• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך ממוסים דיבידנדים ממניות/ETFs אשר נרכשו בבורסות אירופה (שוויץ או לונדון לדוגמא) על ידי ברוקר אמריקאי (IB) עבור ישראלי?

omers66

משתמש סולידי
דירוג
8
היי, שאלה קטנה שלא ברורה לי
אני ישראלי, משקיע דרך IB. עד עכשיו קניתי לרוב VTI/VXUS והכל סבבה.
נניח שאני קונה מניה או ETF מבורסת שוויץ והמניה מחלקת דיבידנד. האם יהיה מיסוי כפול? או שמה אני אמוסה רק במדינת המקור שוויץ ועלי יהיה להשלים במידת הצורך מיסוי דיבידנדים בישראל? או שמה גם IB ינקו עבורי בשביל לממן את תוכנית התשתיות של ביידן?
תודה

נערך לאחרונה ב:
למיטב ידיעתי הברוקר והבורסה לא רלבנטים למיסוי. מה שרלבנטי הוא ארץ הרישום של החברה או ה etf, ואמנת המס, אם קימת, בין ישראל לבין אותה מדינה.

לגבי etf ייתכן שהרוחים הפנימיים שלו גם ממוסים. זו בד"כ הסיבה העיקרית למיסוי כפול.

למיטב ידיעתי הברוקר והבורסה לא רלבנטים למיסוי. מה שרלבנטי הוא ארץ הרישום של החברה או ה etf, ואמנת המס, אם קימת, בין ישראל לבין אותה מדינה.

לגבי etf ייתכן שהרוחים הפנימיים שלו גם ממוסים. זו בד"כ הסיבה העיקרית למיסוי כפול.

היי! ממש תודה על התגובה. רק לאשר שאני מבין:
אז הברוקר (האמריקאי או כל ברוקר אחר) מנקה מראש את המס לפי אמנת המס בין ישראל לבין המדינה שבה המניה נסחרת ובאחריותי לדאוג להשלים ל 25% לישראל אם יש צורך?

מה לגבי מניות שרשומות במספר בורסות? לדוגמא Novartis (לא ממליץ) שהיא חברה שוויצרית ונסחרת בבורסה השוויצרית, נסחרת גם ב NYSE. האם יש הבדל במיסוי כאשר רוכשים אותה דרך NYSE לעומת הבורסה השוויצרית?

תודה

מהניסיון שלי, תיזהר.
ימסו לך במקור 35% (מקסימום זרים), אין להם מושג מי אתה ולא אכפת להם, בניגוד לארה"ב הברוקר ינכה את המקסימום במקור ואחר כך אתה צריך ללכת לחפש את שוויץ (וזה לא נכון רק לשוויץ, זה נכון גם לגרמניה וכנראה עוד שלל מדינות, נראה לי שארה"ב יוצאת הדופן כאן בחופש שהיא מאפשרת לברוקר).
אם אתה רוצה לקבל מהם זיכוי מס בהתאם לאמנה, מעבר לבירוקרטיה שמעולם לא התנסיתי בה, תגלה שהתעריף ש-IB דורשים על vouchers שמוכיחים כמה ניכו לך עולים לא מעט (15 CHF פר חלוקת דיבידנד) וכנראה שווים יותר מהמס שתחסוך.
במקרה שמשקיעים בשוויץ דרך ADRs הנסחרים בבורסת ארה"ב יכול להיות שהמצב עם המיסוי במקור קצת שונה, נראה לי שצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

מה שכן, בכל מקרה לא אמור להיות מיסוי כפול ע"י ארה"ב (אלא אם אתה אזרח ארה"ב), אין בכלל קשר אליהם.

מהניסיון שלי, תיזהר.
ימסו לך במקור 35% (מקסימום זרים), אין להם מושג מי אתה ולא אכפת להם, בניגוד לארה"ב הברוקר ינכה את המקסימום במקור ואחר כך אתה צריך ללכת לחפש את שוויץ (וזה לא נכון רק לשוויץ, זה נכון גם לגרמניה וכנראה עוד שלל מדינות, נראה לי שארה"ב יוצאת הדופן כאן בחופש שהיא מאפשרת לברוקר).
אם אתה רוצה לקבל מהם זיכוי מס בהתאם לאמנה, מעבר לבירוקרטיה שמעולם לא התנסיתי בה, תגלה שהתעריף ש-IB דורשים על vouchers שמוכיחים כמה ניכו לך עולים לא מעט (15 CHF פר חלוקת דיבידנד) וכנראה שווים יותר מהמס שתחסוך.
במקרה שמשקיעים בשוויץ דרך ADRs הנסחרים בבורסת ארה"ב יכול להיות שהמצב עם המיסוי במקור קצת שונה, נראה לי שצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

מה שכן, בכל מקרה לא אמור להיות מיסוי כפול ע"י ארה"ב (אלא אם אתה אזרח ארה"ב), אין בכלל קשר אליהם.
הבנתי, אוקי.
מעניין מה קורה עם ADRs, אשמח לדעת אם מישהו יודע?
אני לברר גם בעצמי
תודה רבה

הבנתי, אוקי.
אני לברר גם בעצמי
תודה רבה
אני אנסה לברר כשיהיה לי זמן מה קורה עם כמה ADRS שוויצרים שיש לי בתיק בסכום כסף קטן שקניתי לבדיקה לפני בערך רבעון ועדיין לא היה לי כח לראות מה קרה איתם.

בנוסף, לגבי לונדון, שווה לדעת שהם לא מנכים כלל מס דיבידנדים במקור. יש שם מס קניה stamp tax של 0.5% על המניות. (נראה לי שעל ETF לא בהכרח, תבדוק אם זה חשוב לך.) זה לא נורא אבל שלא יפתיע אותך. גם עמלות המסחר שם יותר גבוהות ובניגוד לארה"ב שם משלמים במסלול tiered בערך 0.35 סנט שזה המינימום, לא רק שבלונדון המינימום גבוה יותר אלא גם תשלם מעבר למינימום וזה בנוסף לחצי אחוז.

גם כדאי לדעת ש-ADRS לוקחים ממך תשלום קטן על השירות שלהם. די זניח למיטב זכרוני.

מסתכלים על ה-ISIN של כל נייר וניכוי המס הוא ע"פ הדינים של אותה מדינה שנקובה ב-ISIN. אני למשל מחזיקה ב-ADR של BTI (בריטיש אמריקן טובקו) שנסחרת בבורסת ניו יורק, ומאחר שמדובר בחברה בריטית, אין ניכוי מס במקור, והמס על הדיבידנד מגיע למדינת ישראל בלבד

מסתכלים על ה-ISIN של כל נייר וניכוי המס הוא ע"פ הדינים של אותה מדינה שנקובה ב-ISIN. אני למשל מחזיקה ב-ADR של BTI (בריטיש אמריקן טובקו) שנסחרת בבורסת ניו יורק, ומאחר שמדובר בחברה בריטית, אין ניכוי מס במקור, והמס על הדיבידנד מגיע למדינת ישראל בלבד
אני מסתכל באתר של BAT לגבי ADR
ואני רואה שם שה-ISIN של ה ADR הוא US1104481072 ,כלומר אמריקאי.
אז לפי זה את לא אמורה להיות ממוסה במקור על ידי ארה"ב?

אני אנסה לברר כשיהיה לי זמן מה קורה עם כמה ADRS שוויצרים שיש לי בתיק בסכום כסף קטן שקניתי לבדיקה לפני בערך רבעון ועדיין לא היה לי כח לראות מה קרה איתם.

בנוסף, לגבי לונדון, שווה לדעת שהם לא מנכים כלל מס דיבידנדים במקור. יש שם מס קניה stamp tax של 0.5% על המניות. (נראה לי שעל ETF לא בהכרח, תבדוק אם זה חשוב לך.) זה לא נורא אבל שלא יפתיע אותך. גם עמלות המסחר שם יותר גבוהות ובניגוד לארה"ב שם משלמים במסלול tiered בערך 0.35 סנט שזה המינימום, לא רק שבלונדון המינימום גבוה יותר אלא גם תשלם מעבר למינימום וזה בנוסף לחצי אחוז.

גם כדאי לדעת ש-ADRS לוקחים ממך תשלום קטן על השירות שלהם. די זניח למיטב זכרוני.
מעולה, אשמח אם תוכל לעדכן.
תודה על העזרה.

מעולה, אשמח אם תוכל לעדכן.
תודה על העזרה.
NVS - ניכו לי 35%
CB - פטור מניכוי
UBS - שתי חלוקות יחד באותו יום, אחת מיסו ב-35%, את השנייה לא.
TEL - פטור מניכוי
GRMN - פטור מניכוי

אני חושב ש-NVS, UBS הן ADRs, בזמן ש-CB, TEL, GRMN רשומות בבורסה האמריקאית בצורה אחרת.

NVS - ניכו לי 35%
CB - פטור מניכוי
UBS - שתי חלוקות יחד באותו יום, אחת מיסו ב-35%, את השנייה לא.
TEL - פטור מניכוי
GRMN - פטור מניכוי

אני חושב ש-NVS, UBS הן ADRs, בזמן ש-CB, TEL, GRMN רשומות בבורסה האמריקאית בצורה אחרת.
מעניין... למה TEL ו GRMN לא ניכו בכלל? אפילו לא את ה-25% עבור ארצות הברית?
לפי האמנה בין ישראל לשוויץ:
אני מבין שמיסוי דיבידנדים בין המדינות הוא 15%. אז אתה אומר שהכאב ראש זה לפנות ל-IB להשיג אישורים על כך לאחר שכבר כיסחו אותך ב-35% by defualt ולהתחשבן עם זה בארץ וכו... נשמע בלגן באמת

מעניין... למה TEL ו GRMN לא ניכו בכלל? אפילו לא את ה-25% עבור ארצות הברית?
למה שארה"ב תנכה מס דיבידנדים של חברה זרה?
אני מבין שמיסוי דיבידנדים בין המדינות הוא 15%. אז אתה אומר שהכאב ראש זה לפנות ל-IB להשיג אישורים על כך לאחר שכבר כיסחו אותך ב-35% by defualt ולהתחשבן עם זה בארץ וכו... נשמע בלגן באמת
אני לא יודע אם אפשר בכלל לקבל החזר על ADRs.
אם אתה משקיע ישירות במניות שוויץ אז מבחינה עקרונית אמור להיות אפשרי לקבל החזר, אבל מעבר לבירוקרטיה, תוכל למצוא בלינק שקישרתי קודם מה התעריפים על קבלת הוכחות הניכוי הרלוונטיות מהברוקר ולמצוא שזה כנראה יעלה יותר מהמס שתחסוך.

למה שארה"ב תנכה מס דיבידנדים של חברה זרה?

אני לא יודע אם אפשר בכלל לקבל החזר על ADRs.
אם אתה משקיע ישירות במניות שוויץ אז מבחינה עקרונית אמור להיות אפשרי לקבל החזר, אבל מעבר לבירוקרטיה, תוכל למצוא בלינק שקישרתי קודם מה התעריפים על קבלת הוכחות הניכוי הרלוונטיות מהברוקר ולמצוא שזה כנראה יעלה יותר מהמס שתחסוך.
מה שלא מובן זה לי נניח TEL שהיא אכן שוויצרית, כתבת שלא היה ניכוי. אתה מתכוון שגם שוויץ לא דרשה מס וגם אמריקה לא דרשה? או שהיה ניכוי במקור ואתה פשוט לא רואה את זה ב IB?

בתאריך 5.3.21 קיבלתי מ-TEL סכום של 0.48 דולר עבור כל מניה, ללא ניכוי.
לפי נתונים באתר החברה, הם חילקו 159 מיליון דולר ל-331 מיליון מניות, מה שנותן 0.48 דולר פר מניה.

מה קורה מאחורי הקלעים מבחינת מיסוי בין החברה ובין שוויץ, אני לא יודע.

בתאריך 5.3.21 קיבלתי מ-TEL סכום של 0.48 דולר עבור כל מניה, ללא ניכוי.
לפי נתונים באתר החברה, הם חילקו 159 מיליון דולר ל-331 מיליון מניות, מה שנותן 0.48 דולר פר מניה.

מה קורה מאחורי הקלעים מבחינת מיסוי בין החברה ובין שוויץ, אני לא יודע.
אז אני מסיק שאם מניה היא ADR (כלומר יש לה listing ראשי באיזושהי בורסה שהיא לא אמריקאית) אז ידאגו למסות אותך עבור המדינה הרלוונטית.
ואם אתה קונה מניה לא אמריקאית שנסחרת רק ב NYSE/NASDAQ אין מיסוי במקור?
שמע זה לא הגיוני..

מי אמר שאין מיסוי במקור?

אני אומר שאם חברה שהיא תושבת מדינה א' מחלקת דיבידנד לאזרח של מדינה ב' (שמחזיק במניה שלה), אז אין שום סיבה למדינה ג' לקחת חלק מזה (בהנחה שהאדם לא תושב/אזרח של מדינה ג').

יש ניכוי מס במקור, והמס הולך למדינת התושבות של החברה שמחלקת את הדיבידנד.
במקרה של ישראל, אם הברוקר ישראלי והמחזיק ישראלי אז הברוקר ידאג גם למיסוי אח"כ למדינת ישראל.

מי אמר שאין מיסוי במקור?

אני אומר שאם חברה שהיא תושבת מדינה א' מחלקת דיבידנד לאזרח של מדינה ב' (שמחזיק במניה שלה), אז אין שום סיבה למדינה ג' לקחת חלק מזה (בהנחה שהאדם לא תושב/אזרח של מדינה ג').

יש ניכוי מס במקור, והמס הולך למדינת התושבות של החברה שמחלקת את הדיבידנד.
במקרה של ישראל, אם הברוקר ישראלי והמחזיק ישראלי אז הברוקר ידאג גם למיסוי אח"כ למדינת ישראל.
המשתמש guesto כאן למעלה ציין שברשותו 3 ממניות של חברות שוייצריות שנסחרות ב NYSE/NASDAQ.
ולא היה מיסוי במקור על הדיבידנדים שקיבל. מה ההסבר?

אז אני מסיק שאם מניה היא ADR (כלומר יש לה listing ראשי באיזושהי בורסה שהיא לא אמריקאית) אז ידאגו למסות אותך עבור המדינה הרלוונטית.
שמע זה לא הגיוני..
אתה סתם מסתבך :).
מאוד פשוט, בכמעט כל מדינה (לא ארהב), במידה ודיבידנדים לתושבים זרים ממוסים לפי הדין הפנימי, יש ניכוי במקור כבר ברמת החברה. זה לא משנה אם זה ADR או באיזה בורסה המניות נסחרות (בארהב, נותנים את הסמכות לברוקר. אבל גם כאן, זה רק לגבי חברות אמריקאיות. ברוקר אמריקאי לא קשור לגביית מס בשביל מדינות אחרות).
כמעט תמיד הניכוי במקור הוא המקסימום, ולא מתחשבים באמנה. אפשר אחר כך לבקש החזר.
הדוגמאות מקודם סתם מבלבלות, בגלל שצריך להסתכל על הדין הפנימי.
בשוויץ לדוגמא, עם תנאים מסויימים ניתן לחלק דיבידנדים שמוגדרים כהחזר הון ולא חלוקה מרווחים. דיבידנד כזה בכלל לא ממוסה בשוויץ ולכן אין ניכוי במקור. (נפוץ מאוד בבנקים וחברות ביטוח).

במידה ואתה מדווח בישראל כמו שצריך, ולא מבקש חזרה ממדינת המקור את הניכוי ביתר שניכו לך, אתה בהחלט משלם מס מיותר.
לדוגמא, דיבידנדים משוויץ אחרי שניכו לך מס במקור של 35%, אתה עדיין צריך לשלם בישראל עוד 10% כיון שלפי האמנה מגיע לשויץ רק 15%.
את ה20% העודפים אתה צריך לבקש משוויץ.

(לגבי שוויץ, זה אולי רק אם אתה גר בתוך הקו הירוק... לא מזמן, הם לא נתנו למישהו מצפון ירושלים החזר בטענה שהוא לא גר בישראל ולכן האמנה לא תקפה לגביוo_o. נראה לי שזה לא הגיע עדין לבוררות בין המדינות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רווחי דיבידנד לא ממוסים במקור ב-IB מיסים 23
ב כיצד ממוסים רווחים מקרנות זרות? מיסים 2
Wonko משיכה חודשית של כספים ממוסים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Y האם אפשר להיות ממוסים לפי מס שולי (מבחירה)? שוק ההון 54
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
פ אישור דיבידנדים Fidelity-ESPP מיסים 0
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
חתול לילה השקעה כשאין מס על דיבידנדים שוק ההון 3
R מיסוי על דיבידנדים ורווחי הון לאזרח אמריקאי מיסים 5
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
מ כלל 4% - דיבידנדים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 35
Royi מחקה מדד עם חלוקת דיבידנדים ועמלה נמוכה שוק ההון 2
מ שאלה על סוגי דיבידנדים שוק ההון 3
A S&p 500 etf דיבידנדים שוק ההון 1
F 1322: חשבון IB, יש הפסד רווח הון, אבל על דיבידנדים שולם מס במקור - למלא 2 טפסים? מיסים 7
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
ש מכפילי רווח ותשואות דיבידנדים של מדדים פוסטים מאיכות נמוכה 4
F 30% מס על דיבידנדים ב-Interactive Brokers מיסים 2
דו דו דיבידנדים ועמלות ב-RSU מיסים 4
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
ס חישוב תקבולים עתידיים - דיבידנדים לטווח ארוך שוק ההון 17
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
Avi W האם כדאי לקנות קרן דיבידנדים נוספת? שוק ההון 12
W דיבידנדים ומס עזבון אמריקאי שוק ההון 65
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2