• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה?

NameUser

משתמש רשום
דירוג
2
1. במהלך ארגון מסמכים נתקלתי במכתב מ2007, בו מצויין שישנה דירה הנותרה בעזבון ולצד שלנו במשפחה מגיע 1/3 ממנה והמשפחה שלה מגיע 2/3, מציעה לרכוש את הדירה בעבור סכום כלשהו ואם תהיה יתרה לאחר תשלום החובות, היא תתחלק בין היורשים ויש לנו 14 יום להתנגד להצעה זו.
אני רוצה לדעת מה עלה בגורל הדירה, יש ברשותי את כתובת הדירה למעט מספר הדירה, איך אני מגלה מה נעשה עם הנכס, כיוון שלא קיבלנו עדכון לגבי שום פרט.
2. החוק קובע שאדם יכול להיות בעלים של עד 3 דירות ללא תשלום מס נוסף, אם אחזיק נניח ב1/3 מדירה א', 1/2 מדירה ב', ועוד 1/2 מדירה ג', האם זה נחשב עפ"י החוק שאני בעל 3 דירות או דירה ושליש?

1. אם הדירה רשומה בטאבו, נסח טאבו מרוכז לחלקה ייתן לך רשימת בעלים של כל תתי החלקות בבניין.
יכול להיות שאפשר לקבל פרטים גם מרשם הירושות.

אני רוצה לדעת מה עלה בגורל הדירה, יש ברשותי את כתובת הדירה למעט מספר הדירה, איך אני מגלה מה נעשה עם הנכס, כיוון שלא קיבלנו עדכון לגבי שום פרט.
מה זאת אומרת "מה עלה בגורלה"? תסביר מה אתה בדיוק מחפש לדעת על נכס כדי שנוכל לעזור.
אם אחזיק נניח ב1/3 מדירה א', 1/2 מדירה ב', ועוד 1/2 מדירה ג', האם זה נחשב עפ"י החוק שאני בעל 3 דירות או דירה ושליש?
תלוי בסדר הרכישה ובתנאי שהדירות אינן באותו בניין.

תוציא נסח טאבו מרוכז של הבניין ותבדוק.

מה זאת אומרת "מה עלה בגורלה"? תסביר מה אתה בדיוק מחפש לדעת על נכס כדי שנוכל לעזור.
הכוונה שלי, איזו דירה מתוך הבניין הייתה שייכת לו, למי נמכרה, מתי נמכרה ובכמה. אם אוציא נסח טאבו הוא יראה לי רק בעלים אחרונים או גם בעלי לשעבר?

הכוונה שלי, איזו דירה מתוך הבניין הייתה שייכת לו, למי נמכרה, מתי נמכרה ובכמה. אם אוציא נסח טאבו הוא יראה לי רק בעלים אחרונים או גם בעלי לשעבר?
נסח טאבו מרוכז (15 ש"ח) ייתן לך רשימת בעלים נוכחית.
אם מהרשימה תוכל לאתר את המספר של תת החלקה (למשל, אם המשפחה שרצתה לקנות מכם את הזכויות לא מכרה אותם, ונרשמה כבעלים, או אם הרישום של רכישת הזכויות \ הצוואה עוד לא הסתיים, והנפטר \ היורשים רשומים על הנכס), תוכל להוציא עבורה נסח טאבו היסטורי (עוד 15 ש"ח).

אם אתה לא יודע איזו דירה מתוך הבניין, אתה עדיין יכול להפיק נסח היסטורי לכל הדירות, עד שתמצא את השם של המוריש על אחת מהן (15 ש"ח לכל תת-חלקה).

נסח טאבו מרוכז (15 ש"ח) ייתן לך רשימת בעלים נוכחית.
אם מהרשימה תוכל לאתר את המספר של תת החלקה (למשל, אם המשפחה שרצתה לקנות מכם את הזכויות לא מכרה אותם, ונרשמה כבעלים, או אם הרישום של רכישת הזכויות \ הצוואה עוד לא הסתיים, והנפטר \ היורשים רשומים על הנכס), תוכל להוציא עבורה נסח טאבו היסטורי (עוד 15 ש"ח).

אם אתה לא יודע איזו דירה מתוך הבניין, אתה עדיין יכול להפיק נסח היסטורי לכל הדירות, עד שתמצא את השם של המוריש על אחת מהן (15 ש"ח לכל תת-חלקה).
מודה לך על ההסבר!

נושאים דומים

Back
למעלה