• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
2,434
בפורום יש מלא שרשורים על קניית "רכב סולידי" "טיול לחו"ל סולידי" ועוד רכישות "סולידיות".
לדעתי, אף אחד מהם אינו צורך בסיסי ולא עונות להגדרה סולידיות בדיוק כמו קנית יאכטה, קרוז ווילה בחו"ל.
הייתי אומר שאלו שרשורים כמו בטמקא על "צרכנות נבונה" מי שמחפש לבזבז קצת פחות, ממש לא סולידי!

זה מזכיר לי קצת את הבדיחה על הילד שבא לאבא שלו ואמר לו "אבא, היום הלכתי ברגל במקום לקחת את האוטובוס וחסכתי 5 שקלים" ואז האבא אומר "חבל שלא בחרת לא לקחת מונית, היית חוסך 20" :lol:

אולי תתפלא לשמוע שדווקא תחביב כמו ימאות הוא יחסית לא כזה יקר(בהנחה ולא קנית את היאכטה).
עלות הרישיון לא זולה אבל אחריה החברות במועדון שייט עולה מספר אלפי שקלים בודדים בשנה ומאפשרת לך גישה למספר הפלגות בחודש ולפעמיים(תלוי במועדון) גם השכרת היאכטה באופן פרטי במחיר מוזל ו/או ב"חינם"(מגולם במחיר המועדון) למספר שעות בהתאם לחוזה בינכם.
ניתן גם להצטרף לפלוטילה על מפרשית לשבוע ביוון בעלות של מספר אלפי שקלים.

ג"נ, בתהליכי סיום של הוצאת רישיון משיט.

האמת? חו"ל הוא מושג שיש רק בעברית. הצמצום של "כל מה שהוא מחוץ לארץ שלנו" ברשי תיבות של שלוש אותיות, הוא מעין חוצפה שרק לישראלים יש. למדינות שלא מוקפות אויבים, ושלצאת לחו"ל מבחינתן זה לקחת רכבת ולעבור את הגבול (חוויה שלא מוכרת לנו בישראל).
ולמה אני מציין זאת כאן? כי המושג "חו"ל" הוא כל כך רחב, כל כך מגוון, כל כך לא אמור להיות "מושג" למעשה, שאפילו להחליט אם סולידי או לא זה בילתי אפשרי.
אתה מחליט שטיול לחו"ל אינו סולידי כי אתה מכיר את הדרך הממוצעת שישראלי מטייל.
אבל האם לקחת בחשבון שישראל היא מדינה יקרה בטירוף? ושאולי לחיות במדינה אחרת, לחצי שנה נניח, יכול לחסוך הרבה מאד כסף?
בטיול שלי ב"חו"ל" עשיתי מלא כסף. קודם עבדתי חודשיים בארצות ברית וקיבלתי 6000 דולרים אמריקאים, אבל תתעלם מזה, באנו לטייל לא לעבוד נכון? אני מציין את זה רק כי העבודה מימנה לי את הטיסות הלוך וחזור, ואז יצאתי למרכז אמריקה. כל אותו הזמן קיבלתי כסף מהדירה שהשכרתי, אני מאמין שאז הוא היה 2250 לחודש.
במשך ארבעה חודשים טיילתי, עברתי ממדינה למדינה- מה ששילמתי היה זול משמעותית ממה שהייתי משלם לו הייתי חיי בארץ רק על השכירות. הייתי במדינות מתפתחות, למשל ניקרגואה, שארוחת צהרים מלאה בה עולה 4 שקלים, ובוריטו עם בשר 2 שקלים או שקל. שתייה מתוקה במגוון טעמים- חצי שקל. המגורים עלו לי 4.5 דולר ללילה- כ18 שקל ליום, משהו כמו שכר דירה של 550 ש"ח גג.
כל הטיול עלה לי קצת יותר מ2000$ בערך, עזוב שחזרתי עם עודף של 4000$ מהעבודה- רק השכר דירה שלי שקיבלתי חודש בחודשו היה הרבה יותר ממה שהוצאתי שם כולל הכל, כי בארבעת החודשים הרווחתי 10,000. בששת החודשים (אם מחשיבים את החודשיים בעבודה בארצות הברית) שכר הדירה שקיבלתי היה 15,000.
תגיד לי אתה שזה לא היה סולידי לטייל ככה. אכלתי טוב, ישנתי טוב, ביליתי, ראיתי מקומות, יצאתי עם נשים, עשיתי כל מה שרציתי כאילו פרשתי.
אני חושב לעצמי בקול רם, לא שווה לגור שם חצי שנה? לתת להכנסה הפאסיבית שלי לעבוד ולחיות שם בזול?
אני לא מתכוון לעבור לשם, אבל טיול של חצי שנה בחו"ל יכול לחסוך כסף לאדם כמוני שאין לו עבודה מסודרת ויש לו הכנסה פאסיבית.
היום אני בארץ כדי להוציא שני ספרים, אבל אני בהחלט שוקל לחזור לטייל אחר כך או להתיישב כמה חודשים במקום זול. עיקר הכסף תהיה הטיסה, סו וואט. בשביל זה טוב שיש דיונים כאלה כאן, לראות איך חוסכים בעניינים האלה.

ודבר אחרון- סולידים יודעים יפה לא לשדוד את האני העתידי שלהם, אבל אם כשהייתם צעירים לא טסתם וביליתם וחוויתם חוויות מדהימות שלא תוכלו לעשות בגיל מבוגר בסיבוב הבודד שלכם בעולם הזה- שדדתם את האני העתידי שלכם לא פחות.
פשוט צריך להיות חכמים ולדעת איך עושים דברים.
אגב גם לי אין אוטו. פה אני איתך.

דובר פה רבות על מה זה סולידי.........כול אחד רואה את זה אחרת.
הרי אפשר להגיד שגם להחזיק סמארטפון חיבור לאינטרנט והשכרת דירה זה לא סולידי,יש המוני אדם שמסתדרים בלי כול אלה.
בסופו של דבר רוב החברים בפורום אאל"ט מחזיקים רכב ויוצאים לחופשות.
בגלל שזה הוצאות יחסית גבוהות אפשר לחסוך שם הרבה וטבעי מאוד שיהיו שרשורים על הנושא.

ועוד קוריוז על יאכטות, לא מכיר את הנושא בארץ אבל בארה"ב נתקלתי ב2 מקרים של חברים.
אחד קנה יאכטה ישנה ב5000 דולר וזה אחלה תחביב יחסית סולידי(הוא מתקן הכול לבד)

השני קנה יאכטה רצינית וחדישה,אבל הוא חקר המון וקנה ממש במחיר מציאה אחרי שנתיים שהוא חיפש עסקה טובה.
גם קשור לפרישה מוקדמת,הרעיון היה לחיות ביאכטה ולעבור ממקום למקום,ובעצם להיות אזרח העולם בלי חבות מס לאף מדינה.
בסופו של דבר הוא החליט שזה לא בשבילו,על הדרך הוא עשה מזה כסף(קרוזים ללקוחות בתשלום) השיג עוד לקוחות לעסק שלו ואחרי שנה וחצי מכר ברווח של 40%.
יותר סולידי מזה קשה למצוא :)

ממש לא סולידי!
תלוי בהגדרה שלך לסולידי.

מבחינתי סולידי זה כל ההוצאות על צרכים ומאויים שלי.
בניגוד לניקור עיניים, show off, שופוני. הוצאות למטרות כאלה בהגדרה שלי הן לא סולידיות.

אז אם התחביב שלך הוא טיסה, ורכישת מטוס היא חלק מהתחביב, סבבה. אני לא בטוח שמטוס קטן הוא כל כך יקר. לעומת זאת מטוס מפואר בעלות של מליוני דולרים או עשרות מליונים הייתי מגדיר כלא סולידי.

מה הבעיה עם חופשה בקרוז? אם זאת החופשה המועדפת עליך? אני למשל צולל כבר עשרות שנים וחלק גדול מהחופשות שלי הן לצלילה. זה התחביב שלי וזו החופשה המועדפת עלי. מה רע בזה?

אף אחד מהם אינו צורך בסיסי ולא עונות להגדרה סולידיות
מאיפה הגעת להגדרה שסולידיות = רק מילוי צרכים?
סולידיות פירושה יציבות והפחתת סיכונים.
בהקשר הכלכלי מדובר על התנהלות שבה מוציאים פחות כסף מההכנסות והעודף משמש ליצירת בטחון כלכלי בהמשך.

האמת? חו"ל הוא מושג שיש רק בעברית.
בנסיעה האחרונה שלנו פגשנו כ"כ הרבה אנשים שפשוט לקחו את הרכב הפרטי ונסעו.
אפילו חווינו את זה בעצמנו, כי טיילנו בשתי מדינות עם גבול משותף - גם טיילנו בשתי מדינות וגם חסכנו כסף בעלויות הטיסה
(במקרה של המשפחה שלנו - עלות כרטיסי הטיסה ליעד הזול מבין השתיים היתה כמעט 5000 ש"ח פחות מאשר לטוס ישירות)

טיול גדול באירופה - ברגע שעוברים שבועיים - עדיף להגיע עם האופנוע שלך, במקום לשכור.
חודש באירופה - יוון עד גרמניה וחזרה. אפשרות לעלות על מעבורת ולהמשיך ברכיבה במקום אחר.

יש ישראלים שחיים קרוב לחצי שנה במדינות זולות (ספציפית שמעתי תאילנד), משכירים את הדירה פה ושם ב-AIRBNB, הפנסיה מצטברת כי המחיה שם זולה יותר.

@סול חו"ל באנגלית זה Abroad ;)

לכל השפות יש מושג שמתאר יציאה מהארץ, אך רק אנחנו מתארים את כל שאר המדינות כ"חוץ לארץ".

Abroad מתאר את היציאה הפרטית שלך מהארץ שלך לארץ זרה. כשאמריקאי טס מארצות הברית לשוודיה הוא לא יגיד "I went to abroad", אלא "I went abroad". זאת הפעולה האישית עצמה, לא ציון המקום.

הישראלי לעומתו טס לחו"ל, חוזר מחו"ל, משקיע בחו"ל, מתרפק על חו"ל ומתגעגע לחו"ל כאילו חו"ל זה איזשהו מקום. זה לא. המדינה שלנו היא מקום די נידח ביחס לעולם ולא הפוך. לרוב, במקום "אני משקיע בחו"ל" יאמר האמריקאי שהוא משקיע מעבר לים ("I invest overseas"), ומדוע? כי כל מה שמחוץ ליבשת אמריקה הוא אכן מעבר לים. ושוב, הוא מתאר את הפעולה האישית שלו- הוא לא מכנה את המדינה שהוא משקיע בה כ"מעבר לים" אלא רק מציין שההשקעה היא מעבר לים.

שפות הן דבר דינמי ומרתק שמלמדות הרבה עלינו. לדוגמה, הביטוי "חוץ לארץ", או בצמצומו המודרני "חו"ל" ככינוי לכל מדינות העולם מדגיש בין השאר את הזיקה החזקה של העם היהודי למולדתו.

נערך לאחרונה ב:
זה מזכיר לי קצת את הבדיחה על הילד שבא לאבא שלו ואמר לו "אבא, היום הלכתי ברגל במקום לקחת את האוטובוס וחסכתי 5 שקלים" ואז האבא אומר "חבל שלא בחרת לא לקחת מונית, היית חוסך 20" :lol:

אולי תתפלא לשמוע שדווקא תחביב כמו ימאות הוא יחסית לא כזה יקר(בהנחה ולא קנית את היאכטה).
עלות הרישיון לא זולה אבל אחריה החברות במועדון שייט עולה מספר אלפי שקלים בודדים בשנה ומאפשרת לך גישה למספר הפלגות בחודש ולפעמיים(תלוי במועדון) גם השכרת היאכטה באופן פרטי במחיר מוזל ו/או ב"חינם"(מגולם במחיר המועדון) למספר שעות בהתאם לחוזה בינכם.
ניתן גם להצטרף לפלוטילה על מפרשית לשבוע ביוון בעלות של מספר אלפי שקלים.

ג"נ, בתהליכי סיום של הוצאת רישיון משיט.

חשבתי גם לעשות, אבל ברגע שחשבתי על מה אני באמת אעשה עם זה בהנחה שיש לי את הרשיון, לא הצלחתי לעלות משהו לראש.
איך אתה חושב שתנצל את הרשיון?

חשבתי גם לעשות, אבל ברגע שחשבתי על מה אני באמת אעשה עם זה בהנחה שיש לי את הרשיון, לא הצלחתי לעלות משהו לראש.
איך אתה חושב שתנצל את הרשיון?

בטווח הקרוב אני מתכוון להירשם למועדון שייט ולצאת להפלגות קצרות פה ושם ופעם בכמה חודשיים להשכיר מפרשית קטנה עם חברים לכמה שעות.
להערכתי התחביב יעלה לי כ300 שקל בחודש אם אני הולך על מועדון זול ואני והחברים מתחלקים בעלויות ההשכרה. (אני צפוני, אם אתה גר במרכז אני לא יודע מה המחירים, מניח שיותר גבוהים)
בטווח הרחוק יותר, ברגע שיהיה לי יותר ניסיון וארגיש יותר בטוח אני מתכוון לעשות שייט חופי של כמה ימים באזור יוון/קרואטיה עם המשפחה. ניתן לישון ביאכטה ככה שהעלות של השכירות מתקזזת עם מלון.
חשבתי גם להתנדב בשיטור הימי אבל הם אמרו לי בטלפון שצריך להתנדב פעמיים בשבוע וזה יותר מידי בשבילי.

**אני מדבר רק על מפרשיות; מנועיות זה כבר תחביב הרבה יותר יקר.

נערך לאחרונה ב:
לכל השפות יש מושג שמתאר יציאה מהארץ, אך רק אנחנו מתארים את כל שאר המדינות כ"חוץ לארץ".

Abroad מתאר את היציאה הפרטית שלך מהארץ שלך לארץ זרה. כשאמריקאי טס מארצות הברית לשוודיה הוא לא יגיד "I went to abroad", אלא "I went abroad". זאת הפעולה האישית עצמה, לא ציון המקום.

הישראלי לעומתו טס לחו"ל, חוזר מחו"ל, משקיע בחו"ל, מתרפק על חו"ל ומתגעגע לחו"ל כאילו חו"ל זה איזשהו מקום. זה לא. המדינה שלנו היא מקום די נידח ביחס לעולם ולא הפוך. לרוב, במקום "אני משקיע בחו"ל" יאמר האמריקאי שהוא משקיע מעבר לים ("I invest overseas"), ומדוע? כי כל מה שמחוץ ליבשת אמריקה הוא אכן מעבר לים. ושוב, הוא מתאר את הפעולה האישית שלו- הוא לא מכנה את המדינה שהוא משקיע בה כ"מעבר לים" אלא רק מציין שההשקעה היא מעבר לים.

שפות הן דבר דינמי ומרתק שמלמדות הרבה עלינו. לדוגמה, הביטוי "חוץ לארץ", או בצמצומו המודרני "חו"ל" ככינוי לכל מדינות העולם מדגיש בין השאר את הזיקה החזקה של העם היהודי למולדתו.
גדול

בטיול שלי ב"חו"ל" עשיתי מלא כסף. קודם עבדתי חודשיים בארצות ברית וקיבלתי 6000 דולרים אמריקאים, אבל תתעלם מזה, באנו לטייל לא לעבוד נכון?

באופן לא חוקי כמובן, נכון? ממש ממש לא מומלץ.

בטווח הקרוב אני מתכוון להירשם למועדון שייט ולצאת להפלגות קצרות פה ושם ופעם בכמה חודשיים להשכיר מפרשית קטנה עם חברים לכמה שעות.
להערכתי התחביב יעלה לי כ300 שקל בחודש אם אני הולך על מועדון זול ואני והחברים מתחלקים בעלויות ההשכרה. (אני צפוני, אם אתה גר במרכז אני לא יודע מה המחירים, מניח שיותר גבוהים)
בטווח הרחוק יותר, ברגע שיהיה לי יותר ניסיון וארגיש יותר בטוח אני מתכוון לעשות שייט חופי של כמה ימים באזור יוון/קרואטיה עם המשפחה. ניתן לישון ביאכטה ככה שהעלות של השכירות מתקזזת עם מלון.
חשבתי גם להתנדב בשיטור הימי אבל הם אמרו לי בטלפון שצריך להתנדב פעמיים בשבוע וזה יותר מידי בשבילי.

**אני מדבר רק על מפרשיות; מנועיות זה כבר תחביב הרבה יותר יקר.

זה לא מגיע עם מנוע לגיבוי בכל מקרה?
לא צריך רשיון?

זה לא מגיע עם מנוע לגיבוי בכל מקרה?
לא צריך רשיון?
בארץ זה אכן דורש יותר ביורוקרטיה לרישיון משיט 30, בשאר העולם מספיק קורס של שבוע בערך של הasa ועם התעודה ניתן להשכיר (חוץ מישראל כמובן)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עתיד מתוק פינק שיטס - OTC - איפה אפשר לקנות כאלו בישראל בלי מגבלה? שוק ההון 22
Y איפה בתל אביב אפשר לקנות בגד ים יפה וזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
ט איפה אפשר לראות את סך פוזיציות השורט שנפתחות על מדד? שוק ההון 31
ה איפה אפשר ללמוד בישראל קורסי IT ברמה טובה? התפתחות אישית 21
C איפה אפשר להתנדב בתל אביב? אוף טופיק 3
M איפה אפשר לברר במדויק את גודל השוק האמריקאי בהשוואה לשאר? שוק ההון 7
S איפה לדעתכם אפשר לחסוך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 134
T איפה אפשר לראות נתוני מדדים בצורה מפורטת? שוק ההון 6
מ הקצאת נכסים במסלולי השקעה בקרן פנסיה - איפה אפשר לראות? שוק ההון 1
ס איפה אפשר להשיג תנאי משכנתא הכי טובים צרכנות פיננסית 10
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0