• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה אתה מחזיקים את קרן החירום שלכם?

ALEX47

משתמש רגיל
דירוג
197
אני מתלבט מה לעשות בנוגע לקרן חירום, הייתי רוצה לשמור אותה בפק"מ יומי/שבועי צמוד מדד (הגנה מאינפלציה+אפשרות הפקדה לפק"מ+הגנה מפיתוי של שימוש בקרן כי זה בעו"ש/מזומן) אך לא מצאתי בנק אשר מאפשר פק"מ צמוד מדד. אני מעוניין לעשות זאת ע"י הפקדות נמוכות (100-300 ש"ח) וקבועות כל חודש
אשמח לשמוע:
  1. היכן אתם מנהלים את קרן החירום שלכם (אם בכלל)?
  2. האם יש בנמצא בנק/גוף המאפשר פק"מ צמוד מדד?
תודה

נערך לאחרונה ב:
הסכומים נמוכים מדי, אבל אופציה אחרת היא לקנות מק"מים דרך הברוקר שלך. שוב בגלל הסכומים הנמוכים זה הופך ללא כדאי כי העמלות של הקניה יעלו יותר מהתשואה שלך. זו גם הסיבה שאין בנק שירצה לקחת את הצד השני של עסקה כזו- הוא יפסיד כסף וגם ייקח סיכון עודף כי אם תהיה העלאת ריבית הוא מיידית מפסיד כסף בצד שלו אבל עדיין מחוייב לך לשימור הקרן מצד שני.

בקיצור הייתי פשוט מושך מזומן מהכספומט ושם מתחת למזרון, גם ככה אין אינפלציה על פי המדד, ובסכומים האלה חבל על ההתעסקות.

במיזרחי יש (או היה באתר שלהם בכל מקרה זה עדיין קיים) פיקדון שאפשר לשבור אותו בסוף כל חודש ולקבל את הסכום צמוד למדד. יש מינימום של 10 אלפים ש"ח.
פיקדון חודשי של 300 שח זה לא באמת קרן חירום. זה סתם חסכון קטן. אם המטרה לצבור ממנו בסופו של דבר סכום משמעותי שיהיה צמוד למדד ברור שצריך לתת לו להצטבר תקופה. אם אתה מוכן לוותר על נזילות לשנתיים לפחות, תוכל למצוא תוכנית חסכון מתאימה.

במיזרחי יש (או היה באתר שלהם בכל מקרה זה עדיין קיים) פיקדון שאפשר לשבור אותו בסוף כל חודש ולקבל את הסכום צמוד למדד. יש מינימום של 10 אלפים ש"ח.
פיקדון חודשי של 300 שח זה לא באמת קרן חירום. זה סתם חסכון קטן. אם המטרה לצבור ממנו בסופו של דבר סכום משמעותי שיהיה צמוד למדד ברור שצריך לתת לו להצטבר תקופה. אם אתה מוכן לוותר על נזילות לשנתיים לפחות, תוכל למצוא תוכנית חסכון מתאימה.

תודה!

כמה אינפלציה אתה כבר צופה?
אני לא עוסק בתחזיות :).
המטרה היא כמובן לצבור סכום שיהווה קרן חירום ויהיה צמוד למדד. תהיתי אם אפשר לעשות את זה בסכומים נמוכים ע"י הפקדה קבועה. בסכומים "גבוהים" יש פתרונות נוספים כמו שציינו פה המגיבים.

מזומן נזיל - חצי בחשבון עו"ש והחצי השני בחשבון הנאמנות של בית ההשקות.
סה"כ כ 6-7 חודשי מחייה ללא צורך במכירת ני"ע.

במיוחד במידה ויש יותר מאחת
בעבר כל מעבר עבודה בשנים האחרונות כלל פתיחה של קרן השתלמות חדשה.
כך יצרתי מצב שבמידה ואצטרך סכום מסויים אוכל לפדות רק קרן אחת מתוך כמה וכמה שיש לי בלי להיות מוכרח לפתוח קרן חדשה ולאבד ותק.
היום כבר פחות רלוונטי כי יש לי 5 קופות נזילות עם ותקים שונים, כך שכרגע גם במעברי עבודה אני ממשיך את אותה קרן.

הפקדה חודשית לקופת גמל להשקעה (חוסך 1000-2000 ש"ח בחודש לשם) + אחת מקרנות ההשתלמות הנזילות
קרן השתלמות נזילה זה מעולה (במיוחד במידה ויש יותר מאחת).
לא הבנתי מה הייתרון של להחזיק קרן חרום במקומות האלה.
הרי הרעיון של קרן חרום (לפחות ממה שאני מבין) זה שלא תצטרך למכור מניות אם "משבר" אישי קורה במקביל לנפילות בבורסה.
מה ההבדל אם אתה מוכר מניות שאתה מחזיק בקה"ש/קופגל"ה לבין למכור מניות שאתה מחזיק בתיק הממוסה?

למה לא לאחד אותן, תחת קרן השתלמות IRA אחת, ולהוזיל את דמי הניהול?
מי אמר שהן לא מאוחדות תחת גג אחד (בין אם IRA או לא)?
עדיין כל קרן שומרת על הוותק שלה בנפרד, גם אם כולן באותו מסלול ובאותה חברה

• היכן אתם מנהלים את קרן החירום שלכם (אם בכלל)?
פקדון פר"י יומי בבנק... כסף כאן ועכשיו.
פיקדון שיקלי יומי בריבית משתנה, המאפשר ביצוע משיכות והפקדות בכל יום עסקים. הריבית מחושבת כריבית דריבית יומית.
מפקיד עכשיו, מושך עכשיו.
משתמש בו כ- Buffer לחשבון העו"ש וגם כפקדון מגן.
3 חודשי הוצאה נטו ממוצעת.
+
חסכון גמיש חודשי גם בבנק.
פיקדון שקלי חודשי בריבית משתנה, בריבית דריבית חודשית. מאפשר הפקדות חודשיות בהוראת קבע.
פקדון בהוראת קבע עם תחנת יציאה/משיכה/שינוי סכום חודשית.
3 חודשי הוצאה נטו ממוצעת.

אני היחיד שלא מחזיק קרן חרום?
לא רונן ;)
אבל אתה היחיד שאני זוכר אותו רושם בפירוש שהחזקה של קרן חירום היא בזבוז של תשואה אלטרנטיבית... כלומר בזבוז של תשואה שהכסף בקרן החירום הלא יעילה תשואתית היה יכול לעשות בשבילך.
זכותך לחיות על "הקצה" (אין צורך להסביר לי למה אתה לא חי על הקצה).
הרוב המוחלט של האנשים אוהב שיש לו כמה ג'ובות מתחת לבלטות.
הרוב המוחלט של היועצים והייעוצים והמייעצים מייעץ שחכם מאוד ונדרש לשים כמה ג'ובות מתחת לבלטות.
ובמתחת לבלטות הכוונה היא לחלוטין לכסף כאן ועכשיו... לא לכסף בעוד 3-4 ימי עסקים כמו שיוסי מערוף רושם:
הפקדה חודשית לקופת גמל להשקעה (חוסך 1000-2000 ש"ח בחודש לשם) + אחת מקרנות ההשתלמות הנזילות

וסתם בשביל הקונטרה - הנה מאמר נפלא מהמתורגמן הפיננסי על למה בכלל לא צריך קרן חירום: "הפרכת הצורך בחשבון למצבי חירום – מאת EARLY RETIREMENT NOW".

אבל אתה היחיד שאני זוכר אותו רושם בפירוש שהחזקה של קרן חירום היא בזבוז של תשואה אלטרנטיבית... כלומר בזבוז של תשואה שהכסף בקרן החירום הלא יעילה תשואתית היה יכול לעשות בשבילך.
לא זכרתי שרשמתי את זה בפורום...
זכותך לחיות על "הקצה" (אין צורך להסביר לי למה אתה לא חי על הקצה).
אני דוקא אשמח להבין למה אתה חושב שאני "חי על הקצה".
לתפיסתי אני רחוק מאוד מהקצה. (אם הייתי ממונף מאוד, זה אכן היה קרוב הרבה יותר לקצה).
רוב המוחלט של האנשים אוהב שיש לו כמה ג'ובות מתחת לבלטות.
הרוב המוחלט של היועצים והייעוצים והמייעצים מייעץ שחכם מאוד ונדרש לשים כמה ג'ובות מתחת לבלטות.
ובמתחת לבלטות הכוונה היא לחלוטין לכסף כאן ועכשיו... לא לכסף בעוד 3-4 ימי עסקים
אבל יש לי כסף נגיש כאן ועכשיו.
בדיוק בשביל זה יש לי מספר גדול של כרטיסי אשראי, שמונפקים על ידי מספר מנפיקים שונים ממספר מדינות שונות. (כרגע זה בערך 10 מנפיקים שונים, ואני עובד על להוסיף עוד כמה). ככה שגם אם יסגרו לי החשבונות אצל מנפיק מסויים (או אפילו מדינה מסויימת), עדיין יש לי מספיק כדי להסתדר.
ועד שאני אצטרך לשלם את החשבון של הכרטיס יש לי מספיק זמן להשיג את הכסף הדרוש ממקורות אחרים (נגיד הלוואה מIB או מאחד מ10 הבנקים האחרים שיש לי אצלהם חשבון)
וסתם בשביל הקונטרה - הנה מאמר נפלא מהמתורגמן הפיננסי על למה בכלל לא צריך קרן חירום: "הפרכת הצורך בחשבון למצבי חירום – מאת EARLY RETIREMENT NOW".
לא הכרתי. תודה על ההפניה

לא זכרתי שרשמתי את זה בפורום...
אין סיכוי שאני אדע לחפש את זה... אבל אני זוכר שרשמת על זה פעם :>
יכול להיות שאני טועה לגמרי... אבל אני ממש זוכר אותך רושם דברים בסגנון הנ"ל.
אני טועה? O_0
אני לא יודע אם יש לך קרן חירום או שלא, אני רק זוכר שאמרת שאין לך ושאתה חושב שזה בזבוז של תשואה שהייתה יכולה להיווצר... אבל אולי אני לא זוכר נכון. (אחרי שקראתי את כל ההודעה שלך עם כרטיסי האשראי השונים הבנתי שאני לא טועה).

אני דוקא אשמח להבין למה אתה חושב שאני "חי על הקצה".
תשובה קצת מתחכמת מצידי אבל באמת לא רשמתי שאתה חי על הקצה... רשמתי שזכותך לחיות "על הקצה" שמשתמע מכך שאם אתה חי על הקצה (מה שאני לא יודע) זכותך לעשות זאת.
הכוונה מבחינת כסף נזיל של כאן ועכשיו.
אני שוב מדגיש כאן ועכשיו. מבחינתי כאן ועכשיו זה מתחת לבלטות (=לגשת ולקחת) או עד 10 קליקים בעכבר והכסף בחשבון באותו הרגע או ממש כמה רגעים אחר כך.
אני מגדיר קרן חירום כ"כאן ועכשיו". וזו כמובן שהגדרה מאוד מחמירה ולכן אני באופן אישי מחזיק 2 סוגים של קרן חירום - יומית של כאן ועכשיו וחודשית של "מקסימום אחר כך".

אבל יש לי כסף נגיש כאן ועכשיו.
בדיוק בשביל זה יש לי מספר גדול של כרטיסי אשראי, שמונפקים על ידי מספר מנפיקים שונים ממספר מדינות שונות. (כרגע זה בערך 10 מנפיקים שונים, ואני עובד על להוסיף עוד כמה). ככה שגם אם יסגרו לי החשבונות אצל מנפיק מסויים (או אפילו מדינה מסויימת), עדיין יש לי מספיק כדי להסתדר.
ועד שאני אצטרך לשלם את החשבון של הכרטיס יש לי מספיק זמן להשיג את הכסף הדרוש ממקורות אחרים (נגיד הלוואה מIB או מאחד מ10 הבנקים האחרים שיש לי אצלהם חשבון)
עכשיו תורך להתחכם... אבל אתה לגמרי צודק ואני הראשון שיכתוב את זה. אם תרצה יהיה לך כסף כאן ועכשיו.
רק מה?... אתה יודע ומבין שזה כסף שיווצר מאשראי, מחוב או ממינוף. מה שלגטימי לגמרי (=זכותך לחיות "על הקצה").
שוב הגדרה וסמנטיקה - למה אני מגדיר את זה כחיים "על הקצה"?... כי להבדיל ממך, אני רגיש ברמה של שוק אנפילקטי לכל חוב כלשהוא, כל מינוף כלשהוא וכל אשראי כלשהוא.
בעבורי חוב/מינוף/אשראי זה קצה. זה מצוק. תהום. אסון. מצב חירום. פגע וברח.
רמת הרגישות שפיתחתי היא בלתי נסבלת והיא מגיעה כצעד מנע בינארי של 1/0 אחרי שנים רבות מאוד של צרכנות לא נבונה וחיים בצורה קבועה מחוץ למסגרת האשראי בצורה שהיא לא אחראית, אקוטית, בלתי נסבלת בטיפשותה, עלובה וכרונית.
אז אני הפכתי את עצמי לבינארי כדי שלא להעז ולחזור על הטעויות שלי שוב. אין אפור, יש או שחור או לבן, ואני בוחר בלבן (=אין חוב, אין מינוף, אין אשראי. נ-ק-ו-ד-ה).
אלו ההבדלים בינינו.

בנוסף - להבנתי, קרן חירום היא באמת חירום. לא בכאילו חירום. לא חירום של עוד חודשיים. לא חירום של עוד 3 שבועות.
חירום של כאן ועכשיו.
הדגשתי חזור והדגש, כאן ועכשיו.
ולכן אם מישהו רואה קרן חירום כקרן מצוקה לעת מצוא, או כקרן "בעוד חודש ייכנס הכסף אז הכל טוב", אז הוא יכול לא להתייחס ברצינות תהומית למה שאני כותב ומדגיש.

בנוסף - להבנתי, קרן חירום היא באמת חירום. לא בכאילו חירום. לא חירום של עוד חודשיים. לא חירום של עוד 3 שבועות.
תן מספר דוגמאות
קשה לי להבין איזו הוצאת חירום צריכה להיות במזומן "כאן ועכשיו"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7
סול איפה הדיבידנדים בקרן צוברת? שוק ההון 19
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה