• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם?

כתום

משתמש רגיל
דירוג
363
(זכיתי להתעלמות כשניסיתי להחיות שרשור על הסיכון באירלנד, בודק אם זה המיקום או אני)

שני היתרונות העיקריים של האיריות הצוברות הן תשלום מופחת במקור על דיבידנדים, והיעדר מס ירושה.
האם לדעתכם מאורעות הימים האחרונים יכולים לפגוע באחד\שני היתרונות הנל? כלומר, האם העובדה שIWDA ו EIMI נסחרות בלונדון יכול להעלות המיסוי בצורה כלשהי? או אפשרות של עזיבה של אירלנד את האיחוד האירופי עם אנגליה? (שבשלב זה נפסל לחלוטין במוצהר ע"י ראש ממשלתה, אבל מי יודע...). מצוקה כלכלית של אירלנד לאור ירידה בסחר אם אנגליה לאור עזיבתה את האיחוד? נשמע כמו משחק לוח אסטרטגי הדבר הזה...
או בצורה אחרת: הם זה משנה לדעתכם שיקול של איריות צוברות מול אמריקאיות?
@איליה? @Ron B? @מישהו אחר?

דיון תאורטי בלבד, לא ממליץ שוםדבר לאפחד, מחזיק IWDA ו EIMI, לא מתכוון לשנות אחזקות בכל מקרה. סתם מחשבות של ליל קיץ חם.

אם זה המיקום או אני
בעיני זה לא זה ולא זה - אלא פשוט העובדה שכל הנושא הזה הוא כרגע הרבה מאוד ספקולציה ומעט מאוד עובדות ענייניות.
יזרמו עוד הרבה מים בתמזה לפני שמשהו מוחשי יקרה בעקבות משאל העם הזה - מדובר בעניין של שנים לכל תהליך שהוא שאולי, איכשהו, אם בכלל, ישפיע על מעמד המס של הקרנות האיריות.
לכן גם נמנעתי משאר הדיונים על הקשורים לברקסיט - מעבר להנאה שבפטפטת, זה נטול כל מידע עובדתי שרלוונטי להחלטות פיננסיות בעיני.

@יבגני,
קודם כל תודה על התגובה.
מבקש לא לזלזל בהנאה שבפטפטת. אחת ההנאות הטהורות ביותר.
דבר שני, גם ההעדפה לקרנות איריות עפ אמריקאיות, מבוססת בין השאר על חשש ממס ירושה שאיש עוד לא ראה, כפי שידידנו דעת נהנה להזכיר מדי פעם. כך שמדובר בחשש וירטואלי מול חשש וירטואלי אחר.
מסכים שההבדל בין 2 האפשרויות קטן, ותמיד אפשר לעבור בלי מחיר גבוה מדי.
ואחרון- הזדמנות להודות לך על הרבה פוסטים מושקעים וסבלניים.

@כתום

לא לבלבל בין אירלנד לצפון אירלנד.
אירלנד היא דווקא מועמדת להיות הזוכה הגדולה מהברקסיט, כל הבנקים הגדולים יעברו מלונדון לאירלנד.
אגב , הקרנות האיריות נסחרות גם בעוד בורסות אירופאיות ולא רק בלונדון. אני למשל קונה את האיריות בבורסת אמסטרדם.

לא שאני ממליץ לקנות איריות, אבל לא הבנתי מה הקשר בכלל.
אירלנד היא מדינה עצמאית מתחילת המאה הקודמת ולא קשורה לבריטניה. נכון שהניירות האלו נסחרים בבורסת לונדון, אבל זה כמו לנסות למצוא קשר בין משק כנף פרפר להתפרצות הר געש רחוק. אם מתאמצים אפשר למצוא קשר, אבל צריך להתאמץ.

Back
למעלה