• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
קראתי באחד הדיונים פה באתר ציטוט של הסולידית?
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/התלבטות-בנוגע-לבחירת-מקצוע.14344/#post-330633

"לפי גישת הסולידית ליציאה לעצמאות - להרוויח כסף ומהר ולא לבזבז זמן בלימודים - לחסוך אגרסיבית בשביל לממן את עצמך לתקופה ארוכה "

אז, השכנים שלנו
הייתה להם בעיית אינסטלציה משהו כזה. אדמה, שורשים. בקיצור: הצריך להביא מחפרון, צוות עובדים מהיום עד הלילה, במשך שבוע ימים.
כל זה - 7 אלף שח, והם קיבלו הצעות פי 3 אפילו.

ואני לא מבין, אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים
הפעם נתייחס רק למקצוע ה
אינסטלטור נניח, אז למה הרוב לא פונים לשם?
כי זה לא מכובד? כי זה להתעסק ב___? כי זה מלוכלך?
אבל אם בחודש הוא עושה 15-20-25 אלף שח?
בהנחה ויש לו קהל לקוחות גדול, ועם הזמן הוא כבר לא רק מחליף ברזים ועבודות קטנות
אלא ממש מחליף צנרת שלמה בדירה, עם הזמן עושה את זה גם בעסקים וכולי (מקבל על עבודה 1 כמה עשרות אלפי שקלים)

הרי כולם מבינים שכסף טוב - יש שם. זה לא "סוד".
אז למה לא הולכים?
רק בגלל הסטיגמה?
מה משנה הסטיגמה אם בסוף אתה חי בדירה נאה? רכב נאה? ויכול לאפשר לעצמך מה שתרצה מבחינה כלכלית?
את מי מעניינת הסטיגמה כשיש לך כסף לכל טיפול רפואי שתרצה, הכסף הוא לא בעיה עבורך?

במקום "לשרוף" 5-6 שנים באקדמיה, אחרי זה לעבוד לא יודע איפה, להתמרמר (כלוב זהב, סטאז' וכולי) אבל העיקר
יש לך כסף (שהאינסטלטור כבר עשה כמה שנים לפניך, ואולי אפילו יעשה יותר ממך)

רק כי הוא עובד עם הידיים מתלכלך, ואתה שלמדת חוזר עם בושם בסוף יום עבודה וידיים נקיות?

ברצינות זה מעניין אותי (ולא אני לא אינסטלטור, להפך, אני זה הצד השני שדיברתי עליו, אבל באמת מסקרן אותי) מה דעתכם על זה?
זה קצת מצחיק לשאול אנשים משכילים ואקדמאים, כי לרוב האדם יצדיק את דרכו שלו, אבל עדיין יהיה מעניין לשמוע

למה לא בעצם? למה לא לבחור במקצוע האינסטלטור בשביל להיות מסודר בחיים? זה לא נראה לי כמו מקצוע שייכחד בעתיד.
לא צריך ללמוד, אפשר להתחיל משולייה.
אין כסף שהולך על אקדמיה במשך 3-6 שנים.
אין באמת סכנת חיים כמו בהתחשמלות חשמלאי נניח וכאלה.

מה החסרונות במקצוע הזה? איפה הקאץ', למה לא ללכת לעסוק בו מבחינת מי שרוצה להרוויח כסף מהר לשנים הבאות שלו?

מה החסרונות במקצוע הזה? איפה הקאץ', למה לא ללכת לעסוק בו מבחינת מי שרוצה להרוויח כסף מהר לשנים הבאות שלו?
הגוף נשחק, כדי להרוויח טוב חייב להיות עצמאי, קשה להשיג לקוחות קבועים שיתנו פרנסה כל חודש (אלא אם יש לך קשרים בחברת ביטוח שגם שם יש חסרונות אני מניח), חסם כניסה נמוך, תדמית לא משהו.
ואף על פי כן, אין ממש קטצ'. אחלה מקצוע למי שמתאים. לדעתי בישראל סובל מתדמית גרועה מאשר במדינות מתקדמות אחרות.

אני אענה לך בסיפור קצר:
לאיש אחד הייתה בעיית של סתימה בבית
הזמין שרברב ,הגיע עבד 10 דקות ולקח 800 שקל
הלקוח אומר לו" בוא הנה אני רופא שיניים ולא מרוייח 800 שקל על 10 דקות"
ואינסטלטור עונה לו:"גם אני כשהייתי כירורג לא הרווחתי ככה..."
אין היום כבוד לעבודת כפיים
יש בזה כסף ולא מעט
(ידע אישי יש לי חברה בתחום...)

1. מדובר בעבודה קשה (לרוב עם סיכון לבריאות).
בחודש הוא עושה 15-20-25 אלף שח?
2. שכיר בתחום לא מגיע לשכר הזה, אולי בעל עסק בתחום (אז כבר יש כאב ראש של עסק,עובדים, מיסים, פרסום וכו).
רק בגלל הסטיגמה?
3. בחירת עבודה לא מתבצעת רק על בסיס שיקול כספי. כיום אפשר להרוויח 12 אלף כשוטף כלים (עבור 250 שעות) אך עדיין אף אחד לא ממהר לעבוד בתחום.
זה קצת מצחיק לשאול אנשים משכילים ואקדמאים, כי לרוב האדם יצדיק את דרכו שלו
4. יש גם אנשים שאהבו את הלימודים שלהם ולא מרגישים כאילו הם "שרפו זמן", גם אם הם לא עוסקים בתחום שלמדו.
למה לא לבחור במקצוע האינסטלטור בשביל להיות מסודר בחיים
5. בנוסף לחלק מהתחומים סף כניסה נמוך ולכן תחרות גבוהה. אישית אני לא חושב שאינסטלטור בהכרח יהיה מסודר כל החיים.

מה משנה הסטיגמה אם בסוף אתה חי בדירה נאה?
האם היית רוצה שהילד שלך יהיה פחח או אינסטלטור?

נראה שאתה מחפש חיזוק או הצדקה להיות אינסטלטור.
אתה מניח הרבה דברים, תכף דברים יתחילו ליפול.
אני הייתי שולייה של אינטלטור לפני כמה שנים, אם יש לך שאלות אשמח לענות.
לצערי לשאלות פילוסופיות כמו
אז למה לא הולכים?
רק בגלל הסטיגמה?
כי זה לא מכובד? כי זה להתעסק ב___? כי זה מלוכלך?
אבל אם בחודש הוא עושה 15-20-25 אלף שח?
אין לי תשובה.

לרוב - עבודה קשה. פוגעת בבריאות. סטאטוס חברתי.

כבר די ענו לך אבל אני אדבר רגע מנקודת המבט של מישהו שאבא שלו ניהל עסק עם עבודת כפיים (וכיום הוא שכיר במקצוע).

א. סיכון בריאותי - גם בעבודה משרדית יש סיכון בריאותי (לחץ, ישיבה לא בריאה לגב, וכו׳) אבל סה״כ הסיכון בעבודות הכפיים השונות גבוה יותר (יש מקצועות שבהם זה ממש בולט, למשל כאלה שסוחבים הרבה משאות כבדים או נתלים מחבלים בגובה).
ב. סטיגמה - אנשים עושים הרבה כדי להיות מקובלים. זה נכון בזמן שהם תלמידי בית ספר וזה נכון כשהם בוגרים
ג. בחלק מהמקצועות רף הכניסה נמוך ולכן יש תחרות די גדולה
ד. הכסף ה״גדול״ הוא בניהול עסק ולא בעבודה כשכיר. ״גדול״ - כי אחרי מסים, משכורות לעובדים, התעסקות עם לקוחות בעייתיים ולפעמים תביעות, פרסום, שכירות, עלות תיקונים של ציוד, תשלום לאנשי מקצוע כמו עו״ד/רו״ח הכסף כבר לא כזה ״גדול״ (וכשאתה ממונף כמו הרבה בתי עסק אתה גם תמיד נמצא לא רחוק מקריסה)

אם נדבר על זה אפילו בדוגמה שלך (שבוע עבודה של כמה פועלים כולל דחפור = 7000 ש״ח) אם תחשוב על עלויות של אחזקת דחפור, הכלים, חומרים שהעבודה דורשת, ועלויות נוספות של העסק שמתחלקות על כלל העבודות שהעסק משלים, לא בטוח שהשכר השעתי הממוצע (ובטח של העובדים השכירים) כזה גבוה כמו שנראה לך.

הייתה להם בעיית אינסטלציה משהו כזה. אדמה, שורשים. בקיצור: הצריך להביא מחפרון, צוות עובדים מהיום עד הלילה, במשך שבוע ימים.
כל זה - 7 אלף שח, והם קיבלו הצעות פי 3 אפילו.
מחפרון עולה 1000-1500 ליום עבודה ומן הסתם אותו אינסטלטור קיזז את עלות המחפרון מההכנסה

עבודה פיזית קשה, לאחר יום עבודה אני בספק כמה אנרגיה תיהיה לך לצאת ולהנות מהכסף הזה.
אני התעסקתי תקופה בתחום שבו היתה נדרשת התעסקות פיזית, ואפילו זה היה אולי 30% ממה שאינסטלטור חווה, אחריי שחזרתי מהביתה ואפילו שהתקבולים היו יפים, הרגשתי שזה פשוט לא שווה את הכסף. כסף פתאום מקבל חשיבות משנית כשאתה מרגיש סחוט.

מעניין התגובות פה.
לשוליה לשעבר שהגיב - אני אסתדר בלי התשובות שלך. נתת לי את הבחירה - אני בוחר שלא לפנות אליך ולא לקבל תשובות ממך.
לכל השאר, נהניתי. אם אתם רוצים תמשיכו להגיב, מעניין.

יהיה מעניין אם אינסטלטור שממש עוסק בזה ביום יום יגיב פה. יסכים כמובן לשתף קצת.
ברור לי שהסיכוי לכך קטן. כי הרוב פה משכילים אקדמאים והייטיקיסטים (לא כולם: הרוב)

גם בענף הבניה בארץ הקבלנים טוענים כל הזמן שחסרים עובדים ושהם מוכנים לשלם סכומים גבוהים. ועדיין אף אחד לא בא.
בכל זאת, מדובר במקצוע קשה פיזי, בתנאים לא תנאים ועם עתיד תעסוקתי לא ברור.
אז אם ילד שמסיים היום בית ספר צריך לבחור להעביר 9 שעות מול מחשב בחדר ממוזג עם מכונת אספרסו צמודה ותקציב אוכל חודשי, או לבלות בשמש הקופחת של יולי-אוגוסט על גג בניין חצי מוכן, נראה לי שהבחירה קלה.
לגבי מקצועות כמו אינסטלטור , מנעולן וכו' - יש צורך להיות עצמאי, וזה אומר לדעת לנהל עסק, להביא לקוחות, לשווק את עצמך ולהתחרות בשוק מוצף - לא כל אחד בנוי לזה.

מעניין התגובות פה.
לשוליה לשעבר שהגיב - אני אסתדר בלי התשובות שלך. נתת לי את הבחירה - אני בוחר שלא לפנות אליך ולא לקבל תשובות ממך.
לכל השאר, נהניתי. אם אתם רוצים תמשיכו להגיב, מעניין.

יהיה מעניין אם אינסטלטור שממש עוסק בזה ביום יום יגיב פה. יסכים כמובן לשתף קצת.
ברור לי שהסיכוי לכך קטן. כי הרוב פה משכילים אקדמאים והייטיקיסטים (לא כולם: הרוב)
תקרא את התגובה שלו שוב ,הוא דווקא ניסה לעזור.
אינסטלטורים וחשמלאים עושים אחלה כסף אבל לא בדוגמאות שהבאת אלא בתור עצמאים שלוקחים פרוייקטים של בתים פרטיים.
אני לא חושב שהקושי הפיזי מטורף, זה לא כמו עבודה במשרד אבל גם לא בניה פרופר.
אם אתה מובטל -המדינה מממנת לימודים ורשיון לחשמל.

הבנתי, בחרתי לא לקבל את העזרה. לא אוהב את התכונה שיש בזמן האחרון, טון של התנשאות מאנשים.
גם אם הוא לא התנשא, כך אני מפרש זאת. ובכללי, זה פורום פתוח. אומנם הנושא שלי, ואני בוחר שלא לפנות אליו.
אבל זכותו להגיב.

היה נשמע לי ורוד מדי.
החלפת ברז, ניאגרה, ועוד ועוד. כאילו אפשר ביום לעשות כמה אלפים בצורה יפה, וממש לא קשה.
כמה קשה להחליף ברז? ניאגרה? לתקן סתימה עם פותח סתימות חשמלי שמתחבר למקדחה?
רק ביקור 1 זה כבר יומית של עובד רגיל במשק. עצם זה שהגעת זה כבר 250-300 שח.

תגובה של אינסטלטור שבאמת ירצה לחשוף וכמובן לא ליפות את המצב או להתבכיין, יכולה להועיל פה לשרשור מבחינת הידע. מעניין ומסקרן.
אני בכל אופן רואה שיש בזה לא מעט כסף, רק חיסרון אחד וכולם פה הזכירו אותו: מקצוע לא מכבד. או עם יח"צ לא טוב למקצוע זה הכל.
בקטע הכספי ממש אבל ממש לא חיים בעוני.
אני לא עשיתי בדיקה האם כל אינסטלטור שעובד 5 שנים במקצוע כבר חי בדירה/וילה משלו, אבל משהו בי אומר לי שרובם חיים לא רע (וזה ממש לא מצרות עין, אלא להפך, מתוך רצון גם להבין ולעשות ככה כסף בלי לשרוף שנים על גבי שנים רק כי זה יותר "מכובד")

רופא עו"ד יותר מכובד, אבל בזמן הזה האינסטלטור עקף אותך מבחינה כספית
וידוע שכסף מביא לך לא מעט.
דירה נאה, רכב נאה, שירותי רפואה נאים. לא רע.
אז עניבה וחליפה של עו"ד גם לא רע, ולבוש מחויט של רופא
מצד שני אינסטלטור כמעט על היום ה-1 שלו כבר עושה כסף יפה (כל קריאה = יומית)
ואילו רופא/עו"ד עד שמרוויח בצורה שאפשר להקביל או להשוואת ליומית של אינסטלטור יקח להם לפחות לפחות 7-8-10 שנים (כולל סיום התמחות ולימודים)

החלפת ברז, ניאגרה, ועוד ועוד. כאילו אפשר ביום לעשות כמה אלפים בצורה יפה, וממש לא קשה.
כמה קשה להחליף ברז? ניאגרה? לתקן סתימה עם פותח סתימות חשמלי שמתחבר למקדחה?
רק ביקור 1 זה כבר יומית של עובד רגיל במשק. עצם זה שהגעת זה כבר 250-300 שח.
בעלי עסק פעם באינסטלציה, כמו גם במגוון עבודות פיזיות אחרות, חלקן קשות הרבה יותר - הוא מת על עב' פיזית (ככה זה קיבוצניקים של פעם).
אתה לגמרי טועה בתימחור שלך וכבר אמרו לך מעליי. מי שעובד כשכיר, מרוויח משכורת בינונית. מי שהוא בעל העסק, כמו כל עסק אחר הוא צריך להתעסק עם מלא דברים שקשורים לניהול עסק (ניהול עובדים, שיווק ופירסום, מול הנהלת חשבונות וכו'). אתה מודד את הכסף ששילמת כלקוח כאילו זה הרווח שלו אבל זאת ההכנסה. אחרי שהוא משלם עבור עובדים (עלות מעביד, כלומר לפחות 25% מעל הברוטו), חומרים, רכב, פירסום רו"ח ועוד, נשאר לו לשלם מע"מ ומס הכנסה.
אז אם העסק שלו מוצלח, יש הרבה לקוחות והוא יכול לתמחר גבוה (או להתייעל בהוצאות) - כן, אפשר להתעשר מזה כמו מכל עסק מוצלח אחר.

לא אוהב את התכונה שיש בזמן האחרון, טון של התנשאות מאנשים.
בינתיים היחיד בשרשור שאני שומע ממנו טון בעייתי זה אתה...
תגובה של אינסטלטור שבאמת ירצה לחשוף וכמובן לא ליפות את המצב או להתבכיין, יכולה להועיל פה לשרשור מבחינת הידע. מעניין ומסקרן.
היה פה אחד כזה. אבל לאור היחס שלך אני לא אתפלא אם הוא לא ירצה לשתף כאן.

מעניין בת העמק. מאמין שזו טעות קלאסית של הרבה לקוחות שלא היו אף פעם עצמאים.

רונן, אחזור כמה שצריך: אני אסתדר בלי העזרה שלך שלו ושלכם. מי שירצה, יגיב. מי שלא: שיציב תנאים או יתנסח בכל דרך שבא לו.
אסתדר מצוין בלי העזרה שלכם ובלי הידע שלכם.

שלכם = כל אותם אלה שמציבים תנאים ולא מגיבים ישירות עם הידע והמידע שלהם. מחכים שנתחנן? תודה, תיהנו לכם. אין צורך.

אחזור כמה שצריך: אני אסתדר בלי העזרה שלך שלו ושלכם. מי שירצה, יגיב. מי שלא: שיציב תנאים או יתנסח בכל דרך שבא לו.
אסתדר מצוין בלי העזרה שלכם ובלי הידע שלכם.
סליחה תמיר, זאת לא פעם ראשונה שאתה מגיב בסגנון הזה והוא לחלוטין לא מקובל כאן. אתה מרגיש מותקף כשאין כאן אפילו טיפה של התקפה וזה לא פורום טיפולי כאן וגם לא הפייסבוק הפרטי שלך. אנשים שטורחים למצוא זמן ולענות לך על שאלה שפתחת, ראויים להתייחסות מכבדת ולא מבטלת או מתקרבנת.

כי לא נעים להם להיות מלוכלכים, אבל הם בסוף כן ממורמרים מול המחשב. (יכול להיות שאפילו ממורמרים יותר מהנדימן)
אם יש לך אופציה לעשות הרבה כסף בתחום- תלך על זה ואל תספור דעות של אחרים.

לא אוהב את התכונה שיש בזמן האחרון, טון של התנשאות מאנשים.
kettle calling the pot black
רק חיסרון אחד וכולם פה הזכירו אותו: מקצוע לא מכבד.
נראה לי שפספסת כמה נקודות אחרות שחזרו עליהן (חוסר הרווחיות כשכיר, הקשיים הנוספים שנוצרים כשאתה בעל עסק, תמחור שאתה לא מבין עד הסוף, תחרות די קשה שבפועל מתבטאת בזה שלא מוצאים כל כך הרבה עבודות כמו שנדמה לך, או לפחות לא קל להגיע למצב שבו מוצאים הרבה עבודות כמו שנדמה לך).
בקטע הכספי ממש אבל ממש לא חיים בעוני.
לא צריך לחיות בעוני, מספיק שהאדם הממוצע שעובד באינסטלציה (או החציוני או איזה נתון סטטיסטי אחר שבא לך להסתכל עליו) מרוויח פחות או אפילו קצת יותר ממישהו מקביל אליו בעבודה שהסיכונים הבריאותיים בה נמוכים משמעותית ו/או שצריך לעבוד פחות קשה כדי לעשות אותה ו/או שהם יותר אוהבים לעשות ו/או שיש פחות סטיגמה לגביה וזה ברור למה לא כולם נוהרים לעבוד כאינסטלטורים.
מאמין שזו טעות קלאסית של הרבה לקוחות שלא היו אף פעם עצמאים
ברור, באופן כללי:
Don't judge a man until you have walked two moons in his moccasins.

וכן, אנחנו לא עובדים אצלך, נראה לי שרובנו (ובטח שהפעילים בינינו) מנסים להיות מכבדים ועוזרים כשאפשר.
עם זאת, זה לא פורום תמיכה לדווקאים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
ע אם לא השקעות אלטרנטיביות מה כן? השקעות אלטרנטיביות 12
נ ומה אם מאדים כחול? משל על אשמתו של המנהיג פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 13
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
TheOneTech תוהה אם יש בעיה במשקפיי ראייה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0

נושאים דומים

Back
למעלה