אירועים? לא תודה!

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,360
הוריי והורי חברותיי, שכולם אנשים מבוססים כלכלית ללא ספק, בשנות ה-60-50 לחייהם, נותנים באירועים 500-300 שקלים כשהם מגיעים כזוג.
אנחנו נותנים כזוג 500-600 ש"ח (לפני עשרים שנה זה היה 300-400 ש"ח) ומאד משתדלים לא להגיע לאירועים אלא אם זה אנשים שאנחנו אוהבים ובקשר מעולה איתם כל הזמן. זה נכון שיש מצווה לשמח חתן וכלה אצל הדתיים וגם הלכתי ללא מעט חתונות כאלו במשפחתי אבל בחיים לא שימחתי ולא שמחתי. יושבים עם הקרובים, מפטפטים קצת, אוכלים קצת ובורחים. אני ממש מקווה שהילדים שלי לא יבחרו להינשא ואם כן, שזה לא יהפוך למסיבה רעשנית.

• אהבתי
Reactions: Leo

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,742
גם אני, חילונית למהדרין, נותנת כ500 ש"ח בחתונה לזוג + ילדה. זה מה שנראה לי סביר וזה מה שאני נותנת.
מה שכן, לגבי זה:
ואני מודה שההורים מימנו 100% מהאירוע המאוד סולידי - את השמלה, למשל, לקחתי מגמ"ח בחינם לגמרי. כל האירוע כולו עלה פחות מ-50k, עם 400 מוזמנים
נכון של400 מוזמנים 50K זה יחסית מעט, אבל אבסולוטית בעיני 50K זה המון כסף להוציא על חתונה. בלי קשר למה נותנים האורחים.

• אהבתי
Reactions: MMM

תפוזינה

משתמש ותיק
דירוג
241
נכון של400 מוזמנים 50K זה יחסית מעט, אבל אבסולוטית בעיני 50K זה המון כסף להוציא על חתונה. בלי קשר למה נותנים האורחים.
יש לי גם מחשבה כזאת.. ובכן זה קרה וזה היה די מזמן.
מראש חשבנו לעשות משהו אפילו בלי ארוחה בכלל ובלי שולחנות שיושבים, אלא רק שתייה, ריקודים, וכיבוד קל. בסוף זה היה נראה מסובך יותר מחתונה רגילה..
לא רואה את עצמי עושה ברית מילה באולם. על בר מצוות רחוק לחשוב...:/ הבת מצוות של חברותיי היו באולמות. הבת מצווה שלי הייתה מגניבה וסולידית: טיול של יומיים לחברות בעלות מינימלית (רק ההסעה עלתה כסף, הלינה והפעילויות היו בחינם, והאוכל זניח, אוכל של טיול, לא של אירוע). מקווה שילדיי יקבלו ממני את הערכים הכלכליים שאני קיבלתי מהוריי. רק שהוריי גרים במקום עם חברה מאוד ראוותנית וברמה גבוהה, ואני גרה בפריפריה, אז האירועים של חברינו יהיו פחות מנקרי עיניים מהאירועים של חברי הוריי, אני מקווה.

c881

משתמש בכיר
דירוג
9,378

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,360
בקצב של ה"טבעונים יוצאים מהמטבח" בפורום הזה, אני אשאר אוכל הכבד בחמאה האחרון.
להזכירך, הרוב הדומם שותק בדרך כלל ורק הקצוות מייצרים רעש (כן, זה כולל גם אותך).
רובם אוכלים מגוון, ורובם לא עושים כזה עניין מאוכל. כן או לא גלוטן/סוכר/בשר/חלב/שומן זה דתי מדי. קצת מכל דבר נשמע לי הגיוני יותר.

דורון

משתמש ותיק
דירוג
711
אני ממש לא מתלהב מאירועים, למרות שאין בעיה כלכלית. כשנולד הילד הראשון עשינו קבלת פנים על הגג של ההורים. בשניה אירוע רגיל (נשברנו). בשלישי, פשוט הזמנתי את המשפחה הקרובה מאוד שבאה לברית בבית למסעדה, בהתראה של 5 דקות, בלי אישתי וחתן השמחה. היו אורחים מחול, וזה היה הדבר הנכון לעשות.

בר מצווה ובת מצווה עשינו רק לחברים בכיתה. המשפחה הקרובה מעדיפה מנגל רגוע בבית, בלי הטירוף של 50 ילדים צורחים. לחברים וחברים מהעבודה חסכתי את הטירחה.

להגיע לאירועים אנחנו אוהבים בד"כ, בגלל הריקודים והשמח. מביאים 600 לזוג. אם זה משפחה, באים חמישה, ואז לפחות 1000. אם עבודה, בד"כ מגיעים אדם אחד. מחפשים בגוגל "כמה כסף?", מכניסים את הפרטים, ומעלים קצת.

פזרן

משתמש ותיק
דירוג
245
מחפשים בגוגל "כמה כסף?", מכניסים את הפרטים, ומעלים קצת.

התיאוריה שלי:
ככה בדיוק הגענו למצב של חתונות אולטה גרנדיאוזיות ותשלומי אורחים ששקולים לקנסות על עבירות תנועה בינוניות עד קשות.
כמה עשורים של, "מקובל לתת X, אני אתן X ועוד קצת כדי להיות בטוח שיצאתי בסדר". ככה כל שנה המקובל הופך להיות מקובל של שנה שעברה פלוס 5-10 אחוז.
מייצרים אינפלציה ל"כרטיס לאורח בחתונה" שיותר גבוהה מהאינפלציה בפועל כשהכסף הנותר במקום ללכת לזוג הצעיר לעתיד הולך באופן טבעי להקצנת האירוע ולריפוד בעלי האולמות.
"אני רוצה את זה יותר מפואר ממה שבת דודתי רבקה עשתה לפני 5 שנים" יוצא לפועל רק בגלל שהאורחים יכולים לממן את זה. אם האורחים היו נותנים ריאלית מה שנתנו בחתונות לפני 20 שנה, החתונות היום גם היו הרבה יותר דומות סטדנרט שהיה לפני 20 שנה.

פזרן

משתמש ותיק
דירוג
245
@פזרן מעניין מה יקרה לחתונות אם כולם יביאו מעטפות עם קופונים לחיוכים בחינם :)
עסקי החתונות יקרסו.

בהחלט יקרסו, אחרי שהכלה תגלה שאח שלה דיג'יי מעולה ולדודה יש אחלה חלקה להרים בה אירוע...

oz1987

משתמש ותיק
דירוג
254
המבוגרים שכאן יוכלו לאמת זאת אבל בעבר לא היו מביאים מתנות לנשואים הטריים ?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
16,345
המבוגרים שכאן יוכלו לאמת זאת אבל בעבר לא היו מביאים מתנות לנשואים הטריים ?
התחלתי ללכת לחתונות של חברים לפני כ-15 שנה. אז לדעתי התחילה המגמה של צ'קים בלבד. מתנות אחרות הפכו ליותר ויותר נדירות באותה תקופה.
אם מסתכלים אחורה יותר, אני לא רואה טעם להשוות. בשנות ה-80 אנשים גרו בדירות בסטנדרט אחר, נסעו במכוניות אחרות וכו'.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,360
אם מסתכלים אחורה יותר, אני לא רואה טעם להשוות. בשנות ה-80 אנשים גרו בדירות בסטנדרט אחר, נסעו במכוניות אחרות וכו'.
בשנות ה-80 לא היה מבחר גדול וזול של מוצרים לבית ולא היו חנויות בכל מקום אז זוגות מאד שמחו למתנות מועילות כמו סירים איכותיים, מצעים וכלי בית יקרים. הבעיה היתה כמות הסרוויסים (מערכת כלי אוכל חסרת ערך רוב ימות השנה) שקיבלת בכל חתונה כי לא היה כמובן תיאום בין המוזמנים. לכן התחיל להתפתח הנוהג לתת צ'ק ושהזוג יקנה מה שמתאים לו. אז בהתחלה, סכום הצ'ק תאם את מחיר המתנה פחות או יותר ומתישהו זה הפך להיות צ'ק למימון המסיבה.

בגלל שאני אחת הזקנות כאן, אני יכולה לספר מה אנחנו קיבלנו ותראו כמה זה שונה מהיום. (הערה אחת: רוב המוזמנים היו קיבוצניקים או כאלה שרק עזבו לא מזמן את הקיבוץ אבל יש לי גם קרובי משפחה אמידים).
כמה מהאחים שלי קנו ביחד סיר לחץ (החזיק יותר מעשרים שנה והיה מעולה)
הורים של החברה הכי טובה שלי קנו סיר ומחבת של סולתם- משתמשים בהם עד היום.
הדודה שלי נתנה כסף למכונת כביסה (ביקשנו את הכי זולה, קנינו "זוהר" תוצרת ישראל והיא ליוותה אותנו 20 שנה).
הדוד שלי קנה לנו כמה מכשירי חשמל למטבח מולינקס (הביא במיוחד מאנגליה כי בארץ לא היה או היה יקר נורא).
קיבלתי שתי רפרודוקציות של ציורים נהדרים שתלויות לי על הקיר עד היום.
מתנות אחרות שהיו מיותרות לחלוטין העברנו ל"כלבו" של הקיבוץ והן נמכרו בשבילנו.
גובה הצ'קים נעו בין 50 ש"ח ל-200 ש"ח.
החתונה נערכה באולם צנוע בעיר צנועה (בגלל בעיות כשרות בקיבוץ והמשפחה הדתית העניפה שלי). בעלי ואני שנאנו כל רגע בחתונה אז השתכרנו מההתחלה.
עלות מימון החתונה התחלקה בין שני הקיבוצים וההורים שלנו, הכסף עבר אלינו וההורים נסעו עם הדודים לשבוע לאילת. אנחנו חזרנו למחרת לעבודה :)

Smile

משתמש ותיק
דירוג
127
בת העמק, מאז החתונה שלך, יצא לך להיות נוכחת בחתונה כל שהיא שהזכירה לך את החתונה שלך או חתונות בסגנון של אז?
או שהיום מי שרק יחשוב להתחתן כך, עדיף ש....

tchc1

משתמש ותיק
דירוג
63
בת העמק, מאז החתונה שלך, יצא לך להיות נוכחת בחתונה כל שהיא שהזכירה לך את החתונה שלך או חתונות בסגנון של אז?
אני יכול להעיד שבמשפחה שלי, אין אחד שהתחתן באולם, כולם בחרו להתחתן בשטח הפתוח(כמה מפתיע שגם מדובר בקיבוציניקים) , להביא קייטרינג בקטנה, הרבה אלכוהול וריקודים ארוכים,
ועדיין הצ'קים גבוהים, כנראה כי זה הסטנדרט כבר היום. מתביישים להביא קצת מידי שמא יחשבו את מביא הצ'ק לקמצן.

c881

משתמש בכיר
דירוג
9,378
יצא לי לראות כמה שאת "הסיבוב השני" התחילו ברבנות עם מנין ואחרי זה הולכים לאכול במסעדה.
כנראה שהבינו ש"מופע של פעם בחיים" הוא לא באמת "פעם בחיים" והוא לא ערובה לחיים משותפים.

נושאים דומים

למעלה