• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לשכנע הורה לא לקנות רכב חדש?

Alkr4153

משתמש רגיל
דירוג
26
אמא שלי רוצה לקנות רכב חדש בכ70 אלף שקלים. כרגע יש לה רכב בן 11 שמטופל היטב ונוסע טוב בעל 160אלף ק״מ. אני הצעתי לחכות עד שהרכב יתפגר לגמרי ורק אז לקנות וראיתי רכבים כאלה שמגיעים ל200 אלף ועדיין שמישים. אבל היא מעוניינת ברכב חדש. יש לציין שאין לה הרבה כסף בקופת פנסיה, יש לה משכנתא והיא כ10 שנים מגיל פרישה.
היא נורא עקשנית ולא מצליחה לראות למה רכב חדש זה התאבדות כלכלית..

אתה יכול להראות את המספרים ואת הדעה שלך אבל בסופו של יום
היא עבדה על הכסף שלה בעצמה וזה החלטתה איך לבזבז את הכסף שהיא הרויחה וכן יש אנשים שנהנים נורא מרכב חדש אפילו עם ירידת הערך הרצינית שלו

כפתרון ביניים נסה להציע לה רכב בן שנה-שלוש, זה אמור להיות מאוד קרוב לחדש מינוס הירידת ערך הרצינית בהתחלה, אם היא בכל אופן רוצה חדש מהניילון- שתהנה, זכותה

מה הערכה שלך לעלות העודפת לשנה לעומת הרכב הישן?

אמא שלי רוצה לקנות רכב חדש בכ70 אלף שקלים. כרגע יש לה רכב בן 11 שמטופל היטב ונוסע טוב בעל 160אלף ק״מ. אני הצעתי לחכות עד שהרכב יתפגר לגמרי ורק אז לקנות וראיתי רכבים כאלה שמגיעים ל200 אלף ועדיין שמישים. אבל היא מעוניינת ברכב חדש. יש לציין שאין לה הרבה כסף בקופת פנסיה, יש לה משכנתא והיא כ10 שנים מגיל פרישה.
can't teach old dog new tricks.
יש קטע כזה להגיע לגיל שאתה קונה "חדש". יש אנשים שעושה להם את זה להוריד את הניילונים מהרכב...
תכניס אותה ליד2 ותראה לה מה עלה בגורל רכבים חדשים מלפני חצי שנה, אם זה לא עוזר, קרב אבוד, חבל על הזמן שלך.

שיעור טוב לעתיד.
להתערב פחות בהחלטות כלכליות של ההורים.
אם מדובר בהורים שלא מסודרים כלכלית ,ובהנחה שהמדינה כופה על צאצאים לתמוך בהוריהם לעת זקנה אם אין להם ,אתה לא חושב שיש לילד זכות להעיר להוריו על ההתנהלות שלהם? ובמיוחד אם הילד עצמו לא טובע בכסף
הורה למשל לא חייב כלום לילדו אחרי גיל 18 והוא יכול להתנתק ממנו אם הילד מתנהג בצורה לא הגיונית (ואני מכיר לפחות מקרה 1 כזה). אבל ילד כן חייב להוריו על פי חוק והוא לא יכול להתנתק מהם אם הם לא נוהגים באחריות ולכן לא ברור לי למה אתה חושב שלילד אין זכות לדבר עם הוריו על החלטות כלכליות מטופשות
(בהנחה ואני טועה ואין גבייה כפויה על ידי המדינה ,אני לוקח חזרה את ההערה)

לכל המזהירים מהתערבות .
כל זה מאוד תלוי ביחסים עם ההורים. לא תמיד חייבים ללכת על ביצים.
אני יכול להתווכח חופשי עם אבא שלי, גם על נושאים כלכליים(ואף עשיתי זאת בדיוק בנושא של רכב חדש) והוא לא לוקח קשה.
להפך
הוא שומע, ולרוב מן הסתם מצפצף על מה שאמרתי;), אבל הכל ממש ברוח טובה.
אם זה היה פוגע בו היה אפשר לדעת.

אגב, אצלי למשל הגבול הוא בפרטים. אני יכול לדון איתו עקרונית על השקעה שעשה, סגנון הגשמה :( ולומר שהם נוכלים, להתווכח על רכב חדש, לטעון שכדאי לו לפתוח airbnb בקומה ריקה ומה לא. אבל לעולם לא נכנסתי לפרטים האישיים. לא ידעתי מעולם מה גובה השקעה, כמה יש בעו"ש, ומעולם לא ראיתי תלוש משכורת שלו, ואין לי מושג כמה הרוויח, בקושי סדר גודל... אצלו זה הגבול, והוא ברור מאוד מאוד.

קיצר די להטיף, הבנאדם מכיר את אמא שלו, אתם לא.

אם מדובר בהורים שלא מסודרים כלכלית ,ובהנחה שהמדינה כופה על צאצאים לתמוך בהוריהם לעת זקנה אם אין להם ,אתה לא חושב שיש לילד זכות להעיר להוריו על ההתנהלות שלהם? ובמיוחד אם הילד עצמו לא טובע בכסף
הורה למשל לא חייב כלום לילדו אחרי גיל 18 והוא יכול להתנתק ממנו אם הילד מתנהג בצורה לא הגיונית (ואני מכיר לפחות מקרה 1 כזה). אבל ילד כן חייב להוריו על פי חוק והוא לא יכול להתנתק מהם אם הם לא נוהגים באחריות ולכן לא ברור לי למה אתה חושב שלילד אין זכות לדבר עם הוריו על החלטות כלכליות מטופשות

כן אכן קיים חוק מזונות להורה הקשיש.
זה מצב לא נעים. אני יודע שאצטרך לעזור כספית ואין לי בעיה עם זה הבעיה העיקרית נובעת מההוצאה המיותרת של רכב חדש או לחילופין רכב יד 2 לפני מיצוי מלא של הרכב הנוכחי..

לכל המזהירים מהתערבות .
כל זה מאוד תלוי ביחסים עם ההורים. לא תמיד חייבים ללכת על ביצים.
אני יכול להתווכח חופשי עם אבא שלי, גם על נושאים כלכליים(ואף עשיתי זאת בדיוק בנושא של רכב חדש) והוא לא לוקח קשה.
להפך
הוא שומע, ולרוב מן הסתם מצפצף על מה שאמרתי;), אבל הכל ממש ברוח טובה.
אם זה היה פוגע בו היה אפשר לדעת.

אגב, אצלי למשל הגבול הוא בפרטים. אני יכול לדון איתו עקרונית על השקעה שעשה, סגנון הגשמה :( ולומר שהם נוכלים, להתווכח על רכב חדש, לטעון שכדאי לו לפתוח airbnb בקומה ריקה ומה לא. אבל לעולם לא נכנסתי לפרטים האישיים. לא ידעתי מעולם מה גובה השקעה, כמה יש בעו"ש, ומעולם לא ראיתי תלוש משכורת שלו, ואין לי מושג כמה הרוויח, בקושי סדר גודל... אצלו זה הגבול, והוא ברור מאוד מאוד.

יודע בדיוק כמה יש ואף מטפל בכל העיניינים הפנסיוניים כי היא לא מבינה ולא רוצה להבין.

הלכת רחוק. מדובר באישה בת 50 וקצת שרוצה להחליט איך להשתמש בכספה. העובדה שאולי בעוד 30 שנה המדינה תדרוש מהבן השתתפות בהשמה בבית אבות לא מצדיקה לראות בהחלטה שלה "התעקשות" שצריך ייעוץ איך לבטל.
ברור שכל משפחה והיחסים שלה. התחושה שקיבלתי מהפוסט הפותח היא שלא מדובר במישהי שביקשה ייעוץ.

אגב, לפי החוק אליו הפנית גם ילדים בגירים זכאים למזונות ואפילו אחים ובני משפחה נוספים. לא חושב שעצם קיומו והשימוש הנדיר בו מצדיקים בכל מקרה מתן עצות למי שלא ביקש אותן.

מצד אחד אתה צודק. מצד שני, אם הוא נכשל בשכנוע, מה הסיכוי שאנחנו נדע מה הקלף המנצח? (ובמילים אחרות, מי שמבקש עצה בעניינים משפחתיים יקבל עצה בעניינים משפחתיים)

בהנחה שתיהיה קניה ודאית של רכב חדשה?
כן או יותר נכון רכב בכלל.
זאת אומרת בהנחה שבכול מקרה היא מחזיקה רכב. עדיף לתכנן לטווח ארוך במידה והיא תחזיק את הרכב הרבה שנים מה יהיה ההבדל:
להמשיך להחזיק את הרכב
לקנות משומש יותר חדש
לקנות חדש
ברגע שתעריך כמה תעלה כול אפשרות תוכל להבין(ולהסביר)את ההבדל.
במידה והיא עדיין מחליטה על חדש אפשר "לצמצם נזקים" ע"י החלטה על החזקה לטווח ארוך ולפעמים התפשרות על מה שקונים.

אמא שלי נהגה הרבה שנים על איביזה שהזדקנה לאיטה. הגיע המצב שפה ושם כבר יש תיקונים ולא רק טיפולים והיא כבר לא הרגישה בטוחה שלא תיתקע פעם בצד הדרך. היא מאוד בעניינים של הכסף הלא רב שיש לה וחפרה במשך כמעט שנתיים על רכבים משומשים וחדשים. בסוף קנתה i10 ואין מאושרת ממנה. סביר להניח שיחזיק לה עוד 15 שנה לפחות ואולי יהיה הרכב האחרון שלה.
לפעמים יש לרכב חדש ערך של שקט.

הרבה אנשים נרתעים מהחיפוש של רכב משומש אצל סוחרי יד2 תחמנים ומהפוטנציאל לקלקולים הנלווה לו.
דרך אפשרית לפתור את זה היא שאתה תיקח אחריות, כלומר שאתה תמצא לה רכב בן 3 שנים מתאים במצב טוב, ואתה תבטיח שתיקח אותו למוסך אם יתקלקל בעתיד(מעבר לתחזוקה שוטפת).

??

??

על מה מדובר? אנא שתפו
גם אני לא הכרתי. גגל מזונות להורה קשיש. בקצרה, אדם חייב במזונות בני משפחתו הקרובים (הורים, אבל גם אחים. לא בטוח מעבר) אם אין להם (ואין להם איך להשיג), ובתנאי שישאר מספיק למחייתו ולתלויים בו. זה כולל גם מוסדות, גם סיעודיים.

היא נורא עקשנית ולא מצליחה לראות למה רכב חדש זה התאבדות כלכלית

לדעתי תצטרך להוכיח לה באמצעות תרשים עלות מול תועלת של רכישת רכב כעת, ולהסביר לה שההחלטה שלה היא רגשית ולא נכונה כלכלית,
במידה ובכל זאת תתעקש, אין מה לעשות אלא להמשיך הלאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Bonfire איך לשכנע את השותף לדירה להסכים לסאבלט? אוף טופיק 8
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
T שותפות בחשבון הורה מיסים 24
R בעלות הילד על חשבון בנק של הורה מזדקן צרכנות פיננסית 6
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
N רכישת דירה עבור הורה נכה נדל"ן 6
P הורה שמנהל עזבון לקטין - האם התוקף פג אוטומטית? אוף טופיק 3
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
S שליטה בהוצאות של הורה מבוגר אוף טופיק 7
ט הגדרת חובות של הורה שנפטר+חוב של הורה חיי ללא רכוש. צרכנות פיננסית 10
hommie החזר מס על הורה בבית אבות צרכנות פיננסית 4
I התייעצות - הקלות במס עקב מחלת הורה צרכנות פיננסית 6
adamshalev עזרה עם כניסה לגיל פרישה של הורה צרכנות פיננסית 20
pyrocks כניסה כשותף בחשבון הבנק של הורה אוף טופיק 1
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
Itayya האם לקנות מט״ח? שוק ההון 2
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
S האם יש אגחים שאפשר לקנות היום עם תשואה ריאלית מובטחת? פוסטים מאיכות נמוכה 7
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
ה לקנות INVESCO על פני ISHARES שוק ההון 1
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
H בשעה טובה מחפשים לקנות דירה. נדל"ן 142
נ מק"מ - לקנות כל פעם לכמה חודשים? שוק ההון 5
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
Avi W האם כדאי לקנות קרן דיבידנדים נוספת? שוק ההון 12
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
פ אג"ח ארה"ב מדינה - איך לקנות פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
C איך לקנות אגח בצורה נכונה עכשיו? שוק ההון 13
A האם לא עדיף לקנות מניות ערך של מדד מסוים מאשר את המדד עצמו? שוק ההון 43
C למה לא לקנות ETF? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה