• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אינסוף באגים ותקלות באינטראקטיב ברוקרס / ביטריידר

sujik

משתמש רשום
דירוג
4
התחלתי לפתוח חשבון אצלהם, אבל בכל צעד ושעל בתהליך ההרשמה וה-funding האתר שלהם עמוס בבאגים קטלניים.
לדוגמא, מעיף אותי החוצה לעיתים קרובות עם הודעת "your session has expired please log back in״
בתהליך טעינת הכספים יש לפעמים המתנה של סביב דקה שלמה במעברים פשוטים ביותר בתוך העמוד (כמו בחירת מטבע).
ההתרשמות שלי, בתור מישהו שמגיע מעולם התוכנה, שיש להם מתכנתים ברמה חובבנית להחריד, וכנראה שאין להם בכלל צוות בקרת איכות. אלו סימני אזהרה חמורים כשמדובר במערכת מידע שאמורה אולי לשלוט בנתח נכבד מהנכסים שלי...
האם לאחרים כאן יש ניסיון שונה עם החברה הזאת?

זה נכון. יש לא מעט באגים (אם כי לא הייתי מכנה אותם 'קטלניים') והאתר נראה ומתנהג פחות מקצועי מאתרי גופים אחרים בענף ובכלל. מקווה שאין קשר בין הנראות של האתר לבין החוסן הפיננסי של החברה ואיכות השמירה והטיפול בנתונים.

האם לאחרים כאן יש ניסיון שונה עם החברה הזאת?
אני בערך 3 חודשים אצלם.
אני התרשמתי לטובה ברמות:
1. תמיכה מעולה וזמינה 24/7.
2. כל שאלה שיש לי אני פשוט מגגל ולרוב מוצא את התשובה.
3. יעילים ומהירים (המסמכים ששלחתי נקלטו תוך פחות מיום. הכסף ששלחתי נקלט עוד לפני שהספקתי לחזור הביתה מהבנק).
4. מבחינת אבטחה- לפני מספר שבועות קיבלתי הביתה כרטיס אבטחה פיזי עם קודים שאני צריך להזין באתר כדי למנוע פריצה לחשבון שלי - משהו שלא נתקלתי בו בשום מקום אחר.
5. המערכת מתוסבכת בטירוף, אבל אין עניינים שקורסת או משהו כזה, ובנוסף: ראה סעיף 2.

עשיתי funding מספיק פעמים בשביל להגיד שהבעיה שאתה מתאר לא קרתה לי. גם לא מעבר איטי בין מטבעות.
באגים יש? כן. אתה יודע שגם גששיות שנשלחות לכוכבי לכת אחרים לפעמים מפספסות אותן לחלוטין בגלל באגים? תוכנה זה קשה קשה.
מצאת באג, תפתח טיקט.

@doc29 אני עושה קוד דרך הטלפון. יש להם אפליקציה יעודית לזה. אפילו לא צריך להקליד, אני עושה עם touch-id של האייפון (לפעמים יש באג וזה לא עובד ואז צריך להקליד ידנית ;))

גם אני נתקל באיטיות מחרידה באתר הבק אופיס. עם זאת, התוכנה עצמה יציבה מאוד ומהירה לחלוטין.
עם כל המורכבות שבמערכת, אני מגלה לא מעט יתרונות על פני המתחרות. חלקם גם מתרגמים בסופו של דבר לרווחים גדולים יותר.

מבחינת אבטחה- לפני מספר שבועות קיבלתי הביתה כרטיס אבטחה פיזי עם קודים שאני צריך להזין באתר כדי למנוע פריצה לחשבון שלי
להזין באתר בתור משתמש וסיסמה בכל פעם שאתה רוצה להיכנס לחשבון שלך?
אני מנסה להבין את מהות הכרטיס הפיזי, כשפתחתי חשבון בחרתי שם משתמש וסיסמה ועם זה אני משתמש

בתהליך טעינת הכספים
אתה מתכוון לתהליך החדש שבו הם מאפשרים הפקדת שקלים?
בזמנו ביצעתי העברה לחשבון שלהם ואחרי יום עסקים ראיתי את הסכום הזה אצלי בחשבון דרך התוכנה TWS

אני מנסה להבין את מהות הכרטיס הפיזי, כשפתחתי חשבון בחרתי שם משתמש וסיסמה ועם זה אני משתמש
גם אני קיבלתי כזה.
בכל פעם לאחר שאני מזין משתמש וסיסמא, מופיעים על המסך שני מספרים אקראיים בין 1 ל-224. אני צריך להסתכל על הכרטיס הפיזי (שאצלי הוא כבר לא פיזי - סרוק ומוצפן על המחשב), ולתרגם את שני המספרים לשני רצפים של 3 תוים אותם צריך להזין כרצף של 6 תוים בשדה נוסף שנפתח.
התהליך הזה קורה גם בממשק ה-web-י וגם ב-TWS.

אתה מתכוון לתהליך החדש שבו הם מאפשרים הפקדת שקלים?
בזמנו ביצעתי העברה לחשבון שלהם ואחרי יום עסקים ראיתי את הסכום הזה אצלי בחשבון דרך התוכנה TWS
כנ"ל. תהליך העברת הכסף לחשבון היה פשוט ומהיר הרבה מעבר למצופה. ההמרה העצמית היא החלק המורכב יחסית. יש כאן בפורום הסברים מפורטים לחלק הזה ובטוח שגם ביטריידר (למי שעובד דרכם) עוזרים בשלב הזה.

גם אני קיבלתי כזה.
בכל פעם לאחר שאני מזין משתמש וסיסמא, מופיעים על המסך שני מספרים אקראיים בין 1 ל-224. אני צריך להסתכל על הכרטיס הפיזי (שאצלי הוא כבר לא פיזי - סרוק ומוצפן על המחשב), ולתרגם את שני המספרים לשני רצפים של 3 תוים אותם צריך להזין כרצף של 6 תוים בשדה נוסף שנפתח.
התהליך הזה קורה גם בממשק ה-web-י וגם ב-TWS.
מוזר. אפילו לא מופיעה לי אופציה לוריפיקציה כפולה. בטח ניסוי או משהו כזה. מישהו שאל אותך אם אתה מעוניין באופן החיבור הזה? אתה לקוח ישירות או דרך BT?

גם אצלי לא. יש רק שם משתמש וסיסמה וזהו. אולי זה קורה לחשבונות שנפתחו אחרי תאריך מסויים
שמתי לב שיש כל מיני הבדלים גדולים כקטנים בין הגרסאות.
אני ב-TWS שבועות ספורים בלבד. לומד את התכנה. שדרגתי לאחרונה לגרסת ה-64 ביט ושם לדוגמא במסך הכניסה (המסך של הקלדת הססמאות) אין אפשרות לכניסה ל-PAPER TRADE. מוזר...
יש עוד כל מיני שינויים קטנטנים שלגמרי במקרה עליתי עליהם בסקנר ובתפריטים. השאלה איזה דברים חשובים השתנו ועוד לא עליתי עליהם.

מוזר. אפילו לא מופיעה לי אופציה לוריפיקציה כפולה. בטח ניסוי או משהו כזה. מישהו שאל אותך אם אתה מעוניין באופן החיבור הזה? אתה לקוח ישירות או דרך BT?
ישיר, לא דרך BT.
פתחתי לפני למעלה משנה, ואחרי כחודשיים הופיע הכרטיס בדואר. כמה ימים קודם להופעתו נסגרה לי האפשרות להיכנס בלעדיו.
לא זוכר בדיוק מה היה, אבל נדמה לי שהציעו לי שתיים או שלוש שיטות לאימות כפול וזו היתה אחת מהן. אם אני זוכר נכון לא היתה אפשרות להשאר עם אימות רגיל של משתמש וסיסמא בלבד.

לעצם השאלה של פותח השרשור, אני מאוד מרוצה מהאינטראקציה עם הממשק של IB. לוקח מעט זמן להכיר אותו, אבל אז הכל פשוט. באגים לא ראיתי, גם לא היתקעות. סיום ה-session עם timeout קורה בממשק ה-web-י לאחר כ-10 דקות ללא שימוש אם אני לא טועה. ב-TWS אין timeout.
@sujik , ייתכן שהוא לא אוהב משהו במחשב שלך (חומרה ישנה? מערכת הפעלה? דפדפן?). אני עובד עם שוא"ש ב-win10 על מכונה וירטואלית שעוברת פיזית בין ה-laptop בעבודה למחשב נייח בן 8 בבית ואין שום בעיה.

ישיר, לא דרך BT.
פתחתי לפני למעלה משנה, ואחרי כחודשיים הופיע הכרטיס בדואר. כמה ימים קודם להופעתו נסגרה לי האפשרות להיכנס בלעדיו.
לא זוכר בדיוק מה היה, אבל נדמה לי שהציעו לי שתיים או שלוש שיטות לאימות כפול וזו היתה אחת מהן. אם אני זוכר נכון לא היתה אפשרות להשאר עם אימות רגיל של משתמש וסיסמא בלבד.

לעצם השאלה של פותח השרשור, אני מאוד מרוצה מהאינטראקציה עם הממשק של IB. לוקח מעט זמן להכיר אותו, אבל אז הכל פשוט. באגים לא ראיתי, גם לא היתקעות. סיום ה-session עם timeout קורה בממשק ה-web-י לאחר כ-10 דקות ללא שימוש אם אני לא טועה. ב-TWS אין timeout.
@sujik , ייתכן שהוא לא אוהב משהו במחשב שלך (חומרה ישנה? מערכת הפעלה? דפדפן?). אני עובד עם שוא"ש ב-win10 על מכונה וירטואלית שעוברת פיזית בין ה-laptop בעבודה למחשב נייח בן 8 בבית ואין שום בעיה.
אם הבנתי נכון הוא דיבר על הטענת הכספים בחשבון - ממשק הבק אופיס שיש באתר. הוא די איטי. באגים בו לא ראיתי.
בכל מקרה, אם מתוכנן לעבוד באמצעות ה-TWS, מדובר בהבדל של שמיים וארץ. תכנה יציבה ואפקטיבית מאוד לפי ההתרשמות שלי.
לא להיבהל מהמורכבות הרבה של התכנה. סוגרים כל חלון שלא מכירים, עוברים על ההדרכות באתר הברוקר (יש גם בעברית באתר BT) ולאט לאט הדברים נהיים ברורים.

שנים הייתי משקיע לטווחים ארוכים בבורסה באמצעות קרנות ותעודות סל, בלי יותר מדי לימוד והבנה. עבדתי עם אתר הבנק (כשנתן עמלות אפסיות) ואורדרנט באמצעות גאון בית השקעות.
לאחרונה התחלתי ללמוד את הנושא ביותר רצינות וכן בודק מסחר במשכים קצרים יותר - סווינג ויומי ומסחר בבורסות אמריקאיות. משתדל לעשות הכל יסודי ולאט.
בחנתי ארוכות (עם כסף וירטואלי ובמשך חודשים) את IB לעומת מערכת של ברוקר ישראלי (שמשתמש בפלטפורמת DAS שנפוצה מאוד).
יש מספר חסרונות כמו המורכבות המטורפת של IB אבל כמה יתרונות:
  1. היכולת להציב פקודת הגנה כבר בשלב פקודת הכניסה לפוזיציה מפשטת את העניינים.
  2. היכולת לעדכן מחירים בפקודות אחרי שהן כבר במערכת באמצעות הקלדה או הזזת הקו על הגרף - לא קיים ב-DAS.
  3. בעסקאות עם ספרד קטן, שמתי לב שלפעמים אני מקבל ב-LIMIT מחירים קצת יותר טובים מהמחיר שהזנתי. מדובר בשברירי סנטים אבל במכפלות זה יכול להוסיף.
  4. עוד לא הגעתי לשם אבל פקודות ALGO למיניהן
  5. עוד לא הגעתי לזה 2 - התממשקות לAPI
  6. מהירות ביצוע גבוהה מאוד.
  7. עניין העברת הכספים - חוסך המון כסף.
  8. עמלות פר מניה - גם מהזולות שנתקלתי בהן ובדקתי עם הרבה ברוקרים.
מוכן להמשיך ולעדכן, אבל נראה לי שכדאי בשרשור אחר...

כל אחד יכול לעשות 2-step verification עם הטלפון - צריך לפנות לתמיכה להפעיל את זה.

המרת מטח? דווקא ממש פשוט, ב3. לחיצות,
אכן. לכן רשמתי "יחסית". הייתי חשדן ביחס לכך דווקא בגלל שזה היה פשוט.
הופתעתי לטובה מהקלות היחסית וכן מהעליות השוליות. בברוקרים אחרים מדובר בהליך מאוד יקר.

כנ"ל. תהליך העברת הכסף לחשבון היה פשוט ומהיר הרבה מעבר למצופה. ההמרה העצמית היא החלק המורכב יחסית. יש כאן בפורום הסברים מפורטים לחלק הזה ובטוח שגם ביטריידר (למי שעובד דרכם) עוזרים בשלב הזה.
אגב, מישהו יודע אם הליך ההפקדה הפשוט הנ"ל הוא ייחודי ללקוחות ביטריידר או שהוא זהה גם ללקוחות הישירים של IB?

Back
למעלה