• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לתמחר הלוואה בשקלים לעומת במט"ח?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
בהינתן שאני רוצה לקחת הלוואה לצורך רכישת נכס במט"ח, ברור שאם התנאים הם אותם התנאים אז עדיף לקחת את ההלוואה במטבע הנכס ולא בשקלים.

השאלה היא על בסיס מהאפשר לקבל החלטה כאשר ההלוואה בשקלים היא בריבית נמוכה יותר.
כלומר בהינתן שאני יכול לקחת הלוואה בריבית x במטבע הנכס, או הלוואה בריבית נמוכה יותר y בשקלים, כיצד אני יכול לקבוע את ההפרש בין x ל y כדי להחליט באיזו אופציה לבחור?

לדוגמא: אני עומד לרכוש נכס באנגליה בפאונדים, ויכול או לקחת הלוואה בפאונדים בריבית 4% או לקחת הלוואה לכל מטרה בארץ בריבית 3%.

נעזוב בצד את כל נושא ההצמדות למיניהן.. נניח שזה אותו המנגנון.

אשמח לשמוע את מחשבותיכם בעניין!

האם סיכון מט"ח שהוא גדול שווה לך בשביל הפרש של 1%?
בשביל 1% הפרש אני הייתי מצמיד את ההלוואה למטבע הנכס.
דעתי בלבד.

האם סיכון מט"ח שהוא גדול שווה לך בשביל הפרש של 1%?
בשביל 1% הפרש אני הייתי מצמיד את ההלוואה למטבע הנכס.
דעתי בלבד.
ואם ההפרש הוא 2%? ואם הוא 3%?
זו בדיוק השאלה.. איך אתה מחליט מה ההפרש בן x ל y שמצדיק לקחת הלוואה בשקלים

זו בדיוק השאלה.. איך אתה מחליט מה ההפרש בן x ל y שמצדיק לקחת הלוואה בשקלים
בעיקר כמה זה דיל טוב, כלומר נניח פריים +X שם ופה (או לייבור +X).

בעיקר כמה זה דיל טוב, כלומר נניח פריים +X שם ופה (או לייבור +X).
סליחה לא הבנתי את מה שכתבת.. כשאתה אומר דיל אתה מתכוון להשקעה עצמה? או להפרש בין x ל y?

לא ברור בכלל. זה נכון רק אם אתה צופה ששער המט"ח יישאר קבוע, או שהמטבע הזר יתחזק.
השאלה היא על בסיס מהאפשר לקבל החלטה כאשר ההלוואה בשקלים היא בריבית נמוכה יותר.
תשווה לעלויות ההמרה. אם נחזור להנחה שלך מהמשפט הראשון, אז אם עלויות ההמרה גדולות מהחסכון בריבית ברור שזה לא כדאי.
אני עומד לרכוש נכס באנגליה בפאונדים, ויכול או לקחת הלוואה בפאונדים בריבית 4%
במצב כזה חד משמעית הייתי לוקח הלוואה בפאונד. סתם לשם ההקשר ההסטורי, זה מטבע שירד מ8 ש"ל ל4.3 ש"ח לפאונד. התזרים השקלי שלך יכול להימחק (יכול גם לעלות, או לא להשתנות). זה סיכון מט"ח ענק בעיניי להתמנף בשקלים ולרכוש בפאונד.

החזר ההלוואה קשור ישירות לתזרים מהנכס ? למשל, אם תיקח הלוואה שקלית אז כל חודש תעשה העברה בינ"ל ותמיר מט"ח על מנת לשלם את חלקה בשקלים בארץ ?
במקרה שזה לא המצב, יש לך תוכנית לעשות עם פאונדים שמצטברים בחשבון בחו"ל ?

היי

קשה לענות, אין מספיק נתונים, ההחלטה על מימון שקלי או מט"ח זה לא מספיק,
יש גורמים נוספים, סוג ההשקעה, עיתוי ההשקעה, יכולת ההכנסה הפנויה של המשקיע.....

לדוגמה במקרה שלי, השבוע הגשתי בקשות חדשות למימון במט"ח בחו"ל ומימון בשקלים,
במידה ואני חושב שיש עסקה טובה, פחות מעניין אותי המטבע של ההלוואה או אם הריבית
גבוהה או נמוכה ב 1% (הריבית מקזזת את חבות המס על הכנסה משכירות).....

ברור שאם התנאים הם אותם התנאים אז עדיף לקחת את ההלוואה במטבע הנכס
לא ברור בכלל.
ו לקחת הלוואה בפאונדים בריבית 4% או לקחת הלוואה לכל מטרה בארץ בריבית 3%.
במצב כזה חד משמעית הייתי לוקח הלוואה בפאונד
לא קצת סתרת את עצמך?
מצד אחד אתה אומר שאם הריבית זהה אז לא בטוח שהיית לוקח ריבית בפאונד, אבל מצד שני אתה אומר שאם הריבית במט"ח יותר יקרה אז כן היית לוקח אותה?

תשווה לעלויות ההמרה.
ואם עלויות ההמרה אפסיות? (נניח שאני עובד עם IB למשל)

זה תלוי לדעתי איך אתה מתכוון להחזיר את ההלוואה.
בגדול אני לא מייחס חשיבות גדולה מידי לשינויי שע"ח לטווחי השקעה ארוכים.
בסופו של דבר נדל"ן זה נכס ריאלי. נכון שלטווח קצר שינויי שע"ח יכולים להשפיע, אבל לטווח הארוך זה כנראה די מתאזן.
הייתרון בהלוואה בפאונד זה שאתה יכול להחזיר את ההלוואה מהשכירות, וגם אם הפאונד יעלה השכירות כנראה לא תרד כלכך מהר ואם הפאונד יורד הרווח.
מצד שני הייתרון בהלואה שקלית זה שיהיה לך יותר קל להחזיר אותה מהמשכורת אם פתאום יש בעיית תזרים בנכס למשל (נניח אין דייר או שסתם ההוצאות גדולות יותר באופן זמני וכאלה).

תודה על התגובות. אני אוסיף קצת הנחות לאורן:

• אין עלויות המרה או העברת מט"ח (IB ✌️)
  • אין בעיה תזרימית בשקלים (המשכורת מכסה בקלות הלוואה שאקח בשקלים)
  • לא מעוניין להחזיר את ההלוואה, מבחינתי זה בלון שאני חי איתו בשלום ולא רוצה להפחית אחוזי מינוף (לא בונה על השכירות כדי להחזיר הלוואה שאקח בפאונדים)
  • מההכנסה משכירות אני אקנה VT
  • אין לי שום צפי לגבי שערי המטח העתידיים לשום כיוון

האם במצב כזה, עדיין יש סיבה להעדיף הלוואה במטבע אחד על פני השני?

הייתרון בהלוואה בפאונד זה שאתה יכול להחזיר את ההלוואה מהשכירות, וגם אם הפאונד יעלה השכירות כנראה לא תרד כלכך מהר ואם הפאונד יורד הרווח.
מצד שני הייתרון בהלואה שקלית זה שיהיה לך יותר קל להחזיר אותה מהמשכורת אם פתאום יש בעיית תזרים בנכס למשל (נניח אין דייר או שסתם ההוצאות גדולות יותר באופן זמני וכאלה).
תודה על התגובה המעולה!
לאור ההנחות שכתבתי כעת, שאני לא נותן משקל להחזר ההלוואה בשקלים או בפאונדים, זה אומר שאין לדעתך יתרון לאף מטבע ופשוט היית הולך בסיטואציה כזו עם ההלוואה בריבית הנמוכה ביותר?

איך אתה מחליט מה זה דיל טוב יותר?
ב, כלומר נניח פריים +X שם ופה (או לייבור +X).
זה אומר שאין לדעתך יתרון לאף מטבע ופשוט היית הולך בסיטואציה כזו עם ההלוואה בריבית הנמוכה ביותר?
יש יתרון גדול בלקחת את ההלוואה באותו המטבע של הנכס אותו אתה מחזיק או קונה, כל אפשרות אחרת תהפוך אותך למהמר מט"ח.

יש יתרון גדול בלקחת את ההלוואה באותו המטבע של הנכס אותו אתה מחזיק או קונה, כל אפשרות אחרת תהפוך אותך למהמר מט"ח.
אני מרגיש שיש לנו קצר בתקשורת.. אני מבין את העמדה שלך. עדיף לקחת הלוואה במטבע הנכס.. סבבה. אבל באיזה מחיר?

כתבת שכשההפרש בריביות הוא 1% (לטובת הלוואה שקלית), תעדיף כבר הלוואה במטבע הנכס ולשלם את הריבית הגבוהה יותר.
אבל אם ההפרש הוא 10%? מניח שתעדיף לקחת כבר הלוואה בשקלים ב3% מאשר הלוואה בדולרים ב13%.

אז השאלה שלי היא מה ההפרש שמהווה עבורך את נק' האיזון (החל ממנו כבר עדיף הלוואה שקלית), ואיך הגעת אליו.

מקווה שזה היה ברור כעת :) תודה

נערך לאחרונה ב:
אבל אם ההפרש הוא 10%? מניח שתעדיף לקחת כבר הלוואה בשקלים ב3% מאשר הלוואה בדולרים ב13%.
ברור.
אז השאלה שלי היא מה ההפרש שמהווה עבורך את נק' האיזון (החל ממנו כבר עדיף הלוואה שקלית), ואיך הגעת אליו.
שאלה קשה כי בסוף אני אקח גם וגם (זה מה שאני עושה באמת) וזה גם מפזר את הסיכון ככה שזה עדיף.
מעריך שסביב ה2% אבל אני עובד רק עם דולר, ש"ח וטיפה יורו, בפאונד אנגלי מי שהימר בעד הפאונד ונגד השקל (שזה בדיוק מה שאתה הולך להעשות אם תיקח הלוואה שקלית) הפסיד הרבה כסף בשנים האחרונות.

תודה על התגובות. אני אוסיף קצת הנחות לאורן:

• אין עלויות המרה או העברת מט"ח (IB ✌️)
  • אין בעיה תזרימית בשקלים (המשכורת מכסה בקלות הלוואה שאקח בשקלים)
  • לא מעוניין להחזיר את ההלוואה, מבחינתי זה בלון שאני חי איתו בשלום ולא רוצה להפחית אחוזי מינוף (לא בונה על השכירות כדי להחזיר הלוואה שאקח בפאונדים)
  • מההכנסה משכירות אני אקנה VT
  • אין לי שום צפי לגבי שערי המטח העתידיים לשום כיוון

האם במצב כזה, עדיין יש סיבה להעדיף הלוואה במטבע אחד על פני השני?

@adamshalev אשמח לשמוע את דעתך בתור כותב התגובה האלמותית הזו (אגב, תוסיף אותה לפרופיל שלך)

@adamshalev אשמח לשמוע את דעתך בתור כותב התגובה האלמותית הזו (אגב, תוסיף אותה לפרופיל שלך)
כל עוד שער המטח בין המטבעות נשאר קבוע, עדיפה הלוואה במטבע שבו הריבית נמוכה יותר.
אבל יש הבדל בין אם יש לך או אין לך צפי לגבי תנועת השער (שזה בעיקר wishful thinking) לבין מה הוא יעשה בפועל.
ספציפית שקל במגמת מאקרו של התחזקות, דולר במגמת מאקרו של החלשות ופאונד וולטילי בסכנת ירידה (דעתי בלבד). יש פה סיכון.

כל עוד שער המטח בין המטבעות נשאר קבוע, עדיפה הלוואה במטבע שבו הריבית נמוכה יותר.
אבל יש הבדל בין אם יש לך או אין לך צפי לגבי תנועת השער (שזה בעיקר wishful thinking) לבין מה הוא יעשה בפועל.
ספציפית שקל במגמת מאקרו של התחזקות, דולר במגמת מאקרו של החלשות ופאונד וולטילי בסכנת ירידה (דעתי בלבד). יש פה סיכון.
כתבתי אבל, שאין לי עמדה בנוגע לשערי חליפין לכאן או לכאן. אז תחת ההנחה הזו גם כן?

איך אתה אישית מתמחר את ההפרש?
כלומר בהינתן שיש לך אפשרות להלוואה בשקלים בריבית נמוכה יותר מאפשרות להלוואה בדולרים, באיזה הפרש ריביות ביניהם תבחר שקלים ובאיזה דולרים?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
D כיצד לתמחר ציוד משומש מבית שהולכים להרוס? ארונות , שיש, אמבטיון, מזגנים, ויטרינות , אלומיניום תריסים וכו' אוף טופיק 7
י כיצד לתמחר נכון נכס למכירה? נדל"ן 4
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
T מחשבוני הלוואה האם אפשר לסמוך עליהם? צרכנות פיננסית 6
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה