• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אנא עזרתכם בהבנה- הבדלים בניירות

מוריה

משתמש רגיל
דירוג
580
אני חושפת פה את בורותי הרבה בתקוה שזה יעזור לי לבער אותה...
כידוע יש לי תיק השקעות שפתחתי כשחשבתי שהבנתי מספיק. מסתבר שהחלטה אינטואטיבית זו עזרה לי רבות בחיסכון אבל עכשיו משאני יודעת יותר אני מבינה כמה לא הבנתי...
השאלה שלי, מה ההבדלים בין ניירות שמחקים מדד מסויים, נגיד מדד תא 100.
אני קוראת את רשימת הניירות הזולים של הסולידית, היא כותבת ככה:
"הזולה ביותר: אי.בי.אי סל ת"א 100 (סימול 5113063) או תכלית TTF ת"א 100 (סימול 5114657), או קסם KTF ת"א 100 (סימול 5113345) – ד"נ 0.03%

חלופה 2: מגדל MTF מחקה ת"א 100 – ד"נ 0.04%

חלופה 3: כל תעודות הסל על מדד ת"א 100 – ד"נ 0.10% "

אני מבינה שהראשונות זה קרנות מחקות והאחרונות זה תעודת סל, ואני מנסה להבין מה השיקולים לבחור באחת ולא בשניה,
כרגע יש לי בתיק גם קרן מחקה 5113063 וגם פסגות סל 01125327, ואני רוצה לפעול קצת יותר בחוכמה לפני ההפקדה הבאה שלי לאחת מהן...
אם הנושא כבר נידון סליחה, תפנו אותי למקום הרלוונטי.
ותודה לחברי הפורום החכמים...

אני משקיע בתא 100 דרך מגדל MTF בגלל שזאת קרן נאמנות ולא תעודת סל, פלוס אפס דמי ניהול (0.04 זה דמי נאמן) וכי אני אישית מעדיף את מגדל על פני חברות אחרות.
הבחירה באפיק ההשקעה חשובה יותר מהבחירה בנייר הספציפי אז אל תשברי על זה את הראש יותר מדי וכמו שאת עושה נכשיו זה מצויין - כלומר אם את חושבת שטעית בעבר תתקני ע״י זה שתקני מכתה והילך את הנייר העדיף. את הנייר הישן אםשר למכור כשיעלה הצורך לאזן או לממש.

מוריה, הראשון זה קרן נאמנות והשני זה תעודת סל.
אני אישית מעדיף קרן נאמנות כי הקרן מחזיקה פיזית במניות שמרכיבות את מדד ת"א 100 ואילו תעודת הסל... האמת, אין לי מושג מה היא מחזיקה בפועל ומה יקרה אם מנפיק התעודה יסתבך בקשיים כלכליים.
אני לא רואה הבדל בין 4 הניירות הבאים. גם כשבודקים בגרף, הם צמודים אחד לשני כמו קו אחד. כולם לוקחים 0.03% דמי נאמנות ללא דמי ניהול. בטח מתישהו הם יקחו דמי ניהול 0.25% אבל בינתיים זה סה"כ 0.03%.
איביאי סל ת"א 100 - 5113063
קסם KTF ת"א 100 - 5113345
תכלית TTF ת"א 100 - 5114657
MTF ת"א 100 - 5109889

בדומה למה שהזכירו מעל - אחרי שבחרת את האפיק/מדד שאת רוצה להשקיע בו (תא 100), ומצאת את רשימת המוצרים שמאפשרים זאת:
* קרנות נאמנות מחקות עדיפות על תעודות סל
* מבחינת דמי הניהול של הקרנות המחקות - כולן 0.03% אז אין הבדל
* תמיד מומלץ להעיף מבט על פרטי הקרנות בפאנדר, בפרט על הרכב הניירות בתחתית העמוד - הקרן של קסם למשל מחזיקה 5% תעודת סל של עצמה על אותו המדד, שזה התחכמות בשביל להרוויח עוד קצת דמי ניהול לעצמם, ככה שעדיף לפסול אותה ולעבוד עם אחרות.
* מבין השלוש הנותרות (איביאי, תכלית ומגדל), גודל הקרן של תכלית די קטן - לא סוף העולם אבל אישית הייתי מעדיף את שתי הקרנות הגדולות יותר.
* אחרי שהתמקדת ברשימה קטנה של מוצרים - הצעד הבא זה כבר לקרוא את התשקיפים שלהן מאתר הבורסה (יש גם לינק לשם מדף הקרן הפאנדר), ולראות אם יש דגלים אדומים שצצים לך תוך כדי

בדומה למה שהזכירו מעל - אחרי שבחרת את האפיק/מדד שאת רוצה להשקיע בו (תא 100), ומצאת את רשימת המוצרים שמאפשרים זאת:
* קרנות נאמנות מחקות עדיפות על תעודות סל
* מבחינת דמי הניהול של הקרנות המחקות - כולן 0.03% אז אין הבדל
* תמיד מומלץ להעיף מבט על פרטי הקרנות בפאנדר, בפרט על הרכב הניירות בתחתית העמוד - הקרן של קסם למשל מחזיקה 5% תעודת סל של עצמה על אותו המדד, שזה התחכמות בשביל להרוויח עוד קצת דמי ניהול לעצמם, ככה שעדיף לפסול אותה ולעבוד עם אחרות.
* מבין השלוש הנותרות (איביאי, תכלית ומגדל), גודל הקרן של תכלית די קטן - לא סוף העולם אבל אישית הייתי מעדיף את שתי הקרנות הגדולות יותר.
* אחרי שהתמקדת ברשימה קטנה של מוצרים - הצעד הבא זה כבר לקרוא את התשקיפים שלהן מאתר הבורסה (יש גם לינק לשם מדף הקרן הפאנדר), ולראות אם יש דגלים אדומים שצצים לך תוך כדי
תודה! ממש עזר לי!
אתה מורה? איזו הסברה בהירה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
בעז לויתן דיור מוגן באנגליה - מה הסיפור? אנא עזרתכם נדל"ן 33
הסולידית ה-EUSSR מגיע לסולידית - אנא עזרתכם! אוף טופיק 12
מ אנא עזרכתם מול מיטב דש צרכנות פיננסית 2
הסולידית אנא מתנו ניסוחיכם בפורום אוף טופיק 1
Jane Doe אנא הקדישו דקה לקמפיין Mail Bomb לפתיחת קופ"ג בניהול אישי לשכירים צרכנות פיננסית 10
Jane Doe אנא עיזרו למאבק לפתיחת ה-IRA בקופות גמל צרכנות פיננסית 2
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
נ עיסקה שלא בוטלה . בבקשה עזרתכם אוף טופיק 26
ד תכנית ציבורית לחינוך פיננסי- נא עזרתכם צרכנות פיננסית 44
E צריך את עזרתכם בנוגע לכסף פנוי שוק ההון 5
י צריך את עזרתכם...! שוק ההון 4
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
קוף שמבין עזרה בהבנה דחופה שוק ההון 9
V חתיכה חסרה בהבנה של הכלכלה שוק ההון 32
א עזרה בהבנה של מאקרו כלכלה שוק ההון 8
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
ש עזרה בהבנה של דו"ח של חברה שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה