היא הרוויחה כסף ואני מוכרת אותה בכפול מחיר - סביר שגם מי שקונה אותה ממני עושה עסקה הגיונית. החברה באמת שווה יותר כסף ממה שהייתה שווה לפני זה.

אבל מי שמכר לך את המניה רגע לפני שהיא נסקה "יצא פראייר".

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,445
אבל מי שמכר לך את המניה רגע לפני שהיא נסקה "יצא פראייר".
מי שמוכר לי מניה כנראה עשה זאת לפני משהו כמו בין 5 ל 10 שנים. אני לא מדברת ממש על מסחר בסגנון SIGNAL, או טסלה. או כל המניות האלה שבין לילה עושים יותר תשואה ממני ב15 שנים.

אנשים נכנסים ויוצאים מפוזיציות לפי השיקולים שלהם, ולהבנתי הם בדרך כלל יוצאים בערך הוגן פחות או יותר אלה אם הם חייבים לצאת או מתנהגים באופן לא רציונלי. (למה שארצה למכור מניה שמוערכת בחסר על ידי השוק?).

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,352
אנחנו חושבים שאנחנו יודעים למצוא עורכי דין טובים, או קבלנים טובים - מדוע מנהלי השקעות זה יותר קשה?
כי רקורד של עורך דין או קבלן מעיד על איכותו, ולגבי מנהלי השקעות - ביצועי העבר אינם מהווים אינדיקציה לביצועי העתיד. שחוק אבל נכון.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,471
כן אבל מה עם זה שמכר לך? את החלטת שהחברה מתומחרת זול מידי ולכן רכשת והוא החליט שיקר מידי ולכן מכר מי צודק? למי יש ידע ונתונים יותר טובים ל"משקיע הממוצע" או לחברות שמשתמשות בתוכנות ובעלי מקצוע בעלות של מיליונים?
סביר יותר לדעתי שהיתרון(במידה וקיים)יהיה של החברות ולא של המשקיע הפרטי הקטן.

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
564
לא מבין איך אפשר לנהל דיון על סמך זריקת מילים חסרות ביסוס.
אז אני מצטער, מניח שתצטרך להתמודד עם המצב.
אני בטוח שכל הדעות כאן על כיוון של מניות ועתיד של חברות מבוסס על מחקרים אקדמאים ולא על השערות.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,598
אבל מה עם זה שמכר לך? את החלטת שהחברה מתומחרת זול מידי ולכן רכשת והוא החליט שיקר מידי ולכן מכר מי צודק?
לא בהכרח. אולי הוא פשוט מצא עיסקה עוד יותר טובה.
אבל גם אם השגתי אלפה בתיק של משהו כמו עשר מניות, זה לא אומר
מסכים. כבר כששאלתי ציינתי זה לא באמת משנה. סתם להציב (אולי) "מראה" מחשבתית (והשוואה לתל אביב היא לא מוצלחת, המדד המקומי הציג ביצועי חסר ניכרים מאוד לעומת השוק הגלובלי).

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,445
כן אבל מה עם זה שמכר לך? את החלטת שהחברה מתומחרת זול מידי ולכן רכשת והוא החליט שיקר מידי ולכן מכר מי צודק? למי יש ידע ונתונים יותר טובים ל"משקיע הממוצע" או לחברות שמשתמשות בתוכנות ובעלי מקצוע בעלות של מיליונים?
סביר יותר לדעתי שהיתרון(במידה וקיים)יהיה של החברות ולא של המשקיע הפרטי הקטן.
מסכימה, למרות שאני חושבת שיש סיבות נוספות למכירה. אפילו וגם מי שמכר לי מאמין שהמניה מתומחרת בחסר, בין אם החליט על השקעה אלטרנטיבית או שהוא צריך כסף מסיבה כזאת או אחרת. (מה שנכון גם לפרטיים וגם למוסדיים, לפרטיים יש את החיים עצמם ולמוסדיים יש את הציבור שמזיז את הכסף שלו לפי האופנה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח אנומליה בתשקיף קרן מחקה חו"ל שוק ההון 7
E איך להתנהל בעת בועה בשווקים? שוק ההון 33
יבגני_ל הרשאות מסחר ב stock options and index options בשווקים בארה"ב לישראלים שוק ההון 4
noa877 האם בעקבות הירידות בשווקים והמשיכה של מבוטחים - בתי ההשקעות מוכרים בהפסד? שוק ההון 32
ר שאלה על קרנות מחקות וסל בזמן טלטלה בשווקים שוק ההון 4
ח מה שרואים בשפיץ של הסוף זה "המפולת" בשווקים יומני מסע אישיים 26
I רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל שוק ההון 62
J הבלאגן של טראמפ בשווקים שוק ההון 8
flower גידור מטבע בשווקים זרים שוק ההון 1
O שוקולד מריר - אג"ח יורד בזמן הירידה בשווקים שוק ההון 7
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
טחינה גולמית רוברט קיואסאקי חוזה קריסה בשווקים ב2016 שוק ההון 77
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 3
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
N מדד המחירים לצרכן בעקבות הקורונה צרכנות פיננסית 12
D בחירת קרן השתלמות וקופת גמל בעקבות כניסה לקבע שוק ההון 8
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49
D שינוי אסטרטגי בתיק ההשקעות בעקבות כניסת BlackRock לארץ שוק ההון 4
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15
G מינוף שנוצר בעקבות המשכנתא שוק ההון 65
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
Cleo אסיפת בעלי אג"ח בעקבות פירוק שוק ההון 10
ש מס רווח הון בעקבות ירידת הדולר שוק ההון 16
C האם לדעתכם בעקבות חוק פנסיה לעצמאים, האג"ח והמניות יעלו? שוק ההון 2
Y בעקבות קריאה: מספר שאלות בסיסיות על קרנות נאמנות שוק ההון 7
אריאלT שיתוף בעקבות המאורעות האחרונים שוק ההון 3
גרהם בעקבות הפוסט על בחירת מניות שוק ההון 13
ר פסמיות בעקבות קריאת פוסטים ביומני מסע אשיים יומני מסע אישיים 124
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8
P זיפזופ בעקבות שינוי דמי ניהול שוק ההון 5
D קרנות כספיות בעקבות הורדת הריבית שוק ההון 2

נושאים דומים

למעלה