• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ?

עידן פ.

משתמש ותיק
דירוג
340
אני מניח שרובנו כבר ראינו את המסלול החדש של הלמן אלדובי שמציע 100% חשיפה לS&P500 ובנוסף 30% חשיפה לאג"ח ערד.
בדיונים שראיתי ניקרת התלהבות לא קטנה מהמסלול והעובדה שהוא מציע בעצם S&P500 + 1.4%...

אז למה לא לעשות משהו דומה גם בתיק האישי ?
נכון, אני לא יכול לקבל את ה4.8% הבטוחים של אג"ח ערד, אבל אפשר להשתמש ב TLT או EDV, תנודתיים בהרבה אבל השיאו יותר לאורץ זמן.

כלומר:
חוזה עתידי על כל הסכום שיש לי גם ככה היום בETF על הS&P500, העלות לפי מה שהבנתי זה 5% מהסכום.
בשאר ה 95% קונים נניח 40% TLT או אגח אחר לצורך העניין, ו55% נשאר כבטחונות לחוזה העתידי...

דעות ?

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,321
כמה עולה לגלגל חוזים בחשבון אישי?
מה צפויה להיות שגיאת העקיבה?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,070
אז למה לא לעשות משהו דומה גם בתיק האישי ?
כי אין לך שום דבר שדומה לאג"ח ערד.
זה אג"ח ממשלתי (כלומר סיכון אפסי) עם תשואה מובטחת וגבוהה יחסית.

חוזים עם אג"ח רגיל זה מה שכל תעודות הסל הישראליות עושות וזה נותן תשואה של סנופי NTR בערך.
חוזה עתידי על כל הסכום שיש לי גם ככה היום בETF על הS&P500, העלות לפי מה שהבנתי זה 5% מהסכום.
ראית מה העלות המינימלית של חוזה כזה?
זה לא משהו שאתה יכול לעשות לבד בצורה יעילה.
ושוב - כל הת"ס הישראליות (וגם חלק מה ETFים הזרים) עובדים עם חוזים. בפועל התשואה דומה (ואפילו פחות טובה) מ ETF שמחזיק ישירות את המניות

עידן פ.

משתמש ותיק
דירוג
340
טוב אז קודם כל, כל נושא החוזים ירד מהפרק לבנתיים, אני לא הולך להחליף ברוקר והוא לא מאפשר עבודה עם חוזים.

אתה רוצה חשיפה של 100% מניות בתיק ה"רגיל"?
אני עם 100% S&P500 מהיום הראשון שלי כמשקיע.

כי אין לך שום דבר שדומה לאג"ח ערד.
ידוע וגם רשמתי את זה, אבל יש אגחים אחרים, אולי לא בסיכון 0 אבל תחלס הם אפילו השיאו יותר.

ראית מה העלות המינימלית של חוזה כזה?
עלות המדד X50, או נניח משהו כמו 160-170K, ויש את המיקרו שזה עשירית מזה אז זה בכלל נגיש למדיי.

ושוב - כל הת"ס הישראליות (וגם חלק מה ETFים הזרים) עובדים עם חוזים.
משמע שזה אמור להיות יעיל יותר ואת האקסטרה רווח הן לוקחות לעצמן במקום לחלק אותו כמו במקרה של הלמן.
אחרת למה להן בכלל להתעסק עם חוזים ולא לקנות את המניות בעצמן כמו רוב הגופים האמריקאיים למשל...

בפועל התשואה דומה (ואפילו פחות טובה) מ ETF שמחזיק ישירות את המניות
אז למה שזה לא יקרה גם בפנסיה של הלמן ?

תודה :)

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,382
בשאר ה 95% קונים נניח 40% TLT או אגח אחר לצורך העניין, ו55% נשאר כבטחונות לחוזה העתידי...
1. כי השווי לבטחונת של TLT וכו' לא כזה גבוה.
2. כי הוא תנודתי בטירוף ויתכנו MC.
3. כי אתה יכול להפסיד את התחתונים בTLT אבל לא בערד.
4. כי התשואה של TLT הרבה יותר נמוכה מערד.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,070
ידוע וגם רשמתי את זה, אבל יש אגחים אחרים, אולי לא בסיכון 0 אבל תחלס הם אפילו השיאו יותר.
אם אתה רוצה להגדיל סיכון יש הרבה דרכים לעשות את זה.
כל היופי במסלול הפנסיה המדובר זה שאתה מקבל תשואה עודפת בלי להגדיל את הסיכון.
משמע שזה אמור להיות יעיל יותר .
לא.
שוב - הסיבה שבהלמן התשואה גבוהה יותר זה בגלל התשואה הגבוהה של אג"ח ערד.
תשואה של מעקב אחרי חוזים במצב הכי אופטימלי היא CATR שזה אומר תשואת המדד (כולל דיבידנדים) פחות הריבית חסרת הסיכון.
זה אומר שאם אתה מחזיק בשאר הכסף אג"ח "חסר סיכון" אז תקבל במקרה הכי טוב תשואת TR.
בפועל, בגלל כל מיני ענייני עלויות וכו' (צריך לגלגל חוזים) אתה מגיע לפחות מזה ורוב הק"ס בארץ מגיעות למשהו שקרוב ל NTR.
ואת האקסטרה רווח הן לוקחות לעצמן
לא. חד משמעית אסור להן.
אין יותר תעודות סל, היום יש בארץ רק קרנות סל אשר מחוייבות להעביר את כל הרווחים הללו ללקוח הסופי.
אחרת למה להן בכלל להתעסק עם חוזים ולא לקנות את המניות בעצמן כמו רוב הגופים האמריקאיים למשל...
יש מספר סיבות. למשל מיסוי ויעילות.
בגדלים מסויימים יותר משתלם להחזיק חוזים מאשר לקנות את כל החברות במדד.
ומבחינת מס, בהחזקה ישירה בהכרח הולך 25% מכל דיבדנד לדוד סם (במקרה של קרן ישראלית). בעבודה עם חוזים אפשר בתאוריה להגיע לתשואה גבוהה מNTR.
אז למה שזה לא יקרה גם בפנסיה של הלמן ?
בגלל אג"ח ערד.
(אני מרגיש שאני חוזר על עצמי...)

יש 2 דרכים לעקוב אחרי המדד שבסופו של דבר נותנים תשואה דומה:
1. אחזקה ישירה
2. חוזים. מה שאומר שאתה מחזיק 95% מהכסף שלך באג"ח/מק"מ ושאר מקומות "בטוחים".

עכשיו נניח שאתה קרן פנסיה שיש לך "ג'וקר" בדמות יכולת לקבל נכס בטוח (מאותו סוג שמתמשים בו באופציה 2) אבל עם תשואה גבוהה בהרבה. באיזה מהאופציות אתה חושב שתצליח לקבל תשואה גבוהה יותר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 3
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 22
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
A מס על השכרת דירה אם זו הדירה היחידה בבעלות נדל"ן 2
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
E אם הבורסה תמיד תעלה בטווח הארוך שוק ההון 17
Plato איך יודעים אם משכנתא היא "יקרה"? נדל"ן 3
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
R איך אני יודע אם עוקבת S&P500 צוברת דיבידנדים? שוק ההון 7
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
H [מה אם מס רווחי הון יעלה] מיסים 3
בורג איך לבחור רכב אם אתה לא אוהב רכבים אוף טופיק 113
E MO איך אפשר לדעת אם תשואת הדיבידנד טובה ? פוסטים מאיכות נמוכה 20
ד מה אם נדפיס לעד כסף? שוק ההון 28
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
ע האם יהיה סגר שלישי? אם כן, כיצד ניתן להתכונן אליו? אוף טופיק 32
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
B איך לוקחים משכנתא אם רוצים לסגור 60% ממנה בתוך 5 שנים? נדל"ן 5
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ר איך יודעים אם קרן צוברת או מחלקת? שוק ההון 14
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
O כדאיות הלוואה לרכב אם ״לא צריך״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
O למה לבחור בין vt לבלאקרוק אם אפשר גם וגם? שוק ההון 7
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
Z שאלה- אם זה כלכך פשוט מה יש ללמוד? שוק ההון 43
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
P שאלה| איך אפשר לדעת אם נייר ערך מסוים סחיר או לא? שוק ההון 2
D היגיון בהשקעה במניות ריט ישראליות, אם בכלל שוק ההון 1
ת אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה? אוף טופיק 85
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
G איך כדאי להשקיע אם אני מאמין שהיורו יעלה ? שוק ההון 5
J אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה? שוק ההון 0

נושאים דומים

למעלה