1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

איך מסבירים את חוזק סנופי ע"פ ויטיאיי ואת. ויטיאיי לעומת וקסוס

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י שלמה 123, ‏31/5/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. שלמה 123

שלמה 123 משתמש ותיק

שמתי לב, שלאורך כל המשבר קורונה וגם ב12 שנה האחרונות יש מדרג שסנופי עולה הכי הרבה ויורד הכי פחות, אחריו ויטיאיי ואז מגיע ויטי בסוף כתוצאה מוקסוס שכבר 12 שנה עולה הרבה פחות מויטיאיי.

ראיתי את ההטיה ושמתי יותר דגש לויטיאיי 70% ו30% ווקסוס אבל שוקל לעבור רק לויטיאיי או לסנופי. אני עדיין בהפסד אז אולי זה טוב לקבע הפסדים בוקסוס כדי שתקזז עם העליות בויטיאיי? ניראה גם שמניות גדולות בסנופי מתפקדות טוב יותר לעומת בינוניות וקטנות בויטיאיי...

בטח תגידו שזה גלגל ויגיע הזמן בו ארה"ב תרד ויתר העולם יעלה... רק שזה יכול לקחת עשר עשרים שנה...ניראה שכל הדפסות הכסף רק מעלות יותר את השוק האמריקאי..

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/20
    ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  2. AAA

AAA משתמש ותיק

פיזור רחב יותר עולה בתשואה !!! (תשווה את APPL לSP500,
    AAPL נראת טוב יותר אבל תנודתית יותר ולכן מסוכנת יותר)
    מטרת הפיזור היא להוריד סיכון ,או מינימום סיכוי מקסימום תשואה (כי לא תמיד תוספת סיכון נותנת תשואה יותר טובה)
    לקבע הפסדים זה טוב אם העלות של הקניה מכירה היא זניחה וההפסד גדול
    לשנות את האסטרטגיה של התיק בזמן משבר ככלל אצבע זה לא מומלץ כי אתה נותן לרגשות להחליט.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/20
    ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  3. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

דעתי שטיקרים רושמים באנגלית
    כל הפוסט נראה מגושם ולא ברור להבנה
    מה השאלה?

4. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

שאם אתה מתכנן במה להשקיע בעתיד על סמך תשואות עבר, לא ברור לי למה VTI ולא אמאזון, אפל, מייקרוסופט או טסלה.

Orelke, Johnson, ImCarryGG ו-7 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

אתה כל שני וחמישי מעלה בפורום את הסוגיה של השקעה בארה"ב לעומת שאר העולם.
    חבל על המאמץ שלך, אתה מנסה להגיע להכרעה ועוד על סמך הפרמטר הכי פחות רלוונטי (תשואות עבר).
    אם אתה כבר הולך על נתונים היסטורים אז שווה לצאת קצת מהפורום ולחפש עוד מידע.
    דעתי האישית שזה לא משנה כל עוד תהיה עקבי ותפסיק לחבל בתיק.
    תקרא גם את זה

nicepo1, grimble grumble ו-חתול לילה אוהבים את זה.
  6. בוגל-ראש

בוגל-ראש משתמש סולידי

אם הנכסים - שוק מניות ארה"ב ושוק מניות חוץ-ארה"ב - היו מתנהגים תמיד אותו הדבר משמע אין שום יתרון פיזור בהחזקה שלהם.
    עצם העובדה ששני הנכסים הדי דומים האלה (מניות משווי שוק גדול עם חשיפה עולמית רחבה) ייצרו הבדלי תשואות משמעותיים על פני סקאלה של 10-15 שנים (או יותר) היא טיעון מעולה בעד פיזור. מה גם שהתמחור כרגע של מניות מחוץ לארה"ב הוא משמעותית נמוך יותר, מה שאם כבר, מצביע על תשואות גבוהות יותר בעתיד על מניות חוץ ארה"ב.
    פיזור משמעותו שתמיד יהיה לפחות נכס אחד בתיק שאתה שונא.

דוק, בנץ, artist ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  7. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא נכון! פיזור זה הדרך היחידה להקטין סיכון מבלי לפגוע בתשואה.

8. Shaz

Shaz משתמש בכיר

זה לא דווקא לא נכון

נעם בלה בלה אוהב/ת את זה.
  9. בוגל-ראש

בוגל-ראש משתמש סולידי

בכל מקרה זה בטח לא מצביע על תשואות עתידיות עדיפות לVTI

10. שלמה 123

שלמה 123 משתמש ותיק

לי ניראה שסנופי כולל מלא חברות גלובליות והוא מדד עולמי לכל דבר עם פיזור די רחב של 500 מניות והעולם נוטה לחברות גלובליות שיכולות להשקיע הון במחקר ופיתוח ולקחת את ההובלה העולמית בתחומן וזה הסיבה שהוא עולה יותר לאורך זמן או בעקבות ההדפסות של הפד.

11. בוגל-ראש

בוגל-ראש משתמש סולידי

לא נראה לי שיש סיבה למה השוק האמריקאי צריך להמשיך לנצח את שאר העולם לעולמי עד. אם הכל כך מוצלח שם ורווחי החברות צומחים מהר יותר מבשאר העולם, אז המחיר אמור לשקף את זה בסופו של דבר - מה שקורה עכשיו - חברות אמריקאיות מתומחרות יחסית ביוקר ביחס לרווחים שלהם.

12. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש ותיק

נראה שהחלטת כבר ואתה רק מחפש הצדקה וייעוץ לעשות את זה(דבר שאסור כמובן בפורום ובחוק)...

Yoss אוהב/ת את זה.
  13. AAA

AAA משתמש ותיק

למקסם תשואה מול סיכון, (פוגע בתשואה לעומת נכסים בעלי סיכון גדול יותר)

14. Shaz

Shaz משתמש בכיר

או אמרתי

15. artist

artist משתמש ותיק

גם אני שונא את VXUS , אבל ממשיך לקנות אותו בתיק הממוסה (s&p500 משקיע בהשתלמות וגמל). מקווה שזה ישתלם בעתיד. מתנחם בזה שקניתי אותו ב40 במהלך הנפילה האחרונה וזה היה די משתלם , כמובן ביעבד. יש לי גם קניות שלו ב56 , אתה לא לבד בסירה, אם החלטת משהו בתחילת בניה של התיק אתה יכול להמשיך אבל זה בסדר גם לשנות. אף אחד פה בפורום כנראה לא יודע מה יהיה בעתיד.
    בהצלחה!

שלמה 123 אוהב/ת את זה.
  16. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

17. שלמה 123

שלמה 123 משתמש ותיק

לאורך עשרות שנים כניראה יש שינויים בין ארה"ב ליתר העולם. אותי מעניין הסיבות לגל הנוכחי ומה הסיבות אליו ומה הסיכויים שהגל ימשך וכמה ימשך... תכלס עלית השוק האמריקאי התחילה מההדפסה בב2008 וכעת עוד הדפפסה גדולה... גם אז הפחידו מגירעונות ענק, התמוטטות הדולר ואינפלציה וקבלנו רק אינפלציית נכסים. חברות הענק בסנופי קונות יותר מהמניות של עצמן ולכן זה עולה יותר? למה הולך יותר למניות ונדל"ן בדיוק?

18. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

זה פשוט לא נכון. פיזור לא פוגע בתשואה, ולא מיועד לתשואה - הוא מיועד להפחתת סיכון. תוחלת התשואה היא מימד אחד, שונות התשואה היא מימד אחר.
    אני אתן לך דוגמה שאולי תעזור להמחיש את זה. בוא נניח שאתה מטיל מטבע, כשיוצא עץ אתה מקבל שקל אחד וכשיוצא פלי אתה לא מקבל כלום. בתוחלת אתה מקבל חצי, אבל השונות פה היא גדולה - סטית התקן היא גם חצי. כלומר תוחלת התשואה וסטית התקן שתיהן חצי.
    עכשיו בוא נניח שאני מאפשר לך לפזר את ההשקעה בין שני מטבעות זהים כאלה (ובלתי תלויים. כלומר התוצאה עץ/פלי במטבע הראשון לא תשפיע על התוצאה עץ/פלי במטבע השני). עכשיו יש ארבע תוצאות אפשריות: עץ-עץ (מקבל 1), עץ-פלי (מקבל 1/2), פלי-עץ (מקבל 1/2) ופלי-פלי (מקבל 0, את הפלי). זו דוגמה יפה לפיזור! תוחלת הרווח לא השתנתה והיא עדיין 1/2, אבל השונות קטנה - סטית התקן עכשיו היא קרובה לשליש.
    עכשיו תדמיין שיש לך אינסוף מטבעות כאלה לפזר ביניהן את אותו השקל - בכל סבב, אתה תקבל בדיוק חצי - הרי זו ההגדרה של תוחלת, מה קורה כשמשאיפים את מספר ההטלות לאינסוף. למעשה, כשהגדלנו את מספר המטבעות לאינסוף, ביטלנו את השונות לחלוטין על ידי פיזור, וסטית התקן היא בדיוק אפס.

אותו דבר לגבי נכסים פיננסיים אמיתיים. קח שתי מניות, או שני מדדים, עם תוחלת תשואה זהה, וקורלציה קטנה מ1 - תחלק את הכסף שלך ביניהם - ותקבל את אותה תוחלת תשואה, עם שונות קטנה יותר. עכשיו מגיע החלק הבאמת סוטה - אתה יכול לקחת נכס עם סיכון נמוך, לשלב אותו עם מעט נכס מסוכן מאוד - וליצור תיק עם תוחלת תשואה גבוהה יותר בסיכון נמוך יותר.
    נעשה גם פה דוגמה מספרית כדי לשכנע (אם יש לך קצת רקע, בסיסי ברמת המבוא להסתברות באוניברסיטה, קל מאוד להוכיח את זה פורמלית, אבל נישאר פה כרגע ברמת הדוגמאות):
    יש לנו נכס מאוד מסוכן A, עם תוחלת תשואה 10% ושונות 80% (סטית תקן קצת מכוערת כי אני זורק מספרים מהראש, אבל יוצאת 0.894427). יש לנו נכס פחות מסוכן B, עם תוחלת תשואה 5% ושונות של 1% (סטית תקן של 10%). לשם פשטות בוא נניח שהקורלציה ביניהם היא 0, אבל הקסם עובד גם לכל קורלציה נמוכה מ1.
    עכשיו שים לב לקסם: אם נשים 1% מהתיק שלנו על הנכס המסוכן A ו99% על הנכס הפחות מסוכן B, נקבל תיק עם תשואה של 5.05% בסטית תקן של 9.94%. כלומר באמצעות פיזור, גם העלנו את התשואה וגם הקטנו את הסיכון. רק בפיזור של כמעט 3% בנכס המסוכן יותר נגיע חזרה לסטית תקן של 10% (שאני מזכיר, זו סטית התקן של הנכס הפחות מסוכן B לבדו), רק עם תוחלת תשואה של 5.15% לתיק המפוזר במקום של 5% לנכס B.

כתבתי הרבה מילים, אני מקווה שזה עוזר לך להבין, אתה מוזמן לפתוח אקסל ולשחק עם המספרים, אבל בגדול:

Delver, Body Solid, Karab ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  19. AAA

AAA משתמש ותיק

כל הכבוד על ההשקעה !!!
    אם הייתי שם את כל הכסף על ההשקעה המסוכנת, הייתי מקבל יותר תשואה (וגם יותר סיכון)
    מכאן ש יש אפשרות לתשואה גבוהה יותר(אבל לא באותו סיכון)
    (פוגע בתשואה לעומת נכסים בעלי סיכון גדול יותר)
    ופיזור ממקסם תשואה מול סיכון (אם מפרידים את התשואה מול סיכון מקבלים יותר תשואה)
    הדוגמא של המטבעות היא קורולציה 0, ולא "קורולציה קטנה מ1".

נראה לי שAPPL נתנה תשואה יותר טובה מSP500 לאורך זמן, ולזה היתה כוונתי מקווה שהבהרתי.

20. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

לא מאמין שאני צריך לציין את זה: אפס קטן מאחד.
    נראה לי שמניית TEVA נתנה תשואה פחות טובה מSP500 לאורך זמן, ככה שלא ברור לי מה הפואנטה שלך.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.