• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

אם אכן אוורגרנד הסינית תתמוטט...

• פותח הנושא sha
  • פורסם בתאריך

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
182
פשיטות רגל זה משהו בריא וצריך לעודד פשיטות רגל של חברות כושלות
איך פשיטת רגל זה משהו בריא? בפשיטת רגל מוותרים על החובות(או מצמצמים אותם) ובגלל פשיטת רגל הספקים/עובדים לא יקבלו תשלום מה שעלול לגרום לקריסה של חברות אחרות - שאין להם שום קשר למצב.
זה למעשה נותן מפלט לחברה מפני טעויות שהיא עשתה.

עדיף להכריח את החברה להתייעל ולהחזיר את החובות כך שלא תיווצר תגובת שרשרת ורק אם זה לא מצליח ללכת לכיוון של פשיטת רגל.

braun

משתמש רשום
דירוג
4
אף אחד לא התייחס לבועת הנדלן בסין.
חברות נשלן רבות לקחו אשראי ענקי ונשארו עם מלאי דירות ופרוייקטים לא גמורים שאין יכולת למכור.
האשראי שהחברות לקחו הוא לא רק מבנקים סיניים גם מבנקים בינלאומיים.
כך שאם ייווצר תהליך -ריסה של ענף הנדלן הסיני , הוא ישפיע על העולם כולו. חברה אחת 300 מיליארד דולרר עדיין לא מפילה רת השוק. העולמי.
אבל זוהי לא מכה קטנה בכנף.
אבל אם ההפעה תהיה על עוד חברות נדלן רו חברות שמוכרות מוצרים ושרותים לחברות נדלן זה לדעתי יכול להפיל את השוק העולמי למשבר רציני.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,682
בזמנו ראיתי את הסרט The china hustle בהמלצת @Leo1. מי שעדיין לא ראה אז זה מומלץ.
עוד סרט דוקומנטרי על סין(וארה"ב) שאני ממליץ לראות הוא American Factory.
הוא מראה את הצד השני של המטבע - למה לייצור בארה"ב אין סיכוי להתחרות בסין. אין אבל סתירה בין הדברים. סין מתקדמת מהר הרבה יותר מארה"ב ומאירופה, והם השיגו זאת ביושר. בניגוד לארצות הברית אבל, שם בעלי המניות הם האלוהים, בסין בעלי המניות המערביים הם יותר מקור לכסף ואין להם שליטה בשום דבר. יש לי דעה מאוד חיובית לגבי כלכלת סין, אבל לא לגבי מניות סיניות.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,082
איך פשיטת רגל זה משהו בריא? בפשיטת רגל מוותרים על החובות(או מצמצמים אותם) ובגלל פשיטת רגל הספקים/עובדים לא יקבלו תשלום מה שעלול לגרום לקריסה של חברות אחרות - שאין להם שום קשר למצב.
זה למעשה נותן מפלט לחברה מפני טעויות שהיא עשתה.

עדיף להכריח את החברה להתייעל ולהחזיר את החובות כך שלא תיווצר תגובת שרשרת ורק אם זה לא מצליח ללכת לכיוון של פשיטת רגל.
החברה מפורקת/קטנה (בגלל מכירה של חטיבות לצורך שירות החוב) - זה אמור ללמד לקח את מקבלי ההחלטות בה וכמובן את בעלי המניות שיפסידו כסף.

לגבי הספקים ובעלי החוב - הם צריכים ללמוד את הלקח: צריך להבין עם מי אתה עושה עסקים ולדרוש בטחונות בהתאם.
ב-2008 כולנו למדנו שחברות הדירוג לא מספקות מידע מועיל. לכן לדעתי כל חברה שעושה עסקים עם חברות אחרות ברמה שפשיטת רגל של החברות האחרות תגרום לה לבעיות רציניות, צריכה להעסיק אנליסטים/כלכלנים שיעזרו לקבוע מדיניות של ניהול סיכונים.
לעשות ניהול סיכונים ביחס לחברה שנסחרת בבורסה ורוב המידע עליה זמין בבורסה - לא אמור להיות קשה. נכון שיש מידע שמוסתר אבל המידע על גודל החוב ועל שיטות העבודה של אוורגרנד היה פומבי.

אני מאמין שגם בעלי חוב אמורים יותר לקחת אחריות על האג"חים שהם קונים. לא להאמין לשום דירוגים ולא להסתנוור מכל נייר שנותן תשואה לא שלילית.
ובטח שלא להאמין לחברות הדירוג שאפילו את ליהמן ברדרב דירגו AAA כמה ימים לפני הקריסה. הם צריכים לעשות בדיקה יסודית של החברה.
בפרט, אם חברת פנסיה קנתה אג"ח בכספי הפנסיונרים והחברה עשתה תספורת, אז בעולם נורמלי מישהו בחברת הפנסיה אמור לשלם מחיר אישי כבד.

לגבי הלקוחות - כמובן שהם לא אשמים והממשל הסיני אמור לעשות הכל כדי שהם יקבלו את הדירות.

נערך לאחרונה ב:

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
182
החברה מפורקת/קטנה (בגלל מכירה של חטיבות לצורך שירות החוב) - זה אמור ללמד לקח את מקבלי ההחלטות בה וכמובן את בעלי המניות שיפסידו כסף.
זה לא מלמד כלום, יש אנשים שהחברות שלהם פושטות רגל בצורה סדרתית(החברות של טראמפ הצהירו 6 פעמים על פשיטת רגל) והם מאושרים ומעושרים, כמו שטראמפ אמר: "I do play with the bankruptcy laws—they're very good for me."
בקצרה אנשים מנצלים פשיטות רגל.

ובכללי המטרה הראשית שלך לא צריכה להיות להעניש את בעלי החברה אלא להחזיר את החוב, ופשיטת רגל לא תמיד משיגה את זה.

לגבי הספקים ובעלי החוב - הם צריכים ללמוד את הלקח: צריך להבין עם מי אתה עושה עסקים ולדרוש בטחונות בהתאם.
ב-2008 כולנו למדנו שחברות הדירוג לא מספקות מידע מועיל. לכן לדעתי כל חברה שעושה עסקים עם חברות אחרות ברמה שפשיטת רגל של החברות האחרות תגרום לה לבעיות רציניות, צריכה להעסיק אנליסטים/כלכלנים שיעזרו לקבוע מדיניות של ניהול סיכונים.
לעשות ניהול סיכונים ביחס לחברה שנסחרת בבורסה ורוב המידע עליה זמין בבורסה - לא אמור להיות קשה. נכון שיש מידע שמוסתר אבל המידע על גודל החוב ועל שיטות העבודה של אוורגרנד היה פומבי.

אני מאמין שגם בעלי חוב אמורים יותר לקחת אחריות על האג"חים שהם קונים. לא להאמין לשום דירוגים ולא להסתנוור מכל נייר שנותן תשואה לא שלילית.
ובטח שלא להאמין לחברות הדירוג שאפילו את ליהמן ברדרב דירגו AAA כמה ימים לפני הקריסה. הם צריכים לעשות בדיקה יסודית של החברה.
בפרט, אם חברת פנסיה קנתה אג"ח בכספי הפנסיונרים והחברה עשתה תספורת, אז בעולם נורמלי מישהו בחברת הפנסיה אמור לשלם מחיר אישי כבד.

לגבי הלקוחות - כמובן שהם לא אשמים והממשל הסיני אמור לעשות הכל כדי שהם יקבלו את הדירות.
לא כל הספקים הם חברות ענק עם משאבים שיכולים להרשות לעצמם להעסיק אנליסטים/כלכלנים והדרישה לבטחונות היא לא תמיד ריאלית - זה תלוי בשוק ואם תבקש משהו חריג כנראה שזה יבריח לקוחות.

תחשוב על החיים האישיים שלך:
אתה קונה מוצר/שירות - אתה מקבל איזה שהיא בטוחה?, בדרך כלל לא, לפעמים אם אתה משלם באשראי אתה יכול להשתמש בביטוח.
אם המעסיק שלך קורס היום יש לך בטוחה שתקבל את השכר של החודש? שכר התראה מוקדמת/פדיון ימי חופש? - בקלות אתה יכול להפסיד 3 חודשי משכורת כך.

אתה מבצע בדיקות לפני? מעסיק אנשי מקצוע? - כנראה שברוב המקרים לא וזה תקף לעוד הרבה דברים - אנחנו עושים דברים על בסיס אמון ובדיקה בסיסית כי כאנשים פרטיים ו/או עסקים קטנים אין לנו את היכולת והידע לוודא את רמת המסוכנות ואין לנו את המשאבים לשכור מישהו שיעשה את זה, בגלל זה קיימות חברות שנותנות ציון פשוט וקריא בעלות חינמית/מוזלת אבל כמו שאמרת גם זה לא טוב.

למקומות האלו אמורים להיכנס הרגולטורים כדי לוודא שאנשים פרטיים ועסקים קטנים לא יפגעו.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,082
תחשוב על החיים האישיים שלך:
אתה קונה מוצר/שירות - אתה מקבל איזה שהיא בטוחה?, בדרך כלל לא, לפעמים אם אתה משלם באשראי אתה יכול להשתמש בביטוח.
אם המעסיק שלך קורס היום יש לך בטוחה שתקבל את השכר של החודש? שכר התראה מוקדמת/פדיון ימי חופש? - בקלות אתה יכול להפסיד 3 חודשי משכורת כך
הכל תלוי במה מונח על הכף. אם אדם לא מקבל משכורת 3 חודשים, הוא ישרוד כלכלית כמעט בוודאות.
לעומת זאת אם חברה א' כל כך תלויה בחברה ב' שפשיטת רגל של ב' תגרום לה לבעיות חמורות, אז אולי יש פה מקום לניהול סיכונים כלשהו.

זה מזכיר לי את הנושא של פריצות סייבר. לפני 10 שנים לא התייחסו לזה ברצינות וכל החברות אמרו שהם לא יכולות להרשות לעצמם להעסיק אנשים שיאבטחו את הרשתות של החברה. והיום אחרי פריצות רבות שהשביתו חברות לימים ואף שבועות, פתאום החברות הבינו שכן יש מקום להעסיק כמה אנשי סייבר.
הם אומנם מקבלים משכורת חודשית וזו הוצאה קבועה אבל בשביל הפעם בכמה שנים שהחברה מושבתת לשבועות זה שווה את זה.

אתה מבצע בדיקות לפני? מעסיק אנשי מקצוע? - כנראה שברוב המקרים לא וזה תקף לעוד הרבה דברים - אנחנו עושים דברים על בסיס אמון ובדיקה בסיסית כי כאנשים פרטיים ו/או עסקים קטנים אין לנו את היכולת והידע לוודא את רמת המסוכנות ואין לנו את המשאבים לשכור מישהו שיעשה את זה, בגלל זה קיימות חברות שנותנות ציון פשוט וקריא בעלות חינמית/מוזלת אבל כמו שאמרת גם זה לא טוב.
אם חינמי זה לא טוב אז צריך לשלם. יכול להיות שיש חברות צד ג' שיעשו את הבדיקות עבורך בלי שתצטרך להעסיק איש מקצוע קבוע בחברה.
אולי אפילו ה-CFO של החברה יכול בעצמו לעשות את הבדיקות האלה אם יעבור הכשרה מסויימת.

theone2342

משתמש סולידי
דירוג
18
הממשל הסיני עושה בשכל שהוא מבקר ומגביל חברות שפוגעות בתושבים שלו.

צמיחה זה לא העיקר במדינה, יש עוד הרבה פקטורים.
צמיחה זה רק העיקר בשוק ההון.

אם רוצים מדינה חזקה, יציבה, בלי פערים גדולים חברתיים, צריך שהממשלה תתערב כשיש מי שמפריע לסדר הזה.

סין דואגת לתושבים שלה ובשוק ההון זה לא מסתדר.

הגיוני.
אבל אל תשכח שבסוף היית רוצה גם אתה שישראל תדאג לתושבים שלה ותבלום את עליית מחירי הנדלן.

פשוט שם קל לקרוא לזה קומוניזם, וכאן קוראים לזה היצע וביקוש.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,846
אבל אל תשכח שבסוף היית רוצה גם אתה שישראל תדאג לתושבים שלה ותבלום את עליית מחירי הנדלן.
אין באמת דרך שהמדינה תוכל לעשות את זה בלי להגדיל את היצע הדירות דרך
1) הורדת רגולציה בתחום ולהקל על קבלנים מבירוקרטיה והעסקת עובדים ועד ללא להחליט עבורם איפה לבנות
2) שחרור יותר קרקעות לשוק החופשי

פשוט שם קל לקרוא לזה קומוניזם, וכאן קוראים לזה היצע וביקוש.

לא רואה איך אתה קורא לחיזוק השוק החופשי קומוניזם אבל בסדר..
כי ככה אני הייתי רוצה שישראל תדאג לתושבים שלה דרך חיזוק השוק החופשי שזה הדבר היחיד שיכול להביא יותר בתים רצויים לשוק ורצויים זה כאילו שגם רוצים לגור בהם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
TheOneTech תוהה אם יש בעיה במשקפיי ראייה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 28
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 39
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 90
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
A מס על השכרת דירה אם זו הדירה היחידה בבעלות נדל"ן 2
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
E אם הבורסה תמיד תעלה בטווח הארוך שוק ההון 17
Plato איך יודעים אם משכנתא היא "יקרה"? נדל"ן 3
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
R איך אני יודע אם עוקבת S&P500 צוברת דיבידנדים? שוק ההון 7
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
H [מה אם מס רווחי הון יעלה] מיסים 3
בורג איך לבחור רכב אם אתה לא אוהב רכבים אוף טופיק 113
E MO איך אפשר לדעת אם תשואת הדיבידנד טובה ? פוסטים מאיכות נמוכה 20
ד מה אם נדפיס לעד כסף? שוק ההון 28
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6
ע האם יהיה סגר שלישי? אם כן, כיצד ניתן להתכונן אליו? אוף טופיק 32
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
B איך לוקחים משכנתא אם רוצים לסגור 60% ממנה בתוך 5 שנים? נדל"ן 5
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ר איך יודעים אם קרן צוברת או מחלקת? שוק ההון 14
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
O כדאיות הלוואה לרכב אם ״לא צריך״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
O למה לבחור בין vt לבלאקרוק אם אפשר גם וגם? שוק ההון 7
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
Z שאלה- אם זה כלכך פשוט מה יש ללמוד? שוק ההון 43
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
P שאלה| איך אפשר לדעת אם נייר ערך מסוים סחיר או לא? שוק ההון 2
D היגיון בהשקעה במניות ריט ישראליות, אם בכלל שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה