• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק?

amikal

משתמש רגיל
דירוג
40
מה שקראתי והבנתי, באופן כללי יותר זול לנהל תיק עצמאי בבית ההשקעות.
גם כאשר מקבלים הטבות מהבנק בגלל סכום השקעה גבוה - עדיין הבנק יקר יותר.

אז למה בעצם אנשים עדיין עושים את זה בבנק? מישהו פה מנהל תיק עצמאי בבנק ויכול להגיד למה?

נוחות, אי-ידיעה של מה יש בחוץ וגם בתוך הבנק, פחד.
זה בגדול הגורמים של מי שמנהל תיק בבנק.

אה...ויש את אלה עם 0% עמלה...אבל אין להם מושג מה הדמי ניהול של קרנות הנאמנות ותעודות הסל שה"יועץ" בבנק דחף להם.

רוב האנשים שיש להם סכומים משמעותיים בני"ע ומנהלים את העסק בבנק זה מכיוון שהם צריכים יעוץ. אין יעוץ בבתי השקעות. (בקטגוריה הזו נופלים בערך 90% מהלקוחות עם סכומים של 500 אש"ח ומעלה בבנק).
אנשים עם סכומים משמעותיים בבנק שמנהלים את העסק לבד, זה או כי הם השיגו עמלות מספיק תחרותיות (קרובות או דומות לברוקר מקומי אחר),
או מטעמי בורות, פחד, נוחות, חוסר חשק/יכולת לעשות מעשה. (ואין כ"כ הרבה כאלה כמו שאתה אולי חושב, יחסית).

אני משקיע דרך הבנק בזכות פטור מעמלת שמירה + 0.1% דמי קנייה/מכירה + השקעה בקרנות ישראליות בלבד.
הפער של 0.02-0.03% בעמלות קנייה לא מצדיק בעיניי מעבר לבית השקעות (אני מבצע בדיוק פעולה אחת בכל שקל שנכנס לתיק).
מניח שהחלק האחרון יהיה זה שבסוף יגרום לי לעבור לברוקר זר.

דיון בנושא מהעבר: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/יש-סיבה-להעדיף-בנק-מול-בית-השקעות.1749/
מה שכתבתי שם לגביי עדיין אקטואלי - משקיע דרך הבנק משיקולי נוחות בעיקר (פחות התעסקות) אפילו שזה קצת יותר יקר.
עדיין סבור שסכנת הקריסה של בנק ישראלי נמוכה יותר משל בית השקעות ישראלי, ועדיין לא מתכוון להתווכח על הדעה הזו. :)

דיון בנושא מהעבר: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/יש-סיבה-להעדיף-בנק-מול-בית-השקעות.1749/
מה שכתבתי שם לגביי עדיין אקטואלי - משקיע דרך הבנק משיקולי נוחות בעיקר (פחות התעסקות) אפילו שזה קצת יותר יקר.
עדיין סבור שסכנת הקריסה של בנק ישראלי נמוכה יותר משל בית השקעות ישראלי, ועדיין לא מתכוון להתווכח על הדעה הזו. :)

למה סכנת הקריסה של בנק ישראלי נמוכה יותר משל בית השקעות ישראלי?
אנשים אחרים מסכימים איתך?

עדיין סבור שסכנת הקריסה של בנק ישראלי נמוכה יותר משל בית השקעות ישראלי, ועדיין לא מתכוון להתווכח על הדעה הזו.

אני מסכים. כמו כן במקרה של קריסת בנק ישראלי אנחנו יודעים שהלקוחות קיבלו את כספם מהמדינה. אני לא מאמין שזה יהיה המצב בבית השקעות, אשר נתפס בציבור כשעשוע של עשירים.
נראה לי גם שבתי ההשקעות פחות מפוקחים. אני זוכר סיפור של מישהו פה שרצה לעבור לבית השקעות אחר ואז דרשו ממנו עמלה של 2% על כל התיק או משהו כזה. ועוד סיפור על מישהו שגילה שהברוקר שלו עבר לקפריסין בלי להודיע לו.
בקיצור, בשביל לישון בשקט לא אכפת לי לשלם כמה עשרות שקלים לבנק (ספציפית אני לא משלם כי השגתי תנאים טובים).

אתה יכול להרחיב בבקשה , אורי? למה בית השקעות בטוח באותה מידה כמו בנק מקריסה?
בית ההשקעות לא מחזיק בנכסים או במזומן, המזומן מוחזק בנאמנות והמניות רשומות על שם הלקוח.
במקרה של קטסטרופה הבורסה תאפשר להעביר את המניות לחבר בורסה אחר ואחרי תהליך בירוקרטי כלשהו המוזמן גם יעבור.

אתה יכול להרחיב בבקשה , אורי? למה בית השקעות בטוח באותה מידה כמו בנק מקריסה?
בנק הוא ממונף הרבה יותר, בנק יכול בקלות לקבל BANK RUN, בית השקעות לא. בנק פועל ביחס רזרבה של כ1:10, בית השקעות 1:1
בית השקעות לא יכול לגעת בכסף שלך, זה הכל יושב בנאמנות, הבנק לוקח את הכסף שלך ומלווה אותו לאנשים.
ובכלל בדוק ב50 שנים האחרונות כמה בנקים פשטו רגל בארץ וכמה בתי השקעות (רמז: 0).
ולא, בית השקעות הוא לא בטוח באותה מידה של בנק, הוא בטוח הרבה יותר.

בית ההשקעות לא מחזיק בנכסים או במזומן, המזומן מוחזק בנאמנות והמניות רשומות על שם הלקוח.
במקרה של קטסטרופה הבורסה תאפשר להעביר את המניות לחבר בורסה אחר ואחרי תהליך בירוקרטי כלשהו המוזמן גם יעבור.
זה המצב התקני של הדברים. אבל אם פקידה בשם אתי מחליטה למכור את התיק שלך בזיל הזול לאחיה, איך בדיוק הנאמנות עוזרת לך?

זה המצב התקני של הדברים. אבל אם פקידה בשם אתי מחליטה למכור את התיק שלך בזיל הזול לאחיה, איך בדיוק הנאמנות עוזרת לך?
הרבה מים זרמו מאז,
אחת הסיבות שהבנקים כ"כ מתקדמים והכל חשוף היום הוא בעיקר בגלל אתי אלון, יחד עם רגולציה על עובדי הבנק (מחוייבים לקחת חופש ומקפיאים להם את היוזר במערכת).

קשה לי להאמין שיקרה דבר דומה וגם אם כן, בנק ישראל מתפקד בתור ביטוח למקרים כאלה.

איך להיות בבנק עוזר לך במקרה כזה?

גם בבית השקעות.
אם להיות קטנוני, גם אני יכולתי לשאול:
בית השקעות לא יכול לגעת בכסף שלך, זה הכל יושב בנאמנות, הבנק לוקח את הכסף שלך ומלווה אותו לאנשים.

איפה לדעתך נמצא הכסף שבנאמנות? תשובה: הוא יושב באיזה בנק...

השאלה שלך הוגנת. אבל מכיוון שראינו שבנק ישראל רוצה לשמור על יציבות הבנקים, אני מאמין (ללא שום הוכחה) שבצורה כזו או אחרת אקבל פיצוי בסופו של דבר.

השאלה שלך הוגנת. אבל מכיוון שראינו שבנק ישראל רוצה לשמור על יציבות הבנקים, אני מאמין (ללא שום הוכחה) שבצורה כזו או אחרת אקבל פיצוי בסופו של דבר.
אז תאמין (ללא כל הוכחה) שהוא רוצה לשמור על יציבות בתי ההשקעות/חברות הביטוח לא פחות מזה, מה גם שהכסף יושב בסופו של יום בבנק בכלל...

למה סכנת הקריסה של בנק ישראלי נמוכה יותר משל בית השקעות ישראלי?
אתנסח יותר במדוייק: במקרה של קריסה, לדעתי יש סיכוי גבוה יותר שהממשלה תחלץ בנק מאשר שהיא תחלץ בית השקעות. במיוחד כשמדובר בממשלת ליכוד.
רמת ודאות: ניחוש.

גם אם יש יעוץ בבתי השקעות (מעולם לא שמעתי על כך). זה כנראה לא ממש נגיש לציבור הרחב (ראה סוגריים). יש יעוץ בבנק, ויש ניהול תיקים. שם המסה.
דעתך מנותקת מהמציאות.
כ - 90% מהלקוחות עם חצי מיליון ומעלה בני"ע שמנהלים את תיק ההשקעות בבנק - מקושרים לייעוץ. אתה יכול לרקוע ברגלים, לנפנף בידים, להכפיש, ומה שזבביר שלך - אבל זו המציאות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
ע אם לא השקעות אלטרנטיביות מה כן? השקעות אלטרנטיביות 12
נ ומה אם מאדים כחול? משל על אשמתו של המנהיג פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 13
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
TheOneTech תוהה אם יש בעיה במשקפיי ראייה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0

נושאים דומים

Back
למעלה