• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך קונים דירה ראשונה?

Meni3

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
אני מעוניין לרכוש דירה ראשונה למטרות מגורים במרכז הארץ, מבדיקה שלי אני אצטרך הון עצמי של כ-700,000 ש"ח.
אני חוסך כל חודש 10 אלף ש"ח, מה שאומר ויקח לי 5-6 שנים רק להגיע להון עצמי כדי שאוכל בכלל לקחת משכנתא (אבל עד אז כנראה שמחירי הדירות יעלו אפילו יותר אז אצטרך הון עצמי גדול יותר).
האם יש דרכים לעקוף את זה? האם ניתן עדין למשכן דירה כנגד הקטנת ההון העצמי הדרוש? או לקחת הלוואה מגורם שלישי כדי להשלים להון העצמי?

תודה לעונים :)

לא ציינת מה מצבך המשפחתי, התעסוקתי, ההכנסה וסך הנכסים שיש לך היום.
לגבי החשש מהמשך עליית המחירים, אנשים רבים מתחילים בדירה זולה יותר (קטנה יותר או במיקום פחות מבוקש) בהתחלה וכעבור מספר שנים משפרים לדירה יקרה יותר.

אמרת שאתה רוכש דירה ראשונה אבל שאלת על האם ניתן גם לקחת הלוואה כנגד הדירה הקיימת, בכל אופן...
קודם אזכיר שהלוואות צריך להחזיר, ושגובה ההחזר החודשי המקסימלי בעיקר סוגי ההלוואות יכול להיות עד 33%-40% מההכנסה נטו של משק הבית.
ניתן לקחת מכל סוג ולהשתמש בה בתור רכיב ההון העצמי הדרוש.
הלוואות כנגד מכשירים פיננסיים הן הזולות ביותר בארץ לצרכן הפשוט להבנתי, ובהרבה מהן אפשר גם לקבל גרייס לשבע שנים, ובכך לשמור על החזר חודשי נמוך.
ניתן גם לקחת הלוואה של עד 50% מערכו של נכס קיים ולא משועבד פשוט היא תוגדר כהלוואה לכל מטרה ולכן תהיה יקרה יותר מהלוואה לדיור.
בסרטון יוטיוב של יועץ משכנתא שראיתי לפני כמה ימים הוא אמר שניתן לקחת הלוואה רגילה דרך הבנק, ואז למחזר אותה בבנק כהלוואה כנגד הדירה, ואז היא תוגדר כהלוואה לדיור ותהיה עם אותן ריביות של הלוואה כנגד נכס קיים שהיו לפני השינוי.

******קצת כוכביות על זה שהלוואות צריך גם להחזיר וגם במימון של 75% כמו שאפשר לקחת לדירה ראשונה כמו שאמרת שאתה רוצה (עם 700K הון עצמי) המשכנתא שלך היא בגובה 2.1 מיליון שקל, ועם החזר חודשי התחלתי באזור ה10,500 במידה ואתה פורש לטווח ארוך וההחזר הזה גם נוטה לגדול עם השנים תלוי במסלולים של המשכנתא כמובן.

לא ציינת מה מצבך המשפחתי, התעסוקתי, ההכנסה וסך הנכסים שיש לך היום.
לגבי החשש מהמשך עליית המחירים, אנשים רבים מתחילים בדירה זולה יותר (קטנה יותר או במיקום פחות מבוקש) בהתחלה וכעבור מספר שנים משפרים לדירה יקרה יותר.
רווק, עבודה מסודרת יכולת חיסכון של 10,000 בחודש שצפויה לגדול, אין לי נכסים קיימים, אבל יש דירה של ההורים שהם היו מוכנים למשכן לטובת הרכישה אם החוק עדיין מאפשר.

רווק, עבודה מסודרת יכולת חיסכון של 10,000 בחודש שצפויה לגדול, אין לי נכסים קיימים, אבל יש דירה של ההורים שהם היו מוכנים למשכן לטובת הרכישה אם החוק עדיין מאפשר.
גובה ההחזר החודשי שלך גם תלוי בהכנסה החודשית נטו שלך.

אמרת שאתה רוכש דירה ראשונה אבל שאלת על האם ניתן גם לקחת הלוואה כנגד הדירה הקיימת, בכל אופן...
קודם אזכיר שהלוואות צריך להחזיר, ושגובה ההחזר החודשי המקסימלי בעיקר סוגי ההלוואות יכול להיות עד 33%-40% מההכנסה נטו של משק הבית.
ניתן לקחת מכל סוג ולהשתמש בה בתור רכיב ההון העצמי הדרוש.
הלוואות כנגד מכשירים פיננסיים הן הזולות ביותר בארץ לצרכן הפשוט להבנתי, ובהרבה מהן אפשר גם לקבל גרייס לשבע שנים, ובכך לשמור על החזר חודשי נמוך.
ניתן גם לקחת הלוואה של עד 50% מערכו של נכס קיים ולא משועבד פשוט היא תוגדר כהלוואה לכל מטרה ולכן תהיה יקרה יותר מהלוואה לדיור.
בסרטון יוטיוב של יועץ משכנתא שראיתי לפני כמה ימים הוא אמר שניתן לקחת הלוואה רגילה דרך הבנק, ואז למחזר אותה בבנק כהלוואה כנגד הדירה, ואז היא תוגדר כהלוואה לדיור ותהיה עם אותן ריביות של הלוואה כנגד נכס קיים שהיו לפני השינוי.

******קצת כוכביות על זה שהלוואות צריך גם להחזיר וגם במימון של 75% כמו שאפשר לקחת לדירה ראשונה כמו שאמרת שאתה רוצה (עם 700K הון עצמי) המשכנתא שלך היא בגובה 2.1 מיליון שקל, ועם החזר חודשי התחלתי באזור ה10,500 במידה ואתה פורש לטווח ארוך וההחזר הזה גם נוטה לגדול עם השנים תלוי במסלולים של המשכנתא כמובן.
דירה קיימת של ההורים, סליחה שלא ציינתי.
ותודה על האינפורמציה!

אבל יש דירה של ההורים שהם היו מוכנים למשכן לטובת הרכישה אם החוק עדיין מאפשר
החוק מאפשר, אם היא לא ממושכנת. אל תעשה את זה. זה רעיון רע. @בת העמק תשמח לתת לך הרצאה שלמה למה :)

כשאתה אומר תלוי אתה מתכוון שהבנק יתלה אותו בזה? או מבחינת אחריות כלכלית אישית?
מתוך כל זכות

גובה ההחזר החודשי עבור ההלוואה​

• לא ניתן לקחת משכנתא אם גובה ההחזר החודשי עבורה (כולל ביטוח משכנתא ועלויות נלוות), עולה על 50% מההכנסה החודשית הפנויה של בעל המשכנתא.
    • הכנסה חודשית פנויה: הכנסה קבועה של בעל המשכנתא המשולמת באופן שוטף (לדוגמא: משכורת) בניכוי הוצאות קבועות (לדוגמא: תשלום עבור הלוואה אחרת, מזונות, תשלום שכר דירה וכו'- אם ההוצאות הן לתקופה שעולה על שנה וחצי).
    • במקרים מסוימים, לצורך חישוב גובה ההחזר החודשי ניתן להתחשב גם בהכנסה פנויה (כולה או מחצית ממנה) של קרוב משפחה מדרגה ראשונה של בעל המשכנתא.

אם תוכל לשתף מהו גובה ההון העצמי כעת או בטווח הקרוב אנשי הפורום יוכלו לכוון אותך לגובה עלות דירה אפשרית. עם הון עצמי של 700 אלף אתה כנראה מכוון לדירה של 3 מליון ש״ח בקירוב - נאה, אך ניתן למצוא דירות טובות וצנועות להתחיל ומשם לגדול (ולהנות מעליית ערך עתידית).

ימים הוא אמר שניתן לקחת הלוואה רגילה דרך הבנק, ואז למחזר אותה בבנק כהלוואה כנגד הדירה, ואז היא תוגדר כהלוואה לדיור ותהיה עם אותן ריביות של הלוואה כנגד נכס קיים שהיו לפני השינוי.
מנפלאות הרגולציה.

ני מעוניין לרכוש דירה ראשונה למטרות מגורים במרכז הארץ, מבדיקה שלי אני אצטרך הון עצמי של כ-700,000 ש"ח.
אני חוסך כל חודש 10 אלף ש"ח, מה שאומר ויקח לי 5-6 שנים רק להגיע להון עצמי כדי שאוכל בכלל לקחת משכנתא (אבל עד אז כנראה שמחירי הדירות יעלו אפילו יותר אז אצטרך הון עצמי גדול יותר).
אף אחד לא יודע מה יהיו מחירי הדירות עוד כמה שנים, בייחוד לא מחיר הדירה שתרצה.
אתה בבלוג של השקעות, אם אתה מוכן להסתכן תשקיע את הכסף ואולי יהיה לך יותר, מצד שני יש סיכון שתפסיד.
לא מייעץ שום דבר

המונח המקצועי המדובר הוא "משכנתא נדוניה", המתאפשר כאשר המשכנתא של ההורים שולמה במלואה. ידוע לי שעל אף החוק החדש האפשרות הזו קיימת.
מכיוון שאתה מגיע לסכום חיסכון של 10,000 ש"ח שזה סכום מכובד ביותר המעיד על משמעת עצמית, ובהנחה שיכולת החיסכון הזו היא יציבה הייתי נעזרת בהורים ועוד איזה לצורך העמדת ההון העצמי המינימלי הדרוש לצורך קבלת משכנתא.
כדי להביא למינימום חיכוך עם גורמי משפחה למיניהם הייתי רושמת הכל בהסכם מסודר, ואם יש אחים שוקלת תוספת ריבית בנקאית.
הרכבת דוהרת ובעייני אין שום גבורה בלחכות לצבירת הון של שנים קדימה.
לעניות דעתי מהלך חכם יותר הוא למנף את מכשיר ההשקעה המעולה הזה של דירה ראשונה (פטור ממס רכישה, שבח במכירה ומשכירות עד 5100 ש"ח) לאפיק השקעתי, אותו תוכל לממש כעבור שנה וחצי שנתיים ולקנות שוב, ככה תוכל להגדיל את ההון העצמי שלך ולמקסם.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
B איך קונים דירה ב-200 ש"ח לחודש (לפי טמקא)? פוסטים מאיכות נמוכה 20
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
שם משתמש בעייתי איך קונים תעודת סל? שוק ההון 2
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Y איך קונים אג"ח אמריקאי שוק ההון 1
J איך קונים את הגרסה הדולרית של הנייר 1159250 שוק ההון 3
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
O נפט, חיטה, ושאר ירקות - איך קונים את זה ? שוק ההון 25
L איך קונים חוזים על זהב/חיטה/תירס/כותנה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
O כלי עבודה לבית - מאיפה קונים? אוף טופיק 2