• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

(אי) הדלקת מנורות אדומות בגופים פיננסיים וברשויות

והמסקנה שלך היא לבטל את התקשורת כליל?
כבר כתבו לך, פניה לבנק לפני ההעברה והסבר הסיטואציה הייתה מונעת את שקרה.
לא בהכרח, אבל הייתי נמנע בכל פעם שזה לא מצריך מאמצים גדולים מדי. לצמצם את ההתעסקות למינימום ולהיות ער לדרישות מבעוד מועד כמו שאתה אומר, ועוד

@שנקל הבנק הוא נותן שירות שמחוייב לחוקים שונים שמוטלים עליו מצד הרגולטורים השונים.
החוק הספציפי הוא "איסור הלבנת הון".

לא מצריך מאמצים גדולים מדי
כל דבר שתיארת מצריך מאמץ גדול בסדר גודל לפחות מלהרים טלפון מראש לבנק ולעדכן אותם שהולכת להתבצע עסקה גדולה ולשאול מה אפשר להעביר להם מראש כאסמכתא.

אז או שהבנק הוא נותן שירות או שהוא שוטר שצריך להצדטק בפניו
לגמרי. גילגול אחריות מרשיות האכיפה אל הבנק. אבל זה לא יחודי לישראל.
למשל להוציא 54 אלף ש״ח במזומן אם הייתי קונה רכב בסכום הזה, אבל ב56 אסור. השאלה אם משיכה פתאומית של סכום כזה מהקופה לא תדליק שוב מנורות ואז עדיף למשוך בחלקים קטנים שלא יעירו אף אחד.
אין בעיה במשיכת כסף מהבנק בסכומים קטנים אבל אם הסכום אסור לתשלום במזומן אז פיצולו לתשלומים קטנים אסור יותר בחומרה :
22. העושה מעשה מרמה, לרבות אחד מהמעשים המנויים להלן, במטרה להתחמק מאחד האיסורים הקבועים בסעיף 2(א) עד (ח), דינו – מאסר שלוש שנים:
(1) מפצל במרמה עסקה, שכר עבודה, תרומה, הלוואה או מתנה;

החזקת מזומן בבית תיהפך למסובכת יותר אם זה יאושר.

@שנקל הבנק הוא נותן שירות שמחוייב לחוקים שונים שמוטלים עליו מצד הרגולטורים השונים.
החוק הספציפי הוא "איסור הלבנת הון".
בכיף, אין לי חלילה שום בעיה עם החוק ועם הנהלים שהבנק מחויב אליהם. כן יש לי בעיה שאיזו פקידה מחר תחזיר לי כסף מהחשבון לאדם זר שלא חייב לי כלום אחרי שהוא נסע עם הרכב שלי כי היא החליטה שהעברה של X שקלים חשודה בעיניה ולך תרדוף עכשיו אחרי הכסף שלך ותתבע את הבנק או שאיזה פקיד שמנטר פעולות יחליט שכמה עשרות אלפים מבנק בחו״ל הם הלבנת הון ויחזיק לי את הכסף עד שאוכיח שלא. הרי פושעים אמיתיים שמלבינים כספי סמים וסחיטות צריכים לטפל במיליונים. ברור שלאדם הפשוט שמכר רכב או העביר כמה דולרים מחו״ל פעם בשנתיים אין מה להיטפל ודווקא הם סובלים הכי הרבה מהרדארים האלה.

אני מקווה שלא מפספסים כאן את הפואנטה, זה לא פוסט על איך להתחמק מהבנקים ומהחוקים. העניין הוא מקרים תמימים של אנשים תמימים שפעלו ביושר והעבירו כספים חוקיים ונחשדו כאחרון הפושעים ונתבקשו להמציא הוכחות שאין להם אחות.
הבאתי שתי דוגמאות שמהן אפשר ללמוד מה לא לעשות או לפחות להיות מוכן לשאלות, כמו תיזהרו מלעשות X כי אז יקרה לכם Y

דוגמה מצוינת! בדיוק על זה אני מדבר. פשוט מזעזע. ועוד בהעברה בין אנשים מקרבה ראשונה, לא זרים! בחיי שבסכומים נמוכים יותר הייתי מוציא את הכסף ונותן להם אותו פיזית אבל 250 אלף ש״ח זה כבר לא סכום לטייל איתו וגם לא להחזיק בבית, כך שאין פתרון עוקף. נורא.

בכלל יש סיפורים בשרשור הזה שלך למכביר :) בדיוק על זה אני מדבר
אולי צריך לכתוב פוסט על איך להתנתק מהבנקים, אם לא כליל אז לפחות במקסימום האפשרי. למשל למשוך את המשכורת במזומן ולהחזיק בבית, לשלם הכל בכסף ולא בכרטיס ולא לעשות שום העברות בנקאיות שאפשר להימנע מהן. כמובן שאי אפשר לקנות דירה במזומן, אבל כל פעולה שאפשר שלא תעבור דרכו שווה את המאמץ. לסרס אותם כמו שהם מציקים ללקוחות.

החזקת מזומן בבית תיהפך למסובכת יותר אם זה יאושר.
לא שאני מוצא היגיון או סיבות להחזיק בבית 200 אלף ש״ח במזומן וזה גם נראה לי די מסוכן (אפשר לישון בשקט על 10 או 20 אלף, לא 200...) אבל אם כל הבעיה זה להסביר את מקור הכסף אפשר פשוט לשמור את הקבלות של כל המשיכות. אם עצם האחזקה אסורה זה כבר סיפור אחר ומערער את התפיסה שהכסף שלנו בבנקים באמת ״שלנו״

בכלל יש סיפורים בשרשור הזה שלך למכביר :) בדיוק על זה אני מדבר
אולי צריך לכתוב פוסט על איך להתנתק מהבנקים, אם לא כליל אז לפחות במקסימום האפשרי. למשל למשוך את המשכורת במזומן ולהחזיק בבית, לשלם הכל בכסף ולא בכרטיס ולא לעשות שום העברות בנקאיות שאפשר להימנע מהן. כמובן שאי אפשר לקנות דירה במזומן, אבל כל פעולה שאפשר שלא תעבור דרכו שווה את המאמץ. לסרס אותם כמו שהם מציקים ללקוחות.
רק שים לב, שהמסקנה שלי הייתה הפוכה. לא להתחכם/להתעלם/לעקוף את הבנק אלא לפעול בצורה יותר שקופה ומראש.

אולי אם היית גר בדרום דקוטה אז היית עוד יכול לנסות את השיטות האלה. אבל במדינת ישראל של היום ומחר, זה לא מעשי ורק יכניס אותך לצרות גדולות יותר. כי על הדרך אתה מרים עוד ועוד דגלים אדומים, ולא רק בבנקים.

בקניית/מכירת רכב תשתמש בהעברת זה"ב.
אני בעד המלחמה בהלבנת הון ולכן אני מוכן לוותר "קצת" על הפרטיות שלי והנוחות שלי על מנת שהרשויות המתאימות יוכלו להילחם בתופעה הזאת.
כשאתה אדם ישר, ההסברים קלים. הרשויות השונות לא באמת מחפשות את האדם הפרטי ולכן גם הסברים חסרים חלקית מתקבלים.
הדבר הכי נכון זה לא לשפוך את התינוק עם האמבטיה ולרדת מהגריד. תקבל בהבנה שהרשויות השונות פועלות במסגרת החוקים החדשים שמטרתם בסופו של דבר לטובת הכלל.

הבנק ביקש הוכחות, איך מספקים הוכחות על דבר כזה? עותק מהעברת בעלות בצירוף צילום מחירון על שווי הרכב (הבעיה שהיה פער משמעותי בין השניים) והסכם מכירה שלא תמיד עושים אבל במקרה היה. הבנק ביקש עוד מספר ימים לבדוק ולשחרר את הכסף לחשבון.
מוכנים? תחזיקו חזק: כעבור מספר ימים הכסף עבר בחזרה לחשבון של הקונה!!!
חברי ההמום התקשר לבנק שם הסבירו לו שלא מאשרים את ההעברה החריגה.
״אבל האוטו כבר שלו!״
״מצטערים״.

הבנק גוף מונחה וחלה עליו חובת זהירות ויכול לבקש אסמכתאות בהתאם לסכומים גבוהים.
העברת בעלות והסבר זה אמור לגמרי לספק. איסור הלבנת הון הוא עולם עם שטחים אפורים ושיקול דעת. הייתי באופן אישי לא עובר לסדר היום על דבר כזה ומגיע עד לאחראי על הלבנת הון וראש החטיבה בבנק שיסבירו איך לקוח שסיפק הסבר ואסמכתא מקבל טיפול כזה. לא שמעתי הגזמה מהסוג הזה ואני מכיר את התחום בקטנה.

בתור מישהו שמתעסק בקריפטו, אני לגמרי מכיר את הבעיה: כסף חוקי ומדווח וממוסה, שהבנק לא יודע איך לבלוע. גם אני מנסה לכן לעשות כמה שפחות העברות לבנק שפקיד כזה או אחר לא יבין ויחסום. אפשרות אחת היא פשוט להפקיד מזומן לחשבון - הפקדה דרך כספומט בסכום של 40,000 (לא יותר מזה בחודש) מעולם לא עשתה לי בעיות. אני מניח שאם יתקשרו אלי לאמור שהם לא יכולים לקבל את הכסף, לפחות יחזירו אותו לי ולא לצד שלישי ואני אשאר עם מזומן במקום לרדוף אחרי אדם זר.

פתרון מעניין יותר אם אתה לא צריך את הכסף לשימוש יום-יומי, הוא להשתמש בעולם הקריפטו כדי לשמור עליו: את אותו מזומן אתה לוקח לחלפן קריפטו ופשוט קונה ביטקוין או מטבע יציב כמו USDT, ופתרת את הבעיה: לא צריך את הבנק, לא צריך לשאת עליך ערמות מזומנים או לשים מתחת למזרן, ובהתנהלות סטנדרטית בעולם הקריפטו, אתה כמעט חסין לפריצה או גניבה. כמובן יש לשמור את תיעוד הקנייה בשביל המדינה.

בשלב הבא, מי שזה מתאים לו יכול לקבל ריבית על המטבעות שלו או להשקיע בצורות אחרות דרך מגוון גופים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 41
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
I מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P אי-וודאות מיסויית בנדל"ן, בארץ ובחו"ל נדל"ן 2
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
R משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי שוק ההון 8
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
פ אי פדיית קה"ש לאחר פטירת המוטב צרכנות פיננסית 2
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
מ מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 161
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
צפי מה עושים במצב אי וודאות ומחירים גבוהים למדדים? שוק ההון 10
A אי שיוך כספים בפנסיה צרכנות פיננסית 2
cypriano de rore אי תשלום פנסיה אוף טופיק 21
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
מ אי תשלום חשבון חשמל על ידי דיירת אוף טופיק 19
SpidiMan מקרה מוזר או סתם אי הבנה? (כתב אופציה) שוק ההון 22
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
I ומה אם אי אפשר לחסוך יותר? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
P למה אי אפשר לערוך הודעות ישנות? אוף טופיק 12
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה