• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מגדרים מניות בודדות ומדדים?

Daniel G

משתמש רגיל
דירוג
123
היי,

יש לי מינוף על דירה למגורים, שבתוכה יש סכום כסף עם ריבית משתנה.
יש לי חבילת RSU שהבשילה בחברה בה אני עובד.
בתחילה הייתה לי תוכנית לבצע פירעון מלא של המסלול המסוכן במשכנתא עוד שנתיים-3, אך כעת אני רוצה לעשות משהו אחר: אני רוצה לגדר את הRSU לסך יתרת הסילוק למסלול המדובר במשכנתא.
עוד שנתיים-3 - ככל שסביבת הריבית תישאר נמוכה כמו היום - אין טעם לבצע פירעון בפועל, אני מעדיף להמשיך להחזיק את המסלול המסוכן.
ככל שסביבת הריבית תעלה - אני רוצה להימנע מהצורך לבצע מחזור, ולהיות מסוגל להוציא מתוך הRSU את הסכום לסילוק.

איך ניגשים לכזה עניין? חשבתי על אופציות, אבל בגלל שמדובר בRSU - לא ניתן לשנות את נכס הבסיס.
אני מנסה לחשוב על סוג של ביטוח שכזה - הרי בתיאוריה אפשר לגדר כל דבר (גם קופסת מטבוחה)
או שאולי עליי לשנות את זווית הראיה לכלל התיק הממונף (המשכנתא) - ולהסתכל על המסלולים האחרים (שמכילים פחות הצמדות) כדרך לגדר את המסלול המסוכן?

אגב - אם ניקח את השאלה כמה רמות קדימה - גידור יכול להיות רלוונטי גם בעת פרישה. במקום להוריד את אחוז המשיכה השנתי בשביל שרידות גבוהה יותר - אפשר לגדר

אשמח לטיפים :)

אתה בטוח שזה ישתלם לך? זה לא נשמע ככה...
כדי לדעת האם ישתלם אני צריך להבין כיצד מגדרים מלכתחילה.
ככה אוכל לגזור מה עלות הביטוח הזה - והאם העלות מצדיקה את הורדת הסיכון או לא

נערך לאחרונה ב:
אני מבין נכון: ה RSU שלך VESTED והוא כרגע מנייה לכל דבר?
ממה שאני מבין נכון, האפשרויות שלך זה ככה:
1. למכור חלק מהמניות. לסלק את החלק הרלוונטי מהמשכנתא, ולשלם עמלה על פירועון מוקדם
2. להמשיך לשלם את המסלול במשכנתא, שאתה משלם עליו ריבית (כנראה נמוכה). להמשיך להחזיק במניות שלך ולהרוויח עליהן תשואה. אבל, אתה רוצה לגדר שווי מהמניות כך שתהיה מוגן מהפסד. מה שיעלה לך (פרמיה ).

לא ברור לי מה זה אומר "לגדר". אתה רוצה להימנע לחלוטין מהפסד? אתה יכול לקנות אופציות מכר. אתה יכול להחליט לבד באיזה סכום ובאיזה מחיר. ככל שתקנה הגנה יותר "טובה" כך היא תעלה לך יותר. יש מכשירים אחרים, אבל אני בספק שהם יתנו לך משהו.

קח בחשבון שיש לך אפשרות לא לגדר בכלל. אלא פשוט לקוות שהריבית על המשכנתא תהיה נמוכה מהתשואה על המניות. רק שים לב שזה בעצם שקול למינוף בשווי הסכום המדובר בשביל לקנות מניות. האם זה ישתלם? אולי. אבל זה בוודאות מגדיל את פרופיל הסיכון שלך ומוריד את התשואה.

בהשוואה בין שתי האפשרויות למעלה, אני מאוד בספק שהאופצייה השניה תשתלם.
יותר מזה, אני מנחש, שאם אתה עומד בתנאים, יהיה לך יותר משתלם לסגור את המשכנתא, ולקחת מינוף מהברוקר/ השתלמות.

אני מציע שתפנה לברוקר שלך ותברר, ושתעשה את החשבון.

אני מבין נכון: ה RSU שלך VESTED והוא כרגע מנייה לכל דבר?
ממה שאני מבין נכון, האפשרויות שלך זה ככה:
1. למכור חלק מהמניות. לסלק את החלק הרלוונטי מהמשכנתא, ולשלם עמלה על פירועון מוקדם
2. להמשיך לשלם את המסלול במשכנתא, שאתה משלם עליו ריבית (כנראה נמוכה). להמשיך להחזיק במניות שלך ולהרוויח עליהן תשואה. אבל, אתה רוצה לגדר שווי מהמניות כך שתהיה מוגן מהפסד. מה שיעלה לך (פרמיה ).

לא ברור לי מה זה אומר "לגדר". אתה רוצה להימנע לחלוטין מהפסד? אתה יכול לקנות אופציות מכר. אתה יכול להחליט לבד באיזה סכום ובאיזה מחיר. ככל שתקנה הגנה יותר "טובה" כך היא תעלה לך יותר. יש מכשירים אחרים, אבל אני בספק שהם יתנו לך משהו.

קח בחשבון שיש לך אפשרות לא לגדר בכלל. אלא פשוט לקוות שהריבית על המשכנתא תהיה נמוכה מהתשואה על המניות. רק שים לב שזה בעצם שקול למינוף בשווי הסכום המדובר בשביל לקנות מניות. האם זה ישתלם? אולי. אבל זה בוודאות מגדיל את פרופיל הסיכון שלך ומוריד את התשואה.

בהשוואה בין שתי האפשרויות למעלה, אני מאוד בספק שהאופצייה השניה תשתלם.
יותר מזה, אני מנחש, שאם אתה עומד בתנאים, יהיה לך יותר משתלם לסגור את המשכנתא, ולקחת מינוף מהברוקר/ השתלמות.

אני מציע שתפנה לברוקר שלך ותברר, ושתעשה את החשבון.
לגבי אפשרות #1 - ברור שזה משהו שאני רוצה להימנע ממנו, אני כרגע מקבל כסף כמעט חינם
לגבי אפשרות #2 - הכל ברור לי, אני מנסה להבין טכנית איך אני מגדר את ההשקעה ליתרת המסלול המדובר
לגבי האפשרות לא לגדר בכלל - זו אופציה, אבל מסוכנת. מה יקרה אם יהיה משבר בשוק ההון ובמקביל תהיה עליית ריבית שתעלה אותי לרמת החזר מטורפת? אני רוצה להימנע מלמחזר את ההלוואה, כי למחזר אחרי העלאת ריבית זה כבר לא נותן כלום..

אני מעוניין לגדר את הrsu לשווי יתרת המסלול המסוכן. אם יש לי לדוגמא חצי מיליון שח בrsu *שהבשילו* (כלומר מניות רגילות כעת) - אני רוצה שמתוך זה - לא משנה כמה החברה תרד, 200 אלף שח יישארו לצורך כיסוי המסלול המסוכן במשכנתא. עם השנים ככל שהקרן יורדת במסלול - הגידור יכול להיות לשווי נמוך יותר בהתאמה.
לגבי שימוש באופציות - למיטב הבנתי זה בא *במקום* החזקה ישירה של מניות, לא בנוסף (זה לא כמו פוליסת ביטוח שקונים בנפרד, אתה צריך להיפטר מהמניות ולרכוש אופציות - כלומר הן נכס בסיס בפני עצמו. תקן אותי אם אני טועה.
איזה עוד מכשירים יש לצורך גידור *ללא צורך בשינוי נכס הבסיס*? (כלומר ללא אירוע מס)

לגבי ההצעה לסגור את המשכנתא - אינני מעוניין בהלוואת בלון נצחית מהברוקר, המשכנתא שלי נעה בריביות של בין 0 ל2% בפריסה ארוכה וללא עמלות פירעון כלל (גם על הקבועים, שכן הריביות שלהם נמוכות מהריביות הממוצעות בשוק)
זה כסף גדול, כמעט חינם, ללא סיכון מטח וללא הצמדה לשווי נכס הבסיס, רק אידיוט היה זורק כזאת הלוואה איכותית לפח.

נערך לאחרונה ב:
@Daniel G
לאחר מחשבה נוספת, להבנתי, אין סיכוי, שמה שאתה רוצה לעשות יהיה משתלם.

קודם כל, האפשרות היחידה לגידור שעומדת בפניך, מתוך הכרותי, היא אופציות (יש עוד, אבל לא נגישות). מציע לך בחום לברר איך זה עובד, ואיך margin עובד. ותצטרך להשתמש במניות שלך...

מה שאתה רוצה לעשות, זה לקבל מינוף מהמשכנתא, בשביל להשקיע במניות.
1. למרות ההנחות שלך, אני בכלל לא בטוח שזאת אפשרות המימון הכי טובה, שעומדת בפניך.
2. אתה רוצה למנוע כל אפשרות של הפסד לסכום המינוף. מתוך הכירותי, העלות של זה תהפוך את כל העיניין ללא כלכלי.

אתה מוזמן לעשות שיעורי בית בנושא.

לא יעוץ. לא המלצה. לא מבין כלום בשום דבר.

המסלול המסוכן. אם יש לי לדוגמא חצי מיליון שח בrsu *שהבשילו* (כלומר מניות רגילות כעת) - אני רוצה שמתוך זה - לא משנה כמה החברה תרד, 200 אלף שח יישארו לצורך כיסוי המסלול המסוכן במשכנתא. עם השנים ככל שהקרן יורדת במסלול - הגידור יכול להיות לשווי נמוך יותר בהתאמה.
לגבי שימוש באופציות - למיטב הבנתי זה בא *במקום* החזקה ישירה של מניות, לא בנוסף (זה לא כמו פוליסת ביטוח שקונים בנפרד, אתה צריך להיפטר מהמניות ולרכוש אופציות - כלומר הן נכס בסיס בפני עצמו. תקן אותי אם אני טועה
טועה. קניית אופציות מכר משמשת בדיוק כפוליסת ביטוח - אתה משלם פרמיה, ובתמורה מובטח לך שתוכל למכור את המניות במחיר שנקבע מראש בפוליסה. זה לא בהכרח משתלם, אבל בהחלט אפשרי.
דוגמה מהירה (מבוססת על נתונים שזמינים לי כרגע במערכת המסחר, כלומר נכונים ליום חמישי, בקירוב):
נניח ומדובר במניית פייסבוק, שמחירה האחרון הוא $257.05. חצי מליון ש"ח זה קרוב ל-600 מניות (אני מעגל למעלה למען הנוחות ולהתאמה עם אופציות שנסחרות בחבילות של 100).
אתה רוצה להגן על 500k מירידה מתחת ל-200k, כלומר ירידה של 60%. כלומר, הגנה מפני ירידת מחיר המניה אל מתחת לכ-$103.
אופציית מכר שפוקעת בינואר 2022 בסטרייק של $105 עולה כ-$1.08, ועבור 600 מניות מדובר בכ-2,150 ש"ח.
זוהי עלות הביטוח עד ינואר הקרוב, אז תוכל כמובן לקנות ביטוח חדש, שיעלה יותר או פחות כתלות בביצועי החברה והמניה עד אז.

תוספת: פוליסת הביטוח הזו סחירה, כך שאם תתחרט בשלב כלשהו תוכל למכור אותה הלאה לפי מחירה באותו זמן (היא יכולה להיות יקרה יותר אם המניה תרד, כתלות, בין היתר, גם ביתרת הזמן לפקיעה).

נערך לאחרונה ב:
לגבי ההצעה לסגור את המשכנתא - אינני מעוניין בהלוואת בלון נצחית מהברוקר, המשכנתא שלי נעה בריביות של בין 0 ל2% בפריסה ארוכה וללא עמלות פירעון כלל (גם על הקבועים, שכן הריביות שלהם נמוכות מהריביות הממוצעות בשוק)
זה כסף גדול, כמעט חינם, ללא סיכון מטח וללא הצמדה לשווי נכס הבסיס, רק אידיוט היה זורק כזאת הלוואה איכותית לפח.
אכן נשמע כמו כסף כמעט חינם מעניין איך מקבלים משכנתא כזאת ויותר מעניין מדוע מישהו מוכן לתת אותה

לגבי אפשרות #1 - ברור שזה משהו שאני רוצה להימנע ממנו, אני כרגע מקבל כסף כמעט חינם
המטרה של כסף היא להשתמש בו.
לגבי האפשרות לא לגדר בכלל - זו אופציה, אבל מסוכנת. מה יקרה אם יהיה משבר בשוק ההון ובמקביל תהיה עליית ריבית שתעלה אותי לרמת החזר מטורפת?
ולכן כפי שציינתי במשפט הקודם אולי כדאי לך לשקול שוב מדוע אתה כל כך רוצה להמנע מאפשרות #1. היא בדיוק פותרת את הסיכון הזה.

טועה. קניית אופציות מכר משמשת בדיוק כפוליסת ביטוח - אתה משלם פרמיה, ובתמורה מובטח לך שתוכל למכור את המניות במחיר שנקבע מראש בפוליסה. זה לא בהכרח משתלם, אבל בהחלט אפשרי.
דוגמה מהירה (מבוססת על נתונים שזמינים לי כרגע במערכת המסחר, כלומר נכונים ליום חמישי, בקירוב):
נניח ומדובר במניית פייסבוק, שמחירה האחרון הוא $257.05. חצי מליון ש"ח זה קרוב ל-600 מניות (אני מעגל למעלה למען הנוחות ולהתאמה עם אופציות שנסחרות בחבילות של 100).
אתה רוצה להגן על 500k מירידה מתחת ל-200k, כלומר ירידה של 60%. כלומר, הגנה מפני ירידת מחיר המניה אל מתחת לכ-$103.
אופציית מכר שפוקעת בינואר 2022 בסטרייק של $105 עולה כ-$1.08, ועבור 600 מניות מדובר בכ-2,150 ש"ח.
זוהי עלות הביטוח עד ינואר הקרוב, אז תוכל כמובן לקנות ביטוח חדש, שיעלה יותר או פחות כתלות בביצועי החברה והמניה עד אז.

תוספת: פוליסת הביטוח הזו סחירה, כך שאם תתחרט בשלב כלשהו תוכל למכור אותה הלאה לפי מחירה באותו זמן (היא יכולה להיות יקרה יותר אם המניה תרד, כתלות, בין היתר, גם ביתרת הזמן לפקיעה).
קודם כל תודה רבה על ההסבר המעולה.
כלומר ביטוח של 215 שח לחודש עבור ביטוח של 200k שח (שיורד עם הזמן, ככל שיתרת הקרן במסלול יורדת). לא רע.
יש כאן אבל פער הבנה אצלי בעניין האופציות: המניות נמצאות בתיק א׳, האופציות בתיק ב׳. כיצד ברגע האמת אוכל למכור את המניות שירדו ל100 אלף שח במחיר 200 אלף שח? איך האופציות בתיק א׳ יודעות שהמניות נמצאות בתיק ב׳?

אכן נשמע כמו כסף כמעט חינם מעניין איך מקבלים משכנתא כזאת ויותר מעניין מדוע מישהו מוכן לתת אותה
ניגשים וקונים דירה. די פשוט סהכ :)
למה מישהו מוכן לתת אותה? כי הריבית במשק אפסית, דירוג האשראי שלי גבוהה, והנכס רשום בצורה מסודרת בטאבו.
למה אני מוכן לקחת אותה? כי אני לא פראייר.

ולכן כפי שציינתי במשפט הקודם אולי כדאי לך לשקול שוב מדוע אתה כל כך רוצה להמנע מאפשרות #1. היא בדיוק פותרת את הסיכון הזה.
אני לא אמרתי שאני רוצה להימנע מהסיכון, אמרתי שאני רוצה לגדר אותו (לא בהכרח את כולו).
ככל וסביבת הריבית אפסית - אין שום טעם לפרוע את המסלול הזה..

האופציות בתיק ב׳. כיצד ברגע האמת אוכל למכור את המניות שירדו ל100 אלף שח במחיר 200 אלף שח? איך האופציות בתיק א׳ יודעות שהמניות נמצאות בתיק ב׳?
אם הבנת לגבי כשזה באותו תיק, אז ההמשך פשוט:
נניח שהמניות ירדו למחיר 100k.
אתה מחזיק אופציה שמאפשרת לך למכור מניות (באותה כמות) ב-200k. האופציה הזו שווה 100k (בגלל ארביטראז' - אתה יכול לקנות מניות ב-100k ומיד למכור ב-200k, ולכן זה שווי האופציה) (פלוס פרמיה, אם הפקיעה עדיין לא הגיעה).
לכן, בפועל, אתה לא חייב למכור את המניות מתיק א' באמצעות האופציה בתיק ב'. אתה מוכר את המניות בתיק א' כרגיל (ומקבל 100k), ובתיק השני אתה מקבל את ה-100k החסרים באמצעות מכירה של האופציה או cash settlement.
השורה התחתונה זהה.

אני די בטוח שיש בחוזה שלך (בהנחה שמדובר בחברה אמריקאית) סעיף שאומר שאסור לך להחזיק אופציות put על החברה שלך.
זה נופל תחת insider information אם אני זוכר נכון.

אם הבנת לגבי כשזה באותו תיק, אז ההמשך פשוט:
נניח שהמניות ירדו למחיר 100k.
אתה מחזיק אופציה שמאפשרת לך למכור מניות (באותה כמות) ב-200k. האופציה הזו שווה 100k (בגלל ארביטראז' - אתה יכול לקנות מניות ב-100k ומיד למכור ב-200k, ולכן זה שווי האופציה) (פלוס פרמיה, אם הפקיעה עדיין לא הגיעה).
לכן, בפועל, אתה לא חייב למכור את המניות מתיק א' באמצעות האופציה בתיק ב'. אתה מוכר את המניות בתיק א' כרגיל (ומקבל 100k), ובתיק השני אתה מקבל את ה-100k החסרים באמצעות מכירה של האופציה או cash settlement.
השורה התחתונה זהה.
הבנתי. תודה רבה על ההסבר.
אני די בטוח שיש בחוזה שלך (בהנחה שמדובר בחברה אמריקאית) סעיף שאומר שאסור לך להחזיק אופציות put על החברה שלך.
זה נופל תחת insider information אם אני זוכר נכון.
בדקתי בחוזה ההעסקה ולא מצאתי סעיף שמדבר על העניין. אבל נקודה טובה, אוודא עם המחלקה הרלוונטית בחברה להסר ספק.
לא.
אבל אולי יצא לך פחות...
ביטוח של 10 חודשים ב2,150₪ - כלומר 215 לחודש

בדקתי בחוזה ההעסקה ולא מצאתי סעיף שמדבר על העניין. אבל נקודה טובה, אוודא עם המחלקה הרלוונטית בחברה להסר ספק.
אשמח אם תעדכן. מבחינת החברה עשוי להיות הבדל בין אי התייחסות בהסכם העבודה למתן אישור פוזיטיבי שהדבר מקובל עליה.

ביטוח של 10 חודשים ב2,150₪ - כלומר 215 לחודש
הביטוח שלך סחיר.
אם אתה רוצה לקנות ביטוח ל X ולמכור אותו בהדרגה, אז אתה מוכר אותו במחיר שונה.

הביטוח שלך סחיר.
אם אתה רוצה לקנות ביטוח ל X ולמכור אותו בהדרגה, אז אתה מוכר אותו במחיר שונה.
אין צורך, קצב סילוק הקרן במסלול שעבורו הגידור הוא איטי.
אם האופציה מתומכרת ל10 חודשים מראש - כל פעם ארצה לגלגל את זה קדימה ברגע שהאופציה פגה תוקף - ובכל איטרציה כזו סך הביטוח ירד מעט.

ואם כבר, אז collar וכד' יכול לעזור להוזיל את העלויות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
T איך מגדרים מכך שהמצב חרבנה? שוק ההון 56
N איך אתם מגדרים את החלק האג"חי שלכם מאינפלציה שוק ההון 11
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 14
JaywalkerPenguin מניות דואליות שוק ההון 9
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
י שברי מניות בפסגות טרייד שוק ההון 5
N אסיפת בעלי מניות שוק ההון 6
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
E מניות preffered שוק ההון 0
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
ק העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
D קרן צוברת מניות dividend aristocrats? שוק ההון 1
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z אתר שמציג אחוזי IV לאופציות של מניות באופן מרוכז שוק ההון 3
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
ה תובנות עצות על תיק מניות קיים שוק ההון 3
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
א פסטרנק שוהם מניות שוק ההון 2
א מניות דיבידנד ומס ירושה שוק ההון 16
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3