• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו המלצות יש לכם לבן 19?

YoniLevy

משתמש רשום
דירוג
8
היי,
קוראים לי יונתן ואני חייל בן 19. אני קורא פעיל בפורום כבר בערך שנתיים, ולאחרונה צצה לי השאלה - אילו טיפים היו נותנים לי הקוראים "החזקים" פה?
מי שמוכן/מוכנה לספר - מה עשיתם בחיים, מה למדתם בדרך הקשה, ומה הייתם ממליצים לבני נוער ולחיילים לעשות בשביל העתיד של עצמם?

סתם בשביל לשתף-
במקביל לשירות אני עובד בחנות, משקיע בבורסה (למרות שנמחקו לי כמה אלפים מהכמה עשרות שהרווחתי מעבודה בזמן התיכון), לומד דאטה סיינס וכמה שפות, קורא, כותב, מנגן...
עדיין מתלבט אם לצאת לקצונה, למרות שנוטה יותר ללא לצאת מלצאת (התפקיד שלי עכשיו משמעותי מאוד ונופל לאזור הנוחות).

תודה רבה לכל מי שמשתף!

היי,
קוראים לי יונתן ואני חייל בן 19. אני קורא פעיל בפורום כבר בערך שנתיים, ולאחרונה צצה לי השאלה - אילו טיפים היו נותנים לי הקוראים "החזקים" פה?
מי שמוכן/מוכנה לספר - מה עשיתם בחיים, מה למדתם בדרך הקשה, ומה הייתם ממליצים לבני נוער ולחיילים לעשות בשביל העתיד של עצמם?

סתם בשביל לשתף-
במקביל לשירות אני עובד בחנות, משקיע בבורסה (למרות שנמחקו לי כמה אלפים מהכמה עשרות שהרווחתי מעבודה בזמן התיכון), לומד דאטה סיינס וכמה שפות, קורא, כותב, מנגן...
עדיין מתלבט אם לצאת לקצונה, למרות שנוטה יותר ללא לצאת מלצאת (התפקיד שלי עכשיו משמעותי מאוד ונופל לאזור הנוחות).

תודה רבה לכל מי שמשתף!
לא בטוח שזה נופל תחת קטגוריה של יומן מסע..

בכל מקרה תרכוש כישורים, לא יודע להגיד לגבי דאטא סיינס, אני יותר מאמין בחינוך פורמלי אבל מכיר אנשים(לא אחד) שהגיעו למקומות מאוד מרשימים בלי תואר רלוונטי.

לגבי כסף , כסף לא מזיק, תלמד איך לחסוך אותו.

שווה לקרוא את הפוסטים של הסולידית והייתי משקיע לקרוא גם את הפורומים.

תהנה ובהצלחה!

יש שרשור שנקרא אאל''ט ''בת 18 מאיפה מתחילים?"- יש שם הרבה עצות.

מכתב שכתבתי לתלמידים בתיכון ועשוי להיות רלוונטי לשאלה שלך:

בהצלחה

רק בפן הכספי, כי קצת עייפתי מעצות לשיפור עצמי לבני 19 שניתנו כחוכמה שבדיעבד בגיל 49 -
הפרספקטיבה שלך לגבי כסף (ולא רק) כנראה שונה מאוד ממה שהיא תהיה אפילו עוד שנתיים.

תתעלם מהכסף שיש לך עכשיו. הוא לא משנה הרבה. בהנחה שאתה בן 19 חרוץ (אבל לא בן של טייקון), יש לך כמה עשרות אלפים במקרה הטוב.
הם יתגמדו בעתיד. תוך כמה חודשים באזרחות בעבודה קבועה סבירה מינוס, אתה תעשה יותר ממה שעשית עד היום. עבודה טובה - אפילו פחות חודשים.

תואר ודברים כאלה, עולים בארץ כלום. זה אולי נראה לך הרבה, אבל זה כלום ושום דבר. כמו בפסקה הקודמת, זה שכר של כמה חודשים בחוץ (או כאמור, פחות).
זו לא מילה גסה לעבוד כמה חודשים בשביל לחסוך למשהו.
רוצה טיול? תפאדל, חצי שנה של עבודה פשוטה ויש לך כמה חודשי טיול. רוצה תואר? חצי שנה ויש לך 3-4 שנים. מכללה? יש מלגות, אפשר לעבוד שנה, אפשר ביותר משכורת.

כל האמור לעיל, נכון אם הקנית לעצמך הרגלים טובים. זה אומר - לנסות לעבוד קשה, לנסות לחסוך הרבה, לנסות לחיות באופן סביר ואפילו צנוע. ללמוד איך להשקיע ולא להמר.
וזה הרווח הגדול שהרווחת מכל העבודות שעבדת ושאתה עובד. ממש לא הכסף, הוא לא חשוב.

אתה תראה בקרוב אנשים גדולים ממך, עם יותר אופציות וניסיון ממך, בוכים שאי אפשר לעשות פה תואר\לקנות לחם\לקנות רכב.
אבל אפשר. הם לא יכולים. כי ברגע שנכנס להם השקל הראשון, הם העלו ברמת החיים. דמי קיום? יאללה לשקם. משכורת ראשונה? עוברים מההורים לשכירות בת"א.
מהצד השני, יהיו כאלה שידרבנו אותך לאובר אופטימיזציה. "אחי, אני הספקתי פסיכו+3 ש"ש בסדיר", "אח שלי, סנופי זה לזקנים, יש מטבע חדש...", "תרוץ 7 ק"מ כל יום".

עזוב, תשחרר, צריך עקביות ואיזון. לא "לתת את המכה", אלא להיות עקבי ברצון לעבוד, עקבי בהסתפקות במועט ובחסכון, ועקבי בהשקעה והתעלמות מרעשי רקע.

יש לך בסיס טוב, בשלב הזה תדאג גם להנות מהחיים.
יהיו לך עוד הרבה שנים ללמוד ולהתפתח ולדאוג לעתיד.

אם תפרט יותר מה המטרות והשאיפות שלך נוכל לענות.
בנתיים תקבל צרור של דעות רנדומליות ממשתמשים רנדומליים שההקשר שלהם לחייך הוא, ובכן, מקרי בהחלט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
מ אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3929
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
H המלצות והמשך דרך התפתחות אישית 75
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
de dud המלצות לכיסא עבודה לבית צרכנות פיננסית 2
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3

נושאים דומים

Back
למעלה