• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך ניתן להתמודד מול "טבלת הוצאות המחיה" הדרקונית של הלמ"ס?

לא בדיוק.
הרי הבעיה מלכתחילה היא להוכיח שאלו כל סוגי ההוצאות ושאתה לא מוציא על דברים אחרים במזומן.
לכן הפירוט של מה בדיוק קנית באשראי הוא חשוב, כי אז יהיה לך יותר קל להראות שכל סוגי ההוצאות שלך הן באשראי
לא, אבל גם מה שאני רשמתי זה לא מספיק.
כי לא משנה אם יש את כל מה שרשמתי וגם פירוט אשראי, הטענה היא שאם אתה מוציא פחות מדי ביחס להכנסה שלך, אז אתה ״כנראה״ מכניס גם בשחור ומוציא בשחור, ועל כן ממסים אותך על ההכנסה השחורה.
כל הדיון הזה הוא אבסורד.

מישהו בכלל מכיר מישהו או מכיר מישהו שמכיר מישהו, שהייתה לו בעיה מול מס הכנסה בנושא?

לי לא איכפת, כמובן, אני רק חושבת שזו טענה מצחיקה.

אני דווקא חושב שזאת טענה טובה.
דיונים עם פ"ש הרבה פעמים מתנהלים כמו שוק הכרמל ואולי קצת הגזמתי כי בשוק העסק קצת יותר רציני. הרבה פעמים יורדים לרזולוציות יותר מצחיקות מזה למשל בן אדם שמארגן אירועים ופ"ש טען שהוא העלים הכנסות והתבסס בין היתר על תמונות של הבחור בפייסבוק שהוא העלה כשהוא לבוש חגיגי ברקע של אולם.
אחרי חיטוט נוסף הוכח שהבחור אוהב להתלבש באופן חגיגי גם בסתם ימים "כדי להרשים בחורות".

זה המקום אגב להגיד שפ"ש מהדור הצעיר נוהגים לחטט בפייסבוק של נישומים אז למי שאוהב להצטלם כשהוא נשען על למבורגיני ולרשום מתחת " כמה כיף להיות עשיר" כשבהצהרת הון האחרונה ההון שלו שלילי שידע שזה יכול להוות בעיה.

מישהו בכלל מכיר מישהו או מכיר מישהו שמכיר מישהו, שהייתה לו בעיה מול מס הכנסה בנושא?
אבא שלי, לפני כשלושים שנה. הוצאנו הרבה מתחת לנורמה בסביבתינו - בית פיצפון, בגדים hand me down, בלי ביזבוזים, מסעדות או חופשות. יתכן שזה היה שיטת מצליח - נאיים עליו והוא ישלם יותר. עכ"פ זה עבד להם - הוא מאד התרגש והתעצבן ובסוף "התפשר". לא הגיע לבית משפט.
מעורר הירהורים מאד נוגים בקשר לכדאיות של אורך חיים סולידי, אבל לא לדיון הזה.

שמעו, הלחצתם. אני לא שומרת כלום או לפחות לא שמרתי, עד עכשיו (אבל כל ההוצאות וההכנסות שלנו עוברות דרך חשבון הבנק, אם בהעברות ואם באשראי).
אם עוד לא עשינו אף פעם הצהרת הון אפשר להיות רגועים בינתיים?

מדובר פה בהפרש של 30-35k בשנה.
גם אם אתה מלבין הון, אתה דגיגון רקק בשבילם לא מאמין שיהיה לך קשה להסביר את זה.
מצד שני, באחת השנים שיצא לי לשלם מס של 200k מהעסק, הם שלחו לי עיקול נכסים הביתה על חוב של 400 שלא הגיע בדואר בזמן בגלל החגים...
מסכים מאוד.
לפני כמה שבועות הגעתי למשרדי מעמ, כדי לתקן אותם על טעות (הם טעו לטובתי)
הפער היה בערך 20k הכנסה שהם לא חישבו.
עמדתי בתור עם הילדה שלי.
ואחד הבכירים שם קרא לי- כדי שלא אמתין הרבה
ושאל מה העניין,
והוא פרץ בצחוק
הוא וחביריו עשו ממני לעג "מזה אתה עושה עניין?" והוא הטיס אותי הביתה

תוכל לפרט?
מס הכנסה דרשו מאבא של חבר לשלם מס כי "לא ייתכן שהוא לא הוציא יותר ולכן יש לו הכנסה בשחור שהוא משתמש בה לצורך הוצאות".

מס הכנסה דרשו מאבא של חבר לשלם מס כי "לא ייתכן שהוא לא הוציא יותר ולכן יש לו הכנסה בשחור שהוא משתמש בה לצורך הוצאות".
מה העיסוק שלו? האם הוא מצהיר על הכנסות נמוכות בהרבה מהנהוג בענף שלו? האם כל תוספת ההוצאות פרטית או שחלקה עסקית?

באיזה פערים מדובר?
איזה סד"ג?
30k לשנה? או 300k..

ראשית הצהרת הון לא נכנסת למחשבים, רמת הבדיקה היא מאד נמוכה ותלויה בביקורות מדגמיות שעושים.
כל הטבלאות הן הנחות עבודה שמנחות בדיקה. ההוצאות הן לא הדבר החשוב שמנחה את מס הכנסה. אני הכנתי תיק לזוג עם 4 ילדים שאפילו אני הייתי בשוק מהוצאות המחיה הנמוכות שהיו להם. זוג בנאות אפקה שחי לפי טבלאות מחיה שמתאימות לרמלה. מסתבר שבת הזוג ממש טובה במבצעים, כל מני דילים לא רגילים לחו"ל, קניות בסופרים חרדיים זולים ועוד. כל הדיבור כאן הוא בסכומים נמוכים שלא יעוררו שום עניין במס הכנסה. כשעורכים ביקורת הבחינה הראשונה היא סכום מהותי. הפרש של 3א חודשי, זה לא סכום מהותי.
מעבר לכך- להבדיל מדוחות שנתיים, דוחות ניכויים משכר, בבורסה ובבנק המוזרמים ישירות למחשבי מס הכנסה. עדיין מדובר כאן על טופס בהגשה ידנית הנקבר עמוק ויעלה מתהום הנשייה רק לאור בדיקה מדגמית, ואם וכאשר יעלה בבדיקה מדגמית הוא לא יחצה את סף המהותיות כחשוד בהעלמת מס.
ניתן לציין בדוח שטבלאות המחייה לא משקפות את המקרה הספציפי ושהנתונים המצויינים הם הסכומים בפועל. זה משביע רצון לחלוטין. ההצהרה אינה מתמתיקה והיא שעטנז מוזר שנוצר כאן עם כלים סובייקטיבים מאד

ראשית הצהרת הון לא נכנסת למחשבים, רמת הבדיקה היא מאד נמוכה ותלויה בביקורות מדגמיות שעושים.
זה לא מדוייק, בלשון המעטה.
מהנסיון שלי, בכל פעם שמגישים הצהרת הון בודקים מה היה הגידול בהון מול ההצהרה הקודמת.
נכון שעל הפרשים קטנים יחסית לא עושים יותר מידי בעיות, אבל אם ההפרש גדול זה בולט מייד.

זה לא מדוייק, בלשון המעטה.
מהנסיון שלי, בכל פעם שמגישים הצהרת הון בודקים מה היה הגידול בהון מול ההצהרה הקודמת.
נכון שעל הפרשים קטנים יחסית לא עושים יותר מידי בעיות, אבל אם ההפרש גדול זה בולט מייד.
14 שנה אני מגישה הצהרות הון ורק פעמיים נפתחו התיקים. אף רו"ח/יוע"מ לא יגיש הצהרת הון שבסכום" ההפרש הון" הלא מוסבר, זה יגיע לסכומים לא הגיוניים. כנראה ירשום בשימושים סכומים נמוכים ובהסברים מתנות מקרובים- כך ששורת המחץ "הפרש הון לא מוסבר" לא תקפוץ בנורות אזהרה. יכול להיות גם שזה תלוי בפקיד שומה. בנתניה מתוך 14 לפחות 2 הצהרות הון כל שנה, רק שניים נפתחו

14 שנה אני מגישה הצהרות הון ורק פעמיים נפתחו התיקים. אף רו"ח/יוע"מ לא יגיש הצהרת הון שבסכום" ההפרש הון" הלא מוסבר, זה יגיע לסכומים לא הגיוניים. כנראה ירשום בשימושים סכומים נמוכים ובהסברים מתנות מקרובים- כך ששורת המחץ "הפרש הון לא מוסבר" לא תקפוץ בנורות אזהרה. יכול להיות גם שזה תלוי בפקיד שומה. בנתניה מתוך 14 לפחות 2 הצהרות הון כל שנה, רק שניים נפתחו
אז את אומרת שבכל פעם שיש הפרש גדול אז הרו"ח מנסה להסביר אותו בצורה הגיונית, כי אם לא היה מסביר מס הכנסה היה עושה צרות?

כלומר בגדול את מסכימה - אם יש הפרש גדול שלא ניתן להסבר, אזי סביר מאוד שמס הכנסה יעשה בעיות לאותו נישום.
חוץ מזה שבמקרה שלנו, להבנתי לפחות, מדובר על אדם שמגיש את הדוחות בעצמו ולא דרך רו"ח, ולכן הוא שואל אם ואיך הוא צריך להסביר את ההפרש (מה שלטענתך רו"ח עושה אוטומטית בכל מקרה).

אז את אומרת שבכל פעם שיש הפרש גדול אז הרו"ח מנסה להסביר אותו בצורה הגיונית, כי אם לא היה מסביר מס הכנסה היה עושה צרות?

כלומר בגדול את מסכימה - אם יש הפרש גדול שלא ניתן להסבר, אזי סביר מאוד שמס הכנסה יעשה בעיות לאותו נישום.
חוץ מזה שבמקרה שלנו, להבנתי לפחות, מדובר על אדם שמגיש את הדוחות בעצמו ולא דרך רו"ח, ולכן הוא שואל אם ואיך הוא צריך להסביר את ההפרש (מה שלטענתך רו"ח עושה אוטומטית בכל מקרה).
ברור שהפרש הון הוא נורת אזהרה וכל העניין בבדיקת הצהרת הון- מה שתואר אינו סכום מהותי.
וודאי שיש לנמק בהסברים הפרש הון לא מוסבר - ההסבר צריך להיות רישום שהוצאות המחיה נעשו על פי אומדן בפועל, כי סגנון חייו צנוע וכי טבלאות המחיה אינן משקפות- מומלץ להוסיף למשל דוח כרטיס אשראי - כל זה בהנתן ומדובר על סטייה מהותית
ממה שהבנתי במקרה שדובר עליו, הסטייה אינה מהותית. אם קיימת סטייה לא מהותית מהטבלאות, יתעלמו מכך.
אם קיים הפרש משמעותי, יתבקש ממלא ההצהרה לתת הסברים.

ברור שהפרש הון הוא נורת אזהרה וכל העניין בבדיקת הצהרת הון- מה שתואר אינו סכום מהותי.
וודאי שיש לנמק בהסברים הפרש הון לא מוסבר - ההסבר צריך להיות רישום שהוצאות המחיה נעשו על פי אומדן בפועל, כי סגנון חייו צנוע וכי טבלאות המחיה אינן משקפות- מומלץ להוסיף למשל דוח כרטיס אשראי - כל זה בהנתן ומדובר על סטייה מהותית
ממה שהבנתי במקרה שדובר עליו, הסטייה אינה מהותית. אם קיימת סטייה לא מהותית מהטבלאות, יתעלמו מכך.
אם קיים הפרש משמעותי, יתבקש ממלא ההצהרה לתת הסברים.

בעניין הזה חשוב לציין שיש שתי גישות שונות כיצד להתמודד עם הפרשי הון (שיש להם הסבר נניח מתנות מבני משפחה ) מול מ"ה.
בגישה הראשונה מגישים מלכתחילה למס הכנסה ביחד עם הצהרת ההון את ההסברים להפרש כולל אסמכתאות.
בגישה השנייה מגישים את הצהרת ההון ללא הסבר להפרש ורק אם פקיד השומה שואל שאלות ומבקש הסבר מעבירים לו את ההסברים ואת האסמכתאות לכך.

לכל גישה יש יתרונות וחסרונות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
M האם ניתן למשוך תגמולים מקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
כ קריפטו - האם ניתן לבצע פריסה? השקעות אלטרנטיביות 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
S האם ניתן להמיר ב IBKR ישירות שקלים לפרנק שוויצרי ? צרכנות פיננסית 10
A האם ניתן לאחד קרנות השתלמות? שוק ההון 5
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
T איך ניתן לבצע העברה בנקאית לKRAKEN ללא ניכוי מס? השקעות אלטרנטיביות 17
R לא ניתן להגיש דו"ח מס על שנת 2022 מיסים 2
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
לארוצה לא ניתן לבצע העברה צרכנות פיננסית 9
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
D כיצד ניתן לפדות קרן השתלמות אחרי 3 שנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
D דירה בקומה גבוהה (12) ללא מעלית שבת. כיצד ניתן להתנהל בבקשה שיאשרו מעלית שבת? נדל"ן 56
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
יוזר האם ניתן להעביר תשלומי משכנתא לקבלן מחו״ל? נדל"ן 1
aminadav לא ניתן לחפש כאן הודעות שקשורות לIRA אוף טופיק 2
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
The Doctor האם ניתן להגיש דו"ח שנתי ולא להכניס את רווחי ההון? מיסים 1
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה